Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
@pavka411 tak to je super, pak přihoď nějaké fotečky, ať se můžeme kochat. Celkem to tu trochu ochladlo s tim počasim, co :-D My snad zítra už začneme s těma pražcema, ale vše záleží na počasí, chjo Řeším dilema. Jaké barvy dřeva nakombinovat nebo zda sjednotit. U nás bude dole a asi i nahoře všude hnědá dlažba a tmavá plovoučka (ořech nebo nádech do červena) Jaký byste vybrali: 1.) interiérové dveře a zárubně 2.) někde máme nosné sloupy, které budou vidět, jsou z přírodního smrku, takže bílé až nažloutlé 3.) ještě budeme mít dřevěné schody 4.) nábytek (líbí se mi opět ořech, nebo wenge s dvířky v bílé lesklé a nebo javor) Máme to vše mít v jednom tónu, tedy mořit nebo nee. Četla jsem, že se ladí podlaha a dveře, ale co ten zbytek :-| Díky za tipy
Odpovědět
Profilova fotka
Tak manža dneska volal střechařům, že přivezli dřevo, tak střechař říká: super to v sobotu začnem.... teda zítra je sobota, no tak to začnem zítra :-D Držte palce ať je hezky... fotečky mám v mobilu a nemám je jak stáhnout, protože nám šla do kytek nabíječka k noťasu ]-( @breberka dřevo se blbě kombinuje, můžeš mít stejný druh a stejně to bude jiný odstín, držela bych se té podlahy a dveří
Odpovědět
@breberka já zas četla že dveře s podlahou by neměly mít stejnou barvu, stejně ji nikdy netrefíš úplně stejnou a je lepší minimálně o odstín tmavší nebo světlejší - třeba podlaha ořech x dveře wenge zrovna tahle kombinace se mi strašně líbí, ale z hlediska praktičnosti se bojím těch tmavých dveří, aby na tom nebyly vidět obtisky my jsme teď byli na dovče a bylo tam v koupelně stojící skleněné umyvadlo na wenge desce - no to měly ty uklízečky fakt za trest, člověk si to v tom dvakrát umyl ruce a vypadalo to příšerně :-| stejně tak nábytek byl v barvě wenge no a když jsme odjížděli od malýho byly všude tlapky, to samý když sis položila třeba hrnek nebo něco hned bylo vidět kolo já měla v plánu podlahu ořech, dveře plus nábytek wenge (v kombinaci s bílou), ale fakt to začínám přehodnocovat a i když to není tak pěkné a moderní půjdu asi do světlejšího dřeva - bělený dub, javor,...
Odpovědět
jinak dneska manžel s mým tatkou zdí, měly by se stihnout čtyři řady a zítra se bude dělat věnec :-) tady je celkem hezky, sice po ránu už pěkná zima, vítr, že perlit lítal všude, ale jinak hezky svítí sluníčko, hlavně že neprší
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, tak máme krovy na střeše... už t ovypadá úžasně, jen nás naštvali zedníci, protože si domluvili práci na 14 dní jinde, v baráku, kde by mohli dělat i za deště ]-( :-| takže budem 14 dní čekat až to dodělají a pak podzdí střechu aby mohli naběhnout klempíři :-| pán už se tam byl na to mrknout.... sbírám momentálně údaje o oknech... jinak nám byl na stavbě pán nabídnout sádrové omítky... co jim říkáte?? Já jsme ještě nečetla recenze, jo cena je 240m2
Odpovědět
Profilova fotka
Jejda, to je krása číst jak pokračujete. My se teď pereme s úvěrem. Chyběli jim nějaké podklady tak jsem to rychle všechno dávala dohromady a dneska slavnostně odesílám. Doufám, že už to bude všechno. Domeček už máme bez stropů a zůstávají jenom zdi. Na ty by snad měl dojet příští týden bagr a pěkně to shrnout. Nějakou suť dávame švagrovi pod terasu, mají ji asi metr zvedlou od terénu, něco si necháme na podsyp my a zbytek se pravděpodobně odveze. Takže pokud nám klapnou ty penízky a nebudou to protahovat jako některým z vás, tak snad na začátku října začneme dělat základy Už se nemůžu dočkat.
Odpovědět
@kremrolka01 jakou budete mít barvu oken? u nás dnes manžel s kamarádem a bagříkem zahrabávaji rozvody ke studni a zítra už se začíná pomalu stavět. Pražce máme umístěný, tak hurá na panely :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka ahoj breber, vy nebudete nechávat desku schnout? nám právě dělňasové řikali, že i když máme dřevostavbu, měli bychom desku nechat 3-4 týdny vyschnout, že je to dost velká zátěž i tak.. :-S takže my si budeme muset udělat pauzu :-(
Odpovědět
@radunk.a nebudeme, už je hotová 2 týdny a než se začne pak dělat patro a zaklopí se to, tak to ještě nějaký pátek potrvá a okna vidim tak v říjnu, listopadu
Odpovědět
Profilova fotka
@radunka.a nám říkali, že základovka te%d stačí tak týden dva nechat ležet... tak sme to jen tak týden dva nechali a hned se zakládalo a zdilo až do aleluja :) holky, nám zase dělají problémy z banky... potřebovali sme uvolnit další peníze a oni najednou že potřebujou věcný břemeno k parcele souseda, jenže on to má už 2 týdny a teď jde minimálně na týden do nemocnice na operaci, tak jako nevim kdy nám to podepíše - nechá ověřit podpis :( je to v ................ a to už mají zítra nebo pozítří přijet sádrokartonáři a mají začít dělat přípravu na stropy na sádroš :( a příští pondělí nám budou montovat okna a ty budeme muset doplatit a hned jak budou okna tak se bude dělat podlahový topení a to taky budou chtít zaplatit :( Já se otáčím jak blbec ve dvou pracech a prašule furt nikde :(
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo prosím tě, jaký věcný břemeno k parcele souseda? To je jako co? A u jaké banky máte úvěr vyřízený? Co čtu, tak vám tam pořád někdo dělá problémy. To je potom docela na po......Jestli to tak budou dělat i nám tak potěš koště.
Odpovědět
@breberka kvůli ceně dáme nakonec asi plasťáky, a ty budu nejspíš volit zevnitř bílý
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky, my chceme plasťáky určitě... jen přemýšlím na barvou jestli nechat celé bíle a nebo jen vnitřky??? hmm toť otázka, ale už bych to měla rozlousknout :-)
Odpovědět
@kremrolka01 tak to jo, já právě stále řešim dilema - dekory dřeva a dospěla jsem k tomuto. Podlaha bude ořech, nábytek javor, nosné sloupy necháme jak jsou, takže světlé přírodní (smrk, dub?), dveře a zárubně ořech nebo javor (myslíte, že by bylo blbý mít třeba v obýváku javorové, ale na chodbě ořechové? - vidět na ně současně neni, je to za rohem) no a okna se manžel uvolil, když jsem už nešťastná konstatovala, že nevim, jak to nakombinovat, že si mam tedy dát, jaké chci. Budou dřevěné a tedy ořech :-D. Ještě řešíme podlahu zda od Eggra lamino nebo máme nabídku Finské dřevěné - je nádherná, cena vyšší,ale zádrhel je v podlahovém vytápění. Zjišťujeme, zda by jí to nevadilo
Odpovědět
Dala jsem do albíka ty barvy na okna, jedno je lískový ořech a druhý mahagon ořech, co se vám líbí víc prosím, díky
Odpovědět
@breberka mně se víc líbí ten lískový ořech, mahagon je bude asi dost do červena jinak na sapeli.cz si můžeš zkusit kombinaci dveří s podlahou a barvou stěny v různých místnostech myslím, že asi v tom ořechu budou dveře vypadat líp zvlášť jestli bude světlej nábytek no zkus tu kombinaci, je to celkem užitečný ;-)
Odpovědět
@kremrolka01 :-D mě taky. Kukala jsem na ty webovky, je to pěkný, ale pro mě moc nepoužítelný, když se nedá změnit i třeba sedačka.... :-) Ořech dveře jsem si tak myslela všude, jen v obýváku dát ten javor, tak nevim
Odpovědět
Profilova fotka
lumber: no my sme koupili část pole... a k tomu našemu pozemku byla udělaná cesta, kterou ten náš soused převedl na obecní úřad, takže to je už obecní cesta.. ale takový cíp k nám patří sousedovi.. a kdyby se náhodou zbláznil, tak se na parcelu nedostaneme, protože je obecní cesta, potom ta sousedova a před náma ještě jedni sousedi... takže buď potřebujeme souhlas od jednich sousedů, že kdyby se něco stalo, tak bysme mohli chodit přes ně, ale lepší by bylo věcný břemeno užívání na tu cestu, která je toho souseda= chlápek, který nám to prodal :)
Odpovědět
@mavo tak to je taky pěkný, snad vám na to přistoupí a nebude moc chtít, ale někdo toho využívá a rejžuje :-( Tak u nás už máme studnu se skružema, strženou zem od sousedova pozemku a můžeme začít stavět opěrnou zeď no a zítra už to snad vypukne, manžel dneska s kamarádem dousazujou základový přažce a zítra se začnou montovat panely :-D. Bohužel jsme se synkem narůdci (rýma a kašel), tak tam zajedem jen na čumendu odpoledne.
Odpovědět
Profilova fotka
A zase ty úřady... ]-( :-S Povolení máme a furt se jim něco nelíbí. Musíme změřit jak daleko jsme od potoka, snad se vejdem 8-(
Odpovědět
@pavka411 jak je to možný, přeci když jednou povolení daji, tak by to mělo být OK, ne :-| . kde to žijeme
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka: zrovna dneska jsem říkala dědovi, že to je horší než za totáče... akorát všichni buzerují, všechno nám berou (viz třeba porodný... o stavebním spoření nemluvě) .... A jak pokračujete vy? CHCI FOTKY!!!!
Odpovědět
@mavo zatim neni co fotit, pražce už jsou hotový a část vložných prken, zítra to snad kluci dodělaji a pak se začne stavět :-D. Pražce byly masakr, protože je musíš mít po celym obvodu ve vodováze a jak máme veliký dům, byla to makačka. No a manžel taky musí někdy do práce :-D S porodnym mě včera ve zprávách nakrkly, protože když bysme měli druhý, bude šlus, ale holt s tim nic neuděláme :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Myslíme si, že někomu vadíme, máme jednoho povedeného souseda ob tři baráky, tak nevím, už si byl na nás jednou stěžovat, ale to nám úřednice řekla na rovinu, že on do toho nemá co kecat. Jako dojebaná jsem celý den, fakt se daří.... od léta jsme byli v klidu, nikdo neprudil, teď pře měsícem ta stavební policie a teď zas toto, myslíte, že je to náhoda??? :-S ;-( ]-( Fotečky se pokusím o víkendu, dneska ještě nafotím příčky co máme vyzděné a hodím to tu s krovama najednou ;-) A o tom co se děje v našem státě, škoda mluvit, ale nenaděláme nic!!!!! |-|
Odpovědět
@pavka411 asi nějakej závistivec nebo co ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte vsichni, konecne zpatky z dovolene :) Musim precist vsechny zpravicky a napsat vam nasi, z domecku po prijezdu jsem byla vytocena, ale vse pisnu dopo, az malicka usne :)
Odpovědět
ahojky holky, tak toto mi poradili ohledně kombinace dřeva: Dobrý den, co se týče dřeva, je důležité k sobě kombinovat pouze dřeviny, které obsahují stejné odstíny barev. K ořechu se tedy velmi dobře hodí dub, který můžete použít třeba na schodiště. Sloupy v prostoru obýváku ponechte co nejvíce v přírodním odstínu. Dveře a obložky můžete zvolit jednobarevné, např. bílé, velmi pěkně prostor oživí. no, bílé dveře bych nechtěla ani náhodou :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka: Taky budeme mit podlahu orech a dvere budou wenge. Kuhynska linka wenge+magnolie vysoky lesk a nabytek obyvaci pokoj atd.bud wenge, coz bych byla radsi nebo orech. I okna jsme se snazili sladit do orechu. Tudiz u nas budeme kombinovat jen tyto dve dreviny. Doporucenych bilych dverich bych se bala, ty sloupy bych nechala tez co nejprirodnejsi a schody bych sladila s drevenou podlahou, at je to plynuly prechod materialu. Kremrolka: My tez doma mame wenge a zustavaji tam same tlapky, ale zalezi na pouziti laku na drevo, jsou pry laky, ktere zamezuji na tmavem dreve nechavat otisky. Na druhou stranu s tou udrzbou by clovek musel resit vse-zadny skleneny konferencni stul, natoz jidelni, zadne chromove spotrebice, deti tam delaji otisky, myslim, ze to proste k domovu s detmi patri... Pavka 411: my tez jsme ted cekali na pokryvace, maji nastoupit v pondeli, uz cca 3 mesice se dela strecha :((( A to ma v pondeli prset, ale mam prislib, ze tam budou za kazdeho pocasi s plastenkama, tak jsem zvedava. Lumber: Drzim palecky, at to s tim uverem co nejdriv klapne a muze se pokracovat :) Jinak jak tak koukam, vsichni stavite jako o zivot, to je super :) Musim jeste zkouknout fota. Uz mam navrhy zahrady, 2, tak pokud budete mit cas, juknete. Jde o prvni navrh, kde se prevazne resila dispozice prvku na zahrade :) Mejte se hezky a klidny vikend vsem.... Mavo: Penizky je to jedine, co nas netlaci a stejne mame same problemy s domeckem. Pred odletem na dovolenou, to jeste pred 14 dni mi byla prislibena strecha, ze se komplet dodela, ze ze dodelaji okno navic v obyvacim pokoji, ze spravi pristresek atd. Po 14 dnech se vratim z dovolene, unavena, s kuframa v aute jedu primo na dum a malem mi spadly oci z dulku, 14 dni to tam stalo a nic se nedelo. Samozrejme ze tasky stoji vyskladane pred domem celou tu dobu. Manzel je stale v Americe, takze jsem vse resila ja. Nastoupili tam ale uz elektrikari, tak alespon nejak se to hnulo. Strecha se pokryvat od pondeli a do 14 dni by mela byt a do te doby se ma dat do kupy i okno a pristresek, dohlednu uz na to :(((
Odpovědět
Profilova fotka
holky,... muzu k vam,... chodim do jara 2009,.. ale to jsme nejak prosvihli,.. takze patrím spíš sem.. tak jestli me přijmete =-) dnes se nam dela venec druheho patra,.. a snad do 14-ti dnu bude strecha ;-)
Odpovědět
@hhranolka jasný, vítej :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?