Hydroizolace-váš názor

Ahoj stavebníci, ráda bych znala váš názor. Včera nám dělala parta lidí hydroizolace. Manžel tam byl s nimi a sem tam jim řekl co a jak chce. Dnes ráno k tomu přijdeme a tohle na nás čeká...co si o tom myslíte? (Viz foto) Dle nás je to špatná prace, a bude se to muset strhnout a udělat znovu.... někde je dokonce vidět úplně hladká ploška IPY což znamená že to hořák ani nevidelo . Zatím jsme nic neplatili-vcera jsme se dohodli z jejich strany, že až dnes ale jelikož to padlo skrz déšť, bylo na plánu placení další pracovní den. Po zjištění tohoto jsme volali této partě a jejich vedoucí nám řekl že je s prací spokojen a že se mu vůbec nelíbilo že jim do toho manžel kecal a že již nepřijdou, co mě ale zarazilo bylo, že řekl že pokud nejsme spokojeni, platit jim nemusíme (4 chlapi, 9 hodin prace) dle mě pokud vím že jsem něco udělala správně, jó bych se hadala že chci svoji práci zaplatit. No posuďte dle fotek. Dle manzela js tohle prý ta nejméně kritická strana skrz spodní vodu. Dům má sklep který tedy bude celý zasypán. Jedna strana stavby je zespodu uz olepena polystyrenem ale vrch vypada ze je jak byt ma ale bohuzel az dolu nevidim. Co si o tom myslíte? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Vše zobrazeno na fotkách je špatně a je nutné to opravit. Asi by se nemuselo nic strhávat jen dovařit nebo přelepit dalším kouskem. Ti, co to dělali určitě nebyla izolatérská firma. Bez nápravy bych určitě neplatil a nejsem si jist, zda už je to takhle finále. Nemělo by to být ještě výše vytažené? Na druhou stranu, pokud to bude celé zasypané a nad tím další vrtva HI, tak je asi toto zbytečné. 36 člověkohodin už je taky slušná sumička. Tak snad měli alespoň dva hořáky, aby se ostatní moc nenudili 🙂
Odpovědět
Nebyla,byla to prostě parta chlapů co dělali u kamarádů na stavbach tak jsme to zkusili a bohužel to dopadlo jak dopadlo. Nahoře to ještě není dodělane. Náprava asi nebude protože jsou naštvaní že jsme je moc kontrolovali-nu ale i tak zřejmě nedostatecne. Každopádně IPA za X tisíc je zničena,pokud by se to tedy bude strhávat. Ještě bude posuzovat i pár lidí odborníkůa stavební dozorce, které jsme přizvali ale víte jak, více hlav více ví. Děkuji Vám za nazor
Odpovědět
@pyramis co myslíte že je zbytečné? 🙂
Odpovědět
@hana_jandova Ja myslím, že se to strhávat nebude muset. Dávali pod to asfaltovou penetraci? To když se zahřeje, tak by se to mělo prilipit znovu. Přesahy dodrželi?
Odpovědět
@hana_jandova Osobně si nemyslím, že je to až tak špatné, jak to vypadá. Určitě je dobré místa, která jsou odlepená nahřát a špachtlí přilepit, ale neřekl bych, že je špatně odvedená práce. Posuzujete přilepení hydroizolace k druhé hydroizolaci a to je spíše o estetické stránce než funkční. Ten šedí posyp na té roly je právě kvůli tomu, aby se navzájem hydroizolace neslepily a jdou k sobě opravdu těžko vařit, navíc na svislé stěně. Sám to mám stejné jako vy. Dům utopený z jedné strany do svahu. Pokud se včas nezatíží, třeba zeminou nebo další vrstvou, třeba XPS apod.tak tím, jak to sluníčko nahřeje se prostě tyto kusy odlepí. Důležité je přilepení hydroizolace na stěnu. Zkusili jste odlepit hydroizolaci, která je přímo na stěně? Pokud ji odlepíte, je to špatně, ale v opačném případě, je práce udělána řekl bych ta na 2. To zda práci zaplatíte, či nikoliv je na Vás, za mě bych požadoval slevu za lehce odfláknutou práci. (tedy pokud hydroizolace na stěně drží).
Odpovědět
@veronikaka ano přesahy jsou
Odpovědět
@yesman ano, na místech odchlipu to jde bez problémů oddelat,žádné extra lomcovani
Odpovědět
@hana_jandova Ne na miste odchlipu (jedna hydroizolace na druhe) ale tam, kde je hydroizolace primo na tvarnicich.
Odpovědět
Profilova fotka
yesman: Ano, ten posyp je na té izolaci, aby se to k sobě nelepilo, ale pouze dokud je to v roli. Po správném natavení k sobě to, i přes ten posyp, k sobě drží tak, že při pokusu o odrhnutí se oddělí svrchní asfaltová část toho spodního pásu zhruba v polovině, tam kde je skelná vložka. A to i na svislé stěně. Mít správně svařené přesahy je stejně důležité, jako to mít přivařené přímo ke stěně. Hana: Jo pánové jsou dotčení, že si je dovolil při práci vůbec někdo kontrolovat. Tak to mluví za vše.
Odpovědět
Dobrý den, hrubou stavbu nám stavěla zavedená firma. Pozn. asfaltové pásy a pod nimi nátěr. Když udělali svislou HI... na pohled hezky a přesně. Po pár dnech, co na to svítilo podzimní slunce, se na mnoha místech poodlepovala (na přesazích). Nafotil jsem to a poslal stavbyvedoucímu. Poslal tam jiného borca (zařazeného "v divizi střechy" ) a ten to hezky zgruntu povařil. Takže jsem měl z toho nakonec dobrý pocit, než mi tuto HI narušili fasádníci kotvami (opět zavedená firma)... Ale to už je jiná kapitola. Výsledkem bych řekl, nechte si dům postavit kompletně na klíč (kde vás do domu pustí, až je hotový) - protože podobné chyby budou tak jak tak a vy budete mít klidnější spaní. A to můžete kontrolovat, mít zkušené lidi, zavedené firmy, kontroly.
Odpovědět
Profilova fotka
@hana_jandova Přesně jak píše @pyramis sám jsem to vařil na našem domě a vše drželo jak má, ztracené plus ytong napenetrované, spoje hydroizolace přešpachtlované a drží to, nic se neodlupuje jak u vás na fotce, tohle chlapi podcenili a málo ohřáli. Ano svislá HI se dělá blbě, ale pokud jich bylo více tak to museli zmáknout, já to dělal sám bez pomoci oni na to byly minimálně dva. A za další náš zákazník náš pán takže pokud se jim nelíbilo že jim manžel řekl jak to chce tak to je jejich problém. Taky jsem si dirigoval na stavbě jak to chci, sice to byla rodina ale je to jedno. Vy to platíte.
Odpovědět
Profilova fotka
@progoncz Na prvním a druhém fotu je to vidět že je to málo ohřáté a spoje nezašpachtlované tudíž se nedivím že se to začalo odlupovat. Třetí foto už je v pořádku. Takto to má být. Tohle prostě musí držet...když vezmu hák a budu zkoušet pomocí něj zajet pod spoj tak se to nesmí stát.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jo ty první dvě fotky jsou, než tam nastoupil ten střechař. Přesah v rohu mohl být delší, ale po zašpachtlování je to fuk. Jinak já to špachtloval shora i zdola. A že to neporuší fasádnící, to si taky ohlídám. Barák na klíč u neprověřené firmy = sázka v loterii 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?