Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, takže je mi na otázku odpovězeno :-D :-D :-D No, já jsem tááák zvědavá .. x-) Na spoustu věcí se též netěším .. ale co nadělám .. hlavně, že to bude krásné .. :) A zase trochu "dřiny" u které já relaxuji .. x-) I když s drahým to bude trochu o nervy :)))
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska jsme tam meli odhadkyni, aby nam konecne mohli uvolnit zbytek penez z hypoteky a ty uz jsou jaksi taky v prachu, jeste je ani nemame v ruce/na konte :-N
Odpovědět
obla : díky. tahle varianta se líbí více lidem, ale já jsem pořád taková rozpačitá z televize pod schody. TV stolek máme docela vysokej a televize by zasahovala jakoby přes zábradlí a TV stolek by nejspíš musel být pod schody, aby nepřekážel v prostoru (je dost hlubokej) Nějak si začínám řikat, že jsem radši měli vzít nízký TV stolek, v Leksviku měli ještě jeden, ale nechtěli jsme otevřené police, kvůli kramaření syna, ten co máme ted má dvířka a dá se zamknout. Ale asi tuhle variantu vyzkoušíme, chce to vidět. Jen jsem teda zaslechla názor, že by nám mohlo vadit, když by jeden z nás chodil tomu druhému před TV...no nevím. Prostě uvidíme. Nebo hold nemít gauč přesně před TV. No ale i tak se mi moc nezdá koukat z gauče na schodiště. Já to snad nevymyslím :-D Jinak PC stolu jsme se prozatím vzdali a pod schody už je jedna hluboká knihovna a bude tam ještě jedna komoda. Obojí se dá dát jinam,v případě že se rozhodnem pro úložné prostory na míru. Omlouvám se, že tady s tím otravuju vaší zajetou diskuzi...já jen že to pořád řeším 8-) a chtěla jsem napsat jaké vidím pro a proti. každopádně díky za názor, vyzkoušíme
Odpovědět
Profilova fotka
Petru.. myslím, že Vás to rušit nebude.. záleží totiž na zvyku .. každopádně to tak bude ale lépe uspořádané. Obývák bude působit vyváženě. Samotný gauč v rohu je dost divný .. zatímco vedle toho dvě zaplněné knihovny. Popřípadě.. zkuste místo lampy vměstnat třeba alespoň ten CD stojan .. pak gauč .. nad něj !jedna! police.. a pak tedy knihovny .. Alespoň to, v případě, že se nerozhednete dát TV pod schody.. ;-)
Odpovědět
obla : mě se to podle fotky taky nelíbí, gauč a dvě knihovny, ale tak nějak jsem počítala s tím, že to vyrovnám poličkama. Na stěně u okna dvě šikmo pod sebou a nad gaučem plánuju jednu velkou, už jí máme koupenou. Ale určtě chci vyzkoušet i tu variantu knihovna , gauč, knihovna... pak to nafotím. Ten gauč v rohu jsem chtěla kvůli spaní návštěv, mi přilšo lepší mít hlavu u zdi než v prostoru, ale ty spací návštěvy nechodí až tak často a lepší je, aby to lépe vypadalo :-)
Odpovědět
škoda, že ty knihovny nemáme možnost dát jinam, když si prohlížím cizí obýváky, tak mají lidi gauč bu´d v prostoru nebo u zdi, ale kolem něj nemají nic. To vypadá hezky a knihovny třeba na kolmé stěně nebo v jiné místnosti. Jako mě se náš byt dost líbí, ale řešený mi nepřijde moc dobře, komplikují to dost ty schdy a ten sloupek taky.. Je to fakt docela oříšek ho zařídit, aby člověk využil všechno místo, měl nábytek, co se mu líbí a nevypadalo to divně. jsem zvědavá na čem nakonec zůstaneme. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nezahlcovala bych prostor policemi .. |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ta vzdušnost v prostoru .. a u tohoto druhu nábytku hraje velkou roli .. ;-) Co na police..? Lapače prachu ..? To bude ještě horší .. Neber to zle, to je upřímnost. Tu dlouhou nad Gauč jo .. ale ty další dně už NE.
Odpovědět
Profilova fotka
*dvě
Odpovědět
a na tu stěnu, kde je okno bys nedávala nic ? neřikám, že se tím budu řídit, ale ráda si poslechnu názor ;-) No lapače prachu mám už v kuchyni a v obýváku bych se chtěla dost krotit, protože třeba v současném bytě jsem těch blbůstek a památečních věcí měla všude spoustu a toho bych se chtěla v novym vyvarovat (teda jasně, že si něco vystavim, to bych zas nebyla já a ráda se na ty věci dívám), ale na ty police jsem myslela třeba živou kytku, ještě nějaký knížky, fotku. No uvidíš, jestli jsem na tebe dala nebo ne... :-D
Odpovědět
a spát se bude ! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno, na tu stranu u okna bych nedala nic .. :-) Jedna police na jednu kytku, knihy a fotku je v pohodě.. ale co se třemi..? :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
myslela jsem zaplnit ten prostor vedle gauče, aby to nebyla takova nerovnovaha, na jedny strane nic a na druhy dve knihovny, ale kdyz bych knihovny rozhodila kolem gauce, tak je fakt, ze uz by to nebylo potreba. díky
Odpovědět
Jof, kam se stehujete? Do vetsiho? Do vlastniho? Bude konecne pelech Hemnes? :-D Ell, ano, od 3.4. jsme tri x-) Mame kluka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Markét GRATULUJI x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky.. auž uvidíte, co mám do toho pokoje.. se počůráte :)))
Odpovědět
Profilova fotka
Hlasim se po prvni noci v byte :)
Odpovědět
mmmk, kluka jůů, prozraď jmeno x-) ( stehujeme se do vetsiho, ne vlastniho a porad Brno ;-) ) Ene, super! Nás to čeká dnes, .. jedno velký auto jsme ted odvezli, druhy treti nas ceka.. boli mne ruce jako blazen.. mam problem aj psat na klavesnici.. a to jsem dnes byla jeste na skok v praci.. :-|
Odpovědět
El, dik ;-) Ene, co se ti zdalo? Pamatujes si to? Pry co se zda na novem miste, to se splni 8-) :-D Jof, jmenuje se Max. To je parada, ze se stehujete do vetsiho, ne? To ted zavaris aukro, kdyz bude vic prostoru :-D
Odpovědět
mmmk.. vzhledem k tomu, že mám ten nábytek v rukách bych měla všechno před stěhováním prodat a pak zase nakoupit :-D ale nic vetsiho neplanuju, takze budu skromna a krom sedacky zatim nic :-) sedim v prazdnem pokoji na jedinnem co tu zbylo, koberec a lucerny, ktere vezmu dalsi varkou... och moje dokonale pripojeni k internetu a muj vyhlede na cele Brno.. bude se mi styskat :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Petru, máte krásnej byt, mezonety se mi líbí. Těším se až to bude hotové ;-) Obla, Ene, Jofi nenapínejte s fotkama z nových bytů, pokojíčkůůů atd.... MMMK gratuluji k chlapečkovi! U mě momentálně vše v útlumu. Stolek z Jysku opět reklamován, ale nový už jsme nebrali, takže nemáme noční stolky a ani mě ted neba něco hledat či vymýšlet... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
krásný dveře!
Odpovědět
mony : děkuju. Koukam, ze tu nekolik z vas spi poprve v novem byte. My dnes spime v novem potreti :-) , takze taky na samem zacatku. A od stredy uz tu snad budeme oficilane bydlet. Jeste musime jezdit do stareho bytu pro posledni bananovky, uklizet pro podnajemniky, manzel tam chce vymalovat atd atd... ale od kvetna uz to snad vsechno bude a uzsi budeme uzivat jaro tady. Je tu krasny okoli. Z okna koukam na brizy a tresen...no uzivam si to. Jinak musim rict, ze vase alba, to je prijemne pokoukani. dneska jsme zase šibovali nabytkem, tak jsem zvedava na cem se nakonec ustalime. mejte se hezky, zase nekdy nahlidnu, pokud smím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Market, to kdybych vedela, nepamatujeme si ani jeden. Taky jsme byli vsichni tri znacne unaveni, ze jsme padli do postele a byli radi, ze jsme radi :))) Dneska se mi zdaly uz sprostarny, to se splnit ani snad radeji nemusi :-D :-D Byli jsme vcera na skok v ikea, ach jo, ted kdyz zarizuju, tak fakt musi vyprodavat vsechen leksvik, co me zrovna zajimal :-( Nedelaji uz ani ty drevene ramy na obrazky v antik barve, ty me stvou fakt hodne :-( :-(
Odpovědět
tak se hlásím po první noci v novém bytě.. mne se zdalo, ze u babicky cekame na Mikulase v obyvaku :-D a Lukymu ze stehujeme a stehujeme tak nevim :-D ted jsme zase dojeli do stareho bytu, bereme banánovky, vyrizuju aukro a kdyz tu písu, tak podemnou Luky motá koberec :-D :-D zatím papa.. a snad budu vecer online z nového... jestli se mi cestou nerozpadne vintage notebook :D
Odpovědět
Ene, to je skoda, ze si to nepamatujes. A jeste vetsi skoda je, ze se vyprodava leksvik a my ho nemame kam dat :-D S tema ramama neves hlavu, kup normalni z neupraveneho dreva a kup si Behandlu (lazuru) a tim to pretres a mas antik. My jsme tak natirali uz vic ramu. Vyhoda je, ze kdyz ti to neprijde po zaschnuti dost tmave, laknes dalsi vrstvu a ono to ztmavne ;-) Jof, pekny sny teda :-D Muj vintage notebook zdravi ten tvuj. Z myho uz padaji klavesy, ale je mi lito se ho vzdat :-N Chtela jsem vas poprosit, kdybyste videly nekde na aukru, ze se prodava za rozumnou cenu prouteny kocarek (takovy ten bily stary), dejte mi, prosim vedet. Renovovany byt nemusi. ;-) Dik.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno, Ondrášek spal první noc v novém pokojíčku .. : ) Tedy v " novém ".. ještě toho bude hooodně.. ale to jsme za dva dny opravdu nestihli :-D Moc se mu líbí, je nadšený.. a to má zatím jen vymalováno, položenou podlahu .. :-D Jsem naprosto zničená.
Odpovědět
Profilova fotka
To verim :-N My cely vikend vyletovali :-D Tady prace jako na kostele, neudelali jsme lautr nic. Anezka ted smiruje z okna protejsi skolku, moc se ji libi, uz mluvi o tom, jak tam bude chodit :-D Ve ctvrtek jdeme na zapis =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky.....tak vy výletujete místo budování, jo? :-D já natírala dveře do sklipku a trochu i zdila.... :-N zdířku do komína na kamna.... nějak neumim být těhotná! :-D Jméno nemáme....je to boj! ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Saru a vasi favoriti? :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?