Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.novinky.cz/bydleni/rekonst...
Odpovědět
Profilova fotka
Hele cysta nemusi byt nic hrozneho. Ja mela jeden mesic cystu velkou asi 2,5 cm, dalsi mesic na utz uz nebyla, za to tam o dalsi tyden pozdeji bylo neco jineho x-) :-D
Odpovědět
:-D ene, hele dej mi navod jak ty patinujes..postup..hledala jsem na netu a je hodne navodu, az jsem z toho jelen :-D
Odpovědět
tak tehotenstvi bych chtela jako prvni vyloucit jsem strasne moc mlada na dite!!!!!!! no ne jako dite chci az po tricitce!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Kdyz jsem mela cystu, jeste jsem nebyla tehotna. Ale je to zpusobene naporem hormonu, pristi mesic tam zas nic mit nemusis. Resi se to, jenom kdyz ten problem pretrvava nejakou dobu nebo se cysta zvetsuje, to nemusi byt vubec tvuj pripad. Fungovat se da normalne s cystou, v nicem neomezuje. Koc, ja patinovala jenom tu kuchynku samo domo - potrebovala jsem barvu zesvetlit, takze jsem vzala bily balakryl a suchym stetcem to omatlala - chce to brat jednim smerem. Jinak vol podle toho, na co konkretniho to potrebujes. Na male veci jsou nejlepsi asi ty patinovaci barvy. Dorazil balicek z aukra, mam postylku na panenky a toaletku. Toaletka dle ocekavani v rozkladu :)) ale neva. Je ruzova, ne bila a nema suplicek. Vzadu se taky trochu rozpada a zrcatko nedrzi rovne, preklapi se dopredu :)) Uz se na ni tesim 8-)
Odpovědět
aha tak proc uz mam tyden spozdeni to se mi jeste ani jednou nestalo :-| co to tak muze byt shit shit shit
Odpovědět
Profilova fotka
No zpozduje, to jo, ale to neberu jako problem :)) Kdyz jsme se snazili o Anezku, mela jsem cykly 40 dni :-N
Odpovědět
sim to muze byt cokoli,nekdy staci kdyz ti pichnou nejakou injekci a pak to za par dni dostanes...hormony, stres, proste cokoli...neboj ;-) Jojo, hledala jsem patinovani natirali tam nejdriv bilou a pak suchym stetcem tmavou..vypadalo to celkem dobre..pak tam jsem nasla, i ze natrit barvou a kdyz malinko zaschne prebrousit smirgl papirem...tak nevim no
Odpovědět
Profilova fotka
No co konkretne chces? Nejlepsi patina je na svetly podklad natirat specialni tmavou hodne ridkou barvou (dost se to podoba moridlu) a projet s ni vsechny zahyby, suky, dokonale tim pretrit celou vec. Tou tmavou pak vyleze prave ta patina, jakoze jsou ty zakouti uz zanesene spinou a tak :) Pokud nemas takhle sukatou vec, tim smirglem je vysledek dost nejisty, asi bych vsadila na tu barvu a opatinovat bud svetlou nebo tmavou, podle podkladu.
Odpovědět
Profilova fotka
Já zas dělám jen šmirglem ;-)
Odpovědět
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=125 treba tohle mi prijde celkem hodne povedene,pani to tam i popisuje, ze jako svetla a pak suchym stetcem tmava...ma tam i tu komodu pred(obyc.borovice)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak v cem je problem? :))
Odpovědět
Článek se načítá
v nicem, se jen ptam 8-) jak vy zkuseny patinujete...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, tenhle navod se mi libi nejvic :)
Odpovědět
Profilova fotka
Potrebuji sehnat bily ramecek na A4, pekny! :) Mate nejaky tip?
Odpovědět
a takze bys nepouzila en, normos barvu, ale spesl moridlo?
Odpovědět
Profilova fotka
prý stačí mormal balakryl.......je dobré, když je to ředitelné vodou...aby se to salo hezky vytírat po tom napatinování
Odpovědět
Profilova fotka
To vytirani je zase jiny postup... Koc, ne, na tohle tmave patinovani klidne pouzij tu obyc tmavou barvu. Moridlo se ti na nater nechyti. Ja prave nevim, co to tam meli za specialni barvu. Moridlem by to slo, kdyby se nenatiral cely povrch ale jenom spatne dostupna mista a suky. Z tech postupu se mi asi nejvic libi ten posledni odkaz.
Odpovědět
jako vypada to docela dobre...pani to delala podle toho bydleni je hra, jak uz tady kolovalo. Na to ze to byla docela nudna komoda z borovice, tak prokoukla, i teda ty uchytky jsou dost dobry..vypada jako nova
Odpovědět
hele takze shrnuti: natrit svetlou barvou, 2 vrstvy, a z to zaschne vzit suchy stetec kapku tmave barvy a jedni smerem tak nejak smrdlat, vice kraje a tak...chapu to spravne? Si nekdy pripadam jak tydyt no, potrebuju polopatismus :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Doris, jojo.. takhle šmrdlej a bude to pěkný .. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Suchy stetec a klidne se neboj ho pokazdem nabrani barvy jeste otrit do novin/ubrousku. Cim min toho tmaveho naneses, tim lip. Ty kraje jsou nejdulezitejsi, velke plochy ani delat nemusis.
Odpovědět
OK, dik zeny za spolupraci :-) a stetec nejlepe nejaky normalni nateracsky ci vytvarny? To je asi podle toho co se patinuje co?
Odpovědět
Profilova fotka
normal natěračský.....malym štětcem bys to šmrdlala hodiny! :-D
Odpovědět
tak pokud by slo o nejaky mensi predmet ci treba ramecek, tak by byl asi vhodnejsi ten vytvarny ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, to by bezpochyby byl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak to každopádně! :-N
Odpovědět
ene : ...Pokud nemas takhle sukatou vec .. :-D
Odpovědět
jof, super dzabanek srdcankovy x-)
Odpovědět
děkujuuu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?