Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
pavka vítej, no musim říct, že tvůj fotoblob s rozdrolenou deskou jsem viděla, jak jsi tam dala fotky a koukala jsem na to jako puk, no dělali to fakt odborníci, kteří stojí za doporučení - lemplové ]-(
Odpovědět
nu mi dnes od rána makali na hrabání trávy, která nám přerostla a vyklízela a uklízela jsem naši trafiku - konečně se něco děje. dám fotky našeho prvního "super domku" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji za přivítání, s deskou jsou pořád problémy, příští týden, se máme sejít ještě s tím borcem od nich, protože zedníci řekli, že máme fakt dobře vyměřenou desku, ale že je o 10cm všude širší... tzn, že izolace desky měla být 10 cm extrudák+nopovka a barák 10 cm polyš a bude to muset být 20, aby tam nebyly teplotní mosty( cihly když jsou založené, tak je za nimi ještě těch 10 cm místa, jako mohli jsme zvětšit barák, ale už máme vše nakoupené.... no coment, chcem aby nám firma těch druhych 10 cm zateplení zaplatila... ]-( tak uvidíme, jak se k tomu postaví, protože momentálně tvrdí, že stavěli podle projektu... tak někde musela nastat chyba... :-S ]-( A samozřejmě, že jsme už jim nedali ani korunu!!!! Bylo to v rámci reklamace ;-)
Odpovědět
holky, tak jsem sem frkla nový album s našim současnym bydlením, tak můžete kouknout, odkud chceme utéct :-D, jo a je to panelák :-p
Odpovědět
Profilova fotka
breberko pěkné bydleníčko... to se vám ani nedivím, že chcete vy 3 z toho pryč...a taky jste si tam pěkně mákli s rekonstrukcemi... my se teď s přítelem mačkáme v mym dětskym pokoji... na 14m2 takže taky žádný prostor a všude spousta blbostí! přesně jak píšeš... do baráčku už nic takovýho nechci.
Odpovědět
@mavo no právě, většinu věcí máme sice darem, ale jsou to takový blbosti, se kterýma ani nevim, co s nima, jen je oprašuju a to mě dovádí k čílenství. Při stěhování je prostě proberu, něco dam segrě, to je takovej vetešník :-D a zbytek poletí
Odpovědět
Profilova fotka
jéje holky, my teďka bydlíme u mojí segry, a už se nemůžem dočkat až bude možnost se odstěhovat!!! přeci jenom svoje je svoje. Bydlíme v jednom pokoji v baráku, takže věci máme taky přehrše(všechno z bytu), a úplně všude, už se těším na prostor..... x-)
Odpovědět
Ahojky! Pavko - taky tě vítám :-D Koukám, že patálie vás teda nešetří :-| Nedejte se!!!!! Breberko - mákli jste si pěkně! Taky jsme rekonstruovali celej byt - máme 3+1, takže vím, o čem to je... Jsem zde teda spokojená, ale chybí mi zahrada, takže už se těšíííím :-) Jinak už nám padají pasy :-S Už to začalo vysychat a zase zapršelo, takže zítra betonujeme i kdyby padaly trakaře 8-) No, snad nám to už konečně vyjde a bude počasí malinko při nás!!!!
Odpovědět
Jo, ještě jsem chtěla.... Radunko - bordel panuje všude ]-( Obrň se a nedej se! Asi bych byla drzá a při novém předání bych chtěla podepsat prohlášení, že odevzdáváte všechno! Chjo, zbytečné zdržení :-(
Odpovědět
Profilova fotka
evcu děkuji... počasí vám dneska vyšlo, paráda... :-) Radu bude lépe, hlavně pevné nervy, konec papírování je nejhorší, ale ten pocit, že jsme to zvládli byl naprosto úžasný.... x-)
Odpovědět
Ahojky, holky, tak nemožné se stalo skutečností - máme zabetonovanýýýýý pasy :-D :-D :-D :-D Uf! To byly ale nervy x-) Tak, snad máme smůlu vybranou a teď už to půjde líp :-D Manžel teď seká trávu a kochá se - dneska nemohl od nervů spát, tak si to potřebuje vychutnat :-D A co u vás novýho????
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, pisu v rychlosti, musim se nabalit, zitra odjizdim na tridenni "beauty and lifestyle" do restortu Svate Kateriny :) Moc se tesim, ze si odpocinu a naberu sily. V pondeli jdu na gynekologii skrz cystu, rozhodne se, co bude dal, tak drzte palecky. Dnes jsem byla v rychlosti kouknout na domecek, uz je skoro po venec hotovy, je to super pocit koukat, jak rychle roste :) Fota dodam :) Evculinda: Tak ted uz to pujde jako po masle :) Poradne si ten pocit uzij, taky me kazdy posun domecku tesi u srdicka :)) Pavka 411: Vitam te tu, jak bude cas, kouknu na tve albicko :) Breberka: koukla jsem v rychlosti na bytecek, je moc hezky, co by za to ostatni lidicky dali, ale verim, ze se tesite do vetsiho!!!!!!:)))) Vsak se dockas, my vsichni!! .))) Tak se tu mejte hezky a brzy na videnou :))) Na pisanou spis :)))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky!!! Tak dneska jsem byla v práci mile překvapená, že je pátek, od rána jsem žila v domění že je čtvrtek :-N Taky máme v plánu posekat zahradu kolem stavby, tak uvidíme, jeslti počasí vydrží do zítřka... Evcu, pásy jsou super... a každý centimetr který přibude je super, jak jsem říkala my máme první šáru plus rohy, ale od pondělka by to zase mělo vyrůst.... zedníci se nám budou plně věnovat.. :-D Verun, přeji aby to dopadlo co nejlépe pro tebe a víkend si užij.... ;-)
Odpovědět
Sem tam, Vám sem fušuji. Přesně 3 měsíce od ohlášení stavby máme postaveno! Ještě náš čeká zateplení soklu a revize komínu a hromosvodu a můžeme se stěhovat! Hurá! Také Vám všem držím palce, ať Vám vše klape jako nám. Sice nějaké zádrhely jsme také měli, ale nakonec jsme vše zvládli celkem dobře. ;-) ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Jj, holky, koukám si to fakt užít :-D To hrabání v zemi mě málem zničilo 8-) :-N Pavko - je super zjistit, že je o den víc, co :-D Obráceně je to horší :-D :-D :-D Sorko - tak, to je provolaceeee :-D :-D x-) :-D :-D My se ty 3 měsíce hrabali v zemi a vy máte postaveno x-) :-D Joo, kdo umí ;-) Jinak nám dneska přivezli ztracený bednění. Zase lilo skoro celej den, ale ve slunečných chvilkách se to snažil manžel roznosit - no, máknul si :-N Uvidíme, jak bude zítra - snad se začně opravdu něco dít :-)
Odpovědět
holky krásně vám to roste zkoukla jsem fotečky my se vrátili z dovči, mezitím jsme zvažovali nějaké nabídky na materiál stále čekáme na povolení, už jsem se těšila že to bude ve schránce když jsme se vrátili z dovči a to nám dávali jen na vědomí že začlo schvalovací řízení o tom že máme stavbu 1,5 metru od příjezdový cesty (navazujeme hned garáží) místo povolených 2 m, chjo jestli my se někdy dočkáme :-|
Odpovědět
Profilova fotka
veronika: roste vám to jako z vody! Jak dlouho vám stála deska než ste začali stavět? Nám mají dnes zalívát a za týden začít! Tak nevím jestli to není brzo.... Držím palečky, dej vědět, jak si na gyndě dopadla! evculinda: to je bezva!!! já vždycky jak viděla jen o kousíček víc, tak jsem se strašně radovala!! a je vidět, že se tam pořád něco děje :) sorko: pááááni, to se máte! Kéž by nám to šlo taky takhle po másle... ale nemáme dřevostavbu tak se to trošku potáhne, ale do vánoc snad taky budem bydlet :) kremrolko, neboj, dočkáš se... taky doufám, že když se nám to vleklo s hypo, tak sme si to na tom už vybrali a teď půjde všechno jak po másle! tak to ber taky tak... někde se nějaký ten zádrhel musí objevit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky... tak počasí nám nepřeje, ale nějak to musíme přežít, červenec má být krásný, tak snad to pak už bude pod střechou... ;-) a počasí nám bude buřt :-p Zedníci neodhaldi trvání výměny oken, tak se jim to protáhlo... až do této středy :-( Jaké stavby stavíte?? a svépomocí nebo na klíč, či dodavatelsky?? My máme ohlášce svépomocí, ale zatím teda nám základy dělala firma, a hrubou zedníci, střechu taky firma, ale pak až to bude hrubá pod střechou tak nastoupíme my... :-) už aby to bylo...
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě jsem teda zjístila, že jsem pěkně dlouho nedodávala fota do alba, tak bych s tím měla něco udělat :-)
Odpovědět
ahojky, u nás počasí naopak stavařům přeje, je příjemně a neprší, ale nám je to prd platný ;-) pavka, my stavíme sami, dřevostavbu europanel, ale na něco si vezmeme firmu, jako elektrika, voda a střecha, ale stejně u toho manžel bude minimálně asistovat
Odpovědět
Profilova fotka
pavka: my máme dodavatelsky.... něco jedna firma (základy, hrubá stavba, vnitřky) a zbytek po kamarádech (střecha, okna, elektrika, sanita, odpady, topení.. :) ) a ta firma už to bude zase jen finišovat :) a máme to z porothermu :) breberka: to půjde, neboj!!!!
Odpovědět
@mavo já vim, ale už se nemůžu dočkat :-)
Odpovědět
my jsme na tom jako breberka, stavět chceme svépomocí, na něco firmu, ale manžel bude asi u všeho asistovat teď jsme si nechali nacenit za kolik by nám postavili základy plus hrubou stavbu od firmy která v okolí stvěla většinu baráků no a myslela jsem že mě omejou, takže fakt to bude svépomoc, materiál máme přes známý (oproti těm cenám od firmy kolikrát i víc jak za polovic) a na stavbu manžela a kamarády, kteří už nějakej ten baráček postavili, tak snad to bude v pohodě, ono kolikrát ani firma není zárukou kvality, viz. třeba pavka
Odpovědět
kremrolka, kdyby jsme si nechali dům udělat na klíč, tak za to dáme takovou raketu, že do toho bysme v životě s manželem nešli, věříme, že to snad za půlku zvládneme, tak uvidíme. Zatim v tom máme 240 tis a to se ještě absolutně nic nedělo. Dělam si rozpočet a píšu stavební denník
Odpovědět
Ahojky, u nás je taky počasí nic moc, ale snažíme se dělat po chvilkách 8-) Stavíme svépomocí a jen na střechu budeme mít firmu. Zatím dělá manžel s mým strejdou a až budou potřebovat víc ruk, tak máme na telefonu pár kluků :-) Včera jsem si mákla s manželem a dneska nemůžu na ruku :-D :-N :-D Koukám, jaký máte rychlý termíny :-N My počítáme s příštím létem a fakt doufám, že to půjde x-) x-) x-) Domeček nemáme nejmenší a děláme opravdu sami, takže tak.
Odpovědět
jj já taky, pak mám v excelu tabulku, hlavně taky kvůli stavebku, jednu kolonku kolik jsme utratili a jednu na kolik máme faktury, ta druhá zatím zeje prázdnotou :-|
Odpovědět
Profilova fotka
kremrolka bohužel jsme ten případ, základovka na hov.. no vlastně už to začlo u projektantů.... snad přípojky vody a plynu a elektra budou ok, ale to bysme sami nezvládli a firmu na to potřebovali tak jak tak, máme průstřely pod cestou :-) Teda zatím elektřina slouží dobře, vodu už jsme si taky pustili z řádu, ale stavime ze studniční vodou, takže smlouvu zatím na vodu nemáme... a plyn raději ještě pouštět nebudeme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a jinak teda my už utratili přes 700 tis., a proúčtováno máme 640tis., ale už máme základovku a cihly a vše ke stavbě hrubé.... a taky máme vodu, plyn, eletro(to vlastně bylo skoro zdarma od ČEZu) :-| A taky mám bloček, no teda vlastně blok kde si vše píšu a ještě píšu stavební deník, tolik zápisků..., ale teďka předám SD zedníkům, ať mi tam taky něco pisnou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hooooolky! Teď mi volala přítel, že už máme hotovou základovkuuuuuuuuu! A ve čtvrtek nebo pátek by měli přivézt cihly!!!!! juchuuuuuuuuuuu my si taky všechno píšeme.... a ještě než sme začali, tak sme do toho narvaly přes 200.000,-! Buňka, plot, studna (vrt), projekt, přípojka elektro.... síla!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, teda diskuze se rozjela, co jsem tu nebyla:) Dnes jsem byla u toho gynekologa a cysta se ztraci, nejak tomu nemuzu porad uverit, ale jsem za to mooooc rada :) Vsem dekuji za drzeni palecku a za optani :) Mavo: cenu za zakladovku ti zjistim, tohle jde pres manzela:) Jinak my, i s pozemkem vydali zatim 2.200 000 - za pozemek, projekt domu, studnu komplet, architekta a material hruba stavba. Dum nam stavi firma, manzeluv znamy a odhadovana cena stavby domu v Porothermu cini neco kolem 4 mil.Kc, coz dum katalogovy a o tretinu mensi 4,7 mil. Jinak uz zaciname poptavat strechu, mate nekdo zkusenosti? Jinak jsem si nechala poptat architkta na fasadu domu, plotu a cena se pohybuje od 5-10 tis. Jsem zvedava, ,kolik si reknou za zahradu :))))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?