Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo super!!! my se o víkendu trápili s plotem :-| no jako snažili jsme se, ale musím konstatovat: PLOT NÁM HYZDÍ STAVBU :-p
Odpovědět
tak se holky trochu děsim předpovědi, nad ránem tu u nás pěkně sprchlo a to bychom chtěli asi zítra začít rovnat terén a se základy, aby byla deska do konce týdne hotová. Ach jo :-|
Odpovědět
Profilova fotka
mavo, tak to teda pěkně frčíte, blahopřeji. @breberka tak vy už taky? Vidím, že jsme tady jedni z posledních :-o . Ale příští týden bychom měli mít údajně povolení, tak uvidíme. bourání mám domluvené. Jenom zavolat. A pak hurá na to ať vás všechny doženeme :-D
Odpovědět
Ahoj holky :-D Manžel vás průběžně čte, já nestíhám :-D Mavo - díky za spotřebiče ;-) Moru mám teď a jsem spokojená :-) Uvidíme... Jak peníze??? Nám dorazily rychle, nebyl problém - akorát se manžel podepsal jinak než v bance, takže nemůžou brát splátky 8-) :-D :-D Ale už je to v pořádku x-) Frčíte pěkně!!! U nás nastal problém s opěrnou zdí - hutněním se nám posunula, takže dneska proběhla betonáž tak nějak navíc, mimo plán, ale aspoň se to už nehne - vyhnutá je, ale snad to bude dobrý :-| Zašprcly se nám cihly - nemají kamion, aby je dovezli, tak dneska aspoň paletu, abysme doložili první řadu a ve středu už zbytek. Pořád čekám, kdy se to rozjede ]-( :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo na kolik vás vyšla střecha, jestli to můžeš rozepsat, dřevo, tašky, izolace.... děkuji
Odpovědět
tak už bagrujeme :-D :-D :-D , snad se to dneska stihne srovna a i vyhrabat základy no a zítra nebo pozítří vylejem pasy
Odpovědět
Profilova fotka
@pavka411: no střecha nás vyšla na 570.000,- 220.000,- tesaři (dřevo, statik, práce..) 150.000,- tašky a 200.000,- latě, folie, práce, klempíři, ... víc ti to asi nerozepíšu, protože jsem ještě nedostala konečný faktury.. ale my máte střechu jako kráva - na zastěvnou plochu 230m2, tak nevím, jestli to to pomůže....
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo děkuji, vím, máte bungalov, tudíž asi i vazbovou střechu, ne?? tam je toho dřeva třeba hodně :-) jen u nás cena za dřevo lítá od 60 do 112 tisíc, tak jsem chtěla pro přdstavu :-)
Odpovědět
Breberko, tak ať to klape!!!! ;-)
Odpovědět
@breberka Tak snad máte hezky a jde Vám to od ruky :-) Závidím a hltám každou informaci páč nás to čeká na jaře :-) @pavka411 Taky budeme mít bungalov a nedovedu si představit cenu střechy, takže díky za každé info :-)
Odpovědět
tak včera jsme stihli srovna terén a vybagrovat 1 stranu domu (7 hodin práce), dnes to dorazí, přivezou kameny, zítra zalejeme pasy a snad v pondělí začneme ztracený bednění a desku - počasí rozhodne za nás. Hlíny máme, že bysme jí mohli prodávat. Dnes nebo zítra konečně hodim do albíka nějaký stavební fotečky. A přišlo nám oznámení o zahájení řízení kvůli povolení ČOV a studny, takže koncem měsíce to bude. Snad to taky klapne bez problémů.
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka: Tak to je super, tesime se na fotecky!!!! A myslis, ze do Vanoc to bude v novem? :) Mavo: Jste tak 2 mesice dopredu oproti nam:) Vase delniky bych potrebovala, my za 14 dni mame polozene jen prkna na strese, takze porad prsi do domu. Vcera jsem tam 3 hodiny vymetavala vodu, mam ruku sam mozol. Pry tam udelali nejake diry, aby ta voda tekla ven, ale v mistnostech byla voda az 5 cm nekde. Volali jsme stavebnimu dozoru, ale pry to nevadi, presto me to stvalo. Jak jsem vodu vymetla, zacalo zas prset, uf, at se to uz pod strechou :) Jinak holky uz blaznim, sedim porad nad sanitarni keramikou, vzdy neco vyberu a bud se to nelibi manzelovi, nebo je to drahe. Jednou jsem rozhodnuta pro kulata umyvadla na desku, po druhe pro zabudovana hranata:) Uz z toho blaznim, do konce tydne musime mit vybrano! :( Jinak zkouseli jsme tu vanu ravak Evolution a je MALA!!!! Sice ma rozmery 180x120, ale pocita se to od kraje ke kraje a jak je uvnitr obla, tak je malinka, mazel ma 185 cm a jen si do ni sedl. Takze u nas klasicky tvar. Pavka411: Jaky plot mate? Beton nebo pletivo? Diky Vsem preji hezke pocasi, at jde vse od ruky :)
Odpovědět
Článek se načítá
@veronikapulkertova do Vánoc nee, to by musel manžel zrušit práci a to nejde :-D, ale snad to jaro, uvidíme, jak to půjde rychle, nechci, aby se mi strhal a nebyl unavenej a nevrlej :-) Voda v baráku naštve, to věřim. U nás včera byl 15-ti minutový lijavec, ale i s větrem, tak tu bral, co se dalo, fakt mazec. Snad do zítra nesprchne, jinak máme základy plný vody a budeme "kýblovat". my určitě půjdeme vanu taky prubnout, manžel má 186, takže hlavně on bude zkoušet, zda se do ní v poho vejde. Já mam raději sprchu, takže mě na ní tak nesejde. Nakládam se do ní, tak 1x do roka v zimě, když jsem fakt vymrzlá
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova máme pouze stavební, včera to měli přijet z té staveb. policie zkontrolovat a nikde nikdo, akorát buzerujou lidi ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova: ty jo... vážně ta vana Evolution tak malá? My jsme jí taky chtěli, tak už máme v koupelně přípravnu na 180cm vanu... aby se tam vešla... tak to si do ní taky budeme muset lehnout, my sme chtěli větší, protože se rádi koupeme spolu tak abysme se tam vešli... ještě se mi docela líbí Magnolia... neboj, brzo nás doženete... elektriku sice už máme hotovu, ale zedníci teď nějak stávkujou, tak vůbec nedělají vnitřky :( hlavně se kvůli nim pospíchalo s elektrikou aby mohli začít a nic... holky, jinak máme na chvilku vystaráno, asi do konce týdne :D přišly nám konečně po 3 týdnech peníze od banky, zase nějaké malé uvolnění peněz.. a taky nám dorazily penízky ze státního fondu, tak poplatíme do pátku co máme za dluhy a můžeme žádat nanovo :( @breberka: držím palce, aby vám nepršelo a počasí vyšlo a mohli jste zalívat a betonovat! stavění zdar!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo Taky jsme byli z vany prekvapeni, protoze vana ma mit 180x120, ale meri se to od kraje ke kraji, ty kraje jsou hrube a jak je vnitrek vajickovy, uvnitr prostor je opravdu maly. Taky se nam moc libila, ale mazel si tam opravdu jen sedl a to ma 185, dva se tam 100% nevlezete:) Mozna v kleku oba dva :))) Magnolia se nam taky moc libi:) Ale urcite ozkousejte, my zvazujeme magnolii a sonatu, ale chci si ji taky ozkouset:) Mno uz by si mohli nasi delnici pohnout, dokud je jeste jaks taks pocasi :)
Odpovědět
ahojky, tak jsem večer hodila do albíka pár foteček, můžete se kouknout ;-)
Odpovědět
Odpoledne nás čeká exkurze do Sika a budeme vybírat obklady, dlažbu, sanitu. Těšim se mooc.
Odpovědět
Profilova fotka
Jeee, super, tak hod vecer do albicka fotecky, co jste vybrali :)))) Tesim se :)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka taky jsem moc zvědavá. Holky, v úterý přijede kontejner, domek se vyklidí od zbytků krámů a potom hurá na odstrojování. V říjnu bychom chtěli začít se základy. Tak nám držte palce. Příští týden mi slíbili ze stavebního úřadu zaslat povolení :-D :-D :-D . Tak snad to klapne. Jenom ta bouračka kdyby nemusela bejt, to by bylo blaho. firma nám to slíbila postavit zhruba do měsíce od základů. Tak to bude o chlup se zimou. Snad počasí bude přát.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber: tak držím pěsti, ať to všechno v pohodě stihnete a už vás nic nebrzdí! @breberka: taky chci vidět co jste v siko vybrali... my se tam taky chystáme, ale nevím kdy :( protože mám od září druhou práci a od října do toho všeho ještě školu :( holky, hodila jsem do alba nový fotky... ještě musím zítra nafotit zazděný posuvy na dveře a komplet hotovou střechu, už máme pokryto!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
Lumber: taktez drzim palecky :) Mavo: Super, tise zavidim...:) nam jeste do domecku prsi, ted budeme strechu betonovat, pak nastoupi krovari a pokryvaci, pocitam, ze do 3 tydnu snad mame taky strechu nad hlavou :)
Odpovědět
@lumber tak ať to běží jako po másle, přeju ti to ;-) @mavo je to fakt rychlost, jak frčíte. Obdivuju tě, že si toho tolik nakládáš, tak pevné nervy s prací, školou a stavbou ;-) Jinak Siko nic moc. Byla jsem celkem zklamaná, to co mam v albu předvybrané tam téměř neměli. Jen umyvadlo Ovato - je strašně málo hluboké, takže nee dlažba Defile mě zklamala, moc se mi nelíbí vany neměly, obklady ne všechny... Jen do kuchyně Glaze verde mě nadchlo, je to přesně podle mých barevných představ, takže alespoň něco. Takže jsme se rozhodli, že spodní koupelnu uděláme přírodně, hnědo-béžovou (líbí se mi Bamboo - ale neviděla jsem ji) a Zbylé dvě do červena - asi to Via Veneto - sice to neni tak červené, jak jsem si představovala, ale neni to tak hrozné. Nejdřív musíme vybrat dolu podlahu, která bude v předsíni, chodbě, koupelně, jídelně a obýváku stejná a pak doladíme tu spodní koupelnu, aby to ladilo. Bude to ještě oříšek, ale do středy musim vědět rozmístění sanity dole kvůli odpadům do základovky
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka, s tim vyberem v Siku je tou nas v Olomouci to same:) Maji tam vsechno a nic:) Ovato se manzelovi taky nelibilo, taky mu pripadlo melke, me se libilo :) Kolekce defile se nam libi a v koupelne ji budeme mit, videla jsem ji na zivo a vypada jak drevo, coz je nas ucel koupelny, prirodni, proto ty "kameny" umyvadla, zachod, bidet... Vany tam taky nic moc nemeli, jen tu evolution, ta je mala, tak holt koupime sonatu a pak budem cekat, co nam dovezou:) Mrkni jeste na obklady: http://www.paradyz.com/cz/Collection/... http://www.tizzio.cz/koupelny/produkt... Je jich tam spooooousta, urcite si vyberes:)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tak to s tou naší stavbou nebude tak žhavý :( teď sme tam byli s instalatérem... a máme hrozně slabý příčky v koupelně! Já si to nepřemeřila, jen jsem viděla na nich napsaný 14A tak sem myslela že to je 14,5 AKU a oni to jsou jen 7cm! :( tak říkal, že by nám rozboural celý stěny! Tak to budeme muset dozdívat, ale jen nikama, protože celá stěna by tam nešla - nevešel by se nám tam potom sprcháč :( chjooooooooooooooooooooo!!!!! Sem z toho pěkně zdrblá!
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo tak to je škoda (i když niky nevypadají taky šplatně, líbí se mi na knihovnu) člověk aby si hlídal úplně všechno. A v projektu jste měli jaké?
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber: celý projekt stojí za prd, to je taková rychlokvaška.. ale i v tom blbým projektu jsou napsaný aspoň 10ti cm!!! a já viděla u stavitele na stole napsaný ytong a celý to stavíme z porothermu, tak sem mu volala, že příčky uděláme taky z porothermu a ne z ytongu a že do té koupelny chceme 14,5 AKU! a on tam dá 7!!!!!!!! :( a to nechápu jak mohl udělat, protože nad tím jinak přemýšlí a dělá nám tam super věci který jsme v projektu neměli a mají hlavu a patu.. jako odvodnění domečku - terasy, schod na terasu protože nad terasou máme ve svahu pole tak kvůli přívalým dešťům... a teď tohle :(((
Odpovědět
Profilova fotka
Mavo, to me mrzi, doufam,ze najdete brzy nejlepsi reseni a stavba domecku bude moct pokracovat. Na druhou stranu te obduvuji, jak se v tom vsem vyznas, manzel je taky uplny laik, takze to vse nechavame radsi na stavebnim dozoru a stavebni firme (manzeluv znamy), jinak by jsme pokazili vse, co by se dalo. Proste Pat a Mat ...
Odpovědět
Ahojky! Výběru obkladů už se děsím teď x-) x-) x-) Ale snad vyberu a nepřeberu :-D holky, máte někdo rekuperaci?????? Co to obnáší???? Děkuju!
Odpovědět
Mavo - chjo, to mě mrzí :-( Snad něco vymyslíte!!!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?