Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to se mám na co těšit :-( .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vse, tak jsme za 14 dni od zahajeni stavby uz 5 dni v minusu skrz pocasi :((( Ono snad ani to jaro nebude :( Zitra mame schuzku s podlahovym studiem, kuchynskym a architektem, tak se moooc tesim :)
Odpovědět
Profilova fotka
Aspoň jste už Veru začali. Já když vidím to nekonečné papírování, tak se mi chce brečet :-( .
Odpovědět
Profilova fotka
Lumber, jsem rada, ze uz jsme zacali, puvodne jsme zacali zarizovat vse na minuly rok na jare, jen stavebni povoleni trvalo pres pul roku!!! Takze vsim jsme si taky prosli. Taky po nas chteli vedet, z jakeho materialu bude plot, jak bude vypadat, jestli budeme mit nejdriv pergolu, nebo bazen a kde budeme parkovat auto. Stale jsem slysela, stavebni povoleni bude za tyden, tak za dalsi....do mesice a tak to slo az skoro do ted:)
Odpovědět
Profilova fotka
Já se z toho picnu. Dneska jsem byla na OÚ zanést PD abych měla jejich vyjádření. Dozvěděla jsem se, že jsme v nějakém chráněném pásmu co se týče Baťova kanálu (Morava nám teče přímo za zahradou), a že je tam nějaké omezení ohledně výstavby. Tak za chvíli letím do Města na stavební úřad pod který spadáme zjistit, co je to zase zač. Už teď mám osypky.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak je to horší, než jsem si myslela. Je zde zakázáno stavit něco nového. Pouze rekonstruovat již stávající domky. A platí to od začátku tohoto roku. :-( . Já jsem z toho úplně paf. Pán mi řekl, že si to máme zrekonstruovat, i když je to na spadnutí. Prý jde všechno, jen je to o něco dražší. To si ze mě snad dělá srandu. Myslela jsem že na něj přes ten pultík skočím. Připadám si, jako kdybychom vlastnili nějakou historickou budou. Připadám si že jsem blázen buď já nebo oni. Tak teď nevím co budeme dělat. Zítra tam má být paní vedoucí a tak tam jdeme i s manželem. Tak mi držte palečky
Odpovědět
Profilova fotka
Lumber, to me moc mrzi...My teda stavime v rekreacni zone, chranene lesem, nevim, jak je to presne definovano v zakone, ale my tam prave smime postavit jen jednopodlazni bungalov. Maximalne s krovem, ale to take jen do urcite vysky, ale nam to nevadi, my bungalov chteli od zacatku. Tak drzim palce, presto by to chtelo nejak asi obejit, nema cenu spravovat zriceninu, je lepsi postavit novy dum... Nebo nechat jen nektere obvodove a zbytek pristavit, dodelat....pisni pak, jak jsi to vyresila...
Odpovědět
Profilova fotka
Navrhuji zahájit rekonstrukci. Během ní se patrně zjistit, že dům je ve špatném technickém stavu a vyžadujeme mnohem větší zásah. Ve finále postavíte novostavbu. Stavba totiž nesmí ohrožovat na životě a na zdraví :-).
Odpovědět
Profilova fotka
my máme taky přízemní domek. Je půdorysně téměř stejný s tím původním. Jen u toho starého je garáž uprostřed a místnosti jsou tam docela špatně vyřešené. Zdi jsou vlhké a u stropu to už praská. Je to domek z roku1927.Téměř celý z kotovice. Měli jsme tam , oproti původnímu půdorisu naplánované malé zvětšení směrem do dvora a to jenom tuším nějakých 15m2 (5x3m)směrem do naší zahrady. Mělo to tam jít do takového eLka. Ale jak je vidět i to bude problém. Já to stejně nechápu. Vždyť by to tam za pár roků spadlo i tak! Na stejném řádku, jedná se o řadovou zástavbu, je víc takových starých domů, ale taky se tam stavěli ještě loni nové. Ale holt, úředníci jsou mocní.
Odpovědět
ty jo, Lumbert, tak to mě tedy mrzí, hele ale když jste to kupovali, tak vám to nikdo neřekl, nebo jste si to nezjišťovali?
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme tu nemovitost dostali od manželových rodičů, kterí si postavili o kousek vedle nový domek. Jenže to byl ještě starý územní plán a 2 roky zpátky se stavět mohlo. Nejhorší je, že i kdybychom se rozhodli nemovitost prodat, tak ji momentálně asi koupí jenom nějaký blázen. Takže jsem zvědavá jak to vyřešíme. Od rána o nás jednají na stavebním úřadě a zatím ještě žádný vysledek není. Musí to řešit s krajem a to je na dlouhé lokty. V noci jsem z toho vůbec nespala a teď jsem úplně vyřízená. A nejlepší na to je že ten slavný koridor Dunaj Odra Labe, kvůli kterému to všechno vzniklo už plánoval postavit Karel IV. a když jsem si o tom dneska sjížděla info na internetu, tak si myslím, že to nikdy neuskuteční a za pár roků slavný zákaz stavení zruší. 1 km trasy by měl přijít na 400 milionů. Chachacha.
Odpovědět
nu tak to jsou pitomci, že to tak hrotí. holt opravdu neni nad úřady. držim pěsti, ať to projde a pevné nervy
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojky! Lumber - chjo, třeba na něco přijdete :-( Je mi to líto.... My jsme dneska konečně kopli x-) Srovnali jsme terén a v týdnu už budeme makat! Já teda musím makat hlavně na učení - za 14 dní končím školu, ale mám z toho radost - dočkala jsem se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Evculinda: Tak to zavidim :) Ja skolu dodelavam, fakultu Telesne kultury a to pri malicke. Takze des, ale snazim se bojovat. Snad pristi rok bych mohla koncit...:) Jinak jsem se opet nastvala, protoze jsem koukala na pocasi a 14 dni by ted melo prset!!!! Potrebujeme zalit betonem, staci nam 2 dny bez deste a pak muze lit jak z konve, at nemusim zalivat :) Ale vseobecne je to pocasi ted strasne...:(
Odpovědět
Profilova fotka
Jéeee, holky mě taky čeká ještě rok ve škole, dělám ji při malé, ale dá se to, a jestli to tak půjde dál, tak zkusím i VŠ. No moc bych chtěla, ale teď jsem si začala při mateřské přivydělávat abychom našetřili nějaké korunky...chceme taky stavět, ale vůbec nevíme kde seženem nějaký levný pozemek blýzko Prahy. Aby nám to vyšlo :-( . K tomu čím víc toho chci dělat, tím míň času =-) no to zná asi každý... Tak vám držím palce a hlavně ať teda chvíli neprší :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, tak se hlásím, že jsme už konečně fyzicky začali...už žádné papírování, ale konečně nějaký výsledek....máme nachystáno na základy, příští týden dodám fotky. :-) :-) :-)
Odpovědět
ahojte všichni, tak my máme konečně hotovou kapličku, včera na to manžel vlítnul. Do konce května snad zašneme rovnat terén a připravovat vše na základy, nic víc zatim nemůžeme, tak alespoň něco.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj stavitelé, tak dneska proběhl šílený den na stavebním úřadě. Nakonec to ale snad nějak pujde. Asi se nám všechno o něco protáhne, ale hlavně, že to klapne. Celý den jsem nemohla jest-žaludek jsem měla sevřený až hrůza. No, ještě že tam byla rozumná paní vedoucí. Být tam nějaký šílenec co se striktně řídí různými nařízeními tak nám to určitě neprošlo. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Lumber, tak to jsme rada, ze jste se nakonec dohodli :) Budete mit domecek presne dle vasich prani:) My bychom meli ve ctvrtek zalivat beton, ale kdyz se tak kouknu ven, opet prsi, tak nevim, nevim :(
Odpovědět
Profilova fotka
Jejda, tady neprší, Máme tu sluníčko a fouká. Tak jsem zvědavá, zda sem taky něco dojne. Jinak - paní na úřadě musíme zanést minimálně vééééééééélikánskou bombošku.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, chci se zeptat, jestli uz jste zvazovali jaka okna. My se ted na to chystame a zacneme se zasilanim nabidek. Manzel je rozhodnout pro eurookna, 3 sklo. Ja tomu moc nerozumim, je toho tolik druhu.. :( Byla nam doporucena firma ALBO. Dekuji...
Odpovědět
veru, mi budeme mít okna dřevěná a barva viz album (sipo světlý pock) nu ale teď si vůbec nepamatuju jak je to tam se sklem, ale myslim, že je to 2 nebo 3 sklo, fakt nevim. Dělat nám je bude truhlář.
Odpovědět
Profilova fotka
Veroniko, taky chceme trojskla, ale upozorňuji, že výrazně snižují průnik světla.
Odpovědět
Profilova fotka
veronika: my budeme mít jen dvojskla, protože chceme ty meziokenní příčky a v trojsklech to vypadá divně... firma ALBO mi připadá drahá, nechávali jsme si taky dělat nabídky na okna... navíc jsme eurookna chtěli, ale musíme snížit rozpočet protože nám nedají tolik kolik sme chtěli, tak sme skončili u plastových a bude nám je dělat kamarád... a u VEKRA oken nám vyšly pěkné ceny.. jak na eura tak i na plasťáky..
Odpovědět
Ahojky! Lumbar - no, supeeeeer!!! :-D Jen se nedejete a půjde všechno ;-) Veru - taky studuju s malým a při práci - je to záhul na čas, ale už to dotáhnu a pak si budu užívat klidu - teda stavby x-) :-D jen se donutit... Dnes jsme si konečně převzali stavební povolení, jupííííí 8-) Takže už můžeme nahnat všechny volné ruce :-D
Odpovědět
Jo, a okna budeme dávat plastový - cena.... Určitě se vyplatí si dát poptávky - u nás je rozdíl až 50tisíc! :-o
Odpovědět
Profilova fotka
i já se hlásím ke studentkám :)) akorát já mám před sebou ještě 2 roky, tak uvidíme, jak to půjde :-S jinak, co se týče oken - máme dřevěná EUROokna, ale co se týče dvojskel nebo trojskel - tam pořád tápeme. Firma nám jasně doporučuje 3skla (je za ně příplatek :-D ), ale dělňasové, co ty okna montujou nám prozradili, že to s nima až tak horký není.. že ten plyn vevnitř prokazatelně za pár let unikne a jejich skvělá tepelná prostupnost je v tu ránu na úrovni dvojskel. Navíc jsou prý mnohem těžší a neustále se musí seřizovat.. poradili nám, že máme dát obyčejný dvojskla a radši ten příplatek použít na lepší zateplení, např. stropů. Takže vůůůůbec nevím, jak se máme rozhodnout, ještě nedávno jsem byla jednoznačně pro 3skla, ale poslední dobou mě od toho dost lidí odrazuje :-(
Odpovědět
radunk.a, tak pokud je to tak jak říkali ti dělníci, tak to se fakt nevyplatí, ale je fajn, že to člověk ví od lidí, co s tim maji zkušenost :-) nu všechny, co studujete s dětmi, obdivuju, já dodělávala rok bakaláře při práci před svatbou a dost mě to štvalo, neustále se nutit něco psát a učit se no s našim raubířem bych už asi pořizovala pěknej špagátek :-) do toho ještě plánovat domeček, fakt klobouk dolů
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka, taky z toho padam na hubu. Domecek, dite, skola... navic, jak studuji ten telocvik, kupu veci neosidim, tak jsem chodila od zari do ted pondeliky a stredy na 3 hod vecer trenovat atletiku... fuj, fuj, jsem z toho hotova, do toho treninky plavani a jednou za mesic na cely vikend skola. Hruza, snad pristi rok skoncim, teda jestli nejak zvladnu ANATOMII a FYZIOLOGII. Nejvetsi hruza... Jinak u nas se ZASE asi tento tyden zalivat nebude, jak prsi, pozemek je promoceny, je to jak mocal, jak je u lesa a domichavac by tam zapadl, navic kazdou chvili prsi, tak uz jsem z toho taky na prasky. Porad se to oddaluje a zpozduje :( Radunk.a - k tem oknum jsem nevedela, ze 3 skla snizuji propustnost svetla, je to dobre vedet, mozna jen opravdu zvolime to 2 sklo. I cena urcite bude nizsi... Asi pristi tyden budu rozesilat poptavky, tak pak predbezne pisnu rozdily ve firmach :)
Odpovědět
Profilova fotka
Juuu, ja tam mam chyb... :-o :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?