Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, my doufame (dle pana "proutnika") hloubku studne neco okolo 28 m...tak snad to vyjde... Museli jste mit stavebni povoleni, nebo neco takoveho na tu studnu? nebo jste jen prihlasovali na Zivotni prostredi? Diky! Jinac k te hypo; u nas to bylo vcelku dlouhe rozhodovani, chteli jsme vyuzit stavebko, ale tam nas odrazilo to silene dokladovani kazdeho sroubku... tak jsme sli do banky- konkretne ReifaizenBank. Dnes jsme se rozhodli pro fixaci na dva roky,a pak ten refinanc na Lisku. No, uvidime... uz nam z toho hrabe... ;-)
Odpovědět
Radunko - taky jsme zase udělali změny a už jsem zakázala to vytahovat :-x :-D Ale projektatnt nám řekl, že už to k ohlášce měnit nebude, že to dořešíme pak.. No, snad to tak jde 8-) Taky pořád věřím v květen :-D :-D :-D :-D :-D Kikousku - nezaplatíte tak 2x úroky??? :-| nevím, my jsme si hend řekli, že vezmem stavebko, tak nemám přehled...
Odpovědět
Profilova fotka
Tento týden se chystám na stavební veletrh do Brna. Ještě pořád zvažujeme z jakého materiálu domeček postavíme. Třeba se tam dozvím něco převratného a konečně se rozhodneme :-D . Nemáte někdo zkušenosti s kerathermem? Je to myslím od Tondachu.
Odpovědět
Lumber: a co Betong?
Odpovědět
Profilova fotka
kikousek: ke studni musí být povolení (pokud máte čov, tak se doporučuje povolení sloučit do jednoho) a nás na úřadě s tímhle pěkně vystrašili - prý je to mnohem složitější a delší vyřizování než při povolení na stavbu :-o nejdříve je nějak povolení k provedení průzkumného vrtu, pak povolení na studni, který je teda dost podrobný, takže doporučuju vyplňovat s provádějící firmou - jsou tam hodně čísla a počty litrů atd. :) a pak tuším povolení k odběru vody.. no, tak nějak asi zhruba snad :-D ale u nás třeba tu studnu vybudujou bez povolení (jakoby průzkumný vrt) a až po navrtání se řeší povolení, takže je prakticky jedno, jestli se na něj bude čekat 3 měsíce, hlavně, že už budete mít vyvrtáno :) evculinda: nám teda řekl, že není problém, že nám to zapracuje, že není problém.. jenže tím jsem si akorát potvrdila, že na tom nezačal ještě pořádně ani pracovat a to tam ty podklady má přes měsíc! :-S no včera už jsem mu narovinu napsala, že to potřebujem do 20.4., tak ať trochu hejbne kůži :-D tak doufám, že v květnu už si tady budeme povídat o budování základový desky :-D já už to totiž jinak asi nevydržim, tohle věčný čekání |-| :-D
Odpovědět
Profilova fotka
u nás nebyl ve 30ti metrech žádný tlak, proto se musel dělat vrt tak hluboký, zato máme zaručený, že je tam dostatek vody a tlaku... dělali nám dokonce vrty dva.. už to vypadalo, že budeme bez vody, takže mi je jedno, že máme tak velkou hloubku. My sme na studnu potřebovali povolení k tomu průzkumnýmu vrtu a teď na kolaudaci studny jí musíme mít hotovou i s čerpadlem a se skružeme a papíry dát na stavební úřad a na životní prostředí povolení na odběr podzemních vod... a museli sme mít projektovou dokumenti na studnu... 5 originálů nás vyšlo asi na 4000,- ještě nemáme ani základovku a já dneska koupila v ikee ve slevě šuplíky do kuchyně :-D každá ušetřená kačka dobrá :D
Odpovědět
mavo neni nad slevy a akce, taky je miluju, ale náš 1+1 už nesnese nic navíc :-D a jak jsi psala ke studni, je to tak, že bánský úřad může dát povolení. u nás je to tak, že vrt máme jako průzkumný a až schválí ÚP, dáme ho na vodoprávní úřad k legalizaci. ČOV mí taky budeme, ale jak je to s ná nevim :-| stavební povolení může urachlit, když máš od sousedů podpisy, že souhlasí s tvojí stavbou a tim pádem to nemusí nikde viset, tak uvidíme
Odpovědět
tak sem se holky radovala předčasně že nám přiklepli hypo ;-( ...včera jsme byli podepsat smlouvy a na nich byla výše splátek o tísícovku vyšší než nám tou jejich kalkulačkou na začátku ,,na pevno,, vypočetli ]-( když sme se rozčilovali jak je to možné tak nám bylo řečeno že to bylo ,,předběžné,, a že ta opravdu ,,pevná,, částka je až na té smlouvě!!!! takže jsme nepodepsali a teď se řeší jak je to možné-protože oni sami nevědí a budou to řešit s vedením ...člověk neví jestli se má hystericky smát nebo hystericky brečet :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Blazexx, tak to je tedy vypečená banka a honem pryč od ní! Když vám udělali nějakou nabídku na úrok, měli by ji garantovat a né vás takhle potrhnout!!! Omlouvám se, že jsem vstoupil do diskuze, ale tohle je od banky fakt podraz...!
Odpovědět
já vím, že by jsme od ní měli dát ruce pryč...jenže mi už v tom máme moc peněz-za odhady, převody zástav a tak....a co teď? tohle ti nevrátí a podstupovat to znova u jiné banky a opět platit za odhady s tím, že nemusíme projít a oddalovat stavbu se nám pochopitelně nechce...
Odpovědět
Profilova fotka
No to je sviňárna všech sviňáren... Máte od nich nějaký papír, "nabídku", kde vám to spočetli poprvé na základě vámi dodaných údajů? Aby se šlo alespoň o něco opřít... Navíc jestli není smlouva podepsaná, tak jste ještě asi neplatili poplatek za zpracování, to je zase plus pro vás... Fakt bych tu banku tlačil tím, že takhle ne, a že to nepodepíšete...
Odpovědět
samozřejmě, že máme...a poplatek nás nevytrhne když jen za odhad v tom máme 5.000 Kč....mám chuť tam vletět a seřvat je do klubíčka...ale manžel to chce řešit ,,slušně a v klidu,,-no nevim jestli to pomůže :-(
Odpovědět
Článek se načítá
blazexx, fí há, to je hnus! u koho to máte, já to nikde nedohledala, jestli jsi to psala
Odpovědět
nene nepsala...v tý nasr... sem zapoměla :-D jsme u modré pyramidy...měli akci na snížená procenta, vyšli nás u nich splátky nejníž ze všech-proto jsme tam šli...nemáte prosím někdo s takovouhle situací zkušenosti? nemohl by nám prosím někdo poradit jak na ně?
Odpovědět
modrá pyradima, takže KB? my tam dostali nabídku 4,97 %, takže pro nás stále vede to GE Money, ale řeknu ti, jsou to svi...., protože ve většině návrhů je napsáno, že je to garantovaný např. do termínu XY. Snad se vám to povede nějak vyřešit ve váš prospěch, držim palečky
Odpovědět
Profilova fotka
Snad jedině neustálý tlak, že to nepodepíšete. Nám KB nechtěla splnit nějaké podmínky, ale sami i přes makléřku jsme na ně tlačili, nakonec jsem jim i ukázal nabídku odjinud a ustoupili. Možná bych to ještě konzultoval se sdružením na ochranu spotřebitelů nebo bych poslal stížnost ombudsmanovi banky, pokud ho má....
Odpovědět
Profilova fotka
blazekxx: no, ono jde o to, jak dlouhá doba proběhla od vypočítání kalkulace a podepsání smlouvy o uzavření úvěru.. banka totiž v kalkulaci, kterou vystavuje, garantuje úrok pouze 30 dní (nevím, jestli všechny, ale většina ano), tzn. pokud jste tam byli déle než za měsíc, banka Vám již není povinna dát stejný úrok - mohlo mezitím dojít ke změně v jejich sazebníku :-S pokud jste tam byli v době do 30 dní, pak není o čem diskutovat, pokud ovšem nemáte stanovenou garanci ve vystavované kalkulaci na kratší dobu, podle mě i to je možný - že tam máte napsáno, že uvedený úrok garantují napři. pouze 14 dní
Odpovědět
Profilova fotka
blazexx: to jsi mě moc nepotěšila, taky to máme u Pyramidy.... byli jsme tam na konci února a hypotéka do dneška neschválená... ptala jsem se, jestli nám zůstane úrok... ale propočet na splátku nám nedali, protože sme nejdřív žádali o 3,5mega a potom nám to snížili na 2,4mega, jenže za to nepostavíme a máme pozemek na zástavu u komerčky a přeúvěrování by nás teď stálo 120.000, takže nám měli v Pyramidě udělat nějakou výjimku a dát nám 2,9mega... jenže se do dneška neozvali jestli to jde nebo nejde, takže vidím, jak mi do konce týdne volají že to nejde a já budu na rychlo hledat někde něco jinýho... a taky budeme muset Pyramidě platit odhad nemovitosti :-/
Odpovědět
tak tady na to koukám a u KB se píše, že nám to garantují po dobu 30-ti dnů od data platnosti nabídky
Odpovědět
heuréka!!!!! tak sme na to přišli-teda manžel :-) ono se né nadarmo říká ráno moudřejší večera....manžel koumal smlouvy a nabídky a vše okolo a přišel na to, že nám ve smlouvě dali o dva roky kratší splácení překlenovacího úvěru než v nabídce...lidská chyba, která by se ale v takových případech stávat neměla...navíc překopání smluv bude zas trvat cca měsíc-by se člověk z toho pos...
Odpovědět
Profilova fotka
blazexx: a nevyplatí se o 1000kč víc, ale o dva roky míň?
Odpovědět
jinak do tý garance o které mluvíte jsme se vešli-proto nás to dostalo... to bylo to první co sme si kontrolovali-ale ten čas doplacení nás v tu chvíli opravdu nenapadl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Blazexx, žádný měsíc - pěkně zhurta na ně - podělali jste to, takže ty smlouvy okamžitě přepracujte a předložte nám k podpisu. Fakt to chce nemazlit se s nima!
Odpovědět
mavo: ježišmarja!!! obráceně!!!omlouvám se!!!
Odpovědět
mavo:já sem blbá-pořádně sem si nepřečetla na co odpovídám-v té euforii :-D myslela jsem že jsem špatně napsala ty roky ukončení splácení...příště nebudu tak zbrklá-slibuji ;-) ...teď na to koukáme jestli se nám to nevyplatí když už to tak zkonil, že by sme toho využili... ..jinak mi přijde velmi vtipné že včera na poradě náš případ řešili ti vrcholní ekonomové a nevyřešili nic...museli jsme až my :-D
Odpovědět
hugo58:oni mají ty své směrnice a musejí to posílat do Prahy ke zpracování a schválení...no uvidíme...třeba si spočítáme že nás to i při vyšších splátkách vyjde lépe a necháme si tuhle smlouvu...tady jde jen o to jestli s cítíme na to splácet o tisíc víc...
Odpovědět
Profilova fotka
blazexx: potvrzovali si ve firmě vaše příjmy? Z pyramidy? Ke mě do firmy totiž volali už 2x!!!!!!!!!!!!!!!!! ho*no dělají, ale ptají se 2x na plat, na to čas mají!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Petulynka: tak o betongu jsem do této doby neměla ani ponětí. Teď jsem se na ně dívala na webu. Ty znáš někoho kdo to má? Co se týče těch odhadů, myslím, že liška měla taky své odhadce na seznamu ale teď už odhad může udělat kdokoli.
Odpovědět
lumber: no mě o betongu povídal statik, co nám dělal statiku domku, co jsme koupili. Mluvil o tom děsně nadšeně a že kousek od nás z toho ted kdosi postavil domek. V zahraničí se prý z toho běžně staví, měl by to být kvalitní trvanlivý materiál, velmi pevný, nenasákavý a cenově dostupný. Můžu se ho ještě zeptat na kontakt na někoho kdo to má.
Odpovědět
Profilova fotka
petulynka: tak to by jsi byla moc hodná. Mrknu, jestli nebudou taky na stavebním veletrhu ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?