Možnost postavit bungalov Riviera 5+1 do 2.500 000,-?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobry den chteli by jsme najit slusnou firmu ktera by nam postavila kousicek za Nymburkem cihlovy dum Riviera 5+1+g zastavena plocha 141 (bungalov s obytnym podkrovym) je to mozne postavit do 2.500 000,-? Mame 2.900 000,- ale zbytek musi byt na vybaveni. Pozemek mame zvlast. Dekuji za odpovdi.
Odpovědět
Profilova fotka
Nooo tak jste mě zase nepotěšili tak prostě potřebujeme co to půjde nejdříve jelikož nechceme být v podnájmu moc dlouho strkat peníze do toho někomu jinému. Zatím ještě bydlíme v baráčku po babičce který se prodává a až bude prodaný musíme do podnájmu než budeme mít ten náš domeček. S tím projektem si taky myslím že je v pohodě ho různě předělávat dělá to spousta lidí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@belinda no kdyz myslis... kdyz to dela ta spousta lidi a pak bydli v tech paskvilech ktere si splacali... Ale budete v tom bydlet vy. Jedte poznamka k cene a terminu - vidim ze jsi z ujezda nad lesy. Jestli chcete stavet v teto lokalite tak opravdu nepocitej ze se vejdete jak do rozumneho terminu tak do ceny. Ve stredoceskym kraji a v praze je vse pokroucene obrovskym zajmem a faktem ze tady lidi vydelavaji vic nez ve zbytku republiky takze prace tu je minimalne o polovinu ale mozna i jednou tolik drazsi nez v nekterych regionech... a remeslnici fakt nejsou
Odpovědět
@angie.shy Jistě mohou být výjimky potvrzující pravidlo....ale myslela jsem to v souvislosti se zakladatelkou, která píše, že chtěli nějaké změny, včetně střechy.... :-).
Odpovědět
@belinda jestli v typovce změníš příčku, OK. Jestli šáhneš do střechy, tak ti musí projekt komlet překreslit...to znamená úplně jiné peníze než píšou v reklamě, A stále budeš omezována tím projektem budeš dělat zbytečné kompromisy....podle mě to nestojí za to.
Odpovědět
@bamak tak leckteré firmy mají své typové projekty už připravené s různými variantami střechy. Nevím tedy, jak u tohoto projektu, který je označovaný jako "bungalov s obytným podkrovím" - jakákoliv změna střechy zruší ten efekt "vypadá to jako bungalov" a bude z toho normální patrový barák. Teda spíš podivný patrový barák. Ale souhlasím s tím, že předělávat typovku (pokud to není jen posunutí jedné nenosné příčky či okna) nemá smysl. Výsledek nikdy nebude tak dobrý, jako u individuálního projektu. A to, co člověk ušetřil za projektanta, utratí na stavbě - firmy ty typové projekty záměrně staticky předimenzovávají, aby statika vyšla i při těch změnách vnitřních dispozic nebo třeba i při horším podloží. Protože kdyby to měli pokaždé přepočítávat, tak už nedosáhnou té lákavé supermarketové ceny.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans v Ujezdě rozhodně stavět nebudem tady na pozemek by jsme v žádném případě neměli ;-) Vyřizujem si pozemek kousek za Nymburkem.V Ujezdě teď jen bydlíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@belinda no u nymburka to o moc lepsi nebude. Meli byste se vratit nohama na zem, uz jak psali jini.
Odpovědět
Profilova fotka
@belinda Za 2,5mil na to zapomeňte. Stavěli jsme taky kousek od Nymburka, dům 100m2+garáž, s úložným prostorem v podkroví a byli jsme na 2,5mil. Ceny jdou nahoru, teď by to bylo o trochu víc. Pokud chcete obytný podkroví, znamená to jinak řešit strop/podlahu (dražší varianta). Na klíč to nedáte, možná s nějakým matlou, co vám slíbí hory doly ;-)
Odpovědět
Zatím tady nikdo neřešil venek. Já vím, že nemusí být hned, ale udělat se jednou stejně musí. Když sečtu ceny za dlažbu, plot vč. bran, však s drenážema a terénky se zasetím trávy, jsem někde kolem 400 tis.
Odpovědět
@belinda takže teď bydlíte někde, kde vlastně dlouho nebudete (nevíte jak dlouho) A pak se budete stěhovat do podnájmu s 3 dětmi a pak se plánujete přestěhovat někam, kde to ještě nemáte zařízené/postavené/vymyšlené. A to ideálně vše během 1 roku. Hmmm, tak to good luck! Na mě je v této rovnici spousta neznámých. Připravte se na to, že Vás to bude stát spoustu nervů a starostí, vše zvládnout během roku podle mě nemyslitelné. Ale budu Vám držet palce. Nehledě na fakt, že pokud vše budete mít zařízené/vymyšlené, tak v dnešní době něco postavit podle termínu, to je další ořech (oříšek opravdu ne). Určitě bych vše řádně vymyslel a zajistil stavbu dříve, než se budete stěhovat. Podle mě nevíte do čeho jdete a nemáte to moc dobře promyšlené. Těch rizik na Vás čeká opravdu hodně.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans můžu se zeptat jak jste vlastně zjistil že jsem z Ujezda? mám v info o mě uvedenou pouze Prahu....
Odpovědět
@belinda @jumpmans spojení "by jsme" se používá výhradně v Újezdě ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@belinda Takhle?
Odpovědět
Profilova fotka
@sargic ok toho jsem si ani nevšimla proto mě to zajímalo ;-)
Odpovědět
@mstrecha Ne tak docela, pocházím z ostravska a tam taky říkáme by jsme....i když spíž "bo bysme" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mstrecha no já teda nějak nezaregistrovala že by se to říkalo výhradně v Ujezdě :-p a to tu bydlím 15let ;-) Vy jste snad z Ujezda že to takhle dobře víte? ;-)
Odpovědět
@belinda omg, "by jsme" je samozřejmě gramatická chyba jako prase. Něco jiného je něco říkat a něco jiného psát. Myslel jsem to samozřejmě ironicky. Opakujete to víckrát za sebou, neboli gramatika (5. třída) dostává na prdel, sorryjako. ;-) Jinak stačí najet na obrázek a ukáže se profil a tam je to napsáno. @bamak předpokládám, že nikde nepíšete "bo bysme". Ale samožejmě chápu, že tam zase máte hodně "spíží" ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@belinda a nejde odkoupit domek po babičce a upravit si ho podle svých potřeb? Nebyla by to lepší varianta?
Odpovědět
@mstrecha Kdyby jenom spíže :-D.... cukle, pudlice, rožínáme....a vůbec děláme spoustu divných věcí. Je fakt, že bo bysme bych nenapsala, ale mislet klidně-já jsem na tohle úplně blbá :-(
Odpovědět
@bamak a to by ještě zíral, kdyby se dostal k Těšínu, tady to je česko-polsky - po našymu :-D. Holt, každý kraj má to svoje ... ;-). Přiznám se, taky jsem psala by jsme, až mi to manžel osvětlil :-), mě víc vadí i-y. Ale zase na druhou stranu, každý jsme nějaký a nikdo není dokonaly :-) Ale to už je mimo téma :-)
Odpovědět
My budeme stavět v Ujezdě, jestli se teda na to nevyprd... :-D Myslím, že za 2,5mil (tj cca 2,173mil bez DPH) postavíte tak 120m2 velmi jednoduchý bungalov. Co se týče času, tak do roka to nedáte ani náhodou, počítejte od záměru do konce tak 3 roky.
Odpovědět
Profilova fotka
@alinka1234 bohužel nejde. původně jsme to tak chtěli ale nejde to :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak :-p nápodobně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@candat taky si myslím že to tu není o češtině ale o baráčkách :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@iveta_89 už jsem tu někde psala že máme celkem na stavbu 2.900 000 m. (čistých) a je mi jasné že za rok se nestihne všechno ale stavba a vnitřky by mohlo ne alespoň to nejdůležitější jako podlahy a koupelna pak kuchyně atd. Takové ty dodělávací práce jako terén a zahradu atd.už budeme dodělávat postupně.Náš pozemek je rovný a přípojky na hranici pozemku jen plyn tam není teda zatím ale ten ani nepotřebujeme. A máte už v Ujezdě vybraný pozemek?
Odpovědět
@belinda No problém je, že vše musíš mít tak 6 měsíců dopředu dohodnutý, nejlépe zasmluvněný a objednaný a nic nesmí bouchnout což se děje běžně, někdy týden, jindy 14dní nebo nepříjdou vůbec, toho jsou tu desítky příběhů. Počítejte, že tak 3 měsíce budete řešit projekt, další minimálně 3 měsíce úřady, když jde vše jako po másle tak RD od povolení postavíš za 3 měsíce. Pozemek už zaplaťpanbůh máme po 2 letech, teď nemáme po skoro roce projekt :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@iveta_89 a můžu se zeptat kde přesně v Ujezdě ho máte? tady jsou pozemky dost drahé :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@belinda a já tě asi trošku uklidním. Projekt jsme začali vyřizovat v červnu 2017 a teď v listopadu se budeme stěhovat. Kopli jsme poprvé do země v březnu 2018. A rozpočet máme 2.8milionu a vejdeme se v pohodě.Stavime 5km od Plzně. Všechny řemeslníky apod.si sháním v hospodě 😂 až na menší reklamaci okna,jde vše jak má 👍
Odpovědět
Profilova fotka
@adelinka89 Jé tak přeci jen se najde někdo kdo po půl roce od prvního kopu se stěhuje do baráčku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@belinda No po 8 měsících 😂 Nejhorší je asi to papírování..Záleží na koho narazíte no,nám dům postavila kamarádova firma a zbytek řemeslníků z hospody (obkladač,elektrikář,vodař atd..)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?