Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna Tak to chápu - dvířka s reliefem taky nemusím. Spousta lidí si neuvědomuje, jak je čas "drahý". Určitě raději strávím chvilku volna se synem než fuškou zadara.
Odpovědět
@veravera Diky za odpoved, mrknu na stranky co tam maji pekneho.
Odpovědět
@ganna To ja samozrejme chapu a beru to. Jen jsem se ptala, zda je nejaka moznost, aspon pro prvotni nastrel, abych videla tu kuchyn na papire. na ctvereckovanem papire to neni ono a potrebuju poradit s varnym ostruvkem, jak to bude vypadat a kterym smerem to udelat (kde budu stat u plotny).....tak by navrh pomohl......Vim, ze v oresi a gorenje tu mel jeden klucina navrhy do mailu zdarma.....tak nekde to asi jeste funguje.....a kdyz jsme u toho, ja bych taky nemakala zadarmo, chapu, ze s navrhem je dosti prace.....
Odpovědět
Profilova fotka
@granda No právě, to nás taky dost odrazuje...Máme už s řemeslníky nějaké zkušenosti:)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 Čtverečkovaný papír určitě není dostačující, tak proč nezkusíš některý z programů, které jsou volně stáhnutelné a práce s nimi je opravdu jednuduchá a zábavná. Dost holek tady používá program od Ikei nebo Alno, mě vyhovuje nejvíc Kitchendraw. Nakreslíš si víc možností a nemusíš trávit čas ve studiu, kde výsledek dost závisí na zručnosti a náladě dotyčného člověka. Ve studiu nebo u truhláře pak už doladíte jen konkrétní detaily:-)
Odpovědět
@ykram Ikea planovac mi nejak nechce fungovat, v pulce prace mi to zahlasi chybu a cas ztracen, takze jsem to vzdala. Alno mi nejde spustit vubec. A KitchenDraw neznam, je take volne dostupny? Kdybych mela k dispozici program, urcite si rada pohraju, bavi me to.....A je pravda, ze v obchode to vzdy zalezi na nalade prodavace, nekdy je na to odstrel......
Odpovědět
@ivik3 s Ikea planovacem mam uplne stejnou zkusenost jako ty a uz jsem to vzdala.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 , @wima KitchenDraw je volně stažitelný zde: http://www.kitchendraw.com/CZE/index.htm vlevo uprostřed "volné stažení". Prvních 20h práce je zdarma, přičemž po 5 nebo 10min. neaktivity se počítadlo zastavuje, takže při delším přemýšlení neběží. Dělala jsem v tom i základní rozmístění koupelen a několik návrhů kuchyní a stále mi zbývá přes 10h :-) Specifické a podrobnější info pak najdeš tady: http://www.axeannecyprague.fr/CZ1.htm... Programy Ikea i Alno jsem taky zkoušela, ale na Ikee mi vadí, že jsem limitovaná rozměry jejich skříněk a Alno mi prostě nesedlo:-) Jinak, nemohou být problémy s funkcí programů způsobené tím, že nestíhá počítač? Já mám dvoujádrový procesor, grafická karta není integrovaná do procesoru ale je samostatná se svou vlastní pamětí a RAM má 4GB. OS jsem měla Windows XP, teď jsem přešla na W7.
Odpovědět
@ykram Moc diky za odkaz na ten kitchen, jdu to zkusit!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se vám jdu svěřit...poslední dobou se nám dějou samé zajímavé věci :-S domluvili jsme s firmou, že část platby bude bez dph, ale teď se nám ho snaží naúčtovat všechno, přesto, že na vše jsme nedostali fakturu...čím by nás připravili cca o 30000,- navíc nám stavbyvedoucí dělal součet kolik jsme už zaplatili a sekl se o 20000,-..naštěstí můžu vše dokázat výpisem z účtu také ztráty na baráku se začínají rozmáhat...už nám chybí velký žebřík v hodnotě asi 10000,-...pak zmizela z garáže okružka...a dnes mi manžel nahlásil, že zmizelo 7 velkých litinových radiátorů, které jsme vypreparovali z horního patra a chtěli jsme je odvézt do sběru, jsou za ně těžké peníze ;-) ještě navíc branka bala zamčená, ale vjezd pro auto byl otevřený...což vypadá, jako by to narafičili řemeslníci ;-) super ne? ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 http://sykora.2020.net/planner/UI/Pag... já navrhovala kuchyn tady v tomhle a taky to docela šlo...tak můžeš vyzkoušet
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Tak to je teda dost nepříjemné. My teprve budeme doplácet za střechu a je to vše podle dohody. Už jsme měli sraz s pánem, co dělá rozvody topení, vody a odpadů, jsme z něj nadšení...ještě čekáme na jeho nacenění a jinak ho berem. Ještě počkat až budou okna, aby bylo uvnitř teplo a zase pokračujem dál.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@veverka.dada No to je teda lapálie, narazili jste na pěkného "podnikavce" :-( Přeci, když vám účtuje DPH za něco,co vám nevyfakturoval, tak to jde čistě do jeho kapsy a nemá na to doklad! Jakpak by to odůvodnil při kontrole ČOI nebo živnostenského úřadu?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 jeee, super, pána skrz rozvody vody a topení skoro závidím...my měli kamaráda, který ale hodně vážně dlouhodobě onemocně...teď ale čekáme na vyjádření jednoho super pána, tak snad to vyjde :-) někdo tady zmiňoval, že nedává okna zatim, aby se neukradli...nebojíte se toho? my jsme taky dali ty co jsme měli původní a brzy snad dáme zbytek nových...ale trochu se bojim abychom o ně nepřišli :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram oni nás tak zmátli, že bych na to málem ani nepřišla...to víš, nejsem žádnej odborník na tyhle věci...ale naštěstí si fakt všechno procházím, čtu, počítám... ;-) jak by to odůvodnili ti asi nevysvětlim, páč nevim, jak to sem vypsat...pěkně to zašmodrchali x-) ale jsou podle mě pěkně mazaný
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada O okna se neboj - ta obava o ukradení oken, o které jsme se tu zmiňovali, se týkala jen těch střešních:-) Ty jsou o dost dražší než klasická a navíc víc unifikovaná...
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada : koukam ze si stavbu uzivate ze vsim vsudy :-| s nekteryma remeslnikama je to hruza ]-( tak vam preji aby ted uz ste natrefili jen na same dobre ;-) jinak my si ted nechali nacenit tepelne cerpadlo a podlahove openi, vychazi to uplne super,tak ted vsude mozne patram jestli je to doopravdy dobra firma.pro nas velka vyhoda ze se vyrabeji u nas ve meste, tudis vsechen servis a podobne je tim ulehcen 8-) a ted jeste cekam na naceneni oken a pak je objedname, uz aby tam byli, zas se neco hne ;-)
Odpovědět
@radulinka001 Moc děkuji za tip, vyzkouším, snad to půjde :)
Odpovědět
@ykram No nevim.. nedaleko od nás jeden den dali normální plastový okna - a přes noc jim je někdo vyřezal..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak manžel dnes povídal, že tam, kde bylo vyskládané topení, ležely také těžké trubky z lešení, patřícího té naší firmě...když by topení ukradl někdo "cizí" tak by ty trubky určitě nenechal jen tak ležet a sbalil by je tak,ne ;-) @ykram no já už bych se nedivila ničemu :-| @kacisekm díky x-) věděli jsme že to budou nervy a že se tyhle věci budou dít...ale stejně mě to šokuje ]-( a od jaké firmy nakonec máte v plánu to topení?
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, nám budou montovat okna příští týden.......už se těším :-) házím návrh kuchyně - prosím připomínky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 ja uz mam nekolik navrhu zdarma..
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada : nakonec to asi bude revel
Odpovědět
@ykram diky moc urcite vyzkousim
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera : me se moc nelibi ten drez v rohu, myslim ze se ti tam bude spatne hybat, ale nevim kam ho jinak soupnout (jak tam mate vodu...)ale jinak dobre ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kasicek - voda se teprve bude dělat ;-) takže mám volnou ruku...... já mám teď dřez úplně v rohu a o.k, tahle je v rohu jen to odkládací místo......
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera : tak kdyz ti to tak vyhovuje tak to jo ;-) kazdej mame neco sveho ;-) me se treba nelibi drezy pod oknem, a vsichni mi ho v puvodnich nakresech tam cpaly, tak jsme predelali projekt a okno posunuli k jidelnimu stolu :-D jinak i barevne se mi to moc libi ;-)
Odpovědět
@veravera taky mi tam torosku nesedi ten drez, jinak nic nevytykam, libi se mi...i barvy....
Odpovědět
@ewely zdarec,jak dopadla tvoje cistokrevna stavba?my taky takovou stavime,povoleni nemaje.
Odpovědět
Profilova fotka
@ veverka, pusobi hezky:o)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?