Jak přepsat pozemek v katastru na SJM?

12. bře 2021320
  • S tímto jsme se při vyřizování hypotéky setkali taky, cca před měsícem. Už máme úspěšně SJM zapsáno v katastru. Nabyli jsme vše za manželství a pro jednoduchost byly všechny kupní smlouvy jen na mě, což byla chyba, kterou jsme si neuvědomili a museli jsme tak řešit prohlášení.

Řešení je následující:
    1) z webu čúzk si stáhněte formulář https://www.cuzk.cz/getattachment/b6c03fd1-3c31-4db6-bbaf-9e113b8e9c1d/Souhlasne-prohlaseni-o-vzniku,-zmene-nebo-zaniku-p.aspx
    2) s partnerem vyplňte, ideálně si nechte pomoci, pokud nevíte přesně. Třeba pomůžou na katastru.
    3) úředně ověřte podpisy, třeba na poště
    4) na poště ověřte i kopii oddacího listu
    5) na katastru vyplňte návrh na vklad a vše podejte

Zaplatíte 1000 Kč za návrh na vklad a počkáte si cca 3-4 týdny (20 dní ochranná lhůta + vyřízení).
    Často to na katastru neví a budou vás posílat k notářům nebo právníkům, přitom na to mají vlastní formulář. Ignorujte je. Snad jsem někomu pomohl.

• Zdravím, řěším problém se zapsáním vlastníka budovy i pozemku, něco, jako jste řešili vy. Psala jste, že stačilo souhlasné prohlášení. Máte nějaký osvědčený vzor toho prohlášení? Moc by mi to pomohlo, nemůžu nikde nic najít. Nebo neumím hledat...🥴. Děkuji moc.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat