Odvolání na krajský úřad

Dobrý den, potřebuji prosím poradit.. Máme s manželem hotový komplet projekt na roubenku a ze stavebního úřadu (z územního plánování) mám přišlo zamítavé stanovisko. Byly to celkem 4 stránky h*ven o tom, jak se roubenka v Polabí nehodí atd. Ještě před zhotovením projektu jsme se byli samozřejmě zeptat (nepůjdu dpřece do stavby kterou mi nepovolí) a nebyl problém. A najednou si s projektem za 100tic můžeme akorát tak vytřít... Prosím, nemáte někdo zkušenost s odvoláním na krajský úřad? Je šance na úspěch? Díky všem
Odpovědět
Zalezi, jak moc se projekt od predstavy uzemniho planu odlisuje. Roubenka je dost siroky pojem a neznam lokalitu, kde by byla umistena. Neni mozne udelat alespon nejake upravy projektu podle uzemniho planovani? Jako ustupek, ktery by je mohl obmekcit? Jinak uz to rovnou zkuste zkonzultovat s krajskym uradem uzemniho planovani, at vite, jake jsou vase sance.
Odpovědět
@puhelin No právě, že v jedné části vyjádření je napsáno, že z hlediska územního plánování vše splňujeme a z v druhé části je, že to zase nesplňujeme. Celá správa si nějak odporuje. Na kraj jsem volala a prý, že oni sami si školí úředníky a tak obvykle přitakají rozhodnutí úřadu... Děkuji Vám za radu, zkusíme to.
Odpovědět
@motojitex To bych chtěl vidět ty 4stránky o tom že se tam nehodí. Dejte scan a můžeme třeba poradit konkrétně. Co si budeme povídat, úředníci a vedoucí jedn. odborů na SÚ se sami sebe nebudou podrážet. Než se odvoláte výše na KÚ, tak si pečlivě zvažte argumenty.
Odpovědět
@panlorenc Děkuji, budu moc ráda když si to přečtete. Já opravdu totiž nechápu ten důvod.. Dle územního plánu splňujeme vše. P.S. Jen sem začárala naše údaje. díky moc
Odpovědět
@motojitex asi tam chybí ještě jedna stránka, ale i tak mi to stačí 😬 Nejsem architekt ani urbanista, ale stanovisko zní jasně, roubenka "nesmí projet za každou cenu" co na to říct, asi jen "jasně dvě dávky". Je tedy pravda, že roubenka není typická nížiná stavba pro polabí a že v okolí taková stavba není a z toho vyplývá nebezpečný precedens, že když vám to jednou povolí, tak to strhne lavinu stavebníků nových roubenek, která změní ráz krajiny. Viděl jsem už jiné bláboly a můj názor je ten, že vám to povolí buď jako výjimku, nebo úplatek, nebo přes "vysokýho" člověka. Podle mě odvolání "prostého" člověka nepomůže.
Odpovědět
@panlorenc Děkuji vám za přečtení a za názor. Nepřijde vám to jako neskutečný blábol? Že si prostě úředníci něco vymyslí a tak to má být? Na "dvě dávky" jsem myslela ihned po prvním přečtení... Jinak naproti přes Labe je tato stavba, tak nechápu..
Odpovědět
@motojitex Tak to zkuste pres krajsky urad, odvolani je vam umozneno. Ale jestli muzu byt uprimna, tak ta roubenka z fotky je fakt hnusna, to mi do Polabi taky nesedi. Jen je jednopodlazni s vyuzitym podkrovim (co tam popisuji v oduvodneni). A to jsem velkym milovnikem roubenek, jednu se chystame v horach na rekreaci postavit. Ale fakt peclive jsem si nastudovala regulativa pro nasi oblast, mela by vypadat jako puvodni. Treba tady kde mame rodinny dum (cca 30 km od reky Labe) je starickych roubenych staveb nekolik a az na jednu po kreativni rekonstrukci z doby minuleho rezimu jsou vsechny z venku obilene, tak je to typicke tady. Nebyla by ta bila barva dreva i pro vas prostupnejsi pres urad UP?
Odpovědět
@puhelin Ano, odvolání máme v plánu - proto mě zajímala zkušenost někoho, kdo to již podstoupil. Mě bylo totiž řečeno, že si na kraji úředníky sami školí, takže je velká pravděpodobnost že nakonec stejně potvrdí hodnocení místního SÚ. Díky za tipy
Odpovědět
@motojitex Tak mně se roubenky taky líbí, ale moc záleží na místě, kde budou. Nicméně, bych zkusil najít podobné stavby v okolí, pokud jsou, a dát je do odvolání, že ta vaše není až taková výjimka. To, co máte na fotce mi snad ani nepříjde jako rodinný dům, ale nějaká zahradní chatka. Jinak jsem viděl i roubené stavby, které byly komplet tmavěhnědé a z dályk to vypadalo hodně jako klasický dům. Možná je i cesta pomocí nějaké vnější úpravy, aby to zapadlo do rázu okolní výstavby.
Odpovědět
@motojitex Krajsky urednik se musi drzet zakona, ma vetsi zodpovednost, prisnejsi postih. Vezmete si pravnika.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?