Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Na minule strance je odkaz od Kristi, pani adminka ho jeste nesmazala, tak mrkni :)) Jj, kosik prokoukl :) Ted v nem mam backory ve skrini, ale chtelo by to dustojnejsi misto, ze :))
Odpovědět
To každopádně chtělo, ale je fakt dobrej, ty brďo, ještě si ho pamatuju z naší starý sámošky... :-D. A vida jak prokoukl
Odpovědět
str. super, díky
Odpovědět
taky jsem ,,renovovala" košík .. na bílo ale mám pořád pocit, že tomu něco chybí :-| myslite že je dobry postup pri renovaci stolu : odstranit starou barvu, osmirglovat, natrit a hotovo? Nejaky lak na to jeste?
Odpovědět
taky ze sámošky? Myslím že postup ok. lak asi podle toho jestli to cheš mít např.v lesku ne? My renovovali podobně takovou sesličku(dám do alba),která byla před tím šílená a určená na spálení,ale mě nadchla :-N jen tak na smetanovou barvu,lak jsem nedávala....a dobrý.
Odpovědět
jojo, taky stejný košík, ale mám stejný problém jako ene.. místo dekorace slouží k odkládání :-N no tak to jsem zvědavá na fotku sesličky, nechám se inspirovat;-), v lesku to právě nechci.. a matný lak asi neseženu :-| já nevím..
Odpovědět
Ale to asi seženeš, nebo nějaký polomat, určitě existuje...myslím ale, že to v pohodě stačí natřít tou bílou barvou. dělali jsme takhle hodně věcí, třeba i jídlení stůl a židle z Ikea, a slouží dobře,láknutý to ničím nemám... seslička bude,moje mamka ji říká ,,kostelní lavička,, :-D ,chudák kdoví odkud je, našla jsem ji opuštěnou za kůlnou na chalupě,už v ní asi bydleli červotoči. ještě mám v plánu dotvořit ubrouskovkou a to teda budu muset láknout...
Odpovědět
no to já mám všechno taky s původním obyvatelem červotočem, ale už je pryč tak teď ty mrtvolky zalakuju dovnitř :-D :-D zítra si taky máknu, truhla stůl a židlička .. uf uf.. jsem zvědavá..
Odpovědět
Profilova fotka
Na stul bych pouzila emailovou barvu. Jinak lak se da poridit i v matu, ale nelakovala bych. Kosik mel slouzit k odkladani, jenom bych si predstavovala misto vic na ocich :) Ale to bychom nesmeli mit dite a fretky... Koci, primlouvam se jenom za barvu, ubrouskovka se na nabytku hrozne rychle okouka..
Odpovědět
Hmmm,asi máš pravdu, možná frknu navrch jen nějaký barevný polštář-kostka,proužek, na posez...chtěla jsem původně spáchat nějaký kytky, růže,nebo nějakou romantiku,ale asi dám na tebe... :-D
Odpovědět
Halóóó,je tu někdo???
Odpovědět
Profilova fotka
Koukala jsem na fotky, to je parada x-) Loznice presne jako chci ja x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Díky ene, jsi hodná....Ložnici máme tak rok...i když jsem po ní lačně koukala dlouho...ale nebyli chechtáky :-)
Odpovědět
Jo a koukám ene, že se taky chystáte stavět :-) když to dobře dopadne,taky bychom chtěli,maličký domečíček,přesně jak píšeš,strašně nám chybí zahrada,tak se pomalu rozkoukáváme po nějakých projektech-teda už máme asi tak trochu jasno, minulý týden jsem posílala nějaké poptávky na firmy co staví dřevostavby..zvenku by to měl být takovej ,,anglickej domeček,,tak uvidíme,snad to klapne.. :-D Koukala jsem na tvoje plány kuchyně.super...není to taková ta ,,prkýnková,, z Ikei?i-tu chcííííi... x-)
Odpovědět
tak chci stejnou postel jako ty, kocule x-) jinak teda hlásím, že můj první boj s opalovací pistolí dopadlo dobře a tak si říkám, že když ten bílý lak zmrším, svedu to na účelnou patinu :-D :-p
Odpovědět
Postýlka je fakt dobrá,vééliká. Koukám, že jsme se fakt sešly :-D :-D Hmm,opalovací pistole, to nemusí být věc věru špatná...Určo to nezmršíš, a budeš teda lakovat v konečný fázi? patinu jsem ještě nezkoušela,ale líbí se mi. Jak na to?
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item635976646_mis... pěkný což...chtěla bych....doufám že to vyjde...A ještě toto chci- http://www.aukro.cz/item636393213_hod.... Držte palce
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item637911167_kon... nechcete nektera? x-) no já už natírala, ale kdoví jak to bude vypadat až to uschne :-p
Odpovědět
Dobře, neboj nic...musíš asi vícero vrstev ne? alespoň 2. Koukala jsem,jak jste tady dávaly odkaz na ty pudinkový misky..ty teda byly...Myslím že je má nakonec ene?? Kdyby jste na něco podobnýho narazily dejte echo ;-) x-)
Odpovědět
....a nebo košík ze sámošky na rekonstrukci :-D
Odpovědět
no pudingovky má ene ;-) a košík jsem našla v garáži :-) jinak jsem dala dvě vrstvy, ale horní deska stolu byla docela fest jetá, takže nic moc.. uvidím, stejně předpokládám, že si dám na stůl nějaký ubrus, co bude ladit se staronovým polštářem co mám v albu ( na Thonetce) :-D :-p
Odpovědět
no vidíš, taky musím dát navrch tý sesle,nějaký ten polštář...jsou ta ďourky po těch sviňkách ]-( . Polštář je teda vymazlenej...úlovek? Taky se mi líbí ty starý klíče, máš je v předsíni?
Odpovědět
polštář je koupený přes mmb ;-) jako nový :-) - pokud by jsi chtela odkaz, pisni ty klíče mám v předsíni u klíčů co používám na vedlejší stěně, taky dobrej kup na aukru.. asi 30 klíčů za dvacku :-D
Odpovědět
tý brďane,tak to je paráda :-o ...přesně,ty klíče jsou parádní doplněk k normal.klíčům.... ano,ano písni odkazík...Ď.
Odpovědět
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=1... ;-)
Odpovědět
díky Jofi,juknu
Odpovědět
krásnej....jak na tu patinu????
Odpovědět
Profilova fotka
vítám koculku a chválím její zátiší s Toničkou, jsou takové klidné a příjemné na koukání ;-) Jof jsem se chtěla zeptat na tu pistoli, nic jsem s ní ještě nedělala, ale strejda ji má, tak jestli to jde s ní dobře. Žádný chemický odstraňovač pak už nepoužíváš? Já mám nové úlovky z taťkovy hájenky - starou vojenskou bedýnku od nábojů, a dva věšáky do kuchyně. Jsou tam ještě raritní dvoumetrové :-o necky, ale ty bych neměla kam dát ani já :-D
Odpovědět
a je můj :-D : http://www.aukro.cz/item635430169_oma... s pistolí : jo, jde mi to dobře, tak 5-10 cm od povrchu, podle vrstev laku a pak jsem to jen lehce seškrábla špachtlí. Odstraňovač jiný nepoužívám, jde to dobře, jde jen o to, že já to pak lakovala, takže mi bylo jedno, jak to dřevo vypadá :-N necky pověs na strop :-D
Odpovědět
kocule: patina je zmršené natírání :-D ale někdo to dělá na nezaschnutý lak šmirglem :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?