Zaklady Cena

Zdravim 🙂 ,budu stavet nedaleko Tisnova,, na Morave. Chci se zeptat jestli nabidnuta cena za zakladovku neni prehnana, Ctu tady, ze lide dali za zakladovku o stejnych rozmerech a za stejnych podminek o dost miin. (180 tiz, 240 tis a podobne).Firma mi dala nabidku na zhotoveni za 340 tis. Zakladova deska, regulerni obdelnik. 13x9,5. Hloubka spar 60cm, a pak na jedne casti kde budou garazova vrata a nebude tam zemina se musi jit hloub, 1,1m. Pozemek je rovinaty. Spary jeste nejsou udelany a bude je delat nekdo jiny. Firma bude delat zemneni, zaliti spar, kari sit, a zaliti zakladove desky. Site bude ukladat vodar a elektrikar taky mimo tuhle nabidku. Akorat ulozeni pro potrubi, pisek a tyhle veci bude delat taky firma. V cene neni hydroizolace. Deska nebude odvetravana ani nic specialniho. Pro predsatavu prikladam foto ninejsi situace. Poradte jestli je to moc penez za tolik malo muziky. Prosim taky diskutujici aby neodbaceli od tematu a dali sem relevatni info, at se to nezvrhne do jinych debat. Dekuji moc za nazory 🙂 PS: neovladam stavarskou terminologii, cili prosim zadne skratky, a podobne. Dik PS2: vyhloubeni je z duvodu ze se bude delat podsklepeni.
Odpovědět
Dělal jsem také sklep do svahu. 12x12m + stredova zeď. Hloubka cca 5 50 a 1/3 hloubka 1200, šířka 600. V základech výztuž kvůli různé zemine. Cena za betony, železo a odpady bez zemních prací byla 110 tis Kč. Práci navíc pridelalo destive období a trochu salovani - cca 200 clovekhohodin.
Odpovědět
@n_ergy Mi se to zdá docela dost. 2 roky zpět, 345.000 Kč, 218m2. V mírném svahu. Cena komplet, odpady, prostupy, zemnící pásky, zaměření. Spočti si materiál (to zvládne každý, který tomu obětuje chvíli času) a pak ti zbude, že za práci zaplatíš 200.000 Kč. Což je za týden práce dobrý výdělek pro firmu. Já si občas říkám, proč jsem se na školu nevykašlal a nešel na učňák 😄 Ale pak si odsrknu čaj v teplém nebo klimatizovaném kanclu a žiju dál, ikdyž jsem mnohdy za pár dní práce zaplatil tolik, kolik vydělám za 3 měsíce 😄
Odpovědět
@n_ergy 183m2, mírný svah převýšení 1m, cena na klíč 450k s DPH. 310k je materiál, vykopy, geodet atd., to bych dal i svépomocí a 140k je práce firmy (183hod), je v nabídce. Takže spočítat si fix a uvidíš, kolik bude práce a zda jsi ochotný to dát. Ušetřit můžeš, když firmu vyměniš za partu zedníků, tam jsem byl z 650/hod firmy na 300-400/hod, ale vic se staras a vic platis TDI nebo já bych platil...
Odpovědět
Pokud si můžeš materiál zajistit sám, tak je cena take často jinde. Např. u betonu o 1/3 níže a stále s 15% DPH.
Odpovědět
Profilova fotka
My před rokem cca 300 tis. za 10x15m. Beton si manžel zajistil sám, měli jsme ten nejlepší za nižší cenu. Taky se mi to zdálo moc, ale ceny šly za posledních pár let neskutečně nahoru. Soused s 214 m2 dal za základovku přes 400 tis.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobry den mg jsme na Severino morave a chceme stavet Rod.dum na Lucine hledame partu zedniku ktera buongiorno nam pomohla postavit zaklady material si sezeneme sami.
Odpovědět
@davex taky mi to prislo promrsteny, protoze kdyz jsem si spocital material , kde kubik betonu C 16/20 stoji 2700, tak a dalsi veci,,tak mi to vyslo spolu na 170 tis. Cili vzit si pak dalsich 170 za praci mi pride hodne 🙂 ,,moc diik za odpoved.
Odpovědět
@venouska no prave ze mam 123 m2 ... a v te nabidce mi prijde ze neco chybii, Zamereny to je,, nulu mam, vse je pripraveno, jen vykopat, co da bagrista za den cili tak 8000 i s dopravou bagru, pak je nejdrahsi ten beton ze jo, a jeho doprava. Problem je ze se tomu nemuzu venovat plne, jsem laik a je to hodne cteni a trideni. Dekuji za prispevek 🙂
Odpovědět
@bozena_pavelcova Zdravim, bohuzel v severnich cechach nikoho nenzam. Tady v jihomoravskem kraji u Brna znam ukrajince co delaji na zivnost a mohou se uvolnit ale tam na sever asi jezdit nebudou. Je treba se ptat a ptat,, ja jsem treba firmu pro vykopy sehnal tak ze jsem jel pres obec a videl jsme zedniky neco delat, tak jsem se jich zeptal a mel jsem stesti... ptejte se vsude a kazdiho 🙂 ,,preju hodne stesti
Odpovědět
Profilova fotka
@n_ergy 2700,-/m3 je pěkná darda a za C16/20, to my máme nabídku i z dopravou za nějakých 1825,-/m3 bez DPH a za C20/25 XC2 sice sever čech ale chce to posílat cenové nabídky navíc pokud máte stavební povolení tak by měla být sazba DPH 15% . My každopádně základy realizujme svépomocí viz naše album základová deska, zítra jdeme ukládat zemnící pásek a armaturu a v pondělí vyléváme, sice se to táhne jelikož to děláme o víkendech a navíc do toho házelo vidle počasí ale cenu mám spočítanou a plus mínus za základy 150m2 svépomocí to vychází za materiál max 200 tisíc kč. Cenu trochu navyšuje armatura kde je větší počet svislých drátů. Máme skladbu takovou: pasy obvod Š-65cm V-40cm, vnitřní pasy Š-60cm V-40cm, dále 3 řady Ztraceného Bednění Š-40cm, na to 15cm podkladní beton armovaný kari sítí 6x100x100 vše C20/25. Chce to opravdu počítat nechat si hlavně udělat více nabídek né skočit hned po první, každý má jiné ceny a dosti se liší někdy o desetitisíce.
Odpovědět
My jsme vloni v červnu platili za 110m 198000 Kč, komplet vše - kromě zaměření.
Odpovědět
@jarin1 zdravim, nakonec jsem se zeptal jinde, a i s vykopmi to udelaji za 260. To uz je citelne lepsi. Co je foor ze ani jsem nemusel odvolavat tu predeslou firmu, jelikoz mi napsali sami ze se vzdavaji tehle zakazky. V kazdem priapde jsem rad. 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@n_ergy No vida 🙂 to je moc dobra cena . Tak s chutí do toho.
Odpovědět
Profilova fotka
@n_ergy Tak my máme hotovo a cena desky svépomocí 14,8x9,8 m 145 m2 teď v prosinci 2020 nakonec vyšla na 238000,- kč. v ceně jsou výkopy, uzemnění, beton do pasů+armatura, ztracené bednění 400 mm, beton do ZB, chráničky(kompletní rozvod po celém pozemku) kanalizace pod deskou, DK 0-32, kari sítě, šalovací prkna, beton podkladní. Celkem padlo 55 m3 betonu.
Odpovědět
@jarin1 kraasa 🙂 ,,diiky za info. Zavidim vam 🙂 ,v dobrom samozrejme. At se darii
Odpovědět
Profilova fotka
@n_ergy Nebojte taky se dočkáte, ono jak se to rozjede tak to pak jde... a už firma začala? A co bude z domeček patro? Nebo bungalov. Preji mnoho štěstí a dobré počasí.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás cena necelých 244 tisíc Kč. Deska cca 125 m2 v mírném svahu, základy jako betonový monolit (bez ztraceného bednění) včetně zapůjčení bednění od PERI. Viz náš článek https://www.selfiehome.cz/2016/11/cen...
Odpovědět
@jarin1 , zdravim, my stavime podsklepeny srub, mam tam sjezdovku hliiny co jsem musel odkopat pro podsklepeni, asponze je cesta pod urovni terenu pozemku, cili z podsklepeni rovnou na ulicu. Vse mame domluveny, nakonec jsem si sehnal firmu co mi ty zaklady udela za 260,, coz je uz prijatelny. Na jare to pak zacne,, uz aby to bylo 🙂
Odpovědět
@lukasberan, zdravim, dekuji za prispevek. Kdyz to porovnam s tou firmou co jsem sehnal je to podobna cenova relace a taky metraz mame podobnou. Ted uz se mi spii lepe kdyz vim ze to bude 260 (mozna neco +), a ne 350 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@jarin1 Zdravim, deska je hotova, vse ke spokojenosti, domek bude celopodsklepeny srub s polovicnim podkrovim - jedna mistnost, nakolik obyv + kuch bude mit priznany tramovy strop... cekam na $ z banky at muzu zacit nakupovat cihly a vse kolem toho,, vse domluvene, vsichi cekaji 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@n_ergy Tak to je dobrá zpráva, přeji mnoho sil a pevné nervy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Zdravím. Využiji toto téma k dotazu ohledně celkem aktuální situace a to cen stavebních materiálů. Pravděpodobně od září dostaneme konečně stavební povolení a stojíme před rozhodnutím jestli udělat do zimy pouze základovou desku a zbytek potom z jara a nebo se snažit udělat co nejvíce, ideálně dům dostat pod střechu. K odsunutí stavby na jaro nás vede fakt, že ceny by mohly (možná) postupně klesat a je tedy šance, že bychom nekupovali materiál nyní ale na jaře, kde by mohl být levnější. Má otázka je, šli byste do toho nyní nebo vám dává smysl počkat do jara a začít na jaře? Rozpočet nemáme úplně napnutý a proto zdražení o 10-20% nebude zásadní, ale spíše jestli očekáváte, že ceny mohou jít dolů. Děkuji
Odpovědět
@radek89 Řešíme něco podobného. Osobně bych to dala pod střechu do zimy. Nemyslím si, že bude zásadní rozdíl v rozpočtu až na okna, tam asi ano.
Odpovědět
@radek89 Já říkám že ceny půjdou nahoru. Podívejte se na objemy hypoték, všichni staví a budou stavět. Poptávka převyšuje nabídku = ceny se zvyšují. Bouchej, čas běží. 😎
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@lisakstavitel já se bavil s projektantem a hypotečním poradci a ti říkali, že to co teď předvádí hypotéky bude mít za následek pokles brani hypoték a půjde dolů poptávka a objednávky, se podívejte, dnes máte hypotéky přes 3% a ti co to stihli pobrat do nějakých 2,4, tak už by teoreticky měli stavět nebo maximálně teď někdy začínají. Údajně vy naopak ceny mohly tak o 10% dolů na jaře nebo se aspoň zvyšování cen zastavit, protože se začnou srovnávat zásoby materiálu na skladě. Takto mi to bylo řečeno
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@radek89 zdravim,ctu az ted, nuz jak asi vidite ty ceny jdou jenom nahoru. A to celkem rapidne. ono pravidlo je ze stavba byla a je kazdym rokem drahsi, jako pohonne hmoty. Pokud mate kde matros skladovat, nebal bych se to koupit. Chce to ale poradne promyslet, at nekoupite neco co si pak rozmyslite. drzim palce
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?