Rekuperace a krb,i když nejsou v projektu?

Dobrý den, v projektu a tím i vydaném stavebním povolení se nepočítalo s rekuperací a krbem.Nakonec oboje v domě bude,jak to řešit před kolaudací?Změna v průběhu stavby?Zatím se nechci ptát přímo na stavebním úřadě,abych na nás zbytečně neupozorňovala,spadáme pod přísnou paní🙂
Odpovědět
Podle mě stačí při kolaudaci doložit projektovou dokumentaci skutečného provedení, tedy zakreslit do doku krb (pokud je součástí stavby) a projekt rekuperace. U mě paní chtěla zakreslit hajzlík, který byl o 2 m posunutý-))
Odpovědět
Zásadní změny od povoleného PD na hlašte SÚ hned v zájmu vlastního klidu. Buď doložíte změnou, nebo budete muset doložit stanovisko HSZ, hygieny a ŽP (ochrana ovzduší). Chcete nechat až bude hotovo a čekat, že to projde? No taky možnost, ale riskantní.
Odpovědět
@panlorenc má pravdu, neuvědomil jsem si že na krb potřebujete opravdu vyjádření ŽP, proto je potřeba to řešit před kolaudací. Tedy pokud to nebude lihový krb.
Odpovědět
@ditava on krb sám o sobě asi problém není, otázkou je spíše, jak to máte s komínem?
Odpovědět
@panlorenc nene,to jsme nechtěli nechat,právě proto se ptám, kde a jak řešit dopředu, na hasiče jsem také pomyslela.Díky za tu Hygienu a ŽP
Odpovědět
@doog Komín je tažený venkem,nerezový
Odpovědět
@ditava a ten v projektu je? Pokud ne, tak předpokládám se změní PNB, dále budete potřebovat vyjádření životního prostředí a samozřejmě nahlásit změny v projektu.
Odpovědět
@doog v projektu není ani komín.No začnu na ŽP a uvidíme...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?