Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
Cetla jsem clanek, ze cely cervenec ma byt letni pocasi s hezkou oblohou:) Jinak drzte dnes palce, manzel bude smlouvat pozemek za nami, ze by jsme prikoupili.. Vse zalezi jen na cene... :)
Odpovědět
veru a jak máte velký pozemek a kolik chcete přikoupit?
Odpovědět
jj uvidíme s počasím, těmhle dlouhodobým předpovědím moc nevěřím, ale snad bude hezky, na to že za tři měsíce už bude zase zima, tak jsme si hezkýho počasí moc neužili :-|
Odpovědět
my tady začnem se stavbou asi jako poslední, no aspoň od vás budu sbírat cenné zkušenosti :-D
Odpovědět
Ahojky :-D Počasí snad vyjde! Deště už bylo dost :-D My máme v plánu příští týden snad zalít podkladový beton a konečně začít zdít - jak jsme ve svahu, tak je to všechno na dlouhý lokty... Veru - držíme palečky!!! My jsme zrovna dneska podepsali smlouvu o odkoupení kousku pod náma :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím :) holky tak nám dneska přivezli snad poslední cihly a od pondělí se bude zdít... jinak sme už zaplatili zálohu na dřevo na střechu a zálohu na krytinu na střechu.... ty penízky jen lítají, je to hrůza!!!! a do toho ta naše svatbička za 14 dní.... člověk aby jen pracoval a pracoval :( přes prázdniny být hezky musí, protože kdyby nebylo hrozný vedro, tak nám ten domeček ani nevyschne a museli bysme ho nechat vymrzávat přes zimu :( kremrolka: zkušeností bude dost a dost uvidíš! Takže to pro něco dobrý bude :) já ti třeba můžu už teď říct, že jsou super ty cihličky nad ztracený bednění co nám tam ta stavební firma udělala....
Odpovědět
Profilova fotka
pavko, koukej přidat nějaký fotečky, já si pořád myslím, že máte jen tu základovku :D
Odpovědět
evculindo a nemáš obrázek jak bude baráček vypadat? mě to zajímá jak to máte řešené v tom svahu :-)
Odpovědět
Kremrolko - finální projekt (to, co se opravdu staví) nemáme, manžel to dost změnil a nemá čas to znovu překreslit :-N Takže bohužel neukážu :-| Snad až bude zase škaredě :-D Ale svah jsme řešili mezipatrem - vejdeme do vstupní místnosti a za ní už jsou schody - nahoru do pokojů a dolů do obyváku a kuchyně ;-) Jak to bude v PC, tak vložím ;-) :-) Dnes máme oslavu, takže stavební volno :-D Krásný den!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jsme naposledy zvysili strop na 320. Delnici se uz jen smeji :) Ale kdyz tam budou ledove stropy, podlaha, tak to klesne na 280 a to je tak akorad. S pozemkem je to zatim v jednani, pan chce za 1000 m2 1 200 000, coz je pro nas palka davat za zahradu. Jeste zkusime poptat pozemek vedle, majitele jsou pry v tisni. Nas pozemek je 924m2. Prisel nam novy navrh na koupelnu, zatim rozmisteni a tak, ale me se to celkem libi :) MAVO teda vy ficite :))))
Odpovědět
tak problémy s hypo pokračují...kdyby jsme se pětkrát neptali jestli do toho můžeme dát i zpětně fakturu za prodej pozemku, tak nic neřeknu...ale my se ptali...světe div se započítat tuto fakturu nemůžeme...a za změnu smlouvy je samozřejmě poplatek...mám toho dost-za těma stolama opravdu sedí odborníci na slovo vzatí.. 8-(
Odpovědět
veru, tak to je tedy raketka, my naštěstí tohle řešit nemusíme - stál nás málo a máme 1204 m2, ale vim, že takový a ještě vyšší ceny maji tady na periferiích Písku. Snad druhý soused bude skromnější Blazexx, no tak to je tedy paráda, to jen dokazuje, že opravdu je potřeba si to všechno nechat PÍSEMNĚ potrvdit a pak jim to omlátit o hubu
Odpovědět
Článek se načítá
Breberko tohle ti bohužel nikdo písemně nedá...na našeho agenta sem už vážně alergická, stále opakuje: to nevím, to nechápu, toho bych se nebál, nebojte v tom žádná klička není... 8-( ...no ale už v pátek to převzala jeho nadřízená, tak snad se to už pohne...protože mu z centrály poslali vyjádření k našemu problému, kde byli napsány úplně jiná čísla než máme my...samozřejmě nechápe jak nim došli, ale on by se toho nebál, protože v tom žádný háček určitě nebude...to, že s největší pravděpodobností poslali vyjádření k jiné smlouvě jiného klienta ho ani nenapadlo :-S ještě chvilku a vyrostu...a takovýhle v.ly platíme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my měli opět pravní víkend, fotky opět nikde, ale ve foťáku jsou, takže dneska nebo zítra bych se na to mohla vrhnout Zedníci vyzdil rohy do dvou metrů, zbytek stavby je v jednom Zaukolovali nás co za cihly hodit z desky, co uklidit, nachystat, co objednat, koupit.... no mám z toho hlavu jak meloun, tak snad vše dobře zařídíme.... :-) nosím u sebe papírek a odškrtávám co je hotovo, a nějak toho neubývá ;-( ale aspoň se něco děje :-D Blanzexx, tak to je blbý, že vám to neuznají.... takové inteligenty by měli rovnou likvidovat My máme pozemek 998m2, a za přepis, jinak bysme asi nestavěli... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my koupili pozemek relativne "levny" na lokalitu kde bydlime, 1500/m2. Samozrejme, ze je to tak i tak palka jak das, ale bydlime u Svateho Kopecku v Olomouci a pozemky tu stoji i 2500 Kc a vys... Domecek je hotov, do 14 dni bude hotova strecha a pak nastoupi pokryvaci :) Pavka tesim se uz na fotecky... Breberka: Tu strechu budete mit cernou lesklou nebo matnou? Diky A vsem hezky slunecny den... :))))))))
Odpovědět
veru, tak to jo, to je celkem pěkná cena oproti těm 2500/m2, ale i tak fakt masakr. střechu budeme mít tu matnou černou břidlici. Já tu lesklou nechci, přijde mi, že je jako mokrá a působí na mě uměle, ale to je věc názoru. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@blazexx Omlouvám se, že vstupuji do diskuze, jen chci přidat svůj postřeh. My jsme kolem hypotéky řešili problém, že po stavbě chceme vyvázat zástavu (byt) z hypo na pozemek a vše krýt jen pozemkem a domem (což je zástava pro hypo na stavbu a bude to bohatě dostačující pro obojí). Taky slibovali, jak pohoda a bude to snadný, standardně se to dělá... atd. Trvali jsme na písemném potvrzení, protože co je psáno, to je dáno a poradce se pak nemůže vymluvit. Byl to boj, ale nakonec jsme si to vydupali. Na tu požadovanou změnu dojde brzy, tak jsem zvědav, jak to dopadne. Ale každopádně budu rád, že budeme mít potvrzený papír a ne jen ústní slib. Banky si jednou musí uvědomit, že jsme klienti, kteří jim dají za ta léta pořádně vydělat a ne nějací žebráci žadonící o almužnu, s nimiž si můžou zametat, jak chtějí.
Odpovědět
@hugo58 ......To jsi první o kom slyším, že se mu to povedlo - jinak každé vysmáli :-| že by se blýskalo na lepší časy? zkusím tuto taktiku příště, až nám bude náš milovaný fin.poradce slibovat hory i s horákama :-) už teď jsem zvědavá jak se bude tvářit :-D Každopádně přeju hodně moc štěstí ať Vám to dopadne ve Váš prospěch a ten orazítkovaný papír ať radši ani nemusíte vytáhnout... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky tak jsem hodila pár foteček, ale už jsem zase o kus dál :-) ;-) Dneska jsme měli schůzku s krbařem, zatím jsme chtěli řešit jen komín, a on nás lákal na krb s výměníkem a kolektory.... tak to vypadá, že budem opět vyřizovat..... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky :) tak to jedu dneska zkontrolovat, včera nám založili první řadu, tak jsem zvědavá kolik to za den a půl povylezlo :) snad to půjde v pohodě... ten pán co nám to staví je fakt šikovnej, má i dobrý připomínky, tak budeme asi něco měnit (například jističe z garáže do technický a tak :) )
Odpovědět
tak nám přivezli štěrk-bo co to je :-D na vysypání základů...uděláme si o víkendu brigádu a rozhodíme to, dáme kary síťě a můžem konečně betonovat :-D
Odpovědět
ahojky holky, tak mi včera podepsali hypotéku :-D , ale neni to tak jednoduchý. Papírování okolo ještě bude moře, jen lítáme po úřadech, podáváme a ověřujeme smlouvy 8-).... ať žije byrokracie
Odpovědět
Profilova fotka
blazexx: to taky za chvilku pěkně poroste :) jak dlouho budete nechávat základovku stát? breberka: a teď už jen platit a platit a platit! :( my to taky tak máme... snad vám tu hypo a penízky dají hned a ne jako nám ]-( budu držet pěsti! jinak my máme dům asi do poloviny vyzděný.. za dva dny.. tak by mohli být do konce týdne aspoň naznačená okna. Jak mi ten dům připadal malinký když tam nebylo nic, tak mi teď třeba ložnice připadá zase hrozně veliká :D
Odpovědět
@mavo když bude hezky, tak cca týden...ale pokud ne, tak min 14 dní...aspoň tak mi to bylo vysvětleno :-) jinak mě teď ta základovka připadá taky malinkatá-a všichni naši známí mají taky ten pocit u svých staveb, ale ti co už jsou dál nás ujišťujou, že je to jen optický klam-až budou stát stěny budeme mít pocit opačný :-D koukám, že to máš podobně ;-) breberka gratuluju...a přeju pevný nervy, vím o čem mluvím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky tak mi se základovka taky zdála malinkatá a čím jsou stěny vyšší(už jsme přes dva metry) tak se mi to zdá obrovské.... =-) S penízka jsme teď na štíru, musíme zaměřit a zapsat stavbu na katastr, příští týden chci nechat pojistit... Teď zase řešíem komín..... :-|
Odpovědět
ahojky, tak hlásim, že jsme zdraví - hurá. Dneska jsme podávali na katastr smlouvy z banky na zástavu pozemnku, musíme nechat vše pojistit a pak až zapíšeme rozestavěnou stavbu, začneme čerpat hypo. hlásí hice, takže pro práci nic extra, ale pro schnutí všeho super :-) ovšem nám je to zatim celkem fuk, ale vám to přeju :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my sme teď taky vyčerpali jen 900.000 na základovku, ale po nás už chtějí peníze další a další lidi, jako na střechu kterou máme objednanou, okna, mzdy zedníkům, (materiál máme zaplacený) a na dřevo na střechu... jenže máme ještě 10dní do svatby a až potom chceme nechat rozestavěnou stavbu zapsat na katastr, aby to už bylo jako společné jmění manželů... :-/ a teprve potom nám uvolní další penízky.. chjoooo :-/
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo mavo to znám.... my teda zatím vyčerpali "jen" 640 tis. odhadce teď dovolenkuje i s naši poradkyní..(jsou to manželé) ale bohužel dovolenkuje i geodet, takže všechno až po svátkách Ale další věc co bude... volal mi kamarád, že sehnal na dnešek bagr, takže se bude srovnávat pozemek a bagrovat kanalizace, juchůůůů x-) jen ty prachy na kanalizaci zatím nejsou :-| ale až budou tak budem mít hotové sítě, všechny, paráda......
Odpovědět
tak holky a jsou tu první problémy :-| - máme špatně uvedenou akci v projektech - všude je rodinný dům, ale my můžeme dělat stavbu pro rodinnou rekreaci, (musíme to nechat přepsat) - máme malej odstup na jedný straně domu od plotu se sousedem, musíme to šoupnout o 1 m - jelikož nám berou i přístřešek s polu s domeme, museli bysme jít na stavební povolení, tak holt uděláme dům a přístřešek až pak, aby jsme se s tim nezasekali Manžela vyšlu za chvíli na úřad a bude zjišťovat, co všechno se musí předělat, aby jsme to pak hned podali. Je to pech :-|
Odpovědět
Profilova fotka
breberka: to je blbý!!! Snad to vyřešíte nějak normálně a v pohodě a včas... aby vám to zbytečně netrvalo :-/ Ti úředníci jsou fakt za trest než na pomoct :-/
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?