Demolice a výstavba RD - nové žádosti?

Profilova fotka
Dobrý den, právě jsme zdemolovali starý RD, který byl již v minulosti obydlen. Vše na pozemku včetně IS a studny zůstalo. Teď budeme žádat o stavební povolení a jelikož sbírám razítka, tak jsem se chtěla zeptat, zda musím žádat o všechna povolení (vč. nového sjezdu, i když sjezd je tady už z minula, hydrogeologického průzkumu, stanovisek atd.) Již mám zatím vyřešené stanoviska na IS. Nevím, zda je v tom nějaká výhoda ohledně papírování, když už zde dům stal a bude se stavět nový. :-) Moc děkuji a nezlobte se za takový dotaz, dělám to poprvé, tak jsem moc ráda za každou radu :)
Odpovědět
@anusenka93 my jsme teda museli vyridit vsechno znovu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@hanlib tak v tom výhoda asi nebude. :-D :-D To jsem nechtěla slyšet, ale asi jsou podmínky stejné. Moooc děkuji :)
Odpovědět
@anusenka93 berte jako vyhodu, ze kdyz uz tam jednou barak stal, tak Vam tam urcite schvali i novy 8-) mam dojem, ze ony asi existuji lhuty pro ty vsechny ruzne vyjadreni a ze kdyz se pak veskera dokumentace predklada stavebnimu uradu, tak nemuzou byt vyjadreni XY let stara :-)
Odpovědět
Bere se to jako novostavba se vším všudy, samozřejmě stávající sjezd, přípojky pokud se nemění trasy atd. se berou jako povolené. Prakticky časově je to pro Vás podobné jak Novostavba na louce.
Odpovědět
Profilova fotka
@anusenka93 vsechny papiry jsem delal znova, navic po demolici je nutne starou budovu nechat vymazat z katastru aby bylo mozne na jejim miste stavet novou (aspon tak to bylo v mem pripade)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Ano, máte pravdu :) Také jsme nechali budovu vymazat :)
Odpovědět
Profilova fotka
Všem moc děkuji za rychlé odpovědi :)
Odpovědět
Profilova fotka
@anusenka93 my jsme teda ještě nemazali z katastru, normálně používáme staré číslo a až pak půjdeme ke kolaudaci, tak si zazadame o přepis a dostaneme jiné. Takto nám to poradil starosta...
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ka mne odmitli vydat povoleni ze nemuzu stavet na miste kde stavba uz stoji, musel jsem dodat potvrzeni z katastru ze byla odstranena a vymazana
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett co úřad, to jiný mrav :-D
Odpovědět
@zuzana_ka A vas urad o tom vi?
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin my nic netajíme :-D vše se řeší se starostou a sú...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@zuzana_ka Tyjoo tak to slyším poprvé. Paní z úřadu, která nám vyřídila demolici, tak bydlí přímo naproti našeho pozemku. Tak má vše pod kontrolou. :-D Tak hlavně, ať Vám vše vyjde. Já už se taky těším, až to bude za námi. :-) :-)
Odpovědět
Taky bouráme a budeme stavět. Z toho co zatím vím: lze využít stávající sjezd (nový by nám za současných podmínek ani nepovolili), ale vyjadřovačky od správců sítí musíš nechat dělat nové - jednak mají nějakou omezenou platnost a jednak se vyjadřují vždy ke konkrétnímu záměru (demolice x výstavba).
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 Ahoj :) S tím sjezdem máš pravdu, to jsem taky tak vyřešila. Jinak vše ostatní znovu no, to jsem si teda moc nepomohla :-D :-S
Odpovědět
taky jsme částečně bořili dům a bude nás čekat to samé... Můžu se jenom zeptat, co za vyjdařovačky řešíte? ...vodárny, kanalizace, eon/čez, cetin, plynárny - to jde přes internet a dále? životní prostředí, hygiena? Je ještě něco dalšího? Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
@dave_91 Uzemni planovani, ...
Odpovědět
Profilova fotka
@dave_91 dále koordinační stanovisko, hygienu, žádost i nový vjezd u dopravní PČR, poté povolení s vjezdem o obce, územní souhlas, hydrogeologický průzkum, měření radonu, věcné břemeno s městem kde stavíte.. No tohle po nás chce paní ze stavebního úřadu, nevím co bude u Vás potřeba. Možná to budete mít podobně. :-|
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?