Terasa - vyspádování

Dobrý den, realizoval (případně bude realizovat) někdo terasu ze ztraceného bednění (klasicky základové pasy a na to ztracené bednění) a dlažby. Tedy bez vylévání betonové desky? Laicky se chci zeptat, jak jste řešili spád terasy od domu? V případě té dlažby to je jasné, ale jak se spáduje ztracené bednění? To už se při zakládání první řady staví "trošku nakřivo?". Díky. Martin
Odpovědět
Dělal jsem, ztracenku jsem nespadoval😁 To si snad ani nedovedu představit, ty zbytečný práce... Prostě jen vyspadujete dlazbu, ani to nebude poznat na délce terasy, tedy pokud ji nemáte 10 metrů😁 nebo můžete dát na ztracenku ještě obrubníky a ty vyspadovat, ale pak postrádám smysl toho ztraceného bednění. A základové pasy tam máte jako na co? To bednění ponese nějakou stavbu?
Odpovědět
Mam obvod zo ztraceneho (2 rady) a spadoval som 1cm na 1m. Nevidim v tom problem ani zlozitost. Nasledne som priestor vysypal sterkom, zhutnil a pokladal velkoformatovku.
Odpovědět
Mě Ukrajinci ztracené bednění vyzdili rovně, nevím jestli omylem nebo schválně a pak to do spádu seřízli velkou flexou.
Odpovědět
@deto_oesya A v rohach jste provázání řešil jak, to jste musel přece upravovat, když je řada od domu, která má být kolma - sikma. To same řada ztracenky vodorovné s domem - to je mate taky naklopene?
Odpovědět
@wries Ak bolo treba niekde korigovat, tak sa to vzdy vypodlozilo.
Odpovědět
@deto_oesya Dobrý den, děkuji, takže jste spádoval rovnou už to ztracené bednění asi už rovnou při zakládání první řady.
Odpovědět
@wries Nedovedu si představit, že ztracené bednění bude nevyspádované a dlažba pak vyspádovaná. Kolem domu je navážka, proto pasy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Dobrý den mám podobný problém jako kolega nahoře, můžete mi poradit jak spádovat ztracené bednění? pokud budu dávat cihlu nakřivo bude se mi zvětšovat vzdálenost od domu to tam budu vytvářet nějaké klínky jako dořezy ? Nebyla by pak lepší ta Ukrajinská metoda seříznou vrchní vrstvu ztraceného, nehezký řez pak zakrýt obkladem. Nebo udělat vrch terasy z betonu který si můžu snadno spádovat dle libosti a na ten beton pak položit obklad dle libosti? Pokud máte jiný návrh nebo nápad prosím o jakoukoliv radu?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?