Problém se sousedem při stavbě

Pěkný den, prosíme, nemá někdo zkušenost či radu, co se sousedem, kterému se nelíbí průběh stavby? Stavební povolení máme, souhlas všech sousedů také. Začínáme právě stavět a vznikl problém již v prvopočátku, kdy nám celý den vozil MAN kamenivo. K pozemku je příjezd po obecní komunikaci, tudíž i ke stavbě a sousedé projíždějí domů. V momentě, kdy MAN skládal kámen, nemohl soused projet domů, ale musel muset dvě minuty počkat než MAN složí kámen a couvnout 3 metry, aby MAN odjel a pak soused mohl projet domů. Bohužel to soused nemá kudy objet a my MAN nemáme kam jinam postavit, než aby to skládal z cesty (pozemek je ve svahu). Jak na souseda? Dostali i oznámení od nás do schránky, že budeme navážet, aby o tom věděli. Řešit to ohláškou na obci, kdy a jak budeme blokovat cestu, aby o tom raději věděli? Děkuji
Odpovědět
@bastet34 Jít se omluvit s flaškou. 😉
Odpovědět
@bastet34 kupte flašku a běžte se s ním domluvit. Klidně vemte jeho tel číslo či email a že mu napíšete vždy když budete navázat něco většího, co zablokuje cestu. Když nebude chtít tak jeho smůla, vy jste se snažili.
Odpovědět
Soused taky stavěl, to mu tam technika nejezdila? Je pravda když jsem stavěl a technika stala na silnici 2 hodiny ( lití anhydridu) jsem sousedům dal vědět dopředu. Jindy soused zastavil kde se dalo a až technika odjela zazvonil jsem u něho že už je pryč. Mám rád tyto co už mají postaveno a nadavaji na ty co staví.
Odpovědět
Soused nejspíše nestavěl, přistěhoval se k sousedce (nové ženě) do již hotového, ale ona vedle stavěla a docela dost dlouho. Soused je půl dne v práci a jediný, kdo to nechápe a hned řve, aniž by se s ním dalo v klidu a slušně domluvit. V příštím týdnu budeme zase navážet a pak lít beton, to bysme mu tam museli jít s flaškou ještě aspoň 3x a za měsíc znovu, což není určitě řešení. Ohlášku od nás vždy dostane co a jak se bude dělat aspoň 2 dny dopředu.
Odpovědět
@bastet34 Kupodivu, i jít třikrát do měsíce, může být řešení. A je úplně jedno, jestli má nebo nemá postaveno.
Odpovědět
@atilius Akoze, netreba to zase prehanat. U nas sa tiez este stavia a zial niekedy musim ist domov obchadzkou cez inu ulicu - dramu z toho nerobim. Dnes prinesie flasku a za chvilu bude chciet co?? Hned od zaciatku treba nastavit mantinel "od do". V opacnom pripade to moze vyustit do toho, ze panovi sa nebude lubit, ze tam ide miesacka alebo sa tam vrta, prasi, ....
Odpovědět
Vedle takového blba bych teda chtěl bydlet. Ale když už by mě takové neštěstí potkalo, tak bych to neřešil. Je naprosto normální, když se něco zaváží velkým autem, tak se dočasně omezí provoz. Pokud tam není zákaz zastavení nebo nějaký podobný problém, tak si zavážejte jak potřebujete, pouze s přirozeným ohledem na ostatní v rámci možností. Něco jiného je, kdybyste ulici zablokovali na půl dne, nebo několik dnů, to je třeba získat povolení ke zvláštnímu užívání komunikace. Ale toto je jen věcí domluvy. Flašky si šetřete pro sebe na zapíjení etap stavby.
Odpovědět
@bastet34 V pořádku. Nastavujte hranice, ohánějte se papírem, že jste v právu a stěžujte si na foru, že máte souseda blbce. A nebo za ním prostě dojděte a domluvte se, omluvte se, i s tím, že jde o blbost a jste v právu.
Odpovědět
@atilius to jsme zkoušeli, ale s pánem se nedá mluvit, nepustil nás ani ke slovu a mluvil si svoje, ještě na férovku začal tykat, jako bych měla 15 let. Zítra se jdeme domluvit na obec a budeme hlásit i minutová zastavení cesty, betonárka zastaví cestu max. na dvě hodiny, kdy on bude v práci a další omezení budou opět v rámci pár minut, a to ještě nebude každý den, ale 2x do měsíce.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?