Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Dobrý den,my máme okna Albo-naprostá spokojenost,jak při výběru,tak s montáží.Můžeme doporučit.Vekra je sice levnější,ale četli jsme nějaké připomínky či nespokojenost s montáží a původně dělali jen okna plastová,dřevěná až později.Albo dělá dřevěná od prvopočátku.Nám vyšla cena cca 220 tis.,14 oken+vchod.dveře+fr.okno-vše meranti trojsklo,za ty peníze by před několika lety byla okna plastová.
Odpovědět
Profilova fotka
Přidávám se do diskuse k oknům, půjdeme do plastových a nejspíš do nějakých tmavě hnědých. Dvojskla nebo trojskla to jsme ještě neřešili, ale chystám se odeslat několik podkladů na zaslání cenových nabídek...tak jsem zvědavá, jak se to bude lišit.
Odpovědět
Profilova fotka
terule: taky budeme mít tmavě hnědý - ořech, ale jen z venkovní strany... vevnitř budou bílý.. je to totiž za příplatek.. když máš bílý tak je to v základu a jak je chceš jinak barevný, tak je to příplatek, takže kvůli ceně sme zvolili jen poloviční... půlka ořech a půlka bílá... kdybysme je chtěli cleý hnědý, tak to vyšlo na stejný peníze jako eurookna a jelikož musíme šetřit, tak tohle byl kompromis..
Odpovědět
Veru - u nás je taky víkend odpískanej :-| Pořád zde prší, takže se tam nedá ani stoupnout ]-( Radovala jsem se předčasně... Nás tlačí hlavně prodaný byt, ze kterého se musíme vystěhovat a se skluzem hned na začátku jsem nepočítala - manžel o mně tvrdí, že jsem nepoučitelný optimista, tak mě asi stavba vyléčí x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evculinda, ani mi nemluv, skrze pocasi, jsme ze 2 tydny ze 3 tydnu od zahajeni prace v minusu skrze pocasi!!!!!! Vse pripraveno na zaliti betonem, ale porad prsi. Navic skrz promocenou pudu se tam domichavac nedostane, respektive by tam zapadl a domichavac, ktery by nemusel jezdit na pozemek, natahl by jerab az k pozemku a zalival beton z cesty je o 10 tis drazsi!!!! V pondeli a utery by melo byt SNAD normalne, tak jsme domluveni na pondeli. Uz ted koukam porad na pocasi a klepu se, aby to vyslo, protoze to uz 14 dni odkladame :((((( Ale ted koukam na novu a ze pry ma prset i zacatkem pristiho tydne, se z toho picnu :(
Odpovědět
Veru - není nám přáno, co :-| Dlouhá zima a stále to hnusný počasí pokračuje... Ale už se to musí umoudřit, ne 8-) Všeho moc škodí :-p :-p :-N
Odpovědět
holky, hlavu vzhůru, snad o co se nám zkrátilo jaro, tak se protáhne stavební podzim/zima ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak počasí zatím nic moc. Mě to sice může být jedno (máme stavit jenom malou zídku na budoucím domečku, ale i tak je to počasí depresivní. Kdybychom teď měli stavět (jakože si musíme ještě chvilku počkat - snad založím nové forum Stavba podzim 2010 :-D :-D ) tak by mě to asi taky pěkně žralo. No, bourat se snad bude dát - aspoň si v poklidu zbouráme stávající domek. breberka: kdy vy plánujete začít?
Odpovědět
lumbert, včera bylo pozdě :-) :-D no zrovna jsem koukala (jakožto každý den) na úřední desku Kestřan a 26.5. maji schválit ÚP, pak běží 15 dní na vyvěšení na úřední desce nu a snad nikdo ani nemukne a pak tedy 10.6. běžíme žádat o územní rozhodnutí a pak......stavební povolení......tak snad brzo. až se počasí umoudří, chceme začít rovnat terén a asi i začnem hrabat základy. teď tu smolim souhlas majitelů sousedních pozemků, aby jsme to trochu urychlili.
Odpovědět
ahoj (koukám že povětšinou asi holky :-)) můžu se přidat? taky začínáme stavět, takže budu ráda když s někým budu moct sdílet zkušenosti, radosti i starosti se stavbou :-)
Odpovědět
kremrolko, jen je klidně přidej, ale upozorňuju, že tady je zatim víc starostí ;-) snad už bude u všech líp :-)
Odpovědět
jo s tím počítám :-) trošku jsem vás zpětně prolítla ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Kremrolko - a jak jste daleko vy??? Breberko - ÚP je o úřednících :-| Přeju rychlý vyřizování a pak hurá na to! :-)
Odpovědět
projekt máme, souhlas se stavbou by měl dorazit podle architekta co nevidět, příští týden přijdou vytyčovat kabely a kanalizaci a hned nato začnou srovnávat pozemek a dělat základy stavíme svépomocí, na základy a vylití betonem máme firmu, pak bude stavět manžel a 2-3 kamarádi plus na dílčí věci firmy plán je takovej že bychom rádi do podzima/zimy měli hrubou stavbu se střechou a oknama, přes zimu dělat vnitřky a za rok touhle dobou už být přestěhovaní, no uvidíme jaká bude skutečnost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky... můžu se přidat??? jsem na tom podobně jako kremrolkaO1, jen budeme mít dřevostavbu... a kolem Vánoc se už stěhovat...
Odpovědět
lenuliina, tak vítej do klubu optimistů :-) my to chceme taky tak, taky máme dřevostavbu, ale nikdo z okolí nám nevěří, že bychom mohli do konce roku bydlet, tak uvidíme, při nejhoršim holt na jaře 2011 :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky stavajicim i novym stavitelkam...:) Chtela jsem se jeste zeptat, jestli nechavate stavbu promrzavat. Nam rikal architekt, ze bungalov nemusi promrzavat, navic nove materialy, presto se na me kupu lidi diva divne, kdyz jim to reknu. Pry nam popraskaji zdi a budeme mit se vsim problemy...:( Breberka, my stavime nakonec z cihel, Porotherm myslim,jeste nemame zakladovou desku zalitou, ale ve smlouve mame dokonceni stavby konec listopadu. Tzn. predani stavby. A jsou zatim i pres pocasi v terminu, protoze deska nebude schnout mesic, ale 3 tydny, pry to nevadi a zbytek nadezenou, tak nevim... Ale mame dobry stavebni dozor, takze snad vse bude, jak ma.
Odpovědět
veru, tak snad když to říká stavbyvedoucí, tak by to tak mělo být, že. Komu jinému by se už pak mělo věřit ;-) my základovku taky nebudeme nechávat měsíc, ale tak 2-3 týdny ;-). Otázkou je, jak to bude časově, protože prvních 14 dní v červenci jedeme všichni 3 na tábor, tak kdyby už byla deska, bylo by to bombový, ale to nebude :-(
Odpovědět
Profilova fotka
veronika: to jste na tom stejně jako my.. taky máme bydlet do vánoc... říkali teda, že tak konec října by to mohlo být hotový se vším všudy.. ale měli začít 1.4., pak 15.4. pak 30.4., pak říkal půlka května a teď říkal, že tak příští týden by šli lavičkovat a pomalu tochystat na základovku.... ale říkali, že do konce června by byla stavba hotová, pak se bude dělat střecha a okna a tak :) Přítel taky říká, že spíš jaro... ať nejsem pak zklamaná, ale myslím, že se taky těší a doufá, že to zvládnou do prosince :)
Odpovědět
Profilova fotka
Mavo a z ceho stavite, taky nenechate promrznot, mate bungalov nebo podlazni?
Odpovědět
no my máme svažitej pozemek, takže tam ty základy budou o něco náročnější a vlastně tři podlaží, takže časově náročnější než třeba bungalov jinak stavíme z heluzu a do zimy chceme mít střechu i okna a přes zimu dělat vnitřky, asi se tam trochu bude přitápět, takže nevim jestli je to promrznutí v pravým slova smyslu jinak my to ale říkalo spousta lidí včetně našeho architekta, že dnešní materiály už není potřeba nechávat přes zimu vymrznout
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my máte taky přízemní domek a taktéž nám bylo řečeno že promrzání byt nemusí. Že se ty cihly nebo porobetony teď lepí lepidly a ne na maltu jako dřív. Chtěli bychom stavět z H+H. Zídku, kterou budeme dělat, chceme z tohoto materiálu vyzkušet a pokud to bude v pohodě tak postavíme z H+H celý domeček. Při našich komplikacích bychom rádi do zimy postavili hrubou stavbu a potom se uvidí. Holky, nevíte náhodou, jak dlouho trvá zápis do katastrální mapy od vyměření geodetem?
Odpovědět
Do katastrální mapy si musíš podat návrh na vklad (s nějakou listinou), kde bude přílohou geometrický plán. Trvá dle k.ú. - týden a i 30 dní. V Praze možná ještě dýl. Geodet do katastrální mapy nezanese! Pozor! 8-) 8-)
Odpovědět
Ahojky :-) Kremrolko - jsme na tom stejně - svah, svépomocí a termíny taky sedí, tak jsem zvědavá :-D Jsem ráda, že je někdo podobný blázen, jako my - v dobrým! :-D Veru - tady okolo nás je to tak - starší tvrdí promrznout, mladší a modernější že se nemusí... vyber si x-) Lumber - my jsme jim hned dávali kolek a zapsání nám přišlo s fakturou - snad to s něčím nepletu (teď tahovýhoto ařozování a podepisování bylo najenou moc...) - ještě se večer zeptám manžela ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak to je pěkné. Jestli nám dají měsíc na vklad do katastru tak mě z toho asi švihne. Udělat kus základu, postavit zeď, zaměřit geodetem, vložit na katastr a potom s novým výpisem z katastru dát projekt na stavební povolení kde to bude minimálně 2 měsíce. Se stavebním povolením dořešit pujčku cca 1 měsíc. Potom bourat, udělat základy a postavit :-p . Tak holky, jestli tohle stihneme do zimy, tak to pořádně oslavím.
Odpovědět
lumber: Moc tomu nerozumím. Zeď není předmětem vkladu do katastru. A základy nemůžeš dělat bez stavebního povolení - mimochodem ani zdi vyšší 1 m (alespoň tuším, to nechci kecat). Pokud rozdělujete pozemek, tak k tomu zeď nepotřebuješ. Ale zaměření a vypracování trvá dle firmy - také se dává na katastr potvrdit a záleží i jak dlouho to tam trvá. U nás cca 1 měsíc, než dostaneš od geodeta a potom asi týden, než vyřídí vklad.
Odpovědět
Profilova fotka
veronika: stavíme z porothermu a máme bungalov.. takovej přerostlej, ale bungalov :D
Odpovědět
Profilova fotka
dneska sme šli na parcelu sekat... aby mohli začít příští týden dělat lavičky... bylo tam hrozně pampelišek.. a přítel těch 1200m2 sekal křovinořezem 3 hodiny.. chudák.. já to teda všechno hrabala.. taky pěkná práce :-/ na trávu si pak asi koupíme traktůrek :D
Odpovědět
Profilova fotka
Sorka 77 : U nás je to vzhledem k okolnostem všechno nějak složité a nelogické. Ale takový má být postup po dohodě se stavebním úřadem. Proto jsem z toho tak na větvi. Normálně bychom zbořili starý dům a postavili nový. Ale holt jak se říká "na posraného aj hajzl spadne" :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak jsme asi blazni, ale mame zalito!!!!!!!!!!!!!!!! :) Sice domichavac byl ten drazsi, ale to uz se v te cene domu ztrati:) Celou noc, cele dopoledne prselo, na poledne na 2 hod prestalo, tak se to nejak stihlo. Sice uz zase na to prsi, ale PRY to nevadi...:))))))))) A na tyden mame destem vystarano :) Presto bych byla radsi, kdyby neprselo, skrze povodne, je mi tech lidi lito, ale prirode se porucit neda...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?