Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo my na vse dostáváme fakturu na práci a pak veskere faktury k nahlednutí, kolik byl placen materiál, dostáváme vždy podrobné vyučtování a ve fakture je uz jen, ze fakturuje treba zatepleni domu... jinak elektriku si delame sami kabely a chranicky zatim cca 40tis + k tomu ramecky a to jeste nevim, co bude stat..
Odpovědět
Profilova fotka
no holky to ste mě moc nepotěšili.... tak jestli budou chtít ještě něco zaplatit, řeknu si o celkový soupis materiálu a tak, aby si na mě nemohli vyskakovat :-(
Odpovědět
@mavo ten jsi po nich mela chtit - odhad pred praci pred uzravenim smlouvy a pak samozrejme u kazde faktury...me kdyby nekdo nedal ke kazde fakture soupis tak si s tou fakturou leda tak vytri vis co :-D
Odpovědět
@mavo promin melo byt vytru :-D
Odpovědět
Profilova fotka
devcata, jak jste na tom? my uz konecne finisujeme s alektrikou, tento tyden chlapy udelaji venkovni spalety, aby mohli dorazit na rolety. ve ctvrtek dorazi vodak, aby udelal stenove topeni...tak se snad pohneme, ta elektrika nas hrozne zdrzela
Odpovědět
@hhranolka ahojky, no my už el. máme, jen vše osadit krabičkama, pak zbytek po malování, teď už děláme vodu, spodek sádroše....takže celkem to taky frčí :-D. v pátek jsem nevydržela koupila buřty, jé ty byly výborný, taková idilka na stavbě :-D :-D
Odpovědět
ahoj holky, to je parádní počasíčko, co? u nás se maká venku i ventitř, takže paráda. Já jsem se pošťourala v koupelně a kuchyni a udělala změnu obkladů :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka My predelali elektriku a okna ve dvou dispozicne menenych mistnostech a v pristim tydnu si podbagrovavame cast domecku, pro budouci sklep v nove casti :) Tak snad se nam domecek nesesune, delam si srandu, tedy snad :)))) Jelikoz sklep bude velky, premyslime,co tam, ale asi nejakou vinoteku :) Posunuli jsme stehovani na pulku cervence, protoze by jsme se tam asi zblaznili, delcici by tam rachotili a porad by po nas neco chteli, jak je znam, v te pulce cervna uz bude nova cast hotova, bude se pracovat uz jen vevnitr :) Jinak pristi tyden delame obklad koupelny, vyzadala jsem si bezsparove pokladani, cili jednu koupelnu budou pokladat pry mesic :( Detskou necham asi sparovou, jen podlahu bez. Jinak vybirame ted interierovy obkladovy kamen, zvolili jsme bridlici pasky, takze bude prirodni kamen, jupi a na krb travertin :) Tez se u nas pracuje venku, na plote. Dnes jsem se hodne nastvala, protoze jim uz pres 14 dni rikam,at zakryji veskera drevenna okna a dvere a dnes tam prijdu a ejhle, vstupni dvere za 50 tis poskrabane. Tak jsem zurila a manzel zastavil stavbu, dokud to neoblepi, tak snad pak prelakovani pomuze ( Jo, kdyby pracovali na svym, chovali by se ke vsemu jinak.
Odpovědět
@veronikapulkertova no bezspárová by se mi taky moc líbila, ale prý to je blbý k podlahovce, tak holt nic. No s dveřmi je to pech, to jsou fakt lempli, já právě zrovna dneska řešila, že teď se u nás pomalu začne dělat fasáda, tak jestli si pořádně zalepí okna,...aby nám je nepo....
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Bezparova spatne k podlahovemu topeni? Proc, nam nic nerikali?
Odpovědět
@veronikapulkertova já nevim proč, ale říkal mi tchán, že to chce alespoň 6mm spáru, takže celkem velkou, nu třeba to ale neni pravidlo a jde to =-) já se rozhodla, že zůstanu u Defile, tak snad neprohloupíme :-N, ptala jsem se na to a prý to jde případně reklamovat jako zmetky
Odpovědět
ahoj holky, je tu nějak mrtvo, tak to oživim :-D včera jsme poptali předokenní rolety, tak čekáme na nacenění + okapy (asi dáme hliníkové, aby ladily s těmi okapničkami na oknech a kováním). Pak jsme rozštípli, že chceme udělat pod pergolou "palubu" ze dřeva a moc se nám líbí messaranduba. Nejvíc se podobá oknům a chození na dřevě bosky bude paráda :-D. Nebudete taky někdo mít dřevo?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
já jsem taky myslela, ze bezesparova dlazba byt nemuze,.. protoze pri podlahovem topeni podlaha pracuje... nicmene, treba jsou jiz nejake jine technologie... jinak u nas uz zbyvaji dodelat omitky v prizemi v chodbach a v patre chodby, wc, koupelna, satna... a bude hotovo :-) chlapi se snazí 15.4. chteji odjet domu na velikonoce... ;-) jinak elektriku nechci uz nikdy videt,.. byla to hrůůůůza! ale dost jsme usetrili, takze dobry ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
všechny tady po dlouhé době zdravím. Pročítala jsem si příspěvky co je u vás nového a nestačím se divit. U nás se ten den nějak smrskl. Potřebovala bych ho o pár hodin natáhnout. Když je pěkně jsme s děckama buď na baráku nebo někde venku a chodíme domů až večer a jsem ráda že stihnu něco podělat.. Prababička mi aktivně koupila dvě bedýnky sadbových brambor abychom si je zasadili na zahradě - nyní spíš staveništi. Jako bychom i tak nevěděli co dělat dřív! No ale odmítnětě něco 80 leté paní , že? Tak jsme teda ryli a sadili. Ohromné x-)
Odpovědět
@lumber :-D tak mě zase babi chtěla frknout rajčata, ale nedala jsem se :-D kdo by to tam zaléval a hlavně, kam bych je fala netušim, když se bude rovnat terén. Hlavně nechci tam nic takového moc ani mít, jen bylinky a třeba chcerry rajčátka
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber tak to je fakt dobrý :-D no tak alespon budete mit čersve bramburky :-D
Odpovědět
Mohla bych se k vám přidat? Začali jsme stavět loni v dubnu svépomocí. Máme toho už docela dost hotovo, ale ještě více před námi o zahrádce si mohu nechat leda tak zdát. Teď manžílka čeká natažení stěn lepidlem a perlinkou, pak omítky.
Odpovědět
@jirulina ahoj, klidně se přidej a hoď nějaké fotečky do alba, ať se taky můžeme podívat ;-)
Odpovědět
Fotky jsem přidala, ale protože jsem je nanašla v PC od počátku stavby, tak je dokumentace trochu neúplná. Máme fota založená doma v albu, takže jsem je v počítači zřejmě po vyvolání mazala....
Odpovědět
@jirulina moc pěkný, takže teď jste v té fázi na posledních fotkách? ;-) jak je dům veliký?
Odpovědět
@breberka jojo, teď manžílek natahuje zdi lepidlem, pak na to přijde štuk. Budeme mít v přízemí i 1. patře podlahové topení, na to máme objednanou firmu na konec května. Dělá vše po práci, ale stihnout by to měl. Dům je velký 11x9,5m + garáž 3,9x7,3m. Nad garáží bude terasa. Mám doma scan jenom na A4 a výkresy jsou větší, neumím to pospojovat :-( v celek, jinak bych poslala půdorysy.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj,jak to tady pročítám, tak koukám, že to máte všechny už pěkně rozjeté:)Můžu se taky přidat?My jsme začli v červnu vloni a aktuální stav je takový, že vybíráme okna. Chtěla jsem se zeptat těch co mají dřevěná okna, pro jakou jste se rozhodli dřevinu? Nic moc jsem o tom na internetu nenašla...
Odpovědět
Profilova fotka
to se nam to tu pekne rozrusta ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, obnovuji diskuzi :) Krasne pocasi vas svadi byt venku a diskuze nam slabne :) Jak se mate a jak pokracujete se stavbou a kdy planujete stehovani? :) @hhranolka Jak vypada planovane zvetseni domu, pujde hejbnout nosnou zdi?:) Dnes privezou dlazbu do obou koupelen, tak se moc tesim, hlavne jsem zvedava, co mi pokladac rekne na kvalitu. Rodicovska koupelna bude od PARADYZ, detska RAKO, obe chci bezsparove, dle kachle se uvidim, jestli to pujde :) Jsem desne nervozni, protoze Paradyz meisha jsme vybirali jen dle obrazku, nikde ji nemeli vystavenou, je to novinka, tak mam trosku strach, ale nafoti a dnes hodim do albicka :) Jinak stale delame chladici stropy, ale jimi se to uz zaklapi. Resime ted fasadu, resp.kamen na fasadu. Cekam na navrh od architekty, ale udelala jsem nejake navrhy sama, tez potom hodim do albika :) Dostali jsme se na nejnizsi cenu exter.kamene 1350 Kc bez DPH/m2 a do interieru chteji 2600 bez DPH, takze mazec, kdyz beru, ze do interieru potrebujeme 17m2 a na exterier (dum a plot) cca 400m2+plus kamen na prijezdovku a chodnik), tak se nam protaci panenky a hledame levnejsi variantu nebo mene obkladu. Pristi tyden si jdu vybrat desku do kuchyne, mame vybranou, ale mam si vybrat, z jakeho presne kamene :) Jinak dnes nam dovezou el.krb do loznice a uz dorazila i sedacka do pracovny rozkladaci Polstrin design. Jinak rusime kulate sloupy na dome, budou hranate, zmenila jsem jeste trosku plany pristavby, pridala vice oken a prosvetlila to a zitra zaciname bragrovat a podstojkovavat dum, konecne!!!:) Dale se nam zvetsila terasa na dome, takze ted bude mit 60m2, chteli bychom ji dat do dreva, to sam i zavetri 10m2, ale uvidime, bylo by to hezke :) Tak tot u nas asi vse, tesim se na vase novinky a fotecky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny My jsme sli do meranti, chteli jsme tmave drevo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova tak nakonec jsme to vzdali,.. šlo by to, ale zjistili jsme ze nedostaneme pujcku.. takze na to prdime a az nam bude dum maly, tak si postavime novy :-D jinak u nas hotove omitky, objednany polystyren do podlah, vodak prave pracuje v garáži, v patek nam udelali pulku rekuperace, zitra to prijedou dodelat a my uz finalne vybirame podlahy cele přízemí včetně koupelny a záchodu bude expona comercial parto expona level patro koupelna a zachod - asi pandomo - tam jeste cekame na cenovou nabidku schody asi bílé lite polyuretanove - taky jeste cekame na nabidku a garáž Křemičito-epoxidový systém s chemicky odolným lakem foto přidám večer :) už musím pracovat
Odpovědět
@hhranolka @veronikapulkertova ahojky holky, no celkem s tim máváte, ale u nás jsou taky docela pokroky. Pomalu se blížíme ke konci se sádrokartonama + i spárujeme, už jen dozaklopit zbytky koupelen jak budou rozvody vody - na těch se taky teď pracuje. El. skoro dodělaná. Teď dodělavají chlapi fasádu, tak jsem na to moc zvědavá, zítra nebo pozítří by měli začít natahovat barvu - prý je v kýbli dost zářivá, tak snad jsme nepřestřelili :-D Čekáme na kalkulace schodů, tak jak budou, zadáme je. Teď zrovna jsem vymýšlela rozložení obkladů v horní koupelně a je to hotovo -uf. Pak to zkusim hodit do alba. Ještě musim vymyslet, jaké tam dáme dveře, aby se to netlouklo
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Uz mas fasadu namyslenou? Ja vcera byla s pani pres kamen namyslet fasadu a nevim, nejak me ten jeji navrh nenadchl, hodila jsem par navrhu zatim jen predni strany domu do alba, ale uz jsem v koncich, prijde mi to vse stejne, nijake, jak na to koukam porad dokola. Chci proste svetlou fasadu-smetanovou a k tomu tmavsi rezavo-hnedy kamen. Ale jak to navolit? Co myslite? :( Sloupy budou hranate, oblozime je cihlama. @hhranolka Tez jsme si rikali, ze jak nam bude domecek maly, postavime novy, ale uvidis, ze nakonec bude velky az az, hlavne na uklid :) Vinylova podlaha je hezka :) Hodne fotecky, at se taky pokocham :)
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru fasáda bude jen zelená. Obložení dřevem jsme nakonec zavrhli, protože na západě jsou 2x dřevěný dveře, takže to neni kam dát, na jihu bude pergola ze dřeva, na západě opět pergola - stání pro auta a východ nemá cenu. Ještě jsme zvažovali dát tam třeba někam pruh šedivé barvy, ale báli jsme se, aby to zedníci nezvrtali a nebylo to spíš křivý a čičurajdovský, tak raději nee :-N Hele ty sloupy a obložení na baráku bude ten samý materiál? Já když totiž kouknu třeba na tu stanu, kde je vchod, tak bych tam krom těch sloupů neobkládala nic
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Nakonec necham puvodni navrh, jen oblozene sloupy na dome, ctverocoveho tvaru budou a plot ze stejneho materialu-prirodniho kamene. Vstup a terasa totiz budou oblozeny drevem na zemi, takze at to tez nepreplacavam, kdykoliv se kamen muze kamkoliv pridat :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?