Menu Forum

Chalupa - cottage, vintage a stará patina

18. kvě 2014  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9987 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
Registrovala se 1. října 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9987 příspěvků. Má 2 přátele.
 veru, já jsem normálně včera zcela vážně uvažovala, že si střihnu peďák a půjdu učit. sice jsou tam malý prachy, ale já už na tu kancelářskou práci nemám. fakt mě to nebaví, musim se každý den nutit a to není dobře.
13. únor 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 marki, jaký máte program na úpravu fotek?
13. únor 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 tak jsem prohlídla celý řím a úplně nejvíc, nejvíc se mi líbí tahle fotka http://picasaweb.google.com/marmar.kopecky/20070820_Roma_Giorno_1#5124978042352865810 jak namalovaný
13. únor 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
Registrovala se 16. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1054 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele. Ratíškovice, Region Hodonín.
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
Registrovala se 16. února 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1054 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele. Ratíškovice, Region Hodonín.
 mně by to učení taky až tolik nevadilo, jen ty love jsou dost mizerný, ale zase máš poměrně čistou hlavu, vyjma nějakých příprav na hodiny, a pak to taky vyváží prázdniny. Hlavně sesš ve dvě doma a můžeš se věnovat děckám. Uvidíme, uvidíme...

Ve středu mám ještě spicha s jedním redaktorem, tak třeba vyjde to emoticon
13. únor 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
Registrovala se 3. září 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 4722 příspěvků. Má 60 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
Registrovala se 3. září 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 4722 příspěvků. Má 60 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Kajo, vyridim. Mne se ta fotka s Martinem libi taky, to jsem ho fotila na tahovem stupnovitem podiu (asi pro sbor) na Campo di Fiori emoticon On si tuhle fotku dava vsudel jako profilovou emoticon

Mne se na tech vasich fotkach libi ty z restaurace emoticon To je jako reklama na jidlo, fakt emoticon Ale jeste jsem to nedokoukala do konce emoticon

Ta fotka, rikame ji "Osviceni", je z chramu sv. Petra z Vatikanu a tohle byl muj vymysl. Martin se cukal, ze to bude prepalene, ale fakt si myslim, ze se to povedlo. Sem tam si za ty dlouhy fotici pauzy muzu sama, protoze taky obcas dostanu napad na nejakou kompozici emoticon

Na upravu fotek pouzivam ja Adobe Photoshop, ale ja fotim do jpeg, kdezto Martin foti do raw a pouziva program od Canonu, co byl na CD k fotaku a pak taky Adobe Lightroom, takovy profi program, kterymu jsem ja levka jeste nedosla na chut, proto fotim do jpeg. A musim dodat, ze teda mame digitalni zrcadlovku, takze proto ten format raw. Kouka se do toho jako do obycejnyho analogace, ale pak se ty fotky vic blizi tomu, co si predstavuju emoticon

Ten olivovy strom se nam strasne libil. To bylo cestou do Rima, zastavovali jsme na prohlice Villy Adriany (Hadrianovy vily). Taky hodne zajimava vec emoticon

A ucitelsky povolani ti nedoporucuju, bavilo by te to chvilku, je to hodne psychicky vycerpavajici za hodne male prachy. Navic ucitel je poslani, kdezto ucitelka je diagnoza emoticon emoticon
13. únor 2009 v 16:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 no veru, zase takhle hravě si to učitelování nepředstavuju. love teda špatný, to je bez debat. ale děti mám ráda, ráda bych s nima pracovala. na druhou stranu potřebuješ pevný nervy a přirozenou autoritu. u obojího si u sebe nejsem absolutně jistá emoticon
pak taky někdy uvažuju nad tím, kdybych fakt učila, jestli by se mohlo stát, že bych nějaký dítě neměla fakt ráda - musela bych to samozřejmě potlačit. ale dokázala bych to nedat absolutně najevo?
dva měsíce prázdnin - fajn. až na to, že první a poslední týden v té škole ještě/už být musíš. pak taky si nemůžeš vzít nějakou delší dovolenou během školního roku (tředa se v zimě sebrat a jet na týden na hory - kromě zimních prázdnin samozřejmě).
máš šílenou zodpovědnost. za děti během celýho vyučování, kdykoli je chceš vzít do divadla, do zoo, na výlet, celou dobu je to na tobě, pokud jsou děti rozjívený, neposlušný, něco se jim stane... někdy je těžký uhlídat jedno dítě, na vteřinu se otočíš a někam zahučí, něco na sebe převrhne... co teprve dvacet, třicet dětí.
o tom, že jsi ve dvě doma, bych taky polemizovala - máš dozory v jídelně, někdy musíš učit odpoledne, doučování, zaskočit třeba i v družině za nemocnou vychovatelku, porady... doma pak příprava na vyučování, opravování sešitů...
řekla bych, že naopak čistou hlavu můeš mít při tý kancelářský práci, v pět to tam zapíchneš a tradá domů. samozřejmě nic není černý nebo bílý.
tak tohle je moje stručná poznámka k učitelství emoticon emoticon
13. únor 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 dá se ten photoshop někde stáhnout? my máme bohužel analog digitál, už jsem to někde psala. v době, kdy jsme "potřebovali" nový foťák, nebyly peníze na zrcadlovku, páč dobrá zrcadlovka začíná tak na patnácti, dvaceti tisících. a nemohli (nebo spíš nechtěli jsme) čekat, až si na ní našetříme.
ale tak na to naše focení to myslím bohatě stačí.
jediná nevýhoda tý H9 je ta, že na ní nejde dát žádný objektiv. emoticon
taky fotíme do jpg, jde tam ještě jiný formát (tif myslím), ale to je strašně velký, to by se nám tam vešlo pár fotek.
13. únor 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 máma má teda po strejdovi doma zrcadlovku, tuším je to nikon. jsou k tomu i objektivy. mám na ní zálusk emoticon
13. únor 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Digitalni zrcadlovku? emoticon
13. únor 2009 v 16:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 ten nikon? jo. napsala jsem něco špatně?
13. únor 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Jakoze nechapu, proc ji jeste nemas "pujcenou" emoticon
13. únor 2009 v 16:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
fotoportrét
fotoportrét
ikarkulka
440
 páč máma se cuká ne? emoticon
13. únor 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Jo ahaaa emoticon Vsak to chce taktiku, pujcit jednou na den, pak na tyden, pak na mesic a interval prodluzovat emoticon
13. únor 2009 v 17:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
 ženy, ležím s teplotou-zánět ucha,paráda. Ale proto nepíšu, mrkněte na milkaamor To nemá chybu!!
13. únor 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
 Karoli, se vším, cos napsala bezvýhradně souhlasím. Jen já bych chtěla jít učit na nějakou SŠ, nejlíp gympl, tam už jsou ty děcka trošku o něčem jiném, i když pravda ne vždycky, no. Sígři jsou všude. Mamka učí na střední oděvní, ač je ing.chemik a má oho teda plné brýle. Ani je nemůže nechat propadnout, páč mají za každého studenta peníze. Děcka to moc dobře ví a podle toho to jejich učení taky vypadá. Tak mamina přišla na geniální řešení...od září bude ženou v domácnosti na plný úvazek. Jenže u našich je to trošku o něčem jiném...Ale já bych se tomu učení na pár let nebránila emoticon
13. únor 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Veru, preju brzke uzdraveni. Usi jsou previt, znam to. Ale uz se mi podarilo tomu par let vyhnout. Staci trochu pruvan, nachlazeni a uz to jede emoticon
Tvoji mamce se nedivim, ze s tim chce seknout. Moje by to udelala nejradsi taky, protoze obzvlast na tech ucnakach je to peklo. Ty smradi vedi, ze na ne dostava skola prachy a nemuze je vyrazit a dost toho zneuzivaji. Ja kdyz vidim, co mamka uci, tak bych to liskala hlava nehlava. A ani to nemuzou emoticon
13. únor 2009 v 18:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
13. únor 2009 v 18:29 • eulalie
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
fotoportrét
fotoportrét
eulalie
8
 Přesně. Před Vánocema dala mamka jedné děvčici za 5, protože z deseti otázek měla jen jednu a to ještě napůl. A mladá začala na celou třídu na mamku křičet, co si to vůbec dovoluje dát jí za 5, když má přece jednu otázku dobře. Svůj výstup završila tím, že ji vypálí auto a postřílí rodinu. Mamka byla totálně na prášky. Děvčica dostala ředitelskou důtku a tím je to vyřešeno. Stačí vám to, jo?!!
13. únor 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berry07
2
Registrovala se 13. září 2007 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 309 příspěvků a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
berry07
2
Registrovala se 13. září 2007 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 309 příspěvků a 1 album.
 Ahoj, tak zkušenosti s učením:
mám učitelství pro Sš, učím na ZŠ a na Sš se neženu. Na základce se můžete setkat s "divočáky", ale výhoda zase je, že si můžete víc vymýšlet a hrát. A děti Vám to většinou "baští" a ocení každý váš nápad. Protože ne všichni se tak chovají, tedy učitelé. Pokud chcete být kreativní, děti Vás zajímaj a děláte a vymýšlíte něco navíc, rozhodně nechodíte domů s čistou hlavou. (!!!!) S čistou hlavou jde domů kopáč nebo člověk od pásu. (Tu dřinu jim nezávidim.)No a někdy je to běs, když je průšvih, zranění, jsou na sebe ošklivý, sprostý, šikanujou se, to všechno musíte rychle řešit, abyste chránili je a taky sebe (!).
Je dobré být kreativní, mít autoritu, být splachovací, nebrat si věci moc osobně, počítat s diskuzemi a nevraživostí kolegů a s velkou zodpovědností (i hmotnou) na všech akcích.
Jezdili jsme na hory, na vodu, na výlety, exkurze, výstavy a hlavně do Prahy.
Když se to povede, můžete jít velmi často domů se super pocitem. Tak v 1% odučených dní byl zatím u mě pocit, že je to k ničemu a s... na to.
Peníze mi - upřímně řečeno - stačí. Trochu přidat by mohli. emoticon Jako blížence mi vyhovuje, že každej den je jinej, tváře kolem mně se mění a tak. Jaký si to uděláme, takový to máme, říkáme si s kolegyní julií.
Pochybnosti o sobě jako o kvalitní úče jsem měla pořád, nejsem rozhodně se sebou spokojená. Těšim se do školy po mateřské.
Když budete dělat jen své povinnosti a o volnou hodinu opravíte sešity, může se stát, že budete domů chodit ve dvě. Jestli vás to bude naplňovat je věc druhá.
Na škole máme docela dost mužů /i poměrně mlaďochy( emoticon a to je dobře. Jeden, jenž se rozhodl, že jeho posláním učení není, teď prodává plavky . Já bych neměnila! Z.
13. únor 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berry07
2
fotoportrét
fotoportrét
berry07
2
 Jo a ti hajzlíci, o kterých jsem si mnohdy říkala, že je asi fakt nemám ráda, ti Vás pak chodí navštěvovat, přidaj se k vám ve městě a zaručeně zdraví!!!
50% jedničkářek , které jste si opečovávali a diskutovali jste s nimi "na úrovni" dělá že Vás nevidí , kdyby se měli přerazit... emoticon
13. únor 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berry07
2
fotoportrét
fotoportrét
berry07
2
 ...měly přerazit... emoticon
13. únor 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Zuzko, v tomto by sis rozumela s mym tatkou. I kdyz delal docela dlouho neco jineho nez ucil, je rad, ze se vratil. Ma prvni stupen + vytvarku pro ZS. Je spokojeny, uci dvojtridku, decka ho berou, ma prirozenou autoritu, respekt. Nadsene se k nemu hlasi i decka, co ucil treba pred 20 lety a vzpominaji, co kdy vyrabeli v pracovnim vyucovani a jak je co ucil a ze si dodnes pamatuji zpameti nasobilku a vyjmenovany slova. emoticon Jenze pro tatku to ani po 30 letech praxe nekonci zvonenim. Sice v ty 2 vyucovani skonci, jenze taky musi opravit pisemky, vyplnit sem tam nejake vykazy, dat do poradku tridni knihu atd. On se treba nezdrzuje zapisovanim do tridni knihy behem vyucovani, protoze mu to bere cas. Takze to udela po vyucovani. Navic casto doma surfuje po netu a hleda nejake napady, co by s detma mohl ve vytvarce nebo pracovku uskutecnit, navic jako vytvarnik ma za ukol se svymi sverenci vyzdobit skolu na podzim, na Vanoce, ted maji tema Jaro, ktere prejde ve Velikonoce emoticon
Mne tatka ucil ve druhe tride (ve dvojtridce se ctvrtakama) a to byl suprovy skolni rok. Prisny na me byl, to jo, ale prislo mi, ze to u neho vsecko slo takovou nenasilnou formou a samo emoticon
13. únor 2009 v 19:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berry07
2
fotoportrét
fotoportrét
berry07
2
 emoticon
Tak to je milý, já mám taky výtvarku emoticon... Taťka musí být prima, když to čtu...
Je to fakt, po vyučování mám dost práce, bývala jsem ve studovně, starala se tam o knížky, dělám výzdobu, kterou třeba s dětma nainstalovat nemůžu, starám se o keramickou pec, výpaly, kolegyně Julie má školní divadelní soubor a já jim pomáhám s výtvarnem. Dřív domů jsem šla snad jen vždycky v pátek. A odpolední volitelné výtvarky jsem učila taky...
Pro vlastní děti jsou výhodou hlavně prázdniny...to jo... Spousta lidí nám je nepřeje, ale já vždycky v červnu melu z posledního, fyzicky i psychicky. A 3x jsem o jarňáky odležela chřipku. Pořád jsem se držela a v sobotu před volnem to na mě "sedlo".

Tak už dost o mně, ať tu nejsem za prdlouše s "diagnózou" emoticon.

karol, dík za pochvalu, to je fakt jen začátek, teď už je v pokojíku oranžová a vypadá to mnohem líp. Ještě jedna vrstva a pak to hlavní pokračování - zařizování emoticon. Budu dokumentovat.
Strom jsme malovali normoš s Markem, chci jí tenhle pokojík "vyzdobit" tak na 3 roky, bude přírodní a snad příjemnej, pak uvidíme, co si bude přát ona. Pevně doufám, že to nebude Barbie. Asi nás to nemine, ale všude ji chtít snad nebude...
13. únor 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Jo, to jsem taky chtela napsat, ze se tesim na finale pokojicku emoticon Vypada to hezky. Ja jsem nejaka precitlivela na ruzovou a fialovou pro holcicky emoticon Jako oblecky ok, ale ruzovy steny v pokojicku k ruzovouckymu nabytecku, bleee! To je tak na nejaky trauma z ruzove emoticon Mne se jeste i libil pokojicek, co delala Zoo pro jeji holcicku. Jedna znama tady zaridila svoji holcicce pokojicek bilym neutralnim nabytkem, steny vymalovala na ecrü a az bude mit mala vlastni naroky na barvu sten, tak je premaluji. Docela me prekvapila, protoze jsem zrovna u ni cekala ruzovou a zas jen ruzovou, kdyz mala jine oblecky asi nenosi. Mne to u tech malych holcicek prijde tak trochu klise emoticon

Berry, jo tatka je prima ucitel. Taky se vyziva v keramice emoticon Dokonce o ni psal diplomku emoticon Ted jen doufam, ze se nam Karkulku podarilo od ucitelovani odradit emoticon
13. únor 2009 v 19:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
Registrovala se 13. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8999 příspěvků a 20 alb. Má 13 přátel. Šluknovský výběžek, Region Děčín.
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
fotoportrét
fotoportrét
ene (30 r.)
328
Registrovala se 13. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 8999 příspěvků a 20 alb. Má 13 přátel. Šluknovský výběžek, Region Děčín.
  • Přestavuji byt
    Region Děčín
 Jsem koukala na ty nadherne snekove kachle, co ma Berry v albu emoticon Pokojicek bych zaridila taky s bilym nabytkem, nejspis i bile zdi a dodekorovano hlavne latkama - odstiny jako jsou na tom potahu na relaxacni pytel, co jsem ji sila nedavno. Hlavne neco jako nepruhledna nebesa k posteli, aby sla cela zakryt na schovavacku, coz by byla domintanta pokoje, takze vic barev netreba emoticon A bylo by to celkem snadno obmenitelne. No ale u nas pokojicek v nedohlednu :(
13. únor 2009 v 19:57  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Jo, moje predstava je bily pokojicek (v pripade, ze bude holcicka) s bilym nabytkem a zelene kostickovanymi (s temi drobouckymi kostickami) latkovymi doplnky emoticon A tyhle boticky http://www.etsy.com/view_listing.php?ref=sr_gallery_11&listing_id=20720807&ga_search_query=felt&ga_search_type=tag_title emoticon emoticon emoticon emoticon
13. únor 2009 ve 20:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
princezna
1
Registrovala se 29. května 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 47 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
princezna
1
Registrovala se 29. května 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 47 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele.
 hojte chalupářky
dneska jsem byla na výstavě Pragointerier, - no nic moc, viděla jsem lepší, ale bylo tam pár kousků které stály za foto
teď ještě nejsem doma na svém pc, tak do alba nic nmůžu přihodit, ale v neděli to tam už určo bude

a některé ceny byly velmi, ale fakt jako velmi zajímavé
říkal i manža, že to snad ani nemůžou myslet vážně ( tak lacně)
13. únor 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
 Evinooo, to ani nepis, uz knucim, ze jsem tam nemohla byt emoticon
13. únor 2009 ve 20:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmmk
23
  • Již bydlím v domě
    Německo
fotoportrét
fotoportrét
princezna
1
fotoportrét
fotoportrét
princezna
1
 Market neknuc. Fakt .byly tam jen dva takove stanky a pak pavilon s hrncirskyma vyrobkama ( btw mam keramicke struhadlo na cesnek - jsem nevedela ani ze to existuje ) jinak tam bylo dost developeru, nejaky hypobanky,dost kobercu, hodne sedacek a zidli, kuchyne asi tri. No a jeste dost stankj s tema zazracnejma panvema, krajecema, mixerama. Cekala jsem nejak vic
13. únor 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš