Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdarec, jsme zpet :) Byly jsme na nasem kazdomesicnim vylete do ikea na jidlo a projit spodek :)) Koupila jsem si latku na domecek pro Anezku, snad se mi to konecne nejak poradi domyslet :)
Odpovědět
A co jste ukoristili v Ikee? Holky, co prebyvate v Nemecku, mrknete se do Obi. Nevim, jak u vas, ale u nas asi zavedli sortiment hobby potreb a rekla bych, ze ceny jsou vic nez sympaticke. Koupila jsem asi za 90 centu barvu na textil, co stoji normalne 4€ ;-) + spousty schnäppchen :-)
Odpovědět
tohle jeste neni foinalova podoba, jeste to neni "ono" http://zdina.rajce.idnes.cz/salamova_...
Odpovědět
Profilova fotka
No jenom tu latku :-D A kamarad chtel kavovar a kamaradka stolecek se zidlickama pro holcicku, nic vic :) Se tam chodime spis koukat :))
Odpovědět
čau :-) máma byla taky včera v ikea (kde jste byli - na zlikau nebo na čerňáku?), taky jenom courat. ale koupila bráchovi povlečení a sobě nějaký svíčky. no courala :-D ale prej kdyby měla prachy, tak všechno z bytu vyhodí a koupí si nový, že se jí tam moc líbila jedna sedačka (teda víc sedaček, ale ta jedna úplně nejvíc). zdeni a ty jdi do háje, mám teď chuť na salám :-D vypadá to k sežrání x-) co jinak děláte? já měla dneska celej den návštěvy, dostala jsem nějaký opožděný dárky k vánocům...
Odpovědět
totiž, co to kecám, k narozeninám :-D mankote, já už jsem úplně vyčajovaná.
Odpovědět
Profilova fotka
My na Cernaku, mame to bliz :) Na Zlicin jezdime jenom kdyz mame zastavku u kamaradky, tam byli ale nemocni, tak smolik. Jedna sedacka se mi taky moc libila. Ektorp, ale nejaky svetlounce bezovy potah s bilymi kvety, vypada moc hezky. Ja dneska cely den tvorim, vecer uz to snad konecne dodelam, asi po tydnu :)
Odpovědět
Zdeni, dala bych si taky salam x-) Vypada to fakt k sezrani :-D Ja jsem se nejak ted rozezrala a mam porad hlad a porad zeru 8-( Karkul, cos dostala k narozeninam? Pochlub se ;-) Jani, co tvoris? Kose? Nebo neco z te nove latky?
Odpovědět
Profilova fotka
Market, sama voda :)) Ale ukazu, az to bude hotove. Snad to bude za neco stat...
Odpovědět
já bych taky žrala, začíná mi pms, to vždycky tejden nevim, co bych si dala do huby. a salám normálně nejíme, my spíš prosciutto :-N když už. ale na tenhle jsem dostala chuť, já vždycky tak jednou za rok na nějakej dostanu mlsnou, a pak si koupim klidně herkulese :-S :-D ale jim to samotný, nesnášim salám na chlebu s máslem. jani, my máme s markét ektorp, ale ještě ten zelenej (ten potah už nedělají). když začali vyrábět tuhle béžovou verzi, tak jsem ho hned moc chtěla, že to budu střídat, ale je to hrozně světlý. vidim to na naší zelený, ta je za chvíli jak prase (pes, míla drobí... :-D), tak tu béžovou bych měla týden a hned by tam něco bylo. škoda, líbí se mi moc. a ektorp je šíleně pohodlná sedačka. my už ji máme přes tři roky, teď ji snad ještě vylepšili, ty opěrky, že jsou pohodlnější, a vzadu je snad nějakej úložnej prostor, nebo co já vim. co tvoříš? já jsem sekla s westím potahem, nejde mi to od ruky, mám nějakou levou, tak jsem to radši odložila (i když kvůli tomu nemůžu usnout - fakt, večer mi to šrotuje, jak to udělat, aby mi to šlo, třeba hodinu nad tím uvažuju - jsem jetá). ono to přijde, a pak to spíchnu za večer a bude. markét, dostala jsem nugátovou bonboniéru a nějakou kosmetiku dove. je to hrůza, já mám těchhle věcí strašně moc, potřebuju se toho zbavit, já používám vesměs přírodní a všichni mi pořád kupují garnier a dove :-D hezky to voní a je toho hodně, vim, že to mysleli hezky a jako nestěžuju si, já jsem vděčná. oni mě nechápou - moje eko a bio :-D já jen, že se toho snažim systematicky zbavovat, ale vždycky někomu dám třeba tělový mlíko a dostanu dva šampony. takže se mi to rozrůstá :-D
Odpovědět
děláš ten domeček pro nýzku? ty to asi nechceš prozradit, co? ;-) tak to koukej dodělat a vyfotit. já jsem lemra, jsem doma, času habakuk a nemůžu nic dělat, prostě mám zásek a nejde mi to a nejde. 8-(
Odpovědět
krásný album, co? http://www.modrastrecha.cz/album/albu... x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Kajo, co ti na tom nejde? Napis, treba za zbytku energie neco vykresu a vymyslim :-D Uz jsme asi synchronizovany, bo me asi PMS suzuje taky :-( Bych jen spala a zrala 8-( Co se kosmetiky tyka, nesnesu vsecko, proto mi kosmetiku smi kupovat jen moje tetinka milovana (heh, doktorka) :-D Jinak si to kupuju sama. A pouzivam vetsinou vsechno od Yves Rocher.
Odpovědět
já mám ráda spíš weledu (od nich používám dětský měsíčkový olejíček x-)) nebo laveru. dobrý jsou zubní pasty od logony. na ksicht mám herbline, ale teď už mi to taky moc nesvědčí, jak mám něco dlouho, tak si na to ta kůže zvykne... nejde mi nic, prostě mám zrovna období, kdy se mi nic nedaří. udělala jsem dvě vrstvy westa (vrchní menší je bílá a spodní větší je šedivá. sešila jsem to dohromady a celý přišila ne béžový podklad, to že bude jako ten obal. no a west je takovej divnej, navíc jsem ho našila nakřivo. a teď jsem si zahnula okraje dovnitř, že to nějak sešiju, ale je to hrůza, klouže mi to, nedrží to pořádně tvar a to to mám sešpendlený... prostě mi jdou ruce divně a nic mi nejde :-D ale to přejde.
Odpovědět
ahojte holky tak ja uz jsem sama, spadl mi kamen z krku. odjela jsem k mamince jsem ted v ostrave aspon se uklidnim naucim na zkousky a vratim se s cistou hlavou do nemecka. vidim to uz jen a jen pozitivne :) ja ty vase zravky nechapu ja furt nejim a nejim resp.i muj tata si vsimnul jak vyzabla jsem :-D a to jako me vzdycky rikal zhubni zhubni mas tluste nohy 8-( ja jsem tak stastna ze se to vse vyresilo a ze se tu mame vsechny tak hezky ;-)
Odpovědět
:-. takže definitivní rozchod? to mě mrzí. :-( na druhou stranu buď ráda, co s takovým, co neví, co chce (to je věta :-D) maminka tě vykrmí, neboj ;-)
Odpovědět
Ahoj Simi, taky myslim, ze ti Ostrava prospeje. Ja od tama jezdim vzdycky silene prezrana :-D Kajo, pockej na tvurciho ducha ;-)
Odpovědět
čekám, čekám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jak jsem psala vyse, ne, domecek nedelam :)) Mozna v tydnu, kdyz se dostanu do Obi. Ted tvorim tak maximalne veceri. To je normalne desny, jak by ti dva furt zrali (ja teda taky, ale sama si muzu vzit, na co mam chut, ze jo), takze furt prudi, ze maji hlad a furt me odtrhuji od prace! Ten svetly potah na ektorp se mi prave libil, ze bude skoro bezudrzbovy ;-) Ten tmavsi bezovy ne, i ten olivac - to je syta a jednolita barva, na tom musi byt videt vsechno hned. Ale tenhle je svetlejsi s obrazkem, hodne clenity.. stejny figl jako na kocarku - na svetle barve se vzorem nejde nic videt 8-)
Odpovědět
Ta zelena je daleko praktictejsi. Ta svetla i kdyz s kytkama mi prave prijde hodne svetla - hned musi jit videt, jak je sedacka ohmatana, fleky od cokolady atd. Na te zelene to jde videt za mnohem delsi dobu a to je u nas sakra namahane (pejsek, kocicka a Martin s cokoladou :-D)
Odpovědět
oni tu zelenou ještě pořád dělají?
Odpovědět
Jeste aspon tu teda maji skladovy zasoby ;-)
Odpovědět
aha, já jsem jí totiž na netu už nenašla, ale už je to dlouho, tak mě ani nenapadlo, že by měli ještě něco na skladě. to už je ale fakt minimálně rok, co jí na netu nemají. je fakt, že na obchodě jsem to nezkoumala.
Odpovědět
Kajo, mne rikali v Ikee, ze se na to, co je na netu, nemam absolutne ohlizet :-N Pry je to jen tak orientacne a nema to se stavem skladu nic spolecnyho.
Odpovědět
to vim, ale řikala jsem si, že ektorp - nejprodávanější jejich sortiment, tak ten že to musí mít komplet. fakt mě to nenapadlo, že zrovna tohle by jim vypadlo :-|
Odpovědět
Oni ty potahy docela obmenuji, takze je mozny, ze se ta zelena zas vrati :-) Ted posloucham soundtrack z fimu Trhak a vsecko me boli od smichu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hura, hura, mam hotovo! :-D Jdu to nejak vydolovat z fotaku a poskladat..
Odpovědět
tak ja si myslim z nepriberu neb oni drzej diety :-D jj konec je definitivni. ja se mu pokousela napsat a on ani neodpovi ani ho nazajimalo jak jsem dojela. takze u me on skoncil. Si myslim ze stejne prijde s placem jen co mu to dojde. mu to jeste nedoslo zpet ho nevezmu to uz vim. ani me nehne ublizil mi a to mu nezapomenu
Odpovědět
Profilova fotka
Toz tady http://ene.rajce.idnes.cz/motoricka_k... moje nekolikadenni prace :) Ve finale je to stejne zatim k nicemu, ale na zdi se na to bude hezky prasit :-D
Odpovědět
Tyyy jo, to je uplne super, Jani x-) My meli neco na ten zpusob ve skolce. Je to paradni. Jak dlouho ti to trvalo? A Anyzce se to libi? Simi, tak aspon, ze to neses statecne x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?