Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
To by byla draha hracka pro Nyzku :-N :-N Ji radsi koupim servis z ikea, beztak nad nim slintam uz dlooouho :-D Jsme se vecer trochu zapovidali s muzem :-N Vysledek, k jakemu jsme se dobrali, je opravdu zajimavy :)) Si tak lezel na gauci a najednou rika, ze se stejne te hypoteky zacina bat - vtipne, do ted me vzdycky uklidnoval, ze to zvladneme a kdesi cosi, cimz me jeste vic stresoval, ze to bere moc na lehkou vahu. A ted dospel do faze, kdy mu to vsechno seplo. Bavili jsme se i o starem baraku, kde jsem zase ja dospela k obratu o 180°, ze kupovat ruinu, kde se nevi, kde je jaky problem ve zdivu apod. je taky blbost.. Takze nase finale zni, ze az dozraje ten nas pozemek na urade, koupime ho, ale stavbu ted resit nebudeme - ne do te doby, dokud nesezenu taky praci. A zatim se pustime do dalsich uprav bytu, aby to tu bylo unosne pro tri az ctyrclennou rodinu :-N Takze pokud mate typy, jak skloubit satnu, loznici a detsky pokoj na 12ti metrech ctverecnich, sem s tim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím, rozumnej názor, já už bych do hypotéky taky nešla... a když tak bych si to líp naplánovala.. a to máte opravdu tak malinký byt? =-)
Odpovědět
A jak velkej je Váš byt celkově en? Jinak rozhodnutí je asi v dnešní době dobrý...krize,nekrize-člověk to musí docela v hlavě pořešit, i spočítat, aby mu to tak nějak vyšlo a zbylo :-( . jinak taky jsem vždycky chtěla starej barák a opravit ho a a nechat mu tu jeho ,,duši,,kouzlo, ale je fakt že kolikrát do toho narveš takovej balík, o kterým se ti ani nezdálo a je spousta problémů, který vyplujou na povrch až časem...takže mě to už tak trochu opustilo..i když teda,pořád pošilhávám po nějakejch ruiničkách a drtí mi srdce,když to někdo začne opravovat bez citu a vkusu, a narve do krásnýho starýho baráku bílý plastový okna,nejlíp ještě typově jak do paneláků...To se mi pak svírá kudla v kapse 8-( . Jinak taky máme zatím ,,jen,,pozemek, řekli jsme se,že tím se v podstatě nic nedá zkazit,i kdyby jsme prachy nakonec na stavbu neměli a museli ho prodat, tak už to bude jen výhodnějc..snad... :-N
Odpovědět
tech 12m2, je asi jen ložnice ivisku :-D to rozhodně nebude celej byt...A vy nemáte hypotéku či co??? :-o že píšeš že už bys do toho nešla?
Odpovědět
Profilova fotka
Mame 2+1 asi 47 metru, ale velkou chodbu..
Odpovědět
tak jestli nezauvažovat až budete mít druhýho sviště(a podle toho teda, jak dlouho tam v tom bytě budete ještě zůstavat)dětem přenechat ložnici jako pokojík+tam mít nějaký úložný prostory,a holt koupit nějaký kvalitní rozkládací gauč a s manžou se usalašit na noc v obýváku...
Odpovědět
Profilova fotka
Do peti let muzeme mit spolecnou loznici, to problem neni (vidim u znamych, kde ma dcerka vlastni pokojicek od dvou let, ale do peti let spala v loznici s nimi nebo u ni v pokojiku musel spat tata :)), nejhorsi to bude nejak usporadat. Rozkladaci gauc mame pro navstevy, protoze u nas jeste hojne prespavaji kamaradi na vikend :-N
Odpovědět
Profilova fotka
uff... já už se lekla. Kocule hypotéku máme, ale přesně jak říkáš, hrozně jsme se unáhlili a teď toho mocinky litujeme, chtěli jsme baráček za každou cenu.. nevyplatilo se to, měli sme počkat pár let. Ale nadruhou stranu si toho víc vážíme...
Odpovědět
a jak velikou jste si ivisku bralu hypo? stli se mužu zeptat... :-N a v čem myslíš že jste se unáhlili???
Odpovědět
tak to je v poho en, stejně do 5 let byste asi začali ne?Pak, když už má člověk nějaký výhled do většího,tak se to přežije v pohodě. něco bych možná promyslela s tou chodbou,když je tak big...ségra to taky se 2 malými dětmi přečkali v podstatě ve 2+kk.ložnici měli společnou oni + 3letý chlapeček a roční holčička, hračkárna byla více méně v obýváku..což je asi normal i s 1 dítětem...takže vám přibyde max postýlka v ložnici a chtělo by to i nějaký ten úložný prostor navíc..a je to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No asi takhle o hypotéku jsme žádali přes půl roku, byli s tím takové nepříjemnosti že jsme hypotéku poskládali z několika půjček, takže teď místo jedné hypotéky máme několik půjček - hlavní hypotéku a pak ještě na rekontrukci..
Odpovědět
a cca kolik-já jen pro představu,abych si to nemalovala moc růžově :-| :-S
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ježíš až ti to napíšu tak do žádné nepůjdeš neblázni.. my máme splátky 18tisíc měsíčně, ale je to přehnané.. normální hypotéka pokud máte oba normální příjmy tě vyjde zhruha kolem 7-10, záleží kolk sivezmeš jaké máš úroky, dobu splácení..
Odpovědět
Profilova fotka
7-10 by bylo zlaty, ale podle me nerealne. Na maly domek je to minimalne 12-15 tis. a to na 30 let! To jsou bezne splatky, kdyz si budete brat 2 az 2,5 milionu.
Odpovědět
podle mě realný,chcem si půjčit max milion,protože počítáme že prodáme náš velkej byt...na kterej už máme splatit jen něco málo...
Odpovědět
Profilova fotka
To ale neni normalni hypoteka, to je hypoteka se stestim na predchazejici nemovitost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
přesně tak.. tohle je normální štígro.. my máme celkovou 1.900.000,-
Odpovědět
jj,jasný en. jen sonduju,jak jsou na tom ostatní..taky jde o to jestli v ,,krizi,,prosáme byt dle našich představ...vy máte taky výhodu ne? pokud vím, taky je byt váš...
Odpovědět
byt jsme koupili ve strasne dobrý době a byla to teda ruinička,ale já si zas pod tím ošklivým umím představit to hezký...za ten byt cca 105m2 jsme tenkrát(asi 4,5roku)dali něco málo přes 600tis,myslím, že většinu lidí by odradil(vás teda ne holky,vy jste stejnýho ražení jako já :-D )něco jsme teda samo do něj vrazli,protože jsme ho komplet předělávali..ale furt se nám to vyplatilo, byl to tenkrát můj dobrej insktinkt x-). doufám,že mě neopustí |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, byt je nas, ale tady za nej dostaneme tak pul mega, se stestim mozna 600 tis., takze to je tak na vybaveni baraku...
Odpovědět
Fakt jo :-o .to tady(a podotýkám,že žiju ve městě cca 15 tis.obyvatel max.i s přilehlýma vesnicema-takže pr.el :-D )tady je tak za 800 a vic litrů nepředělaná garsonka. ale jinak ceny dost stagnujou,nehejbou se ani moc prodeje...proto i vyčkáváme(asi na to až se to dostane ještě níž ;-) )jinak bych šla stavět třeba hned dneska odpolko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tady na severu je malo prace, hodne cikanu a tak.. :-D Mne hrozne udivilo, jak jsem zahledla inzerat na byty v Ceske Lipe - ty ceny jsou skoro stejne! :-o Muselo to hodne spadnout nebo nevim, co to bylo za ceny, ale videla jsem 3+1 za 680 =-) v okresnim meste!
Odpovědět
tady jsem normal tak 1,5mil a výš 3+1, viděla jsem toto i za 2+1,ale teda opravený.jinak se cca před rokem prodávali větší byty tak 1,7, 1,8,ale to je teď pryč..na druhou stranu jsou tady i děsně drahý pozemky, my kupovali 800/m2, což je síla... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
U nás jsou i garsonky za 1mil a to jsem hleděla, pokud jde vylozeně o pěknej velkej byt tak až 1,8mil. Průměr je někde 1,5-1,7.
Odpovědět
a v jak bydlíš velkým městě ivi? Jinak se chci zeptat, jestli s tou hypo v poho vyžijete...furt počítám,počítám, i když by pak člověk šel na mateřskou,aby to nějak v poho vyšlo... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
v malým mětě, máme myslím 9tisíc obyvatel, ale je to u většího města - Hanácké metropole :-D Jinak moc nám to nevychází.. snažím se škudlit co to jen jde.. naštěstí náme celkem normální platy - Jirka jezdí na velkým autě, ale je to neknap.. Nevíš o nějakým přivýdělku? :-)
Odpovědět
taky jsem uvažovala, o něčem..protože jsem si byla zvyklá docela utrácet,prostě co jsem chtěla to jsem si koupila...a moc nešetřila...tak musíme teď vyzkoušet jak to půjde až budeme mít větší úvěr. A co až půjdeš na mateřskou?já se teda zatím nechystám ,ale počítat s tím musím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No na mateřskou se bohužel zatím nechystám, jinak zatím nám bude s rozpočtem pomáhat segra, má tam jeden pokoj - budoucí dětskej pokojíček. Jinak právě sháním přivýdělek, protože na mateřské nám to vycházet nebude.. oba máme tendence jít podnikat, ale zatím nevíme v čem, sice máme pár nápadů, ale zatím nám chybí základní vklad.. a my jsme taky zvyklý utrácet, minulej rok jsme ještě jezdili na motorce a to sežere spoustu peněz a oba si zajdem rádi na pivo takže je to těžký :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Našla jsem webovky naší osady, náš baráček je skoro u rybníka.. ;-) http://www.sobacov.estranky.cz/
Odpovědět
hmm právě, to je v pr..li, no snad to nějak půjde, momentálně musíme tak 40hadrů uškudlit alespoň na projekt 8-(, jenže to bych furt nemohla bejt na ukru, že... :-| ? A včem byste se chystali podnikat? :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?