Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Mladsi treba tohle kulickove chrastitko, u nas bylo oblibene dlouho http://www.modrykonik.cz/album/view.p... - stoji kolem 70 Kc. A starsi modelinu play-doh - si maminy hrozne chvali, nevim proc :)
Odpovědět
jo to by slo, nekde kouknu...modelina dobrej tip, takovy tvorivy k tomu bych jeste mohla vzit nejaky pastelky, nebo tak neco..chrastitko drevene doufam sezenu ;-) sekuji x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem zas v hrabarne nechala stovku, ach ja nestastna.. :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D teda...takovej balík?????
Odpovědět
Profilova fotka
No ze jo? Ja si to taky myslim... za masiv zidli, hezky zdobenou lzici a vidlicku, a dva ty sklene kristalky, co shanim :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-o kristalky jo? :-D kdy to všechno uvidíme?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak krystalky :-D Jenom brouseny sklo, ale to jsem shanela :) Mno... az to tu bude asi uklizeny... zidli teda ne, ta je u rodicu, leda bych nasla obrazek na aukru. Je uplne stejna jako mam od toho tchana :)
Odpovědět
Profilova fotka
najdi, až přijdu z obchodu, tak ať mám na co koukat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Je obyc, jenom takhle http://www.aukro.cz/item811213125_dve... ale v bile.
Odpovědět
Profilova fotka
Mno, obavam se, ze jakmile manza otevre dvere, dostane infarkt, ze je v jine domacnosti :-N :-D |-|
Odpovědět
Profilova fotka
:-D jakože uklizeno? ale víš že s prckem se to může během chvíle změnit, nebo jela do zítra někam na prázdniny? do vaší hrabárny bych se ráda podívala, pan prodavač má pro tebe asi fakt slabost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, na tuhle skutecnost jsem vlivem euforie zapomnela, takze stav podlahy po jeho navratu vypadal stejne jako vcera, predevcirem, predpredevcirem.... |-|
Odpovědět
Článek se načítá
Luky u nás nepozná rozdíl když by se 14 dní neuklízelo a stav, kdy uklízím celý den, co máš z toho :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Muj uz jo, uz i meje sam od sebe zachod a vanu, umi vynest a umyt kos a dokonce vysava, to ja nikdy nedelam :)) Na me je zehleni, vytirani a vetsinou vareni, to mezi tim se dokazeme i vystridat. Ale taky to trvalo par let otloukani :-D ty jo, mam normalne tremu ze zitra :) Jsem tak presvedcena, ze to klapne, to jsem jeste nezazila... jestli jo, tak to nikdy nedopadlo dobre :-N
Odpovědět
no Luky vynáší koš, vysává a umývá nádobí sám od sebe.. to je jedinné, kde pozná rozdíl :-D zítra to určo klapne, tréma je dobrá věc.. já mám taky trému, až má thonetka vyletí do nebes :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, ja ted premyslela, co to ma byt za metaforu, jestli jako si budes k Vanocum prat novou zidli... :)) Uz brzy, brzy, do patku urco ;-) Jenom jsem se moc nerozsoupla, jak mi litaji myslenky jinde :) Kdyztak to protridis ke kontysum :))
Odpovědět
Profilova fotka
ene, a to by byla fakt taková rychlovka, že Vánoce..narozeniny :-D by jste slavili už na novém? mimichodem, já ty vaše levitující židle nepochopila :-N nebo to bylo zase jenom mezi vámi děvčaty...dvěmi?
Odpovědět
levitující židli snad poznáš příští týden na mém blogu :-D zápasím teď se skříní.. dělám si ji v tom programu na ikea stránkách a nejde mi do hlavy proč chtěj za blby dviřka 1800 ! :-| :-(
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, pardon, mezi nami defcaty :) Jj, kdyby to klaplo, tak Vanoce v novem, resp. nejspis rozestavenem, protoze hotove to urcite nebude :) Nebudeme vyrizovat zadnou hypoteku, proste by se podepsala smlouva, my slozili ten rozdil v cene na ucet (to poskladame z nasporeneho, takze se to nebude zdrzovat), v tu chvili oni zacnou vyrizovat prepis na katastru, ten je do dvou tydnu (z jejich zkusenosti minuly tyden to bylo ani ne 10 dni) a uz se muzeme stehovat - zalezi na domluve. Vetsinou se jeste ceka formalne na papiry, musi nam domu dojit smlouvy a pak je to cele uzavrene :) Teoreticky do mesice hotovo.. Ovsem zarizovani a hlavne rekonstrukce, to bude jeste orisek. Bude potreba nova kuchyn - tu chci ikea, coz je celkem bez problemu, ale vybrat podlahu, futra oblozit drevem, dat nove dvere, vymyslet vybaveni, hlavne sehnat - pocitam, ze dodaci lhuty nekolik tydnu.. a vestavenou/e skrin/e, to je dodani taky tak 6 tydnu minimalne. Jo a koupelna a zachod komplet vybourat a udelat nove, do te doby se stehovat rozhodne nebudeme...
Odpovědět
Profilova fotka
pro mně by to byl sen x-) a myslím, že pro tebe to zas takový problém nebude ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No nevim, zatim nejsme schopni se domluvit na jedinem kousku nabytku :( ani podlaze, ani dverich... Vcera jsme se jen tak hypoteticky bavili, kolik budu chtit na kuchyn, kolik na podlahu... s kuchyni jsem byla pri zemi, rekla jsem 70 tis. - uz to ho malem polozilo, to to pritom neni zadne terno. Pri podlaze, kdy jsem rekla, ze bych si predstavovala nejspis korek, co stoji asi 700 Kc/m ho polilo horko, jestli si delam srandu, ze to neda ani omylem.. predstavoval by si zatezak za 80 Kc, v kuchyni lino za 120 :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak na me sypejte odkazy a obrazky, potrebuju si konecne ujasnit, co vlastne chci :( Klidne na mail nebo do ip, vsechno co vas zaujme...
Odpovědět
Profilova fotka
hm, tak to je blbý, ale ty ten správný kompromis určitě dáš ;-) v tomhle mám vždycky volnou ruku, názor řekne, ale je po mým, sám říká, že víc času doma trávím já..vzpomínám, když sloužil v Praze tak jsem celou rekonstrukci na bývalém domečku organizovala sama, a strašně mě to bavilo, tedy já všechno vybrala a kamarádi přivezli a nainstalovali...ách jo to byly časy..ale byly :-| jdu spáti a ty běž taky, ať zítra vypadáš a cítíš se skvělě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja o tom zas tak presvedcena nejsem... Zarizovala jsem jenom tenhle nas byt a to bylo predevsim o tom, aby to bylo co nejlevnejsi a vypadalo to dobre. Dobre v te dobe byl "efekt buk" :-p Ted z toho mam osipky. A od toho se odviji moje drobna fobie, ze to zaridim zase spatne, dame do toho velke penize a stejne to nebude vypadat dobre. A az tam bude vse, co si vymyslim, tak se mi to zas prestane libit jako tady a budu moct zacit od zacatku a manza se se mnou rozvede :-N (je typ cloveka, co mu staci funkcni vec. Jednou koupi a vydrzi s ni po zbytek zivota, amen |-| Nastesti me chape, to zas jo, ale nic se nesmi prehanet, rozmary mi trpet nebude :-N )
Odpovědět
http://www.aukro.cz/item808803730_stu... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Koukas na stoly? Ja ted na kredence :)) Koukej, ten je! http://www.aukro.cz/item806335169_kre...
Odpovědět
Profilova fotka
Zadny v sirce 80 cm, tak zas nic :-( Brou noc.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno .. vzhledem k tomu, že se nikam a nijak nestěhujeme.. kupuji alespoň milé kokotinky :-p
Odpovědět
A co jste teda meli v planu s tim stehovanim Elisko? To nedopadlo? =-)
Odpovědět
ene, můj má 78cm, na kterym mam pc :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?