Jde odložit kolaudace domu?

Jde odložit kolaudace domu??Popřípadě jak?Děkuju za každou odpověd:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki Jo já to asi blbě napsala.Myslím kolaudaci skrz banku.Musíme stavbu předat do nějakého termínu skrz hypo.Zda to jde v bance posunout?
Odpovědět
Profilova fotka
@spagetka123 co takhle se zeptat v bance? Myslis si ze lidi tady na foru budou znat tvou smlouvu a VOP k tve hypotece?
Odpovědět
@jumpmans Je mi naprosto jasné že tady lidí neví všechno.Ale třeba má někdo podobnou zkušenost a řešil to.Myslím si že tohle forum od toho tady je.
Odpovědět
Profilova fotka
@spagetka123 myslis jako podobnou zkusenost s tvou smlouvou? to asi ne... obecne to lze - je potreba se zeptat prave v bance, nektere umoznuji jednoduse, nektere chteji dalsi dilci odhad, temer vzdy je to za poplatek. Nekde symbolicky, nekde velky.
Odpovědět
Profilova fotka
Mrkni do smlouvy, určitě tam máte psané podmínky.. my termín banky prošvihli, přišel nám potom dopis, kde nás vyzývali, abychom k určitému datu buď dodali potřebné dokumenty, nebo za poplatek 500,- vyplnili žádost o prodloužení termínu - tam jsme si mohli napsat termín, jaký nám vyhovoval - oni schválili a my mohli vše v klidu dodělat.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Např u hypotečky to jde online, přímo v tom jejich internetovým servisu. Napíšeš tam nové datum, oni to schválí a strhnou ti pětikilo.
Odpovědět
Moc díky všem za vaše odpovědi:-))
Odpovědět
@spagetka123 No, netuším jakou banku máte a hlavně ze kdy máte smlouvu, ale v současnosti už se NEKOLAUDUJE! a požadavek banky na doložení kolaudace už tedy ani nelze splnit. Některé banky už na to reagují a kolaudaci nepožadují, jiné nevím, ale budou to muset nějak řešit. V mém případě (ČS) jsem termín taky prošvihnul, nic jsem nikde nedokládal, nic nehlásil a o nic nežádal a vůbec nic se neděje. (Asi taky záleží na tom, jaký máte skluz, pár týdnů bych vůbec neřešil.) Současně mi bude končit fixace, příští rok přejdu k Monetě, už jsme podepsali smlouvu a ti (přes hypo poradce) chtěli taky doložit kolaudaci. Po námitce, že už se nekolauduje jim stačí doklad o zápisu stavby v katastru. No, jak už tady psali jiní, každý případ je jiný a je na vás to řešit. Pamatujte ale, že aktivní blbec je horší než třídní nepřítel. :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?