Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
my (teda ještě když jsem žila u našich) měli doma 7 let vlkodava, takže nějaké zkušenosti snad mám. Jenže to byl velký psisko, ktreý byl přes den normálně venku, měl svůj velký výběh s mega boudou, takže tam to bylo bez starosti. My budeme mít toho malého šmudlu vyloženě doma v baráku. Já jsem momentálně doma 24 hodin denně, takže i proto si jej pořizujeme nyní a ne až já budu v práci a Libor též. I tak bývá většinou L. doma kolem třetí, čtvrté, záleží na něm. A v nejhorším je tu ještě děda, s nímž máme společný vchod. Takže štěně snad samo ani nebude. A co se venčení týče...my našeho psa venčili vždy půl hodiny ráno a min. hodinu večer, přes den byl tedy na zahradě a když jsme přišli domů my-lidi, tak chtěl jít za náma dovnitř. Spíš jsem ten dotaz ohledně venčení myslela tak, jestli bude stačit vyvenčit jej ráno než půjdeme do práce, a pak zase až přijdeme domů. Aby jako doma nebyla pohroma. Proto mě zajímalo, jak to třeba Karkulka, když jsou oba v práci...
Odpovědět
eul, na to si ho musíš právě naučit. ano, bertík vydrží doma v pohodě, zatímco my jsme v práci, což bývá tak 10 hodin, někdy i déle, pokud po práci ještě někam jdeme. takže třeba i od brzkého rána do pozdního večera.
Odpovědět
Profilova fotka
Uaaaa, co jste rikaly na Egypt? :-D :-D Kdo netusi, o cem je rec, mrknete prilezitostne do archivu Bydleni je hra, to budete cumet... :-D
Odpovědět
já jsem to bohužel nedokoukala, protože jsem zase řešila ]-( budu si to muset pustit, vypadalo to zajímajícně :-)
Odpovědět
já to viděla a vstávaly mi vlasy hrůzou...hnus fialový :-p, a to nechtěli sklouznout do kyče, že. :-o
Odpovědět
Veru, uz jsme to probiraly v IP. Nase Lara chodi minimalne 2x denne na prochajdu. Rano na mensi, odpo-vecer na velkou. Ted je doma sama s kockou a zvladaji to dobre (soude podle vylezenych hnizd na perine a na gauci a netknutych hracek :-D). Uceni cistotnosti je popravde ocistec. My meli trosku kliku, ze nam teta vnutila takove ty jakoby plinky pro lezici pacienty, co zbyly po jejich prababicce. Daji se i normalne koupit jako steneci, ale jsou hodne drahe. A Lara to hned pochopila, ze se na to ma curat. Nepopiram, ze obcas nehodila chcanec nekde jinde, ale to bylo spis, kdyz treba v zapalu hry nedobehla do koupelny. Plinku jsem menila podle potreby 1x - 2x denne. Perfektne s tim vydrzela, kdyz jsem byla treba ve skole (cca 4 hodiny pryc), pak hned venceni. To bylo tak co 2 hodiny. Nekdy udelala, nekdy neudelala. Meli jsme i takove ty "curaci kapicky." Krom toho, ze pachly tak, ze mi to spolehlive spoustelo migrenu, tak to na Laru nefachalo. Jednoho dne plinky dosly a nase madam zacala curat venku x-) Ale uz fakt spolehlive ;-)
Odpovědět
já jsem ještě neviděla nekýčovitý interiér, který byl stylizován do egypta apod. on mi vlastně celý egypt přijde dost kýč :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Egypt bude asi kycoidni (ale to v urcitem smyslu i babickovsky styl i moderna, ze), ale k modre sedacce vychozeneho stylu proste nemuze vzniknout nejaky rozumny efekt. Nabytek byl rozhodne napadity, do rozpoctu se vesli.. no proc ne. Ale vymalba, modra sedacka, oranzovy koberec a zlutocerne vertikalni zaluzky v oknech potes koste :-D Ty lidi z toho ale byli nadseni, takze bych ve finale praci architekta pochvalila... ;-) Jaaa bych to mit nemohla :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem tady, konecne. Zabydlena v Deutschlandu, cekam na pracovni povoleni (jeste si pockam...), zatim soukrome doucuju jazyky, pomaham na univerzite, snad budu i brzo hlidat decka, atd. Pokojik uz mam luxusni - v ramci moznosti samozrejme, na nabytek nebo barvy zdi bohuzel nemuzu ani sahnout. Fotky pridam, jen co mi drahy zprovozni modry zub na kompu, bo mi preinstaloval OS, coz sice pocitac zrychlilo, to jo, ale pulka veci nejede. Taky se chystam v nejakem mistnim alternativnim pseudoumeleckem kramku udat hedvabi, treba se na to nemecke panicky chyti. ... jinak co se zarizeni tyce, abych nebyla uplne OT, tak ted jsem resila kyti, obcas pritahnu neco z mistnich supermarketu, napr. onehdy meli v mnou nenavidenem Kauflandu slevy na mnohe zajimave bytove doplnky, napr. pullitrove hrnicky Country Style nebo jak se jim nadava, nadoby na olej z te same serie, za cele jedno euro/65 centu kus :-) A momentalne resim hodiny do pokoje, zadne se mi nepozdavaji a do Ikei se mi pro Pugg nechce. Zprava dne: za mesic frcime na Kypr, draheho otec se bude podruhe zenit... ale hlavne MORE a baklava a rachatlukum a musaka a tak vsechno, nemuzu se dockat! Marketce jeste dodatecne gratuluju, ze to tak rychle a dobre vyslo s praci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teeda, tak bud je jaro tady a vy vsechny mate co na praci, coz je chvalyhodne, nebo jsem to tady zazdila, no kazdopadne! Egypt byl teda hruza hruzouci, ale ta pani i s "kamaradem" byli radi, prestoze na me opravdu historie nedychla :) jinak barus, kde je ta sachovnicova podlaha? Cekam na to jak na pokracovani fotoromanu...
Odpovědět
Ahoj Magdi, se podivej ven, zadny jaro se nekona, kruci. Jsem se chystala ven a ono je tak hnusne. No, hlavne, ze mam v hokne pekny vyhled z okna - na lesy, skaly, kopce x-) A dekuji za gratulaci. Snad se nam podari se zas v nejblizsi dobe sejit. Neficite pristi vikend do Stutti? Je tam Museennacht.
Odpovědět
Ahoj děvčátka :-) tak...my už jsme v novém x-) zatím je to teda provizorní, kuchyň ještě nemá dvířka, jinak máme sestavený stůl a židle (také z Ikey) a příští víkend asi vyrazíme do Ikea pro sedačku a nějaký komody a skříň (jenže zatím ještě stále nemám vybráno)...nakonec jsem se rozhodla, že zatím zůstanu asi u Ikey (co se nábytku týče) a časem to obměním za nějaké poklady co vyhrabu někde v anticích a bazarech...tak uvidíme :-) Magdi, šachovnicová podlaha nakonec nebude...zvolili jsme nakonec jinou, jak do chodby tak i do kuchyně (obklady i podlahu). Mám to vyfocené v albu. Nové fotky samozřejmě dodám, ale až se tady trošku prohrabu zbytkem krabic a najdu foťák a hlavně, až to tu bude trošku zdokumentovatelný :-D i když to zatím ještě nemáme vše hotový, jsem strašně ráda, že už bydlím tady, než v tom šileným podnájmu, kde jsme byli dřív... A jinak se přidávám k Maii a ptám se, kde všechny jste, holky jedny ušatý =-) :-D :-)
Odpovědět
Článek se načítá
zdaaaaaaar! :-D já jsem pořád tady, ale momentálně řádím jak černá ruka na beremku a jelikož nemám moc čím chalupářským přispět, tak mlčim :-x :-D baruš, já ti tak závidim, já bych zařizovala, až bych brečela. nebo resp. spíš bych ráda zařizovala něco většího, vlastního, se zahrádkou. hlavně tu zahrádku, venku je sice dneska hnusně, ale jaro už se trošku ukazuje x-)
Odpovědět
Normos, mne vstaly kaly z mrtvych :-D Ale rajcata nerostou :-( Hele a hortenzie maji pupeny, nevadi to? Nezmrzne to? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja chci taky zarizovat ;-( Byli jsme dneska oblehnout jeden baracek, je to jenom idealni polovina, takze mi to neprojde pres manzu :-( Jinak v dobrem stavu, nove podlahy, linka slusna, v loznici obrovska vestavena skrin.. hned jsem si predstavovala, co bych kam dala, jak bych to zaridila.. No nic |-|
Odpovědět
markét, myslíš, že bude ještě mrznout?
Odpovědět
To se prave bojim. Chci nasadit do toho zavesneho kvetinace z Ikei Milionbells a mamka prave rikala, ze to mam koupit az v kvetnu, az uz nebudou hrozit mraziky. Ze i kdyz to mozna ty kytky prezijou, nestoji pak za moc. 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Market, prej ma bejt pekne hnusne a snezivo ke konci pristiho tydne, radsi bych vsecko pupenate a stavnate schovala...
Odpovědět
Jenze hortenzie mam na balkone celou zimu, zabalene kvetinace v bublinkove folii, aby jim nevymrzly koreny, takze kdybych to schovala, bude to pak jen horsi. A jeste dotaz - mate nekdo zkusenosti s venkovnim ibiskem? Ja ho dala na zimu do spajzu na okno, nezalivala ho a on ted i bez zalivky obrazil :-N Kdy ho mam dat ven?
Odpovědět
markét, tak ty hortenzie obal třeba do juty (jako tu rostlinu), nebo jestli máš možnost větví z jehličnanů, tak to tím přikrýt. ibišek dej ven, až bude opravdu hezky, tzn. tak ten květen. milionbells taky, všechny balkonový květinky vyndavat až tak v květnu, až už bude teplejc.
Odpovědět
Budu muset ty vetve nekde schrastit. Nebo tu jutu - tu maji i normalne nekde v Hornbachu nebo tak, ne? =-)
Odpovědět
asi jo. nesháněla jsem jí, ale měli by to mít.
Odpovědět
Ahoj ženy, tak jsem tak nějak "nabitá" a nadšená ze zařizování pokojíku, složili jsme dvě skříňky, které máme pro Joži doma už dlouho, včera večer (!) jsme byli v Ikea pro knihovničku a koberce (zelené s myškami), ještě jsem "urvala" pár drobností. Zbývá jen vynést poslední věci - nářadí, pořádně vytřít, rozestavit nábytek a "dekorovat". Takže během týdne naplním album :-). Jen tam dáme ještě malou špriclovou postálku, větší koupíme asi příští měsíc.
Odpovědět
V sobotu jsem doslova makala na zahradě a dost jsem se odreagovala, malou hlídal děda, takže jsem si myslela na svoje a dělala práci, kde byl hned vidět hmatatelný výsledek :-). Těším se na pořádné jaro. Kvetou nám vřesy, krokusy, sněženky a koupila jsem pár macešek. Kytky se můžou dát ven, když je hezky, otužovat, ale pupeny by mohly přes noc opravdu namrznout. Na balkonovky je opradu hodně brzy, ty dávám ven tak týden před zmrzlými a přes noc přes ně házím noviny. Jestli chcete něco kvetoucího na okna, doporučuju macešky, po mrazu slehnou, ale zase se zvednou.... pa, z.
Odpovědět
Zuzi, na dalsi fotky pokojicku Johanky se tesim x-) Taky dam ty milionbells po zmrzlych. Ale ty hortenzie teda budu muset zakryvat, pac tady je nemam kam dat (uvnitr v byte, vsude se ted momentalne topi) :-N
Odpovědět
holky co rikate na tohle http://www.aukro.cz/item582214777_nad...
Odpovědět
a nekdo chtel houpaciho konika http://www.aukro.cz/item582209164_uni...
Odpovědět
a do tretice, ale ta cena :-( http://www.aukro.cz/item582231671_pek...
Odpovědět
a kocarky jsme tady taky uz mely , tyhel me prijdou dost tmavy http://www.aukro.cz/item584146077_kra... http://www.aukro.cz/item584148752_kra... http://www.aukro.cz/item584151838_kra...
Odpovědět
ahoj zuzko, už se moc těším na fotky. kdyby tam byl ždibíček žandy, vůbec bych se nezlobila x-) zdeni, ten stolek je moc krásnej, ten bych brala všema deseti, kdyby na něj bylo místo. no vlastně bylo, já bych si ho udělala :-D ty kočárky se mi nelíbí, jsou takový ponurý, depresivní. a je to fakt originál starej kočárek? jdu to prohlídnout víc, zdá se mi to jako repliky.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?