Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Jako ten popis k tomu obrazu nema chybu, se tu chlamu :)))))))) Zitra vyrazim do Jablonce vykastrovat fretku.. hodina cesty autem, dovlaceni prepravky a ditete na veterinu, pak takove tri hodiny nekde courat s malou a pak prijde zasadni faze, jestli to ta fretka vubec prezije :-( Puvodne jsem resila po telefonu se znamou tu nasi kousavou bestii, prisla rec i na nasi druhou holku, hodnou a pritulnou, a docela me ta znama vystrasila, ze je nutne ji ihned vykastrovat, coz je tak 50:50 s tim, ze by zemrela na selhani ledvin :-( Tak jsem na nas zitra fakt zvedava...
Odpovědět
ene: tak to teda drzim palce, at to dopadne dobre a pevne nervy jinak ted obraz.. to je fakt neco.. takovou podobnou obludarnu dostal muj deda k sedesatce.. no a pak to vymenil za vysivaneho Jezise.. si vyber :-p
Odpovědět
ene, je to tak 2 týdny, co jsme nechali vykastrovat kočičku. Je mi jí líto, je krásná a je to škoda a mám pocit, jako bychom jí zmrzačili :-| Jenže když měla říji, musela být zavřená doma a furt se na nás nastavovala, mručela (naštěstí ona u toho neřve) a bylo to pro ní děsně vysilující. Přes zimu říji neměla, ale jinak každý měsíc tak týden a minulý rok jí dokonce měla furt a nepřecházela, až jí veterinářka musela dát injekci proti říji, která ale není zrovna to nejlepší.. Měla nejdřív jedno koťátko - to jsme si nechali.. =-) kocour bláznivej, vyrostl, hraje si s vytasenýma drápama.., perou se spolu, o nějakém tulení nemůže být řeč. A minulý rok měla už 5 koťat - 4 kocoury a jednu kočičku, všechny jsme rozdali. škoda, že neměla víc kočiček, třeba by každý hned nekastroval.. :-( Ale to už tady lítali, když malému byl asi rok a furt kakali, byly jak dělové koule. Neumím si vůbec představit štěňata, která dělají louže všude po zemi. Koťata prakticky hned choděj na kočkolit. Ale musí se to furt vynášet a občas to vyhrabou ven, jak se to snaží zahrabat.. Se starším dítětem je to v pohodě, ale s těmi malými ne.. :-| Tak jsme prostě šli na tu veterinu, protože buď by tahala domů furt koťata nebo by se trápila tou říjí a báli jsme se, aby zas neměla tu dlouhou. Chjo.. Jinak veterinářka to udělala pěkně, měli jsme strach, aby to nezvorala. Šití ukázkové, narkóza v pohodě, dobře odhadla dávku. Kočička byla první den spavá, ale v pohodě. Druhý den jako by nic. Stehy si během dní nějak vytahala, ale těch 5 dní jí tam vydržely a bylo to úplně v pohodě. Čisté, pěkné to má.. A žádné komplikace. četla jsem si diskuze na netu, co všechno se může stát, ale naštěstí jsme to měli v pohodě. Fretka je podobná, tak nevím, proč by měly být problémy s ledvinami.. Ten důvod by mě zajímal.. Jinak tu cestu ti teda nezávidím. jof, obrázek je pěkný, co proti němu máte? :-D Dokonce i hraje, taková pohodička třeba hned po ránu.. :-D
Odpovědět
a obklad i dlažbu do kuchyně máme vybrané!!!! jsem netušila, že budu mít "oranžovou" kuchyň :-N a malý byl včera hodný celý den :-D
Odpovědět
obklady http://ragno.quadrante.com/web/dettag... http://ragno.quadrante.com/web/dettag... http://ragno.quadrante.com/web/dettag... http://ragno.quadrante.com/web/dettag... dlažba asi http://keramos-neva.ru/product.php?op...
Odpovědět
dobre rano, tak ja jsem vstala dneska nejak brzo:( az jsem prekvapena neb pred 11 se mi malokdy podari vstat...takze u me zvirata a deti nepripadaji jaksi v uvahu ted :-D stejne na deti si pripadam strasne mlada, hehe naposledy po me chteli v hospode obcanku jestli uz mi je 18 trapas jak nevim... :-D
Odpovědět
sim, já si děti neuměla představit dloooouho, ale jak otěhotníš (asi jedno kdy :-D ), tak se ti to v tý hlavě úplně přesmykne. Mně teď bude 29 =-) :-N
Odpovědět
takze jsi mela kluka v 27 ze??? prave ze u me je to tak ze jak mi bylo 19 zacla jsem hlidat sousedum deti nejdriv jedno mimino stare mesic pak k tomu pribyl ten starsi pak pribyly deti sousedcin kamaradek pak porodila jeste holcicku ta ke me pristala na prvni hlidani 14 dnu po narozeni. kdyz jsem sla s detmi do kina tak jsem jich tam mela tak 7 a vse jsem zvladla i s kocarem. O detskych narozenich ani nemluvim tak jsem hlidala mraky decek a vse slo. asi tim ze deti byly skoro stejne stare, jedinna nevyhoda byly akorat ze ony rodily ve stejnou dobu takze mimina mi daly zabrat obcas kdyz jedno rvanim probudilo druhe ale jinak v poho!:) ale ted cim jsem starsi tak to vidim blede...
Odpovědět
sim :-o tak to bych nezvládla! Na druhou stranu mám ponorku, protože jsem s malým jen sama nebo s manželem. Nikdo nehlídá a ke všemu bydlíme na tom kopci, kde není kam jít. Když z něj slezu, dostanu se tak akorát na silnici s auty a pak se to zas hned zvedá nahoru :-| Je ale i fakt, že jsem byla vyčerpaná z toho těhotenství a porodu a z nevyspání kvůli nočnímu vstávání. a teda dost by mi pomohlo, kdyby občas někdo pohlídal, povozil.. :-|
Odpovědět
a nemluvě o tom, že přímo za barákem nám staví ty novostavby ]-(
Odpovědět
Ted si neumim predstavit jedno dite natoz to co jsem mela a zvladla jsem u toho i statnice ridicak vsechno.o jej teda my jsme z ostravy akorat ze tam bydlime ve ctvrti kde jsou jen vilky takze mame zahrady atd.nj ja jsem byla pro sousedku vychytavka zrovna se prestehovali me jednou odchytli a uz jsem hlidala :-D 3-4 roky jsem tam hlidala chteli jeste 4.dite ale za podminky ze zustanu hlidat coz jsem uz nemohla neb jsem si balila kufry:) hlidani je dobra vec jen musis natrefit na nekoho komu muzes verit a to je dneska tezke asi bych nesverila jen tak nekomu dite. Ale musim rict s deckama bylo super, jsem s nima byla kazdy den, odjezd byl pro me teda dost tezky...
Odpovědět
sim, velice tě obdivuju!!!! 8-) :-D fakt..
Odpovědět
Článek se načítá
ja sebe tez ted bych to nedala :-S
Odpovědět
jo jo, bylo mi 26, když jsem otěhotněla, 27, když se malý narodil a 29 mi je teď. Pěkně to letí. Ono to celé zabere celkem dlouhou dobu :-N
Odpovědět
to nevim s kym bych tak jako otehotnela :-D ja mam vysoke naroky a jeste chci stihnout trochu pocestovat po svete, evropu uz mam celkem projetou tak ted za ocean:)
Odpovědět
tak to ti závidím, tohle jsem vždycky chtěla - cestovat.. Za oceán nebo jinam jeď, dokud nejsou děti. Určitě!!!! :-D Okolo nich se pak musí moc lítat, nemůžeš kamkoliv a bojíš se o ně. A z nároků neslevuj :-D Najdi si nějakýho pořádnýho chlapa, kterýho si budeš vážit ;-)
Odpovědět
no je to ok cestovani zit v zahranici akorat ze ja furt ziju v kufrech no to az takova sranda neni ale uz jsem si zvykla, jako vyhody to ma akorat ze mi roky utikaji uz je mi 25 porad studuju nez to dodelam tak mi 27 bude urcite mozna vic kvuli tomu ze chci odletet na nejake mesice pryc...vecny student jak rika moje mati:)
Odpovědět
sim,to sranda asi opravdu není, mně by stačilo odcestovat na týden, měsíc, dva.. jen tak po světě. Ale hlavně máš pestrý život. Studia, cizina... budeš mít na co vzpomínat. To by se mi líbilo, mně totiž nevyšlo nic z toho, co jsem chtěla :-N
Odpovědět
ahoj holky! zdeni, jedeš si odpočinout do čech? tak ti přeju krásné velikonoce, pohodičku a... ty víš jak ;-) jof, ten obraz je neskutečnej, už vymejšlím, kam ho doma dám :-D myslim, že nad postel, jak psala yanna, super to bude ráno při probuzení, jak v tom bude za zpěvu ptáčků a šumění vodopádů praskat nebo ťukat :-N pro manžela by to byl super dárek k třicátinám. janino, držím palce s fretkovou a s anýzkovou (koukala jsem na koníka, ona je prostě rozkošnice rozkošná). my máme doma psa, je mu už pět let, dítě bysme chtěli tak za rok, tak snad to bude v pohodě. koček se od malička bojím, nevím proč, přijdou mi strašně falešný a zákeřný :-D jako když jsme někde, kde kočku mají, tak si jí pohladim, dám si jí i na klín, ale nehrála bych si s ní, já se bojím těch drápků :-N ale jinak se mi líběj, baráček, u toho kočka, to je hezký x-) dneska se mi zdálo, že mi přišla od markétky smska, že mají miminko. jsem na to koukala jak z jara, že nás jako pěkně převezla a tahala celých 9 měsíců za nos, že byla těhotná a nikomu to neřekla, dělala, že má novou práci, aby jako zakamuflovala, že tady teď moc nebude, a tak :-D :-D takže se ptám - kde se fláká markétka? a kde paní redaktorka? a kde je panna jana, co slíbila, že tu bude častěji? a co taková barča divá? chci nové fotky a hodně moc. zuzka tu byla nedávno, tu chválím a moc jí prosím, kdyby šla zase kolem dvora a měli tam nějakou šicí mašinu, aby mi ji určitě vzala (jestli to bude možné), já bych pro ní hned vyrazila x-)
Odpovědět
já v mládí ( chacha, ted je mi 23 :-D ) strašná feministka jsem si prosazovala, že rozhodně nebudu sedět doma na zadku, budu cestovat, studovat aspon do triceti a rozhodne nebudu mirit k tomu, abych byla nejaka matrona doma zakopana s chlapem. Ted si ziju spokojene s pritelem.. chodime do prace, jezdime na vylety, planujeme mimi a domecek.. no a ja jsem strasne spokojena :-) Uplne mi vyhovuje, kdyz se oba navzajem od sebe ucime spoustu veci, at uz jde o rybareni, lasku k letadlum, k umeni, jak upect co nejlepsi babovku nebo jak si to doma usporadat, aby jsme to meli doma hezky :-) Ja jsem proste stasna doma x-)
Odpovědět
jako vybrat koupelnu, to je fakt něco.. :-| 8-(
Odpovědět
to nechapu tak kdyz neco chci tak to chci.aspon ja to tak mam a jdu si tvrde za svym!! ja jsem v cesku mela super kluky ale radsi jsem se s nima rozesla nez s nima zustat a sedet doma. to ne ja chtela do ciziny a ani fungujici vztah me od toho neodradil:)
Odpovědět
holky nesmutnete, ze vam neco nevyslo. Ja mela deti brzo a hend tri po sobe. Pak se to nejak semlelo a ja musela do ciziny za praci. Delala jsem vsude mozne, zacinala v rakousku,nemecko, holand. Ibiza, tenerife. Je an co vzpominat, to je fakt. Ale neni to tak ruzove. Clovek si nechava jen ty pekne vzpominky, ale ono je to i psych. dost narocne. Stale zit v kufrech, bydlet po ubytovnach lepsich c horsich a nakonec byt rad ze je vubec strecha nad hlavou.. Nadelaal jsem se spoustu kopancu, ale kdybych meal moznost znovu zacist nemenila bych. Jiste par veci, bych udelaal jinak, lae celkove bych svuj zivot nemenila. Ono i to, ze clovek dostal "nakopano" vidim s odstupem casu, jako dobre. Me to alespon pomohlo a posunulo vys. A napriklad na Ibize se smnou delaly zenske jeste strarsi jako ja 50 a jedna i 60ti leta. A zvladaly to lepe jak nektere mlade holky. Ja mam skoro splneno, kufr uz je zavreny, jeste do task par drobnosti, pred chvili jsem zabila kralika, presadila posledni rajcata, ...... Pred osmou vyrazime na bus do Ulmu. Tak se loucim, Preju vsem krasne velikonoce a v pondeli velikonocni zase ahoj
Odpovědět
zdino, hezké Velikonoce! kaolko, beru na vědomí, zítra jedem něco vyvézt ze zahrady, tak to omrknu! Nafotila jsem můj šicí stroj do alba, ale musím fotky ještě víc zmenšit... ene, mně se líbilo, jak jsi tenkrát chtěla vědět, jak to vypadá, když je v bytě řádící chodící dítě! tak už to víš??? :-D :-D :-D to je neuvěřitelný, co dokážou! yanno, kolik je malýmu? Žandě budou 2 roky 28. 5. ! Neříkej, že ti nic nevyšlo! Jsi (ťuk ťuk) zdravá a máš dítě! Co by za to jiní dali! Jdu k drakovi, zatím pa...
Odpovědět
k tomu chodicimu diteti - dnes dopo. si malej stahl ze stolu 0,5kg sklenici medu a patlal a patlal. Calounena lavice musela ven, dite pod sprchu a do pracky a kuchyn ....
Odpovědět
presne tak nemuzeme mit vsechno co chceme bud jedno nebo druhe ja cestuju ziju v zahranici ale moje vztahy stoji za starou belu nic staleho nemam kdyz uz se neco objevi tak po case to stoji za houby nekdy i mou vinnou. takze nekdy radeji klapajici vztah zdravi a na dovcu se clovek dostane vzdy kdyz aspon trochu chce:) ale ja bych svuj styl zivota za chlapa nevymenila nene :)
Odpovědět
no ne že by se mi nesplnil sen.. spíš to byla pohodlnost, sny mám úplně jiné a ty si plním jinak bych preskocila tohle tema a zacla s necim jinym .. treba.. mam novou plechovou vazu viz album !
Odpovědět
to tve album jsem uz zkoukla mas to super fakt. ja z bytu od dirka nemam nafocene nic. a ted mam jeden pokoj tak 5x5 metru akorat tu neni co fotit hehe je typicky holcici takze vsude se valeji x paru bot halda obleceni slunecni bryle kabelky pasky a cetku jo a neco malo do skoly :)
Odpovědět
jo a ta velka cestovni taska kosmetiky kterou uz nemam kde dat :-D
Odpovědět
no tak nas cely byt je 33m ctverecnich, takze taky nic moc :D kosmetiku hod na aukro :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?