Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
jooooo!!!! 6000. odpověď :-p :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ta tmave zelena sachovnice je mnam x-)
Odpovědět
to je, ona je taková vyšší, tlustší a nevím.. pěkná je :-D Ale nemám vyfocené takové "jiné" dlažby v tom druhém krámě (jak je tam vyfocených těch hodně vzorníků na zemi). Nějaké francouzské dělané starou technikou.. stojí asi 2000 a víc za m2. A ani by se nám nehodily, vypadají jak do hradu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak co, bozeny, mate napeceno, nabarveno, namalovano..? Ja si ted sedla a jsem nasrata, pac se mi spalil mazanec 8-( Poprve v zivote pecu na velikonoce mazanec a nejsem schopna ho uhlidat. Nevadi, ze jsem litala kolem decka a uklidu, fakt me to stve :-| Mam nafocene berany a vajicka, az se uklidnim, zkusim je nahrat :))
Odpovědět
já jsem naštvaná, že nemám formu na beránka a mamka má dvě a je dvě hodiny odtud autem :-( no a nesehnala jsem bílé vajíčka, ale jinak balíčky pro koledníky bez vajíček mám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem taky naštvaná ]-( Samozřejmě na sebe. Dřeváčky jsem vzala antik mořidlem a byly moc krásný, vzala jsem je ale já hloupá ještě jednou a už jsou moc tmavý a navíc je jedna strašně hnusně strakatá. Proč, to nevim :-| Takže zítra šmirgl a znova :-p Jinak jsme byli u babičky, chytla jsem trochu bronzu na svoji popelavou pleť, zkoukli jsme sto padesátý pátý potenciální pozemek :-D , doma jsem konečně osázela petrželák a obarvila vejce. Domácí - vybírala jsem ty nejsvětlejší. Z cibule červené a žluté jsou naprosto špičková (oboje hodně do cihlova až hněda), ale to zelí se teda nevyvedlo. Ačkoli jsem sporák měla z té vody modrý, vajíčka ta vůbec nepoznamenalo :-( Tak jsem je šoupla do modré chemie a mám vysoce módní kombinaci - modrá a hnědá vejce :-D
Odpovědět
zdar, tak já mám mazanec i berana, vajíčka jsem uvařila, jedno mi prasklo, tak asi ještě jedno přidělám. vařila jsem jich jen šest. tři obarvím v černém čaji a tři v zeleném, uvidíme, co to udělá. bílá nemám, mám domácí, nijak světlá. jinak mám nafocenou výzdobu, zkusím nebýt líná a stáhnout to na rajče. a celý den jsme byli u babičky, válela jsem se na sluníčku, ale haksny jsou pořád stejně sejrovitý :-D jo janino - mazanec mám taky lehce připečenej ;-) jinak by ani nebyl dobrej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tady nase velikonoce :) http://ene.rajce.idnes.cz/Velikonoce/...
Odpovědět
jdu na to mrknout, tady jsou naše http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Vel... x-)
Odpovědět
janiii, máš to moc krásný, beránka bych sežrala na posezení, mazanec vůbec není připečenej, počkej, až ti ráno vyfotim ten můj. a vajíčka jsou úžasný, máš svatou trpělivost, já to jdu teď zkusit obarvit tím čajem, frknu to do misky a nazdar děcka!
Odpovědět
Profilova fotka
jéé, vy jste šikuly x-) Beránci k nakousnutí, mazanec je náhodou úplně akorát bych řekla a kájin jarní věnec je vážně moc hezký x-) karkul, ty vajíčka nejdřív uvaříš a pak teprve barvíš? =-) Já je dala do vody s barvící složkou (cibule/zelí) a nechala osm minut vařit. A pak ještě odstát. Jo a dala jsem zelí ještě jednu šanci. A jedno vajíčko :-D A je modré! x-) Ale batikované =-) :-N
Odpovědět
nejdřív jsme je uvařila, pak jsem si udělala odvar z čaje a nechám to tam louhovat klíďo přes noc. požaduju fotku batikovanýho vajíčka :-D
Odpovědět
Článek se načítá
a jestli tě to janino potěší, tak já mám beránka pěkně vysolárkovanýho :-D
Odpovědět
krasne velikonocni rano, uz jsme zpet, dokonce uz i peru a ze toho dneska bude. Az vybalim, nafotim. Dovezla jsem si par pokladu ;-)
Odpovědět
Zdarec, zensky, preju vam pekny barbarsky svatky alkoholu :-D Kdyz jsem kolegum licila, ze my nehledame vajicka v zahrade, tak malem volali policajty na vsecky cesky a moravsky chlapy 8-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
u nás je vyhodováno, pár vajíček rozdaných a za chvíli jdu koštnout velikonoční nádivku :-) hotové dřeváky a slíbené batikované vejco zde http://picasaweb.google.cz/manloth22/...
Odpovědět
čau ženy, nesnášim nádivku!!!! ]-( kvůli ní jsem nemohla sledovat aukci, přihodila jsem si tam včera večer málo a kdo si mě ráno přehodil o 10,- :-p http://www.beremese.cz/forum/show.php... tak jsem si vydražila poněkud menší, ale zase se mi hodí o krapínek víc http://www.aukro.cz/item604441612_cas... akorát si k tomu budu muset sehnat spoustu talířů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
karkul, jsi dala jinej první odkaz, ne? =-) ;-) ale jinak blahopřeju k výhrané aukci. Obzvlášť ta mísa je krásná x-)
Odpovědět
:-D :-D jsem fakt dobrá! to jsem tam měla zkopírovaný ještě z brms, když jsem zamykala diskusi :-D tak tohle je správný odkaz na servis, který jsem projela o deset korun http://www.aukro.cz/item604390694_par...
Odpovědět
Profilova fotka
Ja te litovala, kolik budes mit prace, a vy uz to mate tak vymakany, ze staci smaznout pisalka, to je super :) Uz jsem premyslela, jestli nemam mobil, abych ti napsala a utla jsi to co nejdriv :)
Odpovědět
jj, programátoři nám vymysleli krásné vyvoněné tlačítko, které smaže všechny příspěvky a označí je jako forum není pro firmy x-) jinak bych se umazala a nenáviděla bych ho, že tím trávím dnešní večer. jdu na večeři, tak zatím
Odpovědět
Profilova fotka
Co delate k veceri? Resp. co s misou varenych vajec? :-D
Odpovědět
no máme tu nádivku, krocana, sýry, ovoce... z vajíček pomazánku, nebo rozkrojit napůl, vydlabat žloutek, smíchat ho třeba s tuňákem, cibulkou... a naplnit to zpátky do bílků...
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to je takova nudna klasika :) Zaujalo me treba tohle (az na ten nazev :-D ) http://www.recepty.cz/recept.asp?id_r... Dnesni vecere byla varena vajicka, kolik kdo snese :-D :-D Na zitra jsem si pripravila prirodni rizky a udelam k nim bramborovy salat, resp. vajickovy salat s bramborou :-D
Odpovědět
Z tych vajicok mozes urobit aj vajickovu pomazanku je super ( vajicka, maslo, horcica, sol a peper ) ;-) Ja som to minule riesila bramborovou polievkou s vajickami, bola super ( brambory na kocky povaris s vegetou, solou a peprom pridas ak mas neco udzenne, ked su zemiacky uvarene pridas smotanu a muku a nakoniec vajicka pokrajane na kocky. Super dobrota u nas to uspelo ;-) Pekny zvysok vecera
Odpovědět
Profilova fotka
Hle, dalsi smirak :-D Hele lidi, nebojte se nas, klidne prispivejte casteji :-D Pomazanku samozrejme znam, jenom momentalne nemame upeceny chleba :))
Odpovědět
ikarkulka.. teda ta prošvihnutá sada.. nádhera ! :-o
Odpovědět
Jani a co takhle koprovku nebo cocku s vajickem :-D ? Tady se nekoleduje, to uz vam pasala Marketka, takze tyhle problemy nemam. Ale pamatuju na doby, kdy kluci donesli kzdy plnou igelitku a min. 1/3 byla vajicka...
Odpovědět
Profilova fotka
To jsou jenom ctyri kousky, ale i to dobry! :-D Na koprovku mam desnou chut uz desne dlouho x-)
Odpovědět
mňáááám, dala bych si koprovku. já jsem jí vařila jednou, moc se mi nepovedla, byla taková hustší. ale jinak já mám moc ráda, neodradila mě ani její školní podoba :-D jof, krásná viď? mě hlavně zaujalo, že je téměř kompletní a v podstatě za hubičku. no nedá se nic dělat, krájela jsem rohlíky :-) ta, co jsem nakonec vydražila, se mi zase mnohem víc hodí dekorem, tak holt budu muset dokupovat další talířky. já ani nemusím mít všechno stejný, já mám i radši, když je každý kousek trošku jiný ;-) zdeni, jak bylo v čechách?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?