Popraskaná základová deska. Co s tím?

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu. Na podzim se zalila základová deska a po zimě, když jsem k ní přišel, odlupují se místy, nejčastěji v hraně, prasklinky na povrchu ( dá se říct takové puchýřky víz foto). Je nutné tyto prasklinky nějak ošetřit a popřípadě jak, před tím než nanesu penetraci, asfaltové pásy a založil zdivo? Děkuji za odpovědi a rady :-)
Odpovědět
Tohle nam delal beton, kterej nam zmrznul...ale bylo to jen u kulen..takze se dala pod zdivo izoolace a hura na zdeni..pak sme povrch vylili nivelackou...u baraku bych o resila nejak..ale nevim jak:)
Odpovědět
Profilova fotka
Odlamat vse, co jde - srazit hrany. Napenetrovat, nalepit a zalozit zakl.maltu.
Odpovědět
Ok díky za odpověď.
Odpovědět
vsetko by som oblamal a tak pokračoval to neni beton ,tie oné je vyplavena voda s cementom
Odpovědět
@michal029 : je to vyplavený cement, kdy je beton hodně řidký. Taky se nám to stalo, vše jsme obouchali a natřeli penetrací, poté jsem pokládal pásy a na to zdivo. Jen se to blbě natírá penetrací, lepí se to na váleček, kde to bylo špatně odstraněno.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Dnes jsem po sněžení odhrnul kus desky a mám to samé, na některých místech se odlupují takové kusy, viz. foto, dá se to nějak vyrovnat? Po opětovném napenetrovaní by na tom hydroizolace držela špatně ne?
Odpovědět
@michal029 Můžu dotaz, to ta deska opravdu zmrzla po 30 od betonování?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den,tak nám základovou desku dělala stavební firma ke konci listopadu 2020,po 12 dnech ji 2x napenetrovala,přikryl jí sníh.Tento týden jsem se byl na ní podívat a nevěřil vlastním očím viz.foto 😞
Odpovědět
Profilova fotka
@hugo44 Přijde my to jako by každý šetřil na použitém betonu viz příspěvky vyse. My betonovaly 29.12.2020 kdy teplota přes den byla plus 6°C a v noci klesla na -4°C a desce to neudělalo skoro nic jen se oloupala podzimu slabá vrstva cementového mléka viz foto.Prvni dvě fota jsou druhý den po betonování a poslední jsou po zimě.To jsme celé přebrousily a deska je v pořádku. Viděl bych problém v tom že tu desku také ihned celou napenetrovali tudíž to vlhko nemělo kam odcházet jako po 12 dnech ji celou napenetrovat v tomto období my přijde jako totální blbost když se nepokračovalo dal s pokládá ním hydroizolace.Beton jsme dávaly C20/25 XC2 S3. Se zimní úpravou
Odpovědět
To je ten důvod proč normy mají bezpečnostní koeficienty. Z návrhové třídy C25 máte po premrznuti 15MPa. Naštěstí jádro a spodní tahová oblast je chráněna vlastním hydratační teplem a před vnější teplotou, takže pravděpodobně únosnost v pořádku.
Odpovědět
Stavbyvedoucího jsem se ptal,jestli tam nechali dát zimní příměs,že ano.Budu to reklamovat,na jaře jsme chtěli započít stavbu,děs a běs
Odpovědět
Profilova fotka
@hugo44 A jaká třída betonu byla, jinak taky jsme nechávaly přes celou zimu po stranách bednění takže to si myslím že tomu taky pomohlo že nepromrzly ty kraje. No každopádně to chce dozor aby se k tomu vyjádřil co stím a taky firma která to realizovala. Jako ta plocha dejme tomu by se dala oškrábat co jde maximálně vylít potěrem cementovým aby nebyly velké nerovnosti kvůli pokládce hydroizolace, ale horší jsou ty kraje tam je to roztrhané dost.
Odpovědět
Článek se načítá
Tak ta deska vypadá jak po demolici určitě né nato aby se na ni začalo stavět. Jo není firma jako firma negdy je lepší si to postavit svépomocí a člověk přesně ví co tam dá. My sme vylivali pásy a bedneni c25 a na desku sme použili c30 penetroval sem to zhruba po 1 měsíci ještě než napadl sníh a musím naštěstí říct že nic takového se nám neděje. Tohle je na brutální reklamaci a ještě bych toho kdo to dělal nakopal tam kde slunce nesvítí.
Odpovědět
Firma s 20ti letou působností na trhu si dělala dozor,zatim nevím jaký beton byl použit,ale budou se cukat při hledání chyby,už jsme to zažili.
Odpovědět
Tak snad jak vám to uvidí jak jim to dopadlo tak uznaji nárok na vaši reklamaci. Sem apsolutni lajk ale přece to nemůže udržet tu tíhu ty kraje jak se to sype už teď bez jakéhokoli zatížení. A to nemluvím o založení první řady.(rohy)i když se to podmazne. Tak ať vám to dopadne vše ok
Odpovědět
Díky,tak použitý beton měl být C20/25 nebo možná o třídu lepší C25/30,dle slov stavbyvedoucího
Odpovědět
Ta 20/30 je na desku strašně málo.My sme vylívali pás a bedněni.25/30.Pak sem se bavil u objednávání betonu na desku jestli můžu použít ten samý beton. Měli sme strašně šikovného borce a ten mi doporučil že 30 je sice o pár stovek drahší na kubíků ale dělám si to pro sebe a v té ceně se to stratí. Určitě se negdo najde kdo řekne že to je zbytečně přestrelené!! Sice sem trochu mamral ale musím říct že jak to vidím zpětně sem udělal asi dobře že sme priplatili a nemusíme řešit tady tohle. Určitě by byla i ta 25 v pohodě jestli vám ji tam dali dobře ale nejspíš bych to viděl na nedodržení nějaké technologie. Ta příměs proti mrazu možná řídký beton že se usadilo tolik cementu nahoře. Těžko říct ale tu reklamaci by vám měla určitě uznat jestli mají 20lete působení na trhu. Snad dům budou dělat líp.
Odpovědět
Jo a to že stavbyvedoucí není schopný odpovědět jaký tam máte beton je divné. I kdybyste ho vzbudil o půl noci tak by vám to měl hned říct jestli schvaluje všechno ohledně vaší stavby. Najmete si nejaky nezávislý dozor i kdyby 1000 za h. Ať vám projde základovku sepiše všechny nedostatky a pak už budete mít aspoň něco v ruce na tu reklamaci.
Odpovědět
Profilova fotka
@hugo44 tak to je az az na desku ja mam c16/20 vsechno a je to v pohode, asi tam bude hrat roli ten mraz
Odpovědět
@hugo44 a tak sorry kecal sem teď sem si to prohlížel a pas 20/25 a deska 25.
Odpovědět
Zdravím. Oni ho stavět nebudou,deska je ještě založená na mikropilotech pro nestabilní podloží.Volal jsem do betonárky dělali 16/20,stavbyvedoucí říká 20/25,v projektu je c20/25 xc2.Volal mi majitel zřizovatele,že na fotkách to vypadá hůře než ve skutečnosti,že to zpraví reprofilace,že to je málo poškozené,mráz to poškodil,nemělo se to penetrovat(stavbyvedoucí),ale navařit hydroizolace(majitel).Už mám dohodnutou schůzku se statikem u základovky,nestačím se divit 😞
Odpovědět
Profilova fotka
Stalo se nám to same. Je to většinou zbytková voda s cementem. Když vám vezou veto 25 na stavbu, je hodně hustý, řídící si ho často na stavbě naředí, aby se s tím lépe pracovalo. Někdy to přeženou a voda se v sráží nahoře, postupoval bych, jak už tu někdo psal. Napenetrovat, dát izolaci a na to normálně Maltu a srovnat si výšku.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?