Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
a neboj bude. Já si ještě před 2,5 lety myslela že budu bydlet v paneláku, mimochodem mi z nich naskakuje husí kůže, brr :-S
Odpovědět
ano jsou 9,7x9,7.máš nějaký zajímavý odkazy na obklady? hod link...
Odpovědět
jako já jsem v našem bytě spokojená,krásnej,předělanej, velkej cihlák ze 40.tých let....ale toužim po zahradě a domě-hlavně ta zahrada... No snad příští rok, pozemek už máme..tak hledám projekty a firmy atd atd...chcem dřevostavbu
Odpovědět
Profilova fotka
Právě že nemám nic moc... měla sem pár tipů od Yanny, jinak tam byla klasika poláci, Paradyzka má velkej výběr těchhle rustikových, zkus se mrknout na jejich stránky ;-)
Odpovědět
ok...a ty paneláky bych tak přísně nesoudila ;-) , i panelák se dá nádherně zařídit, udělat z něj pěknej domov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Od mala jsem zila v rodinnem domku na uzasnem miste kousek od lesa a rikala jsem si, ze bych v panelaku nemohla v zivote bydlet. V sedmnacti jsem se do panelaku nastehovala a popravde se mi moc menit nechce :-N Je to takova pohoda, kdyz se clovek nemusi o nic jineho starat.. jenom u deti je problem, ze je nejde vysoupnout na zahradu, ale musi se nekam popojit, coz je celkem opruz. Na rodicovske bych dala nevim co za to, abych mohla rano kecnout na zahradku a cely den se treba rejpat v hline. Jenze az zas budu chodit do prace, tak zahradka bude asi to posledni, co me bude zajimat. To jsem byla vzdycky hotova udrzovat jenom domacnost v urcitem stavu, a litat kolem baraku, to by fakt neslo. O vikendech jsme vzdycky radsi nekam jeli a volno si uzili.. Kazde ma neco..
Odpovědět
Profilova fotka
S tím souhlasím :-) taky to mám zatím tak.. ale mi bydlíme ve starém činžáku, bytů je tam pár, pod oknama máme dvůr a všichni se tam znají.. je to takový pohodovější než klasickej panelák, doteď se u tchýně stydím jít na záchod =-) hrozný jak je všechno slyšet :-D. Mimochodem tchýně bydlí má původní jádro, ke všemu bydlí v 7 patře a já se hrozně bojím výšek :-D
Odpovědět
právě...myslím i na budoucí potomky s tou zahrádkou,jak říkáš ene, a miluju psi a kočky... :-D Jinak mi život v bytě nevadí...znám spoustu lidí, který tvrděj že by barák nechtěli ani omylem, protože je to starost-což je pravda...(ale ráda tuto starost podstoupím...) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mimochodem sem nedávno prolézala tuhle diskuzi a našla fotky z mimibazaru - paní tam měla snad všechno od litiny, přes krajku, porcelán, perničky a smaltový náčiní konče. Pak tam byl pohled z okna a ona bydlí v paneláku, to byl obrovskej šok, nepoznala bych to, takže klobouk dolů vám které to dokážete takhle krásně přetvořit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Uz tu dlouho nebyly nejake pekne inspiracni obrazky. Kdybyste misto po aukru lezly po blozich, mely bychom se aspon na co koukat a usetrily bychom! :-D
Odpovědět
holky viděly jste alba od selulin,roque,safovaverca? jestli ne mrkněte,krása stíhá nádheru, a jestli jo tak mrkněte znovu vidělas ene? :-D
Odpovědět
já žila na různých místech, i v paneláku, rodiče teď mají cihlovou bytovku sice, ale mají propojené 2 byty, takže místa je dost. Jinak jsem zvyklá na RD, panelák je hrůza, smrad, všechno slyšet.. Zas ale míň práce, jak píše ene. To teda jo. V práci nemám čas na zahradu ani omylem, s dítětem hrabošivým ale taky ne. Z práce jsem vyléčená, užila jsem si dost. Samozřejmě se vrátím, pokud budu muset. To je jasný, jinak bych to ale radši vymyslela jinak :-N :-N A to nejsem rodinný typ!! :-N Obklady - začínala jsem také u Raka s kytkou, skončila jsem cenově vejš, ale jen proto, že obkládáme 4 metry za linkou, takže to stojí jak nějaká zimní bunda plus třeba gatě. Mít zděnou kuchyň, tak by to byla šílená pálka. Ivísku, na tyhle obklady jsem taky koukala, myslím ty polské, a kdybych měla vybírat mezi nimi, vyberu úplně to samé co ty ;-) :-D
Odpovědět
Článek se načítá
já zděnou kuchyň nechci, jen pouze obklad...hoď nějakej link yanni, nic moc jsem nikde neviděla a upnlě takovy ty rustikální moc nemusím. tyhle mi přišli roztomilý... K tomu paneláku to je asi jak kde...znám spoustu paneláku kde žádnej smrad není :-D a je to tam docela ok. Ale nikdy jsem v paneláku nebydlela-jen cihlák. prozraď yanni, jak by jsi to vymyslela s tou prací/neprací-to mě zajímá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Yanni a to si je neviděla naživo :-D když přišli do stavebnin tak jsem se na ně hrnula jak velká voda, měli ze mě hroznou prču =-) ještě po cestě na baráček jsem si vzala panel s obrázkama a celá cesta probíhala ve stylu "nejsou krasný?", "áchh" a podobně, chudák Jiřík :-D akorát zedník moc radost neměl :-N ale co, dneska už konečně končí, aspoň doufám tak se těším na výsledek, včera ještě totiž neměli zaspárováno
Odpovědět
kocule, no.. :-D buď by manžel rozšířil podnikání a já pomáhala (teď pracuje jen on sám na sebe) nebo bych musela začít dělat něco svýho nebo bych mohla být někde v redakci nebo v nějakém člověku v tísni. To si umím představit 8-) No jo.. kecat si tady od stolu na md můžu.. ale realita nevím no :-p :-D obklady - já můžu venkovský nebo starší styl nebo taky takový přírodní (ala kámen atp.), takže obklady jsem vybírala nakonec mezi italama, což je cir, lord, sant agostino, naxos.. (+ slova ceramiche, ceramica..). Mají jak moderný, tak venkovský.. Jinak v Bauhausu mají dlažbu od Serenissimi (jsou spřažený s tím cirem, ten ale dělá jen malé formáty), V Baumaxu, Hornbachu je vidět Imola, ale za levnější peníz než v Siku, který Imolu mají taky. Pak se mi líbí i ty polský (paradyz, opocno?) a ty jsou za normální peníze. Imola v Siku je za 700 až 800, nejdražší je Sant Agostino, tam chtěli klidně 1500 za dlažbu cvoci (nebyl to kámen).
Odpovědět
ivísku, no konkrétně tyhle jsem naživo neviděla, jen na obrázku. Od nich jsem viděla jiný série, ale zrovna tuhle ne, ta si mi líbí barevně totiž. A jak jsem psala, je to za normální peníze a přitom je to pěkný. My vzali od Ciru tu Quintanu.
Odpovědět
omluva za sloh, překlepy, spěchám, do toho tady na mě mluví táta.. :-N
Odpovědět
iviisku, nafot kuchyn& baráček, ju? :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hmm, yanni můžu jen závidět ;-) až budete mít hotovo tak 100pro vlož fotečky, ať se pokocháme :-) Kocule: chystám se na to.. bude to asi na dýl, pokusím se vám udělat obrázky před a po abyste byli v obraze :-D
Odpovědět
hele nekazte mi moje naivni iluze, ze budu bydlet ve starem ale rekonstruovanem baracku, ktery nebude potrebovat, abych kolem nej litala :-D :-D ja mam takovy optimismus i v dobe, kdy chci rok a pul jednu policku pridelat ke zdi (kdybych zvedla vrtacku, tak si to udelam sama :-D :-p ) ale muj drahy je levy.. takze to bude parada, opravovat domek :-N
Odpovědět
Profilova fotka
:)) To je u nas uplne to same, nastesti ma manza rozum a do rekonstrukce jit nechce :-N
Odpovědět
nj, ale co starosti s novym barakem.. to necekate, ze vas muze podfouknout a natahnout kdokoli, kdyz tomu nerozumite? treba i stavebni dozor? proto nestavime novej barak.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Budeme stavet sami ;-)
Odpovědět
a jak, kdyz tomu nerozumite? to si pozvete bandu lidi a stejne nevite, jestli vam michaj dobrej beton, ne? =-) asi jsem schizofrenni.. to je z te prace... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tata je zednik, schizo :))
Odpovědět
chjo, tak to bych taky brala, ale u nas nikdo neni na manualni praci ... a se stavbou.. leda teta se strejdou 200km daleko jsou architekti.. achjo.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Na starem baraku nas odrazuje to, ze nikdy nevis, z ceho presne je postaveny, jestli je aspon z cihel nebo ma nekde namichane tvarnice, jak jsou delane rozvody, pri prohlidce nemas sanci odhalit ruzne vady.. Treba kamarad mi rikal, ze rodice kupovali barak a nemeli sanci si v obyvaku pod kobercem vsimnout, ze je tam jakoby propadly strop, s cim bojuji do ted, nic tam nemuzou ani postavit.. Takovych chutovek je spousta a cloveka to pak vyjde kolikrat na daleko vetsi penize, nez s cim pocital. V tomhle mi stavba prijde lepsi, jako co se tyce tech skrytych vad. Pokud si neporizujes dum na klic, tak vetsinou (soudny) clovek chodi na stavbu skoro kazdy den a sleduje, co se deje, na to nemusis byt moc zbehla.. Kazde ma neco :) U hotoveho ma zas clovek jistotu, ze od koupe uz bydli, v novem je vysledek nejisty :)
Odpovědět
iviisek, co blbneš :-D nezáviď, neb máš taky krásný. A já ani nevím, jak to dopadne no.. :-S =-) Snad nebude linka křivá, teda dvířka, když korpusy máme Ikea 8-) a dvířka od truhláře (dvířka od truhláře stojí podboně jako ikeácký a také podobně jako dvířka z probytexu). No a korpusy z ikea jsou za 500 - 1000, tak nějak. Směšný.. Teda truhlář by je líp spojil, ale byly by o 10 tis. dražší, ale i tak to má levný, protože jsem byli i u jinýho, a ten (pražskej zlatokop) chtěl klidně přes sto tisíc za to.. a hlavně neměl čas, tvářil se že jo, ale že se musí ještěb přeptat na dílně těch lidí, co to přímo dělaj a nakonec volal, že to prostě do urč. data nezvládá..
Odpovědět
Profilova fotka
Cekam, kdy se tu zjevi Jeve, snad nas nebere oklikou :))
Odpovědět
no já taky, chtěla bych vytvořit něco na hlavu na svatbu :))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?