Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
já jsem to viděla někde matlat nějakou houbičkou,myslím....takže natírám,natírám a nezaschnuté rozšmrdlám? myslím že jsem viděla někde dělat jakoby 2 barvy do sebe. tmavou a světlou? :-o
Odpovědět
někde jsem zase viděla bilou a na to černou štětcem, ale na to nemám odvahu :-N
Odpovědět
a tak jaký je postup?
Odpovědět
Profilova fotka
Spravne by dle meho mel byt svetly podklad a na to dat barvu prislusne patiny. S pistoli by me jeblo :-N Me stacil ten gumovy kosik a mela jsem dost :-p Nejvic se mi osvedcila bruska :-N Ten podnos je genialni, zatim nejlepsi, co jsem videla. Nicmene stale nechapu, k cemu to je :-D Kdyby nekdo chtel praskly s ovocem, za dvacku je jeho. Koc, jaky mate projekt? My se taky rozkoukavame, uz rok, nemame pozemek 8-(
Odpovědět
ktery podnos? =-) s tim patinovanim to bude asi ono, ja nevim :-N Jinak prace s pistoli jde jedna báseň :-D
Odpovědět
pokusím se ho vložit do albíka...no projekt...on to není projekt, jen tak asi jak bych si to představovala vevnitř, uspořádání místností, světový strany a tak...bude to jen něco malýho...pozemek máme necelých 500m2, a nechceme se nějak móc zadlužit, i když se to bez toho rozhodně neobejde...možná že to bude jen 3&1.Mám variantu 4&1(tu bych samo radši...ale i tu menší...) jinak u nás to byla rychlá akce-náhoda-osud,neboť pozemky tu nejsou, když tak docela drahý, na to že nejsme žádný velkoměsto...Takže jsme do toho šli, i když malý, drahý, nicméně na pěkným místě...Hlavně ta zahrádka,že bude....to je sen... x-)
Odpovědět
Jof,podnosík jsem dávala k nakouknutí z aukra...viz.výše...Mnooo mohl by být jako dekorace třeba na ovoce, nebo jen tak na to něco hodit,třeba něco sušeného,nebo do předsíně na takový ty kraviny-klíče, obálky atd...nebo vyloženě když nesu na stůl třeba kávičku...nebo jen tak na výstavku :-N ,každopádně mě nějak zaujal...
Odpovědět
docela mě láká toto http://www.aukro.cz/item639956013_zah... ale asi to nejde celý odklopit co? třeba na větší kytku na zahradu-balkon,ale asi by to nešlo :-|
Odpovědět
ta je hezká, taky tam koukám po konvicích, potrebovala bych nejakou na ty moje pidikytky ale takovouhle si predstavuju az bude zahrada x-)
Odpovědět
Jof, ten tvůj ulovenej omáčník je bombička...za kolik že byl????? :-D Líbí se mi,že je jen bílej. Mě by konývka se líbila na dekor...ale nevím,nevím....Mám???
Odpovědět
A maje děkuji za přivítání...Tony je vyloženě fotogenickej typ, pořád mě pózovala :-)
Odpovědět
za kačku neber :-p :-D no pokud máš velký byt, proč ne ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
to jo,přes 100m2 :-D ....ty brďane za kačku-jsi třída :-) A jak pěknej-bílej...
Odpovědět
Profilova fotka
jéé, úplně tu samou konev mi nechala paní z MMB zadarmo :-D jen bez poklopu, by se asi divila, že jsou takový blázni, kteží by to koupili. :-) Mě i s tím poštovným připadá drahá.
Odpovědět
právě...kdyby nebylo poštovného...jinak 120,--bych dala..no bez poklopu by se mi šikla sna ještě víc :-D ...Zadarminko, ty se máš maji... ;-(
Odpovědět
no já jsem starej prohledávač.. na aukru stravim pul dne a víc, taková nemoc no .. :-D
Odpovědět
ene,když bys chtěla a mi pošleš tvůj mailík,přepošlu ti plánky z mýho mailu,nějak mi to nejde vložit do alba...sakriš
Odpovědět
No to teda....je to droga ;-)
Odpovědět
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2... nehodí se někomu? no je to drogau.. ach jo, porad konci nejake aukce, tak to nemuzu zmeškat :-D
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item636418658_obr... pěkný...a toto http://www.aukro.cz/item638695156_sma...
Odpovědět
tak takovouhle puntikovatou blbinku uz mam - misticku viz album :-D a konev je krasna, -- na mmb za jinou cenu a nove http://www.mimibazar.cz/bazar.php?alb... ;-)
Odpovědět
týý jo, na mmb opravdu široká škála, strašně se mi líbí s tím nápisem France-asi na poslední str. Na mmb jsem ještě neobchodovala, podobné jako aukro?
Odpovědět
to samy, jen za pevny ceny ;-) .. a ten France se mi taky nejvic libi x-) - mame obe dobry vkus :-D :-D :-D
Odpovědět
Tak,tak...jof, odkud máš tvůj cookbook-hezký...a plechová slípka do květináče taky...
Odpovědět
plechovou slípku z místního květinářství a cookbook je obyč diař zabalený do balícího papíru ( v Tescu byvavalo hodne vintage vzoru, ted je tam vymeteno :( ty mi zase prozrad, odkud mas prosim tu krabici na klobouky.. ja videla jen s motivy ovoce U Johanky v eshopu,k nikde jinak nic normalniho ;-(
Odpovědět
e-klubicko ted jsem nasla krabice tady, ale jen po trech.. kam bych to dala =-)
Odpovědět
Tu jsem dostala k Vánocům, tuším, že to bylo z nějakého zdejšího obchůdku, kde maj různý blbinky,dekorace...byla jen jedna. Ten cook je fakt dobrej...
Odpovědět
no jeste na to planuju cedulku: If you want breakfast in bed, sleep in the kitchen ;-) :-D
Odpovědět
:-D :-D :-D svatá pravda
Odpovědět
Jdu naházet do alba moje dnešní další kutění.. máte nápad na nedělí?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?