Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
lumber: tak na veletrhu by dle webu být měli http://www.be-tong.cz/
Odpovědět
mavo: manžel je podnikatel-takže jemu nevolali...a já pracuji ve velké firmě, kde nemám defcto šanci zjistit zda si ověřovali můj plat...asi jsem moc nepomohla co? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Vsechny zdravim, tak jsme dostali prvni nastrel obyvaciho pokoje (v albu Bungalov 19 realita), budu rada za jakekoliv rady, kritiku, treba i pochvalu. Jak se rika, vic oci vic poradi. Dekuji moc :)
Odpovědět
veronika - návrh je krásný, jak už jsem psala do fotoblogu, jen bych přidala trochu světlejší barvy a bude to super. Já k sobě dala moje návrhy kuchyně, tak můžete taky kouknout. No a teď řešim sedačku do obýváku, protože musim určit, kam dát nosný sloup, abych si pak nervala hlavu, že se mi tam kvůli němu sedačka nevejde. Přemýšlíte už taky někdo nad sedačkou a pokud ano, jaký budete mít materiál. Já silně uvažuju o kůži, někdo zrazuje kvůli chladu, ale ta údržba nemá chybu
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka-Ahoj, uz jsem architekta prosila o svetlejsi verzi a misto knihovnicky z kamene, knihovnicku ze dreva (kombinace hnede a bile). O sedacce uvazujeme, kuzi jsme meli a hruza. Kupovali jsme drahou sedacku a KLER, no a ted je na pude, pac jsme si do bytu poridili latkovou :) V lete jsme se na tom potili, lepili, studi to. Udrzba je snadna, ob nejakou dobu naimpregnovat a jinak staci setrit specialni kosmetikou. Presto do domecku, ikdyz mame male dite zvolim sedacku latkovou. Libi se mi material jakoby pytel, nevim, jak bych to popsala. A architekt na nabidl nejake moderni s pratelnym potahem. Ale je to opravdu vec nazoru, nekdo si kuzi nemuze vynachvalit...Uz mame vymeren domecek na pozemku, at v pondeli se muze zacit. Zacnu pak vkladat fota do albumu:) A jdu ted mrknout na vasi kuchyn, jsem zvedava, taky ji porad resime :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, tak se konečně již můžu přidat,... ;-) Uzemní rozhodnutí je doma,.. ted se projednává stavební povolení,.. takže tak za měsíc... dva bychom mohli začít stavět ;-) dnes pošleme první poptávky na cenové nabídky ;-)
Odpovědět
Radunk.o - mluvíš mi z duše - to čekání je snad horší, než makačka na stavbě - teda zatím si to myslím :-D Příští týden jdem konečně žádat o stavební povolení - já s obrovskýma obavama, protože spoustu podkladů je neopravených, takže pokud do toho někdo začne hrabat, tak stavět začnem nevím kdy :-S A byt už máme prodaný... No, veselo x-) Jdu okouknout vaše návrhy 8-)
Odpovědět
veronika - tak jsem tam dala ještě 2 pohledy kuchyně, mrkni ;-) jj čekání je děsný a nejděsnější je laksnost úředníků, kdyby šlo a jejich bydlení, vyřídili by to snad hned na koleni ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka jdu na to:) Uz mame zameren domecek na pozemku, viz albicko!!! :) Priprava na pondeli :)
Odpovědět
Profilova fotka
Hezke rano Breberka, fotecku sedacky mam v albicku, moc velka neni za ty penize, vid? :) Dve kresla a dvojsedacka.
Odpovědět
ahoj Veru, no tedy cena verzus množství je celkem bída, ale je fakt krásná. Musim říct, že i vypadá hezky ta bílá kožešinka na křesle, tak teplounce :-). No nejspíš se stejně rozhodnem pro tu kůži, snad nebudeme litovat. Jo a manžel říkal, že když budu mít pocit, že mam málo prostoru kolem ostrůvku v kuchyni, šoupneme příčky na úkor tech. místnosti a zádveří :-D, tak jsem spokojená. Musim ještě vykoumat, jakou tu varnou desku pořídíme, abych měla ostrůvek široký akorát
Odpovědět
Profilova fotka
holky, poslušně hlásím, že mi teď volal kamarád, co nám bude dělat střechu a že je super akce na Bramac a že do konce roku už nic takovýho nejspíš nebude...
Odpovědět
Článek se načítá
mavo, díky za info, mi budeme mít střechu od Betonpresu, kde to pro nás vychází líp, ale někdo akci rád jistě uvítá ;-) Venku je tak krásně, úplně jako dělaný pro práci na domečku, že
Odpovědět
Profilova fotka
tak mě už přešel humor :-( podruhý mě vrátili s územně plánovací informací :-S my asi do konce jara nezačnem |-|
Odpovědět
Profilova fotka
my dnes konečně obdrželi souhlas od kb, že souhlasí se zástavou MPSS na druhém místě... takže bysme do týdne mohli mít penízky na účtu.... akorát stavební firma nám to pořád nějak posouvá :( říkali 1.4.. potom 15.4. .. dneska sem ho potkala, tak říkal, že se tam snad sjede příští týden podívat a ten další by začli.. tak já nevim.. :(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj radunk.a, to me mrzi, ale ver, ze my se na domecek taky nacekali. Jen na stavebni povoleni trictvrte roku! Par mesicu sem, par mesicu tam, hlavne ze budete drive nebo pozdeji bydlet ve svem:) Drzim palce. Mavo na cihly se poptam, co budeme mit :) Jinak dnes se uz u nas na pozemku bagruje :)))
Odpovědět
radunk.a, tak to je mi líto, snad to brzo vyjde, na čem vám to ztroskotalo? mavo, tak to je něco, když jsou prachy, tak zase stávkujou dělníci, jo? to je bída my právě vyřizujeme hypotéku u GE Money, pro nás nejvýhodnější, tak jsem zvědavá, za jak dlouho bude možno čerpat peníze. veru, tak to závidim, že už bagrujete, hlavně aby nezačalo lejt
Odpovědět
Profilova fotka
myslím, že když řeknu, že nám to ztroskotalo na úřednících, tak to bude výstižný :-( :-) než jsem podávala žádost, byla jsem si předem všechno zjišťovat, všechno jsem si připravila a jako příloha má být 1 papír - situace umístění stavby. Všechno jsme měli nakreslený, okótovaný a prvně nás vrátili s tím, že nám tam chybí výška a materiál plotu a materiál přípojek. Plus k tomu měla úřednice nějaké drobnosti, tak mi napsala všechno na papír, co by tam ještě pozměnila a upravila a já se jí ještě jednou zeptala, zda opravdu tohle všechno chtějí vecpat na tu jednopapírovou situaci a bylo mi řečeno, že ano, že to tak má být. Takže jsme všechno upravili a na úřad se po 3 týdnech vydali znovu (3 týdny zabralo našeho extrémně rychlému projektantovi zakreslit tyhle drobný dodělky, ale to je kapitola sama pro sebe :-D ). Vlekla jsem sebou dokonce i výkresy základovky, sití, dešťový kanalizace - pro jistotu, aby jim náhodou něco nechybělo.. no a co myslíte.. když to hodně zkrátim, tak jsme se vlastně dozvěděli, že to, co je uvedeno na té ÚPI jako příloha (situace umístění stavby), je vlastně jenom daný zákonem, ale že to je špatně, že to nestačí a budou vlastně potřebovat celý projekt, že tady nemají řez objektem, že potřebují vědět barvu fasády a ostatní věci, které by mělo vlastně řešit až ohlášení. Tudíž na našem úřadě není ŽÁDNÝ rozdíl mezi územně plánovací informací a ohlášením, dokládáme stejné věci a je to stejně složitý.. mimo to, mi ani teď napotřetí nebyli schopný napsat seznam, co vlastně všechno potřebujou, máme prostě přinést celý projekt a uvidí se :-| a ještě jako třešnička na dortu byl pán, který byl u stolečku vedle mě u druhé úřednice a ta mu pro jistotu vrátila celý projekt, že takhle teda ne.. :-o ;-( myslím, že vim, co čeká i nás :-| takže mě jenom teď napadá otázka: co všechno jste přikládali k ÚPI vy? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pardon, že vstupuju do diskuze, ale tohle je nehorázný, radunk.a, co vám vyvádí! ÚPI je základní informační materiál, musí stačit formulář, informace a případně pohledy (což jsme také předkládali, ještě když jsme si mysleli, že budeme stavět jen na ohlášku). Pokud chce úřad stanovit nějaká omezení, má je napsat právě do ÚPI a ne rovnou lustrovat projekt. Nehorázný, nehorázný, nehorázný, co vám vyvádějí!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Chtěli po vás barvu fasády, materiál plotu atd.??? My máme vydáno stavební povolení, řešili jsme to od ledna loňského roku a jejich výhrady nám to taky protáhly až do půlky srpna, ale tyhle drobnůstky jsme tedy určitě neměli. A to máme fakt podrobný projekt!
Odpovědět
Profilova fotka
pošlu odpověď a vidím, že Hugo mě předběhl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj,.. nevím jaký je rozdíl mezi UPI a územním řízením,... my jsme žádali o uzemní rozhodnutí a bylo k tomu nutné projekt pro uzemní řízení(technická zpráva,.. z čeho se bude stavět, veškeré rozměry, vyjmenované místnosti, řešení oplocení, zpevněné plochy, napojení na sítě, vliv stavby na životní prostředí, výkresy - situace dle KN, půdorysy, půdorys střechy, řez, všechny pohledy) a pak doložit souhlasy všech sítí, požárni zprava, radonový průzkum, vyjádření životního prostředí, odejmutí půdy ze ZPF.... jen podotýkám ten radonový průzkum .... neznám nikoho kdo by to potřebovat už k uzemnímu řízení... nicméně paní na úřadě je hodná 8.3.2010 jsem to podávala na úřad a 19.4.2010 máme uzemní rozhodnutí,.. ted čekáme na stavební povolení
Odpovědět
Profilova fotka
Hhranolku, ÚPI je úplně jiný stupeň než územní řízení. V podstatě jen taková jednoduchá záležitost, ne které ti úřad vysvětlí, co je potřeba k realizaci tvého záměru v území. Týká se staveb, které se následně jen ohlašují. Územko je skoro jak stavebko. Proč vám to nespojili? Kvůli chybějícímu územnímu plánu?
Odpovědět
Profilova fotka
dik hugo,.. asi kvuli tomu nasemu chybejicimu uzemnimu planu,...ani jsem to nezjistovala,.. proste nam rekli, ze nejdrive uzemni a pak az stavebni...ale uz se to blíží ;-) už nám chodí první nabídky na hrubou stavbu a svete div se,.. oni maji volno a muzou zacit uz v kvetnu ;-) parada :) takze my opravdu konecne zacínáme 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
radunk.a: my jsme k UPI nepredkladali nic, jen jsme vyplnili jejich formulář a oni napsali co se tam dá stavet, za jakých podmínek (sklon strechy, architektonické řešení ), omezení apod. všechny další dokumenty se predkladali az k uzemku nebo stavebku no at zijou uřednici, koukám, že u váš to je teda síla, bohužel záleží na konkretnim uradu, protože nikde nemáš sjednoceno jaké papíry k čemu potřebujes no přeju pevné nervy
Odpovědět
Profilova fotka
No bezva, tak gratulace, hhranolko! A zároveň omluva za to zkomolení nicku předtím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj brebera, ted bobuji s kuchyni ja, tak muzes mrknout a poradit. Zvazuji, zda v kuchyni dlazbu nebo drevenou podlahu, ktera je sjednocena s obyvacim pokojem :) dekuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
veronika: sjednotit podlahu v kuchyni a obývákem a světlá kuchyň.... jsem pro, tahle kombinace se mi líbí a taky to tak budeme mít
Odpovědět
Profilova fotka
Mavo moc dekuji:) Jen mam trosku strach ze drevene podlahy v kuchyni, ale budeme mit kvalitni Kahrs podlahu, presto budu porad litat s hadrou, ze? I me se tato varianta libi nejvice. Jeste resim, jestli desku cerny kamen nebo svetly...
Odpovědět
Profilova fotka
petulynka: tak pán z Be-tongu mě moc nepřesvědčil. Byl to takový trošku blekota. Takže opět nevím. Pobrali jsme prospekty a studuju a studuju. Měli jsme tu paní úvěrářku a snad se už zase o kousek posuneme. Chtěla bych dát projekt na stavební úřad příští měsíc. Snad nám to pan projektant stihne dodělat. Vyjadřovačky jsou kromě vodáren všechny vyřízené. Jen čekám jestli nás vrátí pro nějaké doladění. Po vašich zkušenostech bych se divila, kdyby nám to prošlo napoprvé. Ale snad letos začneme aby to bylo do zimy pod střechou. Se sousedy jsem dopředu orientačně domluvená, takže ještě hodit souhlasy na papír. Holky, je pro to nějaký zvláštní fomulář na stavebním úřadě? Tohle si vůbec nemůžu uvědomit =-) veronika: kamarádka má kuchyň vyřešnou tak, že má dlažbujen u linky a za barovým pultem už má danou dřevěnou, která ji ladí s obývákem. taky podle mne dobře vyřešené
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?