Soused dělá problémy

Bydlím v domě se zahradou několik desítek let, jsem třetí generace co tu bydlí a druhá co narodila. Děda přišel po válce. Zdědil jsem dům po tátovi a vedle k sousedum jezdily lidi na víkendy. Z počátku jsme se jen pozdravily pak začali v domě bydled nastálo a začali nás zvát na návštěvy, vyhověli jsme si když někdo potřeboval poct,postěžovat, poradit. Po tom co ale pán nastoupil do důchodu a jeho paní jezdila do práce se s námi přestali míň bavit. Minulý rok soused přestal zdravit a neodpovídal na pozdrav, zjistili jsme že nás začali pomlouvat. Začali bejt zlí na naše kočky které k sobě dřív lákali aby si s nima hrála jejich vnoučata a chytali jim havěť ve sklepě. Dvakrát se nám nevrátili kocouři a našli jsme je chycené v pasti u nich na zahradě, když začal vysvětlovat že to má na kunu tak jsme mu řekli že kun je tu hodně a on že holt bude co jednu míň a zasmál se. Já jsem nevydržel řekl jsem že to je týrání zvířat, on na to že se snámi nehodlá bavit a že si nepřeje aby k němu zvířata chodily. Řekl jsem že jsme na vesnici a zvířatak tomu patří a že se neměl sem stěhovat. Moje rodina využívá zahradu kterou s nima sousedíme minimálně přes 60let a před nějakou dobou nám od starosty bylo zděleno že kus zahrady je obecní a že si ho budem muset koupit at si napíšeme žádost a obec nám ji prodá. Starosta se pak zastavil a řekl že žádost podal i soused že prý má s námi neshody a že jsem mu řekl at se odstěhuje a že mi tím ukáže. Pověděli jsme mu co tomu předcházelo a koukal, že prý se máme dohodnout mi mezi sebou.
Odpovědět
Profilova fotka
A dotazujete se čeho? Špatné sousedské vztahy jsou pěkně na prd. Jediná možnost je zkusit se s ním nějak dohodnout. Pokud to nepůjde, ale nebude se chovat protizákonně, tak se můžete max odstěhovat, nebo počkat až umře
Odpovědět
Dohodnout? To těžko. Sám řekl že se s náma nehodlá bavit. Stěhovat se já co mi nevadí zvířata a děda pořídil dům před rokem 1950 a vedle se vystřídali už tři rodiny.
Odpovědět
Odkoupit kus od obce, pokud to není 1000m, bude to zapakatel a máte klid, když je soused debil, nepomůže ani svěcená voda... My jednoho máme, dva roky nám stála stavba a pořád na nás posílá kontroly atd. ..a to vedle nás ani nebydlí 🙂 kočky vykastrovat a zůstanou doma
Odpovědět
Pozemek chceme koupit ale on taky aby uškodil. Kočky jsou vykastrované ale sami je k nim lákali. V sousedství jsou stare stodoly ve kterých je hodne havěti a sousedi maji vedle zahrady tunel do ktereho se sbíhají kanály. Chodí k nim i jiné kočky a v sousedství se už i lidem ztratili.
Odpovědět
Problém je i ten ze deda postavil kus garáže na tom pozemku ktery patri obci. Od katastru mám dopis kdy v roce 1970 udělali z jednoho pozemku dva.
Odpovědět
Chudák starosta, vaše problémy na jeho hlavu. Na radu ohledně pozemku bych se obrátila na právníka, My si kočku hlídáme, aby nechodila k sousedům. taky nesnáším, když se nám po zahradě válí kočičí ho... od sousedovic kočky.
Odpovědět
Když nechcete odejít, hlídal bych si kočky, koupil si tu zahradu, udělal na jejich stranu nějaký plný plot, ať na ně ani nemusíte koukat a dělal bych že neexistují. Pokud s nimi není nějaká domluva, tak stejně nic moc nezmůžete. Ještě poznámka k těm kočkám. Chápu, že si k sobě ty kočky ,,zvali", ale argument, že když se někdo přistěhuje na vesnici, tak musí strpět cizí zvířata na svém pozemku, je trochu mimo. Ne každý se na vesnici stěhuje, aby měl políčko, slepice, králíky, apod. Sednout si pak na vlastní zahradě do trávy a zjistit, že Vám tam nějaká kočka nechala pozdrav, to je opravdu super. Proti kočkám nic nemám, sousedovic kočky jsou u nás často, dokonce i naši psi jsou od mala na kočky zvyklí tak, že si s nimi i hrají, ale chápu, že je někdo opravdu naštvaný a nechce, aby jim tam lezli.
Odpovědět
Jasně chápu že jim to vadí, taky mi jeden čas chodily jiných sousedů kočky do skleníku ale vyhnal jsem je a dali pokoj. Ale oni nic neřekli a zacal je chytat do klece. A na schval podá žádost o koupi.
Odpovědět
A co dělá pak, když tu kočku chytí do pasti? Předpokládám, že to je teda jenom nějaká past, která zvíře uvězní a neublíží mu. Pokud je pustí, vleze tam ta kočka zase? Čekal bych, že si to bude pamatovat a už na to neskočí i když bude past ležet jinde. Pokud jim nějak ubližuje, nafotil bych aspoň to, že tam má pasti a rozeslal odpovědným orgánům. Třeba na něj aspoň udělají bububu a lekne se nebo uvidí, že to nebude bez odezvy z Vaší strany.
Odpovědět
Nám chytil dva kocoury, kazdeho jednou, kdyz nepřišli domu tak jsme je šli hledat a slyseli jak mňoukaj a jiným sousedům se kočky ztratily. Když jsem si dovolil mu oponovat že mi nepřipadá normální chytat zvířata tak na just že koupí zahradu. Sousedi sami říkají že v tom má prsty uz od začátku a je domluvenej se starostou. S předchozími majiteli mela moje rodina dobré vztahy.
Odpovědět
Když si podá žádost o koupi, může se k pozemku přihlásit kdo chce. Pokud bude více účastníků, jede se tzv.obalková metoda, tj. kdo dá víc... Tak aby soused nakonec neutřel a nebyl naštvaný spíš on 🙂
Odpovědět
Co když dal vic on? Co když je to předem domluvené?
Odpovědět
Článek se načítá
@ptichy předtím, než budete dělat cenovou nabídku, zajděte si za právníkem a ověřte si, zda nemáte užívání toho pozemku vydrženo. Pokud Vám v roce 1970 obec oznámila, že se dělí pozemek, na kterém Vám stojí garáž (není to černá stavba, že?), asi to bude trošku složitější. Stavěli jste svoji garáž na obecním a neměli jste vyřízené břemeno nebo Vám to vyvlastnili?
Odpovědět
@ptichy prvně si zajistěte pozemek tak, aby jste na nem udržel vlastní zvířata a nelezla vám k sousedum. Na vesnici žije naše rodina přes 7 generaci a nikdy by sme si nedovolili otravovat nasim hospodářstvím okolí.. vy by jste asi tak nejasal kdyby napriklad sousedova koza vám chodila spásat a vylučovat na váš trávník. Ono se taky může časem stát že si pořídí soused psa co není socializovaný a pak vám hodí zpět přes plot to co z kočky zbude, a budete se moct vztekat maximálně sám na sebe. Ohledně pozemku jak bylo psáno výše ověřte si zda nemáte užívání pozemku vydrzeno, docela bych to v tomto případě předpokládal, pokud je garáž zapsaná na katastru.
Odpovědět
@ptichy Nemáte důvod být naštvaný za to, že chce soused koupit obecní pozemek. A vážně jste čekal, že dalších 500 let bude vaše rodina využívat obecní pozemek jako zahradu? Proč jste to neřešil už dávno? Dejte rychle nabídku na odkoupení, modlete se, ať to prodají vám a hlavně nikde v obci neříkejte, že je starosta možná domluvený, jinak s vámi zastupitelstvo obce zamete. Hlavně nenaštvěte starostu, aby vám ještě obec nenakázala tu garáž strhnout. (Mají na to právo, stojí tam neoprávněně). Skočte na zastupitelstvo a poproste je, ať vám s tou situací pomohou. Rychle tu garáž dejte zakreslit po koupi pozemku(pokud tam není) . A postavte si vysoký plot a souseda ignorujte. A starostovi poděkujte, že vás na to, že si dal žádost i soused, upozornil. A místo koček si v budoucnu pořiďte psa. Chápu vás, že jste naštvaný, člověk se o své mazlíčky strašně bojí. Ale chce to klid a nadhled. Držím palce, ať se vše podaří.
Odpovědět
Garáž se stavěla když byl můj táta malý, povolení jsem našel a prošla třemi dedictvimi. Na archivních katastrálních mapach jsem našel jak se pozemky posouvali a v roce 1978 byl pozemek pod jednim cislem a to se ještě ani táta s mámou neznali, z katastru mi napsali jak se dříve prohazovali výměry a ze pri revizi se pozemek rozdělil na dvě části. Zastupitelstvo! Chlap co v něm je který bydli na dohled z oken se rozčílil že je to hrozná svinarna a sám začal mluvit o nějakých 15 letech a že se sejde ještě s jednim co je v zastupitelstvu který k nám dříve chodil za sourozencema a nakonec si promluví se starostou protože se mu ani nelíbí cena za kterou to je. To že soused podal nabídku po nás řádil ještě víc protože ho nemá rád. Sám řek že kočky nemá rád že má auta pohamtany od nich a posrany od kun ale co pry ma dělat. Před nekolika lety sousedů kocour vlezl k nám do domu a zakousl se do mě až jsem málem skončil na Bulovce ale nakonec mě jen kontaktovala hygiena jestli nebyl toulavej. Sami sousedi z toho byli špatný a furt se omlouvali.
Odpovědět
Červeně je mnou odhadovaná pozice garáže a půdorys domu vpravo neodpovídá a trojúhelník úplně v pravo je sousedů dvůr, takže sousedi z druhé strany používají můj pozemek.
Odpovědět
Proběhla u vás již digitalizace katastru? Pokud ne, stane se tak zřejmě tento rok a mělo by se tím dát posunutí pozemků do pořádku, pokud je to tento případ(to by cht~lo ale názor nějakého zeměměřiče) . U nás byly veškeré pozemky (včetně kostela) v půl obci skoro o 3 metry posunuté. .Zkuste pokud je cena pro vás příliš vysoká, požádat o odkup pozemku alespoň pod tou garáží. Byl by průšvih, kdyby se to dostalo až k právníkům, to by stálo šílené prachy. Jinak mi klidně napište do SZ požadovanou cenu za metr a typ pozemku a obec a já vám zkusím zjistit cenu v tom místě obvyklou. Alespoň budete vědět, zda se vás obec snaží natáhnout.
Odpovědět
Ano v pozemkach je bordel vsude a když do toho ještě nekdo dělá naschvály je to na nic. Špatné zaměření? Ztráta žádosti o převodu? Nebo naschvál? Člověk má pak problémy za předka kterého ani nikdy neviděl protože zemřel dřív než se jeho rodiče dali dohromady, táta se narodil do domu se zahradou a přes 50 let a nikdo po něm nic nechtěl a po jeho smrti jsem to schytal já.
Odpovědět
S tim domem jsou jen problémy před lety jsem měl rozmluvu se starostou kvůli přístřešku přes cestu na obec.pozemku který postavil táta, že je to černá stavba a ze jsem si z toho udělal vrakoviště a že budu platit. Řekl jsem že auta která tam jsou nejsou moje ale sousedů kteří je tam dali bez mého vědomí a že se to stavělo když jsem byl malý a vešel jsem se do základový patky a že v dědictví se o tom nic nepíše a nezajímá mě to. Na úřadě se zjistilo že obec dala na přístřešek povolení tak to utichlo. Požádal jsem sousedku ktera tam parkovala auta jestli by nemohly parkovat jinde že kvůli tomu mám problémy, začala na mě křičet kam teda ma auta dávat a tak jsem šel za starostou a ten mi najednou řekl že jestli mi ty auta nevadí tak ať si nedělám zle. Máte někdo zkušenosti s vydržením pozemku? Je mi jasné že potřebuji právníka a dat to k soudu ale nic jiného mi nezbývá.
Odpovědět
To vydržení nedělejte. Prohrajete. A zničíte si vztahy se všemi a zničíte si několik let života. Nabídněte obci 350/m, že zvyšujete nabídku (klidme na hypoteku) a poproste starostu, at vam rekne, kdyby to bylo malo. Prosím, uvědomte si, že za právníkaa soudy zaplatíte více.
Odpovědět
A uvědomte si, že i kdybyste zatřeba těch 5-6 let vyhrál, budete muset obci ten vyvlastněný pozemek zaplatit a to za cenu v místě obvyklou. Ceny mezitím porostou a vy prijdete o penize za pravniky a poplatky a jeste i cenu za metr, která mezitím pěkně dál rostla.
Odpovědět
Tak jsem se dozvěděl že kočky mají být v kleci nebo doma. Přesný počet koček které chodí k sousedovi na zahradu. Že muj pes je neurotickej a měl bych ho mít na vodítku (je trpasličí) po vsi chodí i sami velcí psi, sousedů tříletá dcera si sama přijde k plotu a volá na něj aby se sním mohla honit, sama se plácá po zadku a utíká před ním. Měl bych mít lepší plot protože je hroznej měl jsem v něm diru na hadici na vyvoz septiku (plot jsem chtěl dělat až budu mít hotové přípojky, které jsem dělal minulý rok v listopadu) a celou stranu na ulici která není průjezdná a jezdí tu jen my a sousedi.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?