Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Ahoj děvčátka chalupářská ;-) My se chystáme do Berouna na trhy tentokrát v neděli, v sobotu jsme byli minulý rok... už se tam moc těším, jak si něco koupím. Loni jsem toho moc nekupovala, jen konvičku, dva hrnečky a slánku s pepřenkou, protože jsem ještě nevěděla jak to tady bude a tak dále... tak teď si to vychutnám 8-) A taky bych vás všechny moc ráda viděla, měly bychom zpunktovat nějaký ten hromadný chalupářský sraz, nejlépe v nějaké chalupě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych o jedne pekne velike chaloupce vedela, pokud vam nevadi spolecna koupelna :) Pokoje jsou velike, dole velka spolecenska mistnost s barem a paradni prostredi 8-)
Odpovědět
jooo? a kdepak to je?
Odpovědět
Profilova fotka
V tech Jetrichovicich :) http://www.kmochy.varnsdorf.net/002/P...
Odpovědět
jéééé, ta je hezkáááá x-)
Odpovědět
tož musim vám odpovídat postupně, je to ho nějak moc :-N jani vé. - já teda přijedu, pokud nebude nějak extrémně hnusně, nebo nevykolejí vlak, což je tady poslední dobou nějaká móda, že to pořád nejezdí. moc prosim, napiš mi do ípé na sebe mobil, já jsem ho totiž asi ztratila :-N x-) maja.xx - miloň říká, že tuhle samou klícku prodává na aukro prodejce z dobřichovic, což je vesnice vedle, ale tudlencta klícka je replika a za repliku se mi pětikilo dávat nechce. ale jináč je pěkná. ;-) jani duchová - já zatim nevim, co dělám v neděli, ale jestli něco vymyslíš, tak už to budu vědět :-D motto je takovej šprajc, reakce na události posledních dní. a ono to překvapivě působí na lidi pozitivně, tak to je dobře x-) prosim tě a teď mi řekni, za kým do tý rudný jezdíte? dyť já se tam narodila, mám tam půlku rodiny!!! =-) :-D to je prdelákov, ta česká republika.
Odpovědět
jo a dneska mi došel ten servis (teda jeho zbytek), fotila jsem to už za tmy, dám to na zeleninu.
Odpovědět
Profilova fotka
Kajo, jsou tam celkem nove pristehovani, to ti nic nerekne :) ale bydli v takovem ctyrdome ci co to je se zubarskou ordinaci.
Odpovědět
tak tady je můj servis, mám z něj hroznou radost! http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Nov... a je z krumlova, pojišťovala to nějaká pojišťovací kancelář v latránu x-) asi tam chci v létě znova na víkend x-) jani, to vůbec nevim, kde to je. to bude asi v tom satelitu. moje kořeny sahají do staré zástavby - do dušník i do hořelic :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Odbocuje se tam kolem skolky a na konci ulice je asi takove to nafukovaci sportoviste :-N :-D Satelit to bude.. Servis je fakt krasny x-)
Odpovědět
Tak to vim, to je na kraji toho satelitu :-D Schválně, až tam pojedete, tak se rozhlídni, až k Nučicím je to jeden barák vedle druhýho ;-) Jdu vařit, tak zatial.
Odpovědět
jo ještě mám vlastně dotaz na paní šeptavou, co právě teď čučí na vojtu - jsi si jistá, že ta tvoje nemoc není teď ta mediálně nejznámější nemoc? :-N :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
To by ale nebyla pani septava, ale pani chrochtava, ne? :)))) Ono je to u Prahy taky jine nez barak na baraku? :-N Ten jejich se nam docela libi - zahrada pro decka, zaroven zadne starani o travnik a fajnovy dvouposchodovy domek.. porad se bojim, ze i kdyz chci zahradku na ovoce a zeleninu, ze se o to nakonec nebude cas starat :-( Do takovehleho bychom asi sli bez vetsiho vahani.
Odpovědět
Profilova fotka
hele. vojta uz zalehl do karavanu. teda nevim, ale uz netoceji. co je medialne zname nevim, pac ja media nemam :) ale esli myslis, tak ne, tak nechrochtam. ale jista si teda fakt nejsem :))) cos uvarila? ja vybiram titul fleru a mam desne pomalej net tak je to naprd :(
Odpovědět
Profilova fotka
Jake bude tema? :)
Odpovědět
Profilova fotka
dneska modra barva ... ale vubec mi to nejde a chce se mi strasne spat :(
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle se mi libi :) http://www.fler.cz/zbozi?id=158958 http://www.fler.cz/zbozi?id=231655
Odpovědět
mně se chce taky strašně spát, takže tady domydlim nějaký věci a zalehnu. už se těšim na ranní kafe :-D myslela jsem chrochtavou nebo olé chřipku, páč v zemích, kde je prase považováno za nečisté, ji přejmenovali na mexickou. ene, někde to ještě není, někde je místo baráku na baráku golfový hřiště 8-( :-D hele a co vůbec točili? já jsem vařila indickou čočku dhal, to můžu pořád. a k tomu jsem si uvařila rejži od číňanů, jasmínovou, kupovala jsem jí poprvý a asi už mám na ní závislost po prvním olíznutí vařečky. je fakt skvělá.
Odpovědět
mám ještě dotaz na janu šeptavou, přesplotadamcovou, kdo je karel?
Odpovědět
tohle je skvostný http://www.fler.cz/zbozi?id=241872
Odpovědět
Profilova fotka
Jo! Na Karla jsem se taky chtela zeptat davno :)
Odpovědět
a ještě se chci něco zeptat :-D neuvidíš se do soboty se zoo? bysem chtěla todlecto http://www.fler.cz/zbozi?id=236668&pos=0, ale nechce se mi dávat za počtovný.
Odpovědět
tak prej karla vysvětlí, až přestane být koněm :-D dobrou.
Odpovědět
Profilova fotka
Chrochtajici kun, kam ten svet speje.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kdepak jsteee? Dneska byla zase hezka chaloupka x-) Teda ne ze by me braly schody, ale zbrusu nova roubenka z vlastniho lesa zni fantasticky :)
Odpovědět
Včera jsme jeli ke Křivoklátu kvůli dveřím a je to tam všude nádherné. Už před Berounem a pak dál.. Akorát značení na českých silnicích je teda něco 8-( Nebloudili jsme, jednou jsme se museli ve městě vrátit na odbočku o ulici dál a jinak se jelo podle intuice. Jinak opravdu malebná kopcovitá krajinka a občas ty skály ;-) :-D Karkulko, mrkla jsem ti na album a normálně ti musím napsat, že hezký :-D Jednak pěkný fotky, jednak sladěný celý byt a jednak moc příjemně působící i takhle na dálku. Dokonce mi tam nevadí ani ta zelená. Já bych na ní odvahu neměla, ale u tebe mi to fakt nevadí, ba to snad i tak nějak ladí.. ;-) :-D Povedlo..
Odpovědět
a ještě musím napsat, že to batole je neuvěřitelný čuně, to se nedá popsat. co dělá s rohlíkem (kdekoliv - auto, kočár, byt, krám) nebo i pitím. Děsná matla, slinta, drobička, vylejvačka, pak si hraje na bagr, mezitím si ale někde ušpiní ruce a já mu je nestihnu a třeba ani nemůžu umýt. Strká si prsty do pusy, vyplazuje u toho jazyk a tak dál. Je to čím dál horší. :-N ale nutno říct, že u toho má velmi dobrou náladu, vykřikuje, pokukuje po nás a tak..
Odpovědět
Po nějaké době se ozval pán z DREWPolu, kterému jsem psala mail ohledně těch dvířek, dávala jsem sem ty odkazy. Jako dvířka pěkný, ale prý dělají max. 70 cm délku (pro jistotu kvůli pracování dřeva) a my máme šuplík 80 cm (původně jsme přemýšleli i o 90 cm). Dvířka i doplňky (římsy, sokly, sloupky apod.) se mi líbí moc, ovšem nesedí nám ta maximální délka a pak to, že to nemůžu vidět. Prý jen někde na Moravě snad. Chtěli jsme také dvířka z Ikea - Adel.. od začátku jsem chtěla dát jiné úchytky - na dvířka knopky kulaté a na šuplíky buď normální nebo spíš "žabky". Žabky jsem našla jen tady v jednom takovém krámku, kde prodávají staře vypadající nové věci a mají tam i tyhle úchtky, dokonce i rezavé :-N :-N a pak v jednom plzeňském krámku na úchtky - na netu jsem další podobný už nenašla =-) http://www.uchytky.com/?p=productsMor... Ničím jiným už jí jiný nebo venkovský vzhled dát nemůžu. Teď probíráme dvířka s lidmi, co nám budou dělat dveře, takže nakonec asi budem sami překvapení, co tady nakonec bude :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ehm ... jenom chci rict, ze za chvili tu u me pravdepodobne nekdo zazvoni :))) a ze to bude ene :) a prirodu, tu my tu mame bajecnou :) vic jsem z prispevku necetla, pelasim jeste schovat susak s pradlem, at ma navsteva dokonalou iluzi, jak zije "bezne" designer :))) takze tohle je vlastne historicky prispevek pred tim, nez se budeme znat. doted jsme obycejne anonymni kolegyne z netu :))) citite taky to napeti? :)
Odpovědět
já ho cítím!!!! taková tréma to musí být .. :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?