Jak se představit sousedům?

Ahoj, na jaře se budeme stěhovat do nového domku, v ulici jsme poslední dostavěný barák, všechny ostatní už stojí. Chtěli bychom se po nastěhování jít představit sousedům. Jakou formu byste zvolili? Manžel vezme asi nějakou pálenku, přemýšlím, co pro ženské, děti... Nebo jak to většinou chodí?
Odpovědět
Taky nás to v 2019 čeká. Bude nás v ulici 9 nových domů. Já asi zvolím variantu, že se představím jak se někde potkáme. Vyloženě zvonit na ně nebudu. Na to jsem moc introvert. :-D
Odpovědět
Já jsem to taky hodně řešila, i jsem přemýšlela, že bych udělala nějaký večírek jenom pro tu naší ulici. Ale nakonec z toho nic nebude. Se sousedama přímo vedle, jsme se prostě seznámili přes plot a nějak si nemáme extra co říct. Takže se pozdravíme, zeptáme se jak se mají a nazdar. Uvidíme v létě, až budeme víc venku, jestli si víc pokecáme... ale jsou tu všichni starší než my a já si s těmi staršími lidmi tolik nerozumím... nebo asi ani nejde o to, že jsou starší, ale že jsou takový usedlý no. Na mě nudní. Rozhodně nebudu chodit a zvonit, a ani bych nechtěla aby někdo takhle chodil. Protože pak to vyžaduje ty lidi třeba pozvat dovnitř, což mi není příjemné, pokud nejsme domluveni, a často se mi to nehodí ani když je nemám pozvat - nejsem vhodně oblečená atp.
Odpovědět
@tetta za mne není žádný důvod se nějak extra představovat či pořádat nějakou párty. Jste sousedé, nic víc. A jestli z toho má být něco víc, přijde to samo časem....
Odpovědět
Profilova fotka
Nic jsme nedělali, se sousedy v naši věkové kategorii jsme se seznámili přes děti a se zbytkem to postupně přišlo samo.
Odpovědět
Budem se stěhovat na jaře a myslím si že s nejbližší sousedy se uvidíme dřív,takže až je uvidíme venku tak se půjdem představit. Přímé sousedy máme jen dva jinak další přes ulici takže tam to zatím neřeším .
Odpovědět
@tetta my jsme se seznamili postupne behem stavby. Kdyz jsme se nastehovali us jsme si se vsema tykali. Kdyz se potkame a je cas a chut, prohodime par vet, nebo dame panaka.....ale extra jsme nechodili, nebyl cas. Ale jestli je neznate, tak je to fajn napad. Kup par pytliku bonbonu a pro holky treba nejaky liker, at si kazdy da co ma rad.
Odpovědět
Profilova fotka
Nedělali jsme nic, se sousedama vedle a na dohled jsme se seznámili tak nějak přes plot a za pochodu. S představenýma vesnice zas na různých schůzích, s některými ostatními na pálení čarodějnic.
Odpovědět
Mě by to bylo nepříjemné kdyby mi doma nečekaně zazvonili cizí lidi a přišli se seznamovat. Nechala bych to volně plynout.
Odpovědět
Profilova fotka
My také za pochodu přes plot.
Odpovědět
jít se představit s košíkem a lahví vína znám jen z filmů, v reálu by mi vadilo, kdyby mi nečekaně a třeba zrovna pro mě v nevhodnou dobu zazvonili v podstatě cizí lidi a přišli se seznamovat, myslím, že celá situace by dopadla dost trapně pro všechny zúčastněné, ale každý jsme jiný a třeba vám to vyjde, my se seznámili se sousedy na zahradě, protože ještě plot nemáme a děti si spolu začaly hrát, my vždy něco prohodili, pak sousedka donesla šampus na přivítanou, my zase uvařili kafe, pak jsme se pozvali navzájem domů...vše postupně během půl roku a teď je to super. jsem ten typ u kterýho se nesmí tlačit na pilu 8-)
Odpovědět
My se s nimi seznámili, než jsme zahájili stavbu a šli jsme se omluvit za případné narušení komfortu naší stavbou. Pokud by u nás někdo ještě stavěl a přišel by se představit, tak by mě to potěšilo.
Odpovědět
Profilova fotka
My se s casti sousedu seznamili pri vybehavani zadosti na ohlasku stavby, u par jsme vyuzili vanoce - dali jsme jim prani (ne do schranky, ale osobne) Nikam jsme nesli dal, ale vsechny to potesilo a pak nas i pozvali
Odpovědět
Článek se načítá
@tetta Taky jsme to nijak nelámali přes koleno. Nejbližším sousedům (jsme dvojdomek) jsem na Vánoce donesla balíček s cukrovím a s přáním hezkých svátků (obě rodiny jsme se přistěhovali v listopadu, takže před Vánoci) a další seznamování proběhlo buď přes plot nebo později v létě na grilovačkách. Pak jsme se sblížili při řešení reklamací a porovnávíní, co nám stavebníci ve kterém domě udělali špatně. :-) Víc se bavíme jen s těmi nejbližšími sousedy, se kterými přímo sdílíme plot, další jen zdravíme.
Odpovědět
Děkuju všem moc za odpovědi a omlouvám se, že jsem tak dlouho nereagovala. Odjeli jsme mezi svátky na hory a já na tu diskuzi zapomněla :-D Asi to tedy taky nebudeme nijak zvlášť hrotit.
Odpovědět
Naši noví sousedi ve vedlejší ulici (firmička ve statku) roznesli nejbližším třem barákům Bohemku, že se představují a že budou mít zahajovací party, tak ať se nezlobí...V den mejdanu ráno mi jejich zaměstnanec naboural auto, večer začala techno party, v půl jedenácté jim šel vynadat první otec malých dětí, v jedenáct a v půl dvanácté další, o půlnoci na ně někdo zavolal policajty, v jednu byl ohňostroj a ráno měl soused (jeden z těch, co dostali Bohemku) nablinkáno v dopisní schránce. Tak už si je všichni pamatujeme. :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?