Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
@socina to slysim poprve, nemate druhou jakost nebo neco podobneho?
Odpovědět
@saddova hm hm hm ja jsem asi srab :D a zustanu u cihly :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote druhá jakost se nedělá. Ale mají se přijet podívat, třeba dostaneme nějakou slevu.
Odpovědět
@socina hm...tak to je divny, ja myslela ze brouseny maji byt o, tak abys jen lepila a skladala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@socina Ahoj, no doufam, ze dostanete slevu. To teda neni moc fajn :-| Taky jsme chteli stavet z heluz family 38 cm, muzes pak dat vedet, co vam teda povedeli? Dekuju!
Odpovědět
Profilova fotka
@socina Ježiš, jen mě nestraš, my budeme taky stavět z Heluz 50... :-| Jsem zvědavá, co Vám řeknou, ale slevu bych určitě chtěla.
Odpovědět
my prave take planujem heluz family :-/
Odpovědět
Profilova fotka
tak nám pán nabídl super slevu 6500 :-D všechny cihly stály 210 000.
Odpovědět
@socina no to je vazne bomba :-D
Odpovědět
Profilova fotka
postoupíme reklamaci nahoru a uvidíme
Odpovědět
Profilova fotka
Jo jo, jen se nevzdávejte :-)
Odpovědět
@socina no to v kazdem pripade... 6 tacu jen v pripade, ze ten barak postavi z tech svch krivych cihel :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj, tak se k vám přidávám :-) za rok, dva, bychom chtěli začít s přítelem stavět. Zatím nemáme asi moc šanci na hypo, já beru 12.500 čistého, on cca 14.000 čistého... myslíte, že je reálné postavit 4+kk do 1.800 000? Pozemky jsou v okolí Plzně děsně drahé, ale přemýšleli jsme, že bychom si koupili pozemek s chatičkou nebo malým baráčkem, to zbourali a postavili nový. Zatím jen tak přemýšlíme, řešíme, moc by se mi líbil třeba tenhle baráček, ale ne od Canaby, protože na ty jsem slyšela špatné reference... http://www.canaba.cz/cs/rodinne-domy/... jen něco podobného. Přítel by tam chtěl ještě dílničku s garáží...
Odpovědět
@revival.lady myslím že jo, pokud si budete dělat většinu sami ;-) my máme v horním patře 4+kk, + polovinu domu podsklepenou, kde jsou další tři místnosti a docela prostorná chodba. Horní patro máme už skoro hotový, omítky, obložený záchod, skoro i koupelnu, doděláváme sádrokartony. Ve sklepě už se pracuje na omítkách, a ještě nejsme ani na 1 mil ;-) :-N počítáme že se vlezem tak do 1,1 mil bez pozemku, za ten jsme dali 420 tis. Máme domek 9,95*12m :-) a nemáme teda garáž, to bysme byli cenově úplně jinde. Všechno děláme svépomocí, akorát elektriku, topení a sádrokartony nám dělají známí:-)
Odpovědět
@leonik Rádi bychom si dělali vše sami, ale ještě musíme vymyslet, jak to uděláme.. protože teď bydlíme v nájmu a pak neutáhneme dohromady hypo a ještě osmičku nájem :-| Jinak předběžně jsme přemýšleli dole kuchyně, koupelna a WC, obývák, aspoň maličká šatnička, nahoře ložnice, pracovna a pokoj pro budoucí dětičky :-) a garáž s malou dílnou bude, po tom přítel touží. Jenže u nás je problém spíš pozemek, okolo Plzně je všecko strašně moc drahý :-( elektriku může udělat přítel, sádrokartony táta... a zbytek jsme ještě neřešili :-)
Odpovědět
Ahojky. Taky budeme stavět svépomocí a zrovna řešíme z čeho stavět. Někde jsem narazila na suché zdění, jsou to kvádry se zámky a potom se zalije až věnec betonem. Je to dost levné a prý to má i docela dobré izolační schopnosti. Má s tím někdo zkušenost? Popřípadě u jaké firmy jste je kupovali. Díky
Odpovědět
@socina Sestra bude stavět z Heluzu 50. Čtu, že cihly byly nic moc. Ví, že heluz se dělají ve 3 cihlárnách. Mám dotaz z které cihlárny byly ty vaše, aby se jim mohli vyhnout. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@pajiji . Z Hevlína. famili vyrábí jenom v Hevlíně. Manžel řikal :-D
Odpovědět
@socina díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak už víme jakou dostaneme slevu!!!!!! bude to!!! Pozor! 11000 :-o :-D Srandisti :-D tekže nezaplatíme 210 000 ale jen 199 664 přesně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak konecne po dlouhe dobe mame kolaudaci a cislo popisne :-)
Odpovědět
@martuli a všechno proběhlo v pohodě? neprudili? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Neprudili, probehlo to naprosto bez problemu
Odpovědět
tak gratuluju! ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Ahoj stavíme svépomocí 3+kk, podsklepeno s garáží, zastavěná plocha 10x11m, zdivo Ytong strecha sedlová taška Tondach glazovaná, hotová elektrika, voda, odpady, podlahové topení, příčky omítky, koupelna wc, dřevěný trámový strop, čistá podlaha, okna dveře, krb s topením do podlahy, vymalováno. Chybí položit krytina na podlahu a kuchyn a stěhovat. cena 800tis :-) půl svépomocí půl zedníci. papa
Odpovědět
@awen80 ty jo, slusny a odkud jste? aspon kraj :-D
Odpovědět
@mitote plzensky kraj, jeste do zimy bychom radi zateplili zdi domecku EPS polystyrenem 10cm :-) na pude uz je 30cm vaty. pocitameme tepelne ztraty a jak topit, do budoucna chcem tepelne cerpadlo pro komfort, aby se stale nemuselo topit v teplovodnim krbu.
Odpovědět
Profilova fotka
@awen80 mam radost, kdyz to tu ctu, my chceme stavet drevostavbu , svepomoci, uz mame hypo vyrizenou, mame 1,7 mil, z toho 300000 kc jde na pozemek, a ja mam obavy, aby jsme za to postavili... i kdyz tedy hodne usetrime na tech izolacich ( sláma na celý barák 20 000 kc :-D )
Odpovědět
@saddova o takovych cenach pozemku me ani nemluv, ja se modlim, abych sehnala pozemek za mega :-D @awen80 a z ceho jste staveli? Heluz? Ytong? Jaka stresni krytina?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?