Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
A nebo bílý "cihlový obklad" ..?
Odpovědět
kamoska si je bude davat, ale ja tomu moc neverim no, fakt nevim. asi nejaky normalni s naterem, kterej je asi dost drahej.
Odpovědět
kam? a myslis jako cihlovy ve smyslu stridani obkladu jo? Ja bych si ircite dala uplne normalni bily obklad, asi klasicka objektovka od raka a k tomu bud oliv.zelen dlazbu, nebo sedou, nebo neco s dekorem dreva.
Odpovědět
Profilova fotka
tak co ta za 19 tis? Palubyk mají naši v koupelně...a pohoda...vypadá to hezky a ej to ošetřeno nějakým spešl lakem proti vodě...a krádně to drží...takže u nás žádnej problém!
Odpovědět
Profilova fotka
já klasik dlažbu a obklady nemám moc ráda.... nejradši ji mám jen v koupelně a to ještě jen na zemi a stěny normálně vymalované......nějak mi to na těch stěnách přijde divný a studený...na stěnách mám radši obrázky :-D
Odpovědět
ani ja dlazbu moc nemusim, pouze tam kde to je nutny..jo, no vidis saru, tak palubky dobry..jeste ze mame tuto diskuzi, co se clovek vsechno nedozvi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No já myslím právě do koupelny.. také bych raději jen výmalbu .. ale bojím se .. přeci jen, děti jsou děti .. a tak bych chtěla právě ty palubky.. já z dlaždic jako takových zrovna vydřená nejsem .. přijde mi to jako v pitevně .. Tedy nic proti .. a tak by se mi líbil obklad z palubek .. jen třeba do výše 1,20 a nebo právě "kámen - cihla" obklad =-) =-)
Odpovědět
tak doufam, ze to jak na pitevne vypadat rozhodne nebude =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sari, tu vanu dávala už kočule, mě se šíleně líbí ta káď, to budou pak fotečky x-) Já mám taky v sledování skříňku s mramorovou deskou na to umyvadlo - chystáme se opravovat náš vinný sklep, kde chceme vybudovat obytné podkroví a jelikož je to stařičký krásný sklep bude to chtít dělat taky trošku s citem :-)
Odpovědět
a tam pak majo budete bydlet? takze uz ne statek? :-)
Odpovědět
http://www.white-vintage.de/epages/61... http://www.bhg.com/home-improvement/b... http://vintage-shabby-cottage.blogspo... muj oblibeny obchod http://www.mirabeau-versand.de/group/...
Odpovědět
Profilova fotka
maja...aha...nevšimla jsem si.... =-) jéé...sklípek, to bude paráda. No my nejdřív musíme dostat stavební povolení a udělat pořádně rozvody vody, odpady a čističku a pak začně zařizování....takže než na to dojde...a než na to budou peníze...tak bude taky trvat... :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Koci, statek je sen, který se snad někdy splní, určitě víme že stěhovat se někdy ještě budeme :-D Ale v horizontu pěti let to určitě nebude :-( Sklep, bude jen takové rekre, když si budeme od všech chtít odpočinout nebo pro návštěvy, po oslavách...a tak šari, to je mi jasný, že tento rok se na ty fotky nepodívám, to by jste museli být hodně dobří, my budeme taky rádi, když stihneme do konce roku střechu.
Odpovědět
Profilova fotka
holky, myslíte, že jak má mony2 v albu tu koupelnu, že to je fakt její?!? No to by bylo ale vážně....famózní x-) x-) nemám jiné slovo, áchich ouvej...
Odpovědět
Profilova fotka
tak to vám moc držim palce....vinný sklípek je paráda....má to svoje kouzlo...to je prostě jako s tou starou chalupou. Prostě genius loci :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já su d.bil, já byla oslepená jen tou inspirací a neviděla jsem fotky "nyní". to měla jen inspiraci, škoda, že se jí nedržela.
Odpovědět
podle me mony2 je ta koupelna co ma pod obr.napsano ... pred...a...nyni... ostatni koupelny je podle me nejake inspiro
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo ...ta inspirační je tedy diametrálně odlišná od skutečnosti =-)
Odpovědět
me prijde docela v pohode ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
pomozte mi kočky s tím obkladem.. nebo alespoň obdelníkové obklady, ale menších rozměru, bílé, matné, pokud možno strukturované .. třeba i plastické ? =-)
Odpovědět
obli, porad nejak nerozumim co chces :-) ..obklad jsi rikala ze nee. kdyz tak kamen, ci cihlu ci palubky. a ted teda jako chces bile obklady?
Odpovědět
Profilova fotka
koci, jasně je v pohodě, nová čistounká, ale představu měla úplně jinou, tohle na mě půsopí příliš moderně a sterilně, jinak má mony2 inspiračky krásné, ale sny se prostě někdy... možná většinou, liší od skutečnosti..i já to bohužel znám.
Odpovědět
Profilova fotka
kočul, já se prostě blbě vyjadřuju .. :-D Nechci dlaždičky.. myslím jako hladké, lesklé ..takové ty "standardní" Přála bych si když kámen, nebo bílou cihlu. Nebo event. ty palubky.. No a tak se chci optat, zda-li nevíte, kde by měli to co, mám na mysli.. Někde to mají právě jako obklady.. =-) :-N Sakra já nevím.. jak jinak to říct .. kdo mi tu rozumí a ví, co hledám, myslím a chci..? :-D
Odpovědět
to jo, ale ono ty predstavy v malym panelakovym jadru(coz podle me je)taky asi moc uskutecnit nejdou, asi by tam tezko rvala velkou vanu na nozickach, kamenny obklad atd...nevim no. ono se taky musi zvazit tyto moznosti, je jasny ze velka koupelna s oknem v dome taky pusobi uplne jinak nez male jadro v byte...jinak me ta koupelna prijde celkem vkusnym kompromisem.
Odpovědět
Profilova fotka
chceš imitaci, kamene nebo cihel do koupelny? to jsem snad ještě neviděla, ale taky bych se ráda podívala.
Odpovědět
imitaci kamenneho obkladu mivaj dost, mrknu se ti...bila cihla nevim moc co je :-) a myslis obklady ne dlazdice(ty jsou na zem ne?)obklad-na stenu, dlazky-na zem :-N
Odpovědět
http://images.google.cz/images?source...
Odpovědět
Profilova fotka
jo .. obklad na stěnu .. x-) Bílá cihla je pro mě zjednodušeně cihla, která je bílá .. :-D Imitace .. obklad :-D Tááááák .. :-D
Odpovědět
http://www.flexiobklady.cz/?gclid=CPu...
Odpovědět
Profilova fotka
Maji, jo, chcu ... x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?