Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Na tu proměnu pokoje pro hosty se kouknu dnes vpoledne, včera jsem to nějak prošvihla... eulalie, jaký vajíčka si objednáš? :-)
Odpovědět
Zuzi, Slovinsko ma fakt krasnou prirodu, ale more a plaze otresny, nechutny, hnusny, betonovy! :-D Chorvatsko jsme projeli stopem s manzou od Slovinska az po Peljesac. To vnitrozemi a hory se mi taky libi, ale porad je to takovy valkou zniceny mistama. My jsme jednu noc spali pod sirakem na takove louce a rano nas vzbudila policejni helikoptera... ona ta louka byla byvaly minovy pole, kde porad nebezpeci tech min bylo, jenze my tam dostopovali v noci a na ceduli jsme potme uz nevideli :-N Potkali jsme pri stopovani hodne fajn lidi, ale taky jsme se casto setkavali s nazorem "Nesnasim turisty, obzvlaste Cechy." ]-( Jinak Skandinavie musi byt super, ale co mi psala Maii, pro zivot to tam asi pro nas neni :-N Zdenicko, preju brzke vyreseni.
Odpovědět
Zdeni, ať to dopadne dobře! Hlavně nezanevři na sebe, netrap se moc a dělej si nějakým způsobem radost, ať nesmutníš! Jo, mmmk, letos na mě v zimě padly chandry a prvně jsem si říkala, že by pro mě ty dlouhý temný časy v Norsku asi nebyly. Ale je tam krásně... Češi jsou všude. Vylezli jsme v CH. na sv. Juru v děsnym vedru a tam nikde nikdo po všech kopcích, jen u kapličky svačili lovečák dva Češi. Češi všude vlezou, všechno zkoumaj a nechtěj moc utratit....:-) Jinak jste borci, že jste v CH stopovali, na to já nějak neměla a nemám odvahu, jsem takový letní mezivesničkový stopař. Jdu s děckem ven, pa!
Odpovědět
Já dnes jen na skok, páč za chvíli mizím směr Brno, opět pohovor...kolikátý už?!! Eni, my teda Valentýna jako slavíme-neslavíme, domluvili jsme se, že tentokrát bude v kuchyni vládnout lIbor a já budu odpočívat a pak vyrazíme do kina-Líbáš jako pán Bůh a na nějaký ten shopping. Takže tak Valentýn v našem podání. Žádná prudká romantika, ale pohoda, klídek...bez tabáčku :-p Tak já si jdu namalovat obličej na ksicht...
Odpovědět
Zdeni, též držím pěsti. Krize jsou od toho, aby se překonávaly!! Berry, žádné ]-( Chtěla jsem si objednat ty mini vaja z jhdecoru, ale chtěla jsem jen čtyři za 60,-. No, jenže poštovné dalších 90,- To se mi fakt nevyplatí. Na pytel, no.
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdar zensky! Tak jsem zase tady. Pracovni a jine povinnosti me jaksi zmahaji, ALE zato jsem se ted pekne oprela do tvoreni ;-) vysledky odprezentuju casem. Snad. Vypotrebovala jsem civku dratu a tunu koralku na sve prvni brozove pokusy a je teda videt, ze jsou to jen pokusy a jeste k tomu prvni. Mimochodem, Market, sme nejak zapomnely se pochlubit kytickama! :-D Jinak povidani o dovolenych me chytaji za srdce, loni se mi podarilo tyden pred odjezdem totalne zkolabovat a letos to vidim blede financne. A to mam docela dobre nabidky, naplanovala jsem krasnou trasu z Tübingenu (ceka me mimochodem stehovani = aukro, ikea, vetesnictvi! juchuu) pres Konstanz, Lichtenstejnsko, atd. na jih Francie, aaach, tak by to jeste chtelo nekde sehnat auto, ktere se po 200km nerozpadne, jako tomu je ted ]-( dale se Hansovo otec v kvetnu (cca) zeni - na Kypru - pozvana jsem, jela bych moc rada, ale zase nechci, aby me to totalne zruinovalo - no uvidime... Dodatecne preji Zdence pevne nervy a rychle vyvztekani, Simce gratuluju k odhodlani - tyjo, tak at ta Australie vyjde!!! a po Barce zadam podrobnosti, jak to jde s byteckem! Dale: vcera mi dosla konvicka a hodici se chnapka a drobnosti na darky od Maliny - krasa! x-) Jo a k Skandinavii, neda mi to, musim to tady vykricet: Svedsko je pohodlne a moc pekne, ale na zivot to OPRAVDU neni, tma, urcity az temer nepratelsky odstup mistnich, nedostatek kulturniho vyziti, jednolitost, neucta k tradicim a starsim, debilni stat blahobytu, apod. Kdybych si musela vybrat, tak bud Helsinki, ktere jsou teda jeste tmavsi, ale mam k nim citovy vztah, nebo Oslo, aneb mesto, kam clovek vyjede metrem na sjezdovku ;-) ... ja chci k mori!!!!
Odpovědět
Zuzi, my byli stopem v Chorvatsku, v Madarsku, x-krat na Slovensku (no jo, kdyz to mame asi 20km, ze jo :-D) a v Italii, jinak manza byl s kamosem jeste ve Spanelsku az na Girbaltaru. Jinak s manzou jsme kazdou nedeli jezdili stopem do Brna a v patek zase zpet :-) Ted uz jaksi neni cas :-( Veru, drzim pesti u pohovoru :-) Pak poreferuj :-) Magdi, vidis, zapomnely jsme :-N Vzpomnela jsem si na to, az jsem se vratila domu :-) Vsak jsi tu nebyla naposled :-) Jo, uz dva dny nedelam nic jinyho, nez slintam nad Mariji Klarovou x-)
Odpovědět
Profilova fotka
K tolika mistum, co tu chvalite, se ani nemuzu vyjadrit, jenom si matne vzpominam ze zemepisu, ze Evropa ma i jine staty nez CR, Nemecko, Polsko, Slovensko a Rakousko :-D Jenom k tomu Nemecku muzu rict, ze se nedivim, taky se mi moc libi. Nevim, jake je to na bydleni, ale staci prejet hranice (jezdime pres Nemecko do Liberce, je to kratsi) a jsem jak v risi divu, protoze je vsude uklizeno, posekane travniky, bohate osazena pole, ktera hraji vsemi barvami, a kdyz uz je nekde nejaka ruina, tak je kolem ni vzdycky cisto a vsechno kolem je zajistene. A to tu mame sasiky, coz jsou pry jinak pro Nemce cunata..
Odpovědět
berry, já mám ale benátky ráda ;-) když jsme jeli v září do itálie, tak zrovna v tu dobu tam byl karneval a my jsme váhali, jestli tam zajet. nakonec jsme tam bohužel nejeli, protože by to bylo zdržení, ale mrzelo nás to, já jsem tam na karneval ještě nebyla, ale chtěla bych to zažít. stejně jako karneval v riu, vypouštění rybníků v jč, horké prameny na islandu, sýrové trhy v holandsku... kromě toho karnevalu v riu mě třeba vůbec nelákají vzdálené destinace, vystačila bych si jen s evropou - budapešť, provence, hvar, ráda bych se podívala i na ukrajinu...
Odpovědět
na sv. jure jsme byli taky - úžasný! x-) jeli jsme nahoru autem, celkem adrenalin, zpátky to bylo ještě horší, byla už tma, přes cestu se nám pak postavila kráva... :-D ale nádhera, když sjíždíte dolů a pod váma svítí to pobřeží http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Cho...
Odpovědět
zdeni, ať ta krize brzy přejde a ať máš dobrou náladu ;-) x-)
Odpovědět
Ted jsem teda videla JSSS... no nevim. Jako ta zelena se mi libi, ale ty barovy stolicky z plastu jsou otresnyyy 8-(
Odpovědět
Článek se načítá
karolko, jo, já to tak pochopila, že taky můžeš Benátky, jen jsem psala, že je zajímavý, že buď jsou lidi nadšený anebo totálně zklamaný, jakoby nic mezi tim! Mě se tam moc líbilo, už je to 15 let a pořád mám živé vzpomínky... karol, pěkný fotky, jste všichni sympaťáci! My jsme vyjeli kus autem a pak jsme šli směrem od pobřeží takovou kamenitou pěšinou tak 5km pěšky na Juru a zpět. Bylo dost horko a dodnes si pamatuju, jak ty byliny (tymián, rozmarýn, oregano, jalovec), jak to úplně omamovalo. Já mám teď období, kdy se už pár let pohybuju jen po Čechách a vůbec se mi nechce nikam ven. Ale moc mě láká Lago di Garde. Tam byl muj táta asi 3x za sebou a je to tam tedy malebné :-). Jinak z těch přímořských míst nejvíc miluju malý městečka a trhy s ovocem, zeleninou a špurkama. Takovej ten obyčejnej mumraj. To bych vydržela sledovat celej den, ale muj muž a kamarádi pro to nikdy neměli moc pochopení. A ještě řikali: a je, zase kostel, tak si to běž prohlídnout, my si tu na hoďku sednem... :-) (ale nebojte, nejsem "militantní věřící" :-) )
Odpovědět
:-D tak to máme stejný, já bych taky courala, všechno prozkoumala, pozorovala, fotila... a chlapi remcají :-D my jsme to teda vyjeli celý autem, protože jsme nevěděli, co nás čeká, vydali jsme se tam až později odpoledne, pěšky už bychom to do tmy nestihli. ale hodně jsme zastavovali, viděli jsme několik kamzíků (ale to máme spíš asi na kameře). úchvatný byly ty jejich políčka na kraji s malým kamenným domečkem. vždycky dlouho nic, a pak najednou políčko. x-) sestřenice byla v chorvatsku i loni, přivezla mi takovou porcelánovou krabičku a do toho nasbírala malý mušličky, levanduly, rozmarýn... otvírám jí jenom zřídka, aby to nevyprchalo. a vždycky se mi to vybaví. chorvatsko krásně voní x-) u lago di garda jsem kdysi taky byla, tam bych se moc ráda vrátila. a taky mám teď moc ráda čechy. po revoluci, když všichni cestovali ven, chtěli všechno poznat, tak babička vždycky říkala, že tady je takových krásných míst, kolikrát to ty lidi ani vůbec neznají, ale o cizině vědí všechno. na jednu stranu měla pravdu.
Odpovědět
No, ono upřimně, já mám hrozně ráda chození po horách, ale ten "trek" na Juru mě moc nenadchl, fakt bylo dusno a já se celou cestu bála, že nám dojde pití. Kamziky jsme neviděli, hóóóódně ještěrek. Ale výhled krásnej, pobřeží seshora krásný, zážitek to byl... Kdybyste někdy byly na Istrii, tak ve "vnitrozemí " je kopeček a na něm středověký městečko Motovun, tak to je přesně moje gusto, spousta uliček, schodišť, vinná réva, okýnka, babičky. Skoro nic tam neni, ale má to kouzlo. Na vršku toho kopečku je náměstí, tam bylo natažený plátno a filmovej festival. U piva tam seděl Vladyka. :-)))) Jo, dost snění, jdu poklidit činnost mojí holčičky a balit... Pa, Z.
Odpovědět
mmmk :-)))) ó bóže, jen střílej.... :-)
Odpovědět
Bleee, chorvatsky pivo, to nesnasim :-D Karlovacko a Ozujsko, blee :-D Zuzko, strilej, strilej, au, au - to zahlasila polovicka zajezdu :-D Zajezdu ateistickych ucitelu :-D My se tam dostali nahodou, nasi nemohli jet. Ale ja jsem aspon po ulicich a restauracich potrenovala italstinu :-D
Odpovědět
mmmk, chéska čéska chólka a chéski fótki!!!!! :-))) Do říma mě pozval můj otec na klasický utíkací prodloužený víkend :-) . Řím - Pompeje - Neapol - Capri. Bylo to krásný, ale mám to takový "rozmazaný" :-). Vypadá to, že času a sil jste měli víc! Pěkný album! Tý jo, tak Orvieto, to si musím pamatovat!
Odpovědět
No, odhalila jsi mě, jsem postarší ateistická učitelka.... :-) Poslechni svého pána...! Au au!
Odpovědět
Hele, Marek si tam koupil jednou z nouze lahvové pivo Pan. Tam bylo napsáno, že toto výborné pivo pochází z vyhlášeného pivovaru s tradicí od roku 1997. Ta chuť tomu odpovídala :-))))) Jak pak chlemtal Ožuško!
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, nevim,zda jste to videly, ale to je krasnyyyyyyyyyy http://www.rako.cz/cz/produkty/bytova...
Odpovědět
kristi, paráda, něco takovýho bych jednou chtěla, jen tak pár sem tam. :-) a jsem ráda, že to vyrábí rako. šmarjá, vy jste se rozjely, nestíhám, peču bábovku - jahelnou, jestli se mi povede a bude dobrá, dám recept. nebo tady ho máte, ale zatim za to neručim :-D http://makrobiotika.aspone.cz/usr/Rec... tady jsou fotky z gallipoli, taky úžasná atmosféra http://polaneckych.rajce.idnes.cz/07....
Odpovědět
jo zuzko, kdo to maloval? hezký x-) chtěla bych spát každý den pod stromem.
Odpovědět
marki, ty fotky jsou úžasný, jen nech martina fotit co nejvíc! =-)
Odpovědět
Kristi, paradni odkaz ;-) Dik. Kajo, ok, necham ho fotit, poridim si klobouk a krem s poradnym ochrannym faktorem :-D
Odpovědět
Kristi, dnes mi přišel mejl od Marianne Bydlení a tam o té dlažbě psali. My budeme dělat pod bárek během cca dvou let vinný sklep s posezením, furt jsem špekulovala nad dlažbou, takže teď už je to jasné. Je třeba začít spořit 8-) Jinak pohovor byl opět výživný. 234 uchazečů na jedno místo, takže myslím, že mé šance jsou opět veliké :-D Se z toho už poseru, fakt. Nakonec ze mě bude asi též pančelka :-p :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?