Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
hele jani kdyz ty tak touzis po tom mori proc si vlastne nezajedete do tropical islands v nemecku si myslim ze by se vam to libilo. ja tam ted byla jen kouknout a za 14 dni tam jedeme na vikend. rika ti to neco ten tropical???
Odpovědět
My taky neslavime :-D Totiz - slavime, tatkovy narozky :-D Simi, o tom tropicalu jsem slysela, ted se me na to dost Cechu ptalo, beztak to nekde propagovala nejaka telebrita :-D
Odpovědět
ale to není moře přece :-D
Odpovědět
je to bomba my jsme tam jeli po ceste z ceska kuknout if to stoji za to tam pak jet. cechu tam bylo plno delaji se tam zajezdy z ceska rikala mamka ze to maj v nabidce v cestovce. jedeme tam za 14 dnu si udelat vikend krasne valet se na plazi :) proste welness no :)
Odpovědět
Profilova fotka
Telebrita je dobra :-D Tropical mi neco rika, teoreticky to neni moc daleko, ale to jsou prachy za vikend pomalu jak za Pariz, ne? :-N A kdyz uz, tak uz.. ;-)
Odpovědět
já tyhle věci typu tropical islands, aquapark... nenávidim. stavím to na úroveň obchodního centra :-D s mořem se to nedá přece vůbec srovnávat :-N =-) když jsme jezdili na liptovskou maru, tak po cestě je aquapark tatralandia. to je něco šílenýho :-p
Odpovědět
aquaparky taky nemusim ale tohle jako welness vikend beru. lepsi teda nez do parize tam jsem byla a hnusi se mi to stejne jako amsterdam spinava to mesta. A pak nemusim chorvatsko to budu radeji u nejakeho ceskoho brcalu pokud chci poslouchat jen cestinu a polstinu. Ja na jare letim na Kanary se uklidnit po zkouskovem a pak v lete na Maltu pripravit se na zkouskove :) a pristi mesic jedu do rakouska. miluju cestovat :-D
Odpovědět
no nevim, ale česká hlava na hlavě, kompletně zastřešená hala a takový umělý prostředí mi moc welness nepřijde :-D
Odpovědět
kromě toho - když nemáš ráda chorvatsko právě kvůli tomu množství čechů (poláků tam snad tolik není, to spíš holanďanů, navíc jsou místa, kde není moc lidí a po sezonně taktéž), tak jak můžeš jet do toho tropical islands? :-D
Odpovědět
markét, dnešní jak se staví sen je v naší zelené :-D :-D
Odpovědět
po sezone jsem tam byla jednou a byla mi tam zima. prave ze tam cesi nespi bo to uz stoji moc penez :-D
Odpovědět
no tak já ani nepředpokládám, že bys chtěla spát s dalšíma sto čechama na pokoji :-D ale přes den je jich tam teda podle všeho mraky.
Odpovědět
Článek se načítá
jak moc po sezoně jsi tam byla? a kde? musíš jet co nejvíc na jih, tam je ještě v září přes 30 stupňů ;-) to teda soudim podle toho, jak je v září na jihu itálie. a ta chorvatská strana je podle všeho ještě teplejší.
Odpovědět
Profilova fotka
Jak se stavi sen, proc nic nezjeknete? :-N Ja ho uz nevidela minimalne mesic, ten ctvrtek mi na to nesedi.
Odpovědět
hustá linka! ta se jim fakt povedla x-)
Odpovědět
prelom srpen zari uz ani nevim kde to bylo. ja byla na 5ti ruznych mistech a stacilo! V Italii jsem taky byla tez uz nemusim ja toho projela uz celkem dost. Kam se chci vratit jsou benatky tam jsem byla akorat na ten karneval v unoru
Odpovědět
a kde se ti teda líbilo? nemyslim v itálii, ale všeobecně.
Odpovědět
my byli v chorvatsku kousek pod podgorou a potom na hvaru. na hvar bych se ještě někdy ráda vrátila, jsou tam úplně zapadlý malý vesničky, prodávají tam všude víno, rakiji, med.... všude, kam se podíváš, levandule... nádhera. v itálii jsme byli v gallipoli, to je taky naprosto úžasný místo, tam se určitě ještě vrátíme. v benátkách jsem byla několikrát, ale jako malý dítě, ale moc se mi tam líbilo. taky jsem byla v římě, v pise, v miniitálii (ta je kousek od raveny nebo tam), v miláně (tam jsem pobývala dost často)... a ještě na spoustě míst, ale to už si nepamatuju, bylo mi asi 6 let. všude je krásně, jen je lepší jezdit do menších zapadlých vesnic, kde nejsou davy turistů, jsou tam ty původní obyvatelé, je tam ta místní atmosféra...
Odpovědět
me se libi dansko a svycarsko krasa cistota ucta ke starym vecem x-)
Odpovědět
no v dánsku taky moc teplo není :-) ale je tam krásně, to souhlasím. švýcarsko je nádherný, to bez debat.
Odpovědět
dyt jsi se ptala kde se mi libilo nejvic :)
Odpovědět
no já jenom, že je ti všude zima :-)
Odpovědět
je to mas recht i tady v nemecku mi je kosa....pristi rok mi snad vyjde ta australie ;-)
Odpovědět
no jasně :-D
Odpovědět
se nesmej vazne chci tam jet na rocni praktikum do firmy je to pres univerzitu. uz jsem tam mela byt letos ale rozhodla jsem se dodelat v nemecku magistra a nasledne odletet
Odpovědět
ale já se nesměju tý austrálii :-D no nic, jdu si pořešit odkazy
Odpovědět
JSSS se da zkouknout na stream.cz v sekci Porady Prima ;-) Mne se teda Chorvatsko hnusi uplne stejne jako aquaparky. jediny, co jsem mela rada, tak je Marienquelle v Marienbergu, kousicek za hranicema. Ale tam byly asi jen dva tobogany, spis to jsou lazne se slanou vodou, horkou jeskyni a saunou. Na Chorvatsku mi strasne vadi ty davy Cechu, co si vsecko privezou z domu a Chorvati, co jim lezou do pr... a pak na ne nadavaji a pomlouvaji. Bydlime ve meste, kde je Chorvatu hodne, chorvatsky uz rozumim docela solidne, ale nesnasim tu rec. Mam rada Italii z mnoha duvodu, nejsem fajnovka, takze netrvam na preuklizenych mestech, bordel k Italii urcite patri :-D Jinak mam rada vnitrozemi Spanelska, hory ve Slovinsku, docela i Madarsko ;-) A ted doufam, ze me nikdo nezlyncuje a neukamenuje, ale mam rada i Nemecko, shledavam to tu hezke, ciste a pohodlne :-D
Odpovědět
Ahoj, tak já tedy jednoznačně hlasuju pro Chorvatsko, tu Itálii můžu taky :-) . Měli jsme s kamarády na Chorvatsko 3 neděle, projeli jsme ho autem od Istrie k Makarské a byly to jedny z nejkrásnějších prázdnin, které jsme zažili. Spali jsme v městečkách dál od pobřeží i v levných penzionech přímo u pláže a byla to bomba! Každej den jsme dělali výlet, výšlap do hor, večer piknik, koupando.... Amfiteátr v Pule, Roviň, palác ve Splitu, Sv. Jura nad Makarskou, hory plný bylinek, to jsou skvosty!!!! Jo, ještě Plitvičky... Akorát holt záleží , jak člověk tu dovču pojme, když je na jedný pláži plný Čechů 14 dní, tak ho to nemusí uspokojit , když se mu ta pláž zprotiví... Jediný, co mi na CHorvatech fakt vadilo bylo jejich prasec....ý říení auta v serpentinách ned pobřežím. Permanentně jsme se báli čelního střetu, no co chcete, Balkán... mmmk, kdybych se měla přestěhovat do jiné evropské země, hlasuju pro Slovinsko! Krásný životní prostředí, úcta ke starým stavbám a tak... (jo a ještě Skandinávie...ach jo...) :-)
Odpovědět
S Benátkami je to vůbec zajímavý: prej je lidi buď milujou a vrací se tam, nebo je Benátky vyděsí a zklamou. Já jsem, karol, taky ten první případ, na někoho působí prostě depresivně a divně.... Teď říkali na ČT 1, že tam dnes začíná karneval na téma "6 smyslů", to musí být taky zážitek... :-) Bydlení je hra: Ta holčina je moc šikovná, všechno krásně sladila, stejně jako vy mám pocit, že ty schody nebyly vůbec bezpečný. Osobně bych jako rodič nechtěla, aby tam bez dozoru a ještě s kamarády děti běžně lezly... Představa, že v noci půjde dítě dolů v těch ponožkách rozespalé čůrat mě docela dostala... :-(
Odpovědět
holky ja se an nejakou dobu odmlcim :-( . meme partnerske problemy a vcera se to dost vyhrotilo 8-( . Ted nemam vubec chut neco tvorit a vubec nic se mi nechce |-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?