Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasím to je dobré řešení :-) ty stránky jsou unikátní :-D http://www.southwestpine.co.uk/store/...
Odpovědět
Profilova fotka
Matys, rozmery nevim, od dveri k oknu to je neco kolem ctyr metru (pres ctyri), muzu psat vzdycky, kdyz Anezka spi a kdyz spi, tak zas nemuzu merit :-D Jinak tu "satnu" tam mame, ten planek je totiz nejaky pitomy a chybi v nem spousta veci nebo jsou jinak, pritom je to ofiko planek ze smlouvy... Ale jako satnu to nepouzivame, dole maji klec fretky a nad nimi ma mhd vercajk, mam tam kybl, hadry na vytirani atp. Police az ke stropu, hluboke jsou asi 70 cm, nahoru ale nedosahnu, takze to vyuziva manza.. A ano, mozna se ohlizime na kamarady, ale to proto, ze chceme zachovat i stavajici funkcnost obyvaku, protoze je to pro nas dulezite. Zatim nechci vedet, jak by to slo, kdyby se bouralo, zajima me, jak to pujde, kdyz se bourat nebude :) Je pro me vyhodnejsi narvat nabytek do loznice a zbytek bytu mit cisty - tam je ten nejvetsi provoz, ne v loznici.
Odpovědět
Profilova fotka
Ene tohle je pro tebe : http://bellinitampa.com/cart/index.ph...
Odpovědět
Tak az budes mit chvilku, namaluj do spatneho planku soucasny stav bytu ;-) Kde je cca ta satna, kde je vchod do ni, kde ted mate skrine v loznici - at mame predstavu, kolik ulozneho prostoru ted v loznici mate. A muzeme vymyslet dal ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ta je krasna, tam bych ale nenechala spat ani trilete dite :-N Musim se oholit a padime na plavco, zatim..
Odpovědět
Profilova fotka
Já zatím budu vkládat nábytek ;-) taky dobrá varianta.. kdyžtak piš ať se zastavím :-D http://bellinitampa.com/cart/index.ph...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, to se mi libi :) To je totiz i ta varianta, co jsem vymyslela :) Akorat ze nahore dvojluzko, pod tim z boku supliky a z jedne strany bud vysouvaci mensi postel nebo druha varianta jeste se supliky a vymyslet sklapeci detskou postel na zed - byla by pridelana za delsi stranu na zdi a dala by se sklopit, tim by byl uvolneny i pristup k oknu. Jeste tu mam nejakou praci, pak udelam aktualni planek..
Odpovědět
Profilova fotka
Hodila jsem do alba planky.. s- skrine, k- komoda, p-postele, ns- nocni stolek...
Odpovědět
Ene, jake rozmery ma loznice? Je straslive uzka :-( Kdyby byla aspon 3,3m, mohly by byt skrine po jeji delce... Jinak místo v "satne" sice mate vyuzite, ale kdyby se mistnustka uzavrela, vyuzila bys dve strany, takhle mas vyuzit jen prostor naproti dverim do loznice...
Odpovědět
Profilova fotka
Vyslo mi cca 2,9*4,2m. Jak rikam, pokud to pujde vymyslet bez bourani, musim pro to nejdriv vyzkouset vsechno..
Odpovědět
Profilova fotka
Resp. bourat je hovadina, panelak by nam spadl na hlavu :-N Postel jsem myslela nejak takhle - http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... - opet jsem nebyla rychlejsi jak ikea :-D Akorat my potrebujeme dvojluzko.
Odpovědět
To se neboj ene, určitě nespadl :-) Zas taková hovadina to není. Spousta mejch známejch v paneláku bourala a ne málo...např ze 4+1, udělali resp.2+kk a na hlavu jim nic nespadlo ;-) .Ale chápu,že s vám moc do velikýho bourání s malým ítětem nechce...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Krásná keramika - sice nová, ale hezoučka, mají i nádherné džbánky x-)
Odpovědět
jaká keramika? Něco mi uniklo? :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ne neuniklo, jen už zapomínám :-D http://www.kopecek.neratov.cz/katker/... snad je to ono :-N
Odpovědět
netrucujme, pojdme tady zpet do diskuze.. vsechny.. Proste bavit se o tom hezkem, co byvalo driv, kdyz diskuze zacala.. ne jen posilani spousty odkazu, ale i o tom, kdo co kde zajimaveho co vyrabi, kuti a jak se vlastne ma, jak to mely nase babicky, jak si krasne uzivame v tom nasem bydleni, co noveho planujeme a tak... co vy na to? mne uz to chybi.. a doufam ze nejen mne :-( ja chci tu starou diskuzi |-| Jofiel
Odpovědět
No ahoj jof, ty ses už tady pěkně dlouho neukázala..už jsem myslela jesli něpácháš tu svatbu(jak jsi psala, že když tě tady nějaký víkned neuvidíme, že se vdáváš... ;-) ,tak jsi to mohla třeba zvládnout i se svatební cestou :-D )..Já se chystám renovovat starý váhy,už je mám na poště, chtěla bych takovou tu smetanovou bílou(jsou takový hodně modrý :-N )tak snad to zvládnu...
Odpovědět
kocule, já tu jen koukala, jak se tu hemží odkazy :-N Vdávat se budu za chvili, ale ještě si myslím stihnu počkat, jak je zrenovuješ, to by mně hodně zajímalo.. jak to natřít nehutnou barvou a opatrně =-) no pak dej návod :-) .. na co je budeš používat? Dekorace a na to kytky?
Odpovědět
Profilova fotka
Nejlepsi je nastrikat sprejem, pokryje je jenom tenkou vrstvou. Je to horsi na trpelivost, ale vysledek jak original :) Smetanovy by nemel byt problem sehnat. Zacinam kreslit obrazky vic na ksefty, mama me zasobuje, aspon necim se da na te materske hezky prizivit :) Ze stavby a kupovani vetsiho bytu nam asi sejde, u manzi v praci se zacalo vyhazovat, tka muzeme byt radi, ze jsme radi |-| Zacinam vyhazovat stare kramy, abychom se sem jeste vesli - no bylo na case. Nejsem zrovna vyhazovac a po sesti letech tu toho mam vic nez dost... Nechce nekdo rotoped nebo bily koberec z ikea? :))
Odpovědět
Budu je muset asi nejdřív obrousit-z tý modrý..pak asi určitě 2 nátěry..no uvidíme jak to dopadne ;-) Chtěla jsem to přesně jak říkáš dekoraci na kytky(asi na kuchyňské okno). mimoch.jsem měla na aukru spadeno na jiné a tys(alespon myslím že jsi to byla ty :-N) mě je v poslední min.vyfoukla :-D :-D :-D
Odpovědět
hele en, a nemáš ten sprej pak všude po nábytku, když si dám po stole pod to např.noviny,bude mi to stačit?aby mě to nezastříkalo, kdo ví co...někde venku to moc šanci dělat nemám...ale na sprej se chystám,už minule jsi mě navnadila... :-) Hod do alba ene nějaký kreslený výtvory. Moc ráda bych se mrkla..
Odpovědět
Profilova fotka
Koc, no doma to fakt neudelas :-N :-N Ja mela v planu nastrikat kocarek za panelakem pod schodama :-D Neco z malovani mam na konovi.
Odpovědět
sakriš,jsem si to myslela... :-( jdu juknout na kone ;-)
Odpovědět
téda, seš fakt šikovná :-o ps:anežka je úžasná ;-)
Odpovědět
jo a ještě si pletu obleček na polštář, úplně jen jednoduchej,hladce(nebo obrace?? :-N )mám v tom zmatek :-D . červeno-zeleno-smetanový pruhy.Už ho vidím někde u krbu/ještě mít tak ten krb :-)/ ....možná ho ještě nakonec obháčkuju,uvidíme. A co tvořítě vy děvčata?šup sem s tim... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahój, právě jsem přijela z Beskyd od švagrové a musím říct, že zpátky na to placatý slovácko se mi ani moc nechtělo, tam je táák krásně x-) "Doma" na mě čekal balíček, s dvěma háčkovanýma dečkama (co jsem za kačku vyhrála) a ta paní mi tam přidala další dvě, ty brďo jsem měla málem infarkt. Až budu mít spravený foťák tak Vám je vyfotím jak jsou krásné. A snad focnu i tu kredenc, ještě ji teda čeká jeden nátěr a čekám na porcelánový uchytky co mám objednaný, ale myslím že bude vypadat luxusně, tedy s ohledem na to kde a jak byla posledních 20 let skladovaná :-S A ještě jsem chtěla takovou malou poznámečku k odkazům, jelikož neznám a neumím na zahraničních stránkách hledat ty nádherné inspirace, očekávám je čas od času tady od Vás ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Odkazy na blogy jsou samozrejme, s nimi okamzite a neprodlene sem! :-D
Odpovědět
Něco zkusím www.deccoria.pl
Odpovědět
Zdravím, jak se máte při úterku? Co tvoříte? Zas se to tu nějak zasekloooo ]-( . Jste asi všichni na dovolený co? 8-) 8-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
My razime az pozitri :) Byla jsem ocihnout u tchanovcu sklep - jenom letmo, ale pokladu tam bude fuuura x-) Mam zas jednou radost, ze tchan nedokaze vyhodit vubec nic (treba takova stara plastova nadoba na vodu od zachoda :-N - se muze jednou hodit :-D :-D ). Objevila jsem tam i kanape, co ma jeve po babicce - taky tam zbyl po babicce, je v super stavu :)) V perfektnim stavu je tam i velky zavazadlovy prouteny kos, nakupni kosik ze samosky (jako ten je jak jeste vcera pouzivany :-N to se s tim mym puvodnim vrakem neda srovnat..). Nasla jsem i hezky maly omacnik s ruzickama, ale spodek rozmlaceny na mraky - nechapu :-N Ale treba neco vymyslim 8-) A to jsem jeste neprohrabala zabarikadovane police 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?