Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
jojo, ten od ene je i dvoupatrovy, prodava myslim Smejky ;-) a ten byt je paráda, pár kousků bych brala hned ale některý ani zadarmo ne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
šmarjá, 28 lidí obdarovat?! :-o Na to padne min. jedna výplata, chápu že to jsou asi drobnosti, ale i tak to musí být šílená pálka. My už si nedáváme ani se segráma ani z našima, jen babičkám, Kajča Jura a já a hotovo, domluvili jsme se tak minulý rok a dáváme si jen na narozeniny. Když přijedeme na svátky, tak si vyměňujeme jen cukroví. A to mám na jednom vánočním talíři, červeno zeleném - nic moc, ale móc by se mi líbil babičin silnostěný talíř na nožce, ten jen prostě dokonalý x-) , ale nikdy jí to nemůžu říct, to už by bylo vážně moc, krom pudingáče minule, jsme si odváželi i Špalíček od M.Alše, její nejoblíbenější knihu, Jirka ji chtěl jen půjčit jako předlohu na kreslení.. a druhý den volala, že si ji máme nechat, takže takhle je to nějak z babičkou, ale je fakt, že s touhle 80-ti letou babočkou si rozumím víc než s některýma mýma vrstevníkama :-N Ták a teď jdu kuknout na jhdecor :-)
Odpovědět
no né jedna ale minimálně dvě tři mi příjde, já nakupuju už od září :) mně to prostě baví :-) minulý rok drahý manžel rozbaloval od osmi do půlnoci :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, můžu se přidat? Doufám, že to nevadí. Již delší dobu tady blbnu s albumy, ale teprve před pár dny jsem zjistila, že tu existuje tahle diskuze :) Pročítat ji nestíhám, ale odkazů jsem už využila už hafo... Líbí se mi některé nápady a mám ráda tenhle styl. Jinak už řešíte Vánoce? Já na pár drobností nemám nic, a tady u nás po krámech seženu tak leda prd... Jo a koukala jsem na ten byt z IDNES, celkem zajímavý a rozhodně ne nudný, a jak píše Jofiel něco bych odnesla hned a něco ani zadarmo ne ;-)
Odpovědět
Jasne ze muzes :-D cekala jsem kdy se pridas :-D Ten byt je proste zajimavej...ale presne jak rikate vy...ale treba ta loznice x-) a hrozne se mi libi ta okna
Odpovědět
Profilova fotka
jo ta ložnice je fakt príma, a taky mít doma zimní zahradu musí být super, ale z celého bytu se mi nejvíce líbí parkety. Taky jsme si je nechali zrenovovat, ale s výsledkem nejsme zas až tak spokojeni :-( Možná, nám to trochu odfušovali... i když třeba se mi to jen zdá. Jinak jsem si furt prohlížela tady na střeše stejná alba a čekala, kdy tam co kdy nového přidá a zjistila jsem, že všechny jste tady na té diskuzi :-N
Odpovědět
tak co mony, jak pokračuje renovace stolečku? jsem ráda, že jsi se konečně přidala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Stolek se už rýsuje, natírala jsem a natírala až přišel manžel a že se na to nemůže koukat, jak to prý patlám, přebrousil mé nátěry a natřel válečkem. Musím uznat, že ted vypadá jako nový, a to jsem si myslela, že natírání je jediná věc, která mi jde :-) No nic no ... ted už jen pár doplnků a bude hotovo. Pak vyvěsím fotečku. Jinak vám děkuji za milé přivítání :-)
Odpovědět
tak pak dej fotku před a po, určitě to bude krásné :-) x-)
Odpovědět
http://www.flickr.com/photos/alittleb... od začátku do konce x-)
Odpovědět
x-) krasnyyy..inspirativni..kreativni...dekuji jofi x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vaaaanoce, Vaaaanoce prichazeji, zpivejme praaateleeee.... Venku je nekolik cm snehu a stale pada, uplna snehova smrst :-N :-N Zastrihala jsem usima, Majo, vazne se delal i silnostenny na nozicce?? Uaaa, ja ciii takyyy! Jof, ja bych zase mela skleneny talir na nozce, ale nemam k tomu ten poklop.. :))
Odpovědět
Článek se načítá
vyfoť talíř, jestli je to ten klasik vroubkovanej nebo jakej ;-) no vy tam máte vánoce, ale u nás jen ta kosa :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ma ho mama.. Jestli si dobre pamatuju, tak neco takoveho http://www.aukro.cz/item778348600_skl... - urcite ma nahore rovny povrch.
Odpovědět
tenhle právě nechci, ale když už skleněný, tak čistě.. takže najdi a foooooooť !§§! :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, s tim souhlasim, ale asi ho stejne vyuziju, nez najdu lepsi (za par let :)) Stejne se obavam, ze jak uz je postarsi, tak je to sklo takove zazloutle a novy poklop by byl ciste pruhledny, to by nebylo hezke..
Odpovědět
prave tu kolega pousti:pujdem spolu do Betlema :-D venku tak 10 cisel, chumelenice jako blazen
Odpovědět
já chci taky snííh, to téhle dnešní špatné nálady by se hodil :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jake spatne nalady? Ja mam celkou dobrou, snih mi nevadi tolik jako dest :-D
Odpovědět
dnes má pohřeb kamarád, co se minulý týden zabil na motorce.. šel tam jen můj Luky, já bych to nedala :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Na to nejde nic rict... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
špatná nálada je i u nás, pravě jsme dorazily z ORL, pouze čištění, ale i tak řvala jak tur :-( , teď usnula na mě vyčerpáním, bobišek |-| vítám, monču 2, juchů babinec se rozrůstá :-D ene, dívala ses na stránky jhdekoru, mají tam nádherné skleněné ozdoby x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Maji... pekne drahe :-(
Odpovědět
Profilova fotka
..ale krásné :-D kdybych ted měla na rozhazování, tak do baňek jdu hned
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, jsou nadherny...
Odpovědět
Profilova fotka
gralinka si hrála se svým blogem, kukněte ;-) řadím se mezi postelové ponožkové úchyláky :-D a už nesmutni, já si toto tragédií prošla před 14 dny (kamarád věk 32, téměř dvouletý syn s mladou ženou tu zůstali |-| ) chce se mě zase řvát, ale to je prostě život a v těhle chvílích si říkám, že všechno má SNAD svůj důvod ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jof, u constance jsem talire s poklopama nenasla nebo jsem to prehledla...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, můžu požádat o pomoc? Nevíte kde sehnat tyhle přihrádky na dopisy? Nebo něco podobného? Na aukru nic, a na Ebay jo, ale s poštovným to výjde poměrně draho... Kujů http://www.modrastrecha.cz/album/view...
Odpovědět
Profilova fotka
našla jsem jen tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=1... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2...
Odpovědět
Profilova fotka
super a díky. Jak vy to děláte, já nikdy nic nenajdu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?