Výška stropu

Profilova fotka
Dobrý den, řeším výšku stropu, která mi vychází do věnce, konkrětně: sádrokartonový strop 1,5cm deska bude ve výšce na půl v šáru a napůl ve věnci. Mě jde o to že věnec na některých místech není vylitý přesně a občas "přetýká o cca 1cm". Omítka bude klasická: lepidlo, perlinka, štuk, což ten rantl neschová. Je více variant jak toto řešit: a) snížit strop na 245cm b) snížit vágrys, podlahu na 20cm, málo izolace v podlaze,prodloužit okna na 230cm c) zbrousit věnec po celé ploše +- do roviny d) vybodnout se na natahování lepidlem a udělat sádrovou omítku Díky za názory. ;)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od michal_klicka:

Dobrý den, řeším výšku stropu, která mi vychází d…
@michal_klicka Šel bych do a).
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od michal_klicka:

Dobrý den, řeším výšku stropu, která mi vychází d…
@michal_klicka Dajte pod štuk jadrovú miesto lepidla, vrstva 1-1,5 cm všetko vyrieši. Naopak by som v tomto prípade strop zvýšil na štandardných 260, aby to bolo trochu vzdušnejšie.
Odpovědět
a) výška musí být minimálně 2,5 metru. 2,45 m neprojde kolaudací, takže o tom ani neuvažujte. Raději ale více než 2,5 metru, aby o pár cm úředník neřekl, že nebude kolaudace. Ostatní si můžete vybrat. :) Já bych zvolil za d)
Odpovědět
Profilova fotka
245 - 250 cm mám výšku v podkroví a lituji toho. Dole je 270 a ten pocit z prostoru je mnohem lepší. Pod 260 cm bych nešel.
Odpovědět
Profilova fotka
nechcete kolem dokola udělat snížení a uprostřed vyšší a budete mít schovaný nerovnosti
Odpovědět
Profilova fotka
cca 10cm výška, pro inspiraci foto
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@michal_klicka Šel bych do a).
@jozkakomosny @michal_klicka Já bych zas do toho nešel...už i z důvodu, že to není dle normy=dle projektu a taky hrozí to, že narazíte na úředníka s metrem...no a dle stále platného téměř starého zákona je výška měřena jen k nejnižší části😉
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od michal_klicka:

Dobrý den, řeším výšku stropu, která mi vychází d…
@michal_klicka vyberte variantu aby byl strop co nejvyšší. Máme 2,6 dole a 2,45 nahoře. A pro obývací pokoj je 2,45 dost málo.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od artep1987:

@michal_klicka vyberte variantu aby byl strop co …
@artep1987 V pokroví může být i 2,30. Ale dole minimálně 2,5.
Odpovědět
No uvažovat v novostavbě o výšce stropu 2,5m je dost mrzuté. Já osobně bych se snažil výšku mít co nejvyšší a v nejhorších místech to zbrousil + dát sádrovou omítku.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?