Lepení polystyrenu pěnou...ne úplně se zadařilo

Čím srovnat nerovnosti polystyrenu. V globálu jsem rovinu udržel, ale jsou tam místa, kde mi deska uskočila (tam mi polstyren do roviny chybí) nebo naopak vyjela ven (tam můžu zbrousit). Takže to chci nějak dát alespoň do latě. Byl to zkušební stěna a s pěnou jsem skončil, protože ta je dle mého názoru tak na skvěle vyzděný itong nebo perfektní zeď. Ale to je na jinou diskuzi.... Měl jsem tu známého, který dělá vše (byť je hlavně tesař), tak říkal, že by srazil hrany, ať je to trochu v lati....ale je tam riziko nadělání muld....takže prý opatrně a radil ty nerovnosti srovnat lepidlem (před tím samozřejmě zakotvit hmoždinky) a přejet latí tak, jak se strhává omítka nebo nahozená zeď. A až to zaschne, tak natáhnout vrstvu pro perlinku. Chci použít nějaké lepší lepidlo, aby to bylo možné srovnat.....lze tak? Nebo radíte jiný postup? Chci to nějak co možná nejlépe napravit, protože to je jak na potvoru stěna, na kterou večer dopadá slunce z boku a případné brutální nerovnosti budou vidět.....
Odpovědět
Zkoušel jsem taky lepit pěnou na starý barák a opravdu to moc nejde. Někdo doporučuje kombinovat pěnu s buchtou lepidla, ale zatím jsem to nezkoušel. Jak sám píšete - kde to vyleze, tam zbrousit. Díry vyrovná lepidlo.
Odpovědět
No já už nic kombinovat nebudu.....pojedu lepidlem.....ač jsem to původně nechtěl. Ta pěna jinak fakt drží naprosto perfektně.....
Odpovědět
Použijte dlouhé hlinikove pravidko pro kontrolu a velke hladitko s hrubym brusnym papirem. Tím srovnáte velke nerovnosti a zbytek dorovna lepidlo. Jinak PUR pěna je právě perfektní na krive stěny, ale podstatné je vystihnout správný okamžik, kdy se vrátíte zpět a dlouhym pravitkem dorovnáte. Obvykle stačí po chvilce párkrát ťuknout pravitkem do lepene desky. Jinak ji PUR pena mírně odtlaci. Pokud se to naučíte, jde to podstatne rychleji než lepidlem. Navic je perfektní, že jak vas to prestane bavit, jen uklidite pistoli a padla.
Odpovědět
Druhou stěnu jsem dělal lepidlem a to je prostě jiná práce....pohoda, sice pomalejší, ale máte čas a je to takové fortelnější lepení. U té křivé stěny mě ještě napadlo jestli by nešlo ty nejhorší úseky dolepit 1 cm polystyrenem a ten zbrousit, než tam dávat silnější vrstvu lepidla. Ale pak jsem si říkal,jak to přilepím a že s tím 1 cm polystyrenem nemusí být zrovna super práce, že se prohne atd. Jde taky teď o to, že tou pěnou jsem ty desky přilepil o něco blíže zdi, než tím lepidlem...takže je trošku rozdíl v tloušťce vrstvy toho zateplení. Nahoře chci palubky, takže mi tam třeba bude zbývat nějaká mezera oproti zdi lepené lepidlem. No řeším hnidopišiny možná. Nepopírám.
Odpovědět
Tak ještě jednou já.....důrazně každého odrazuju od použití plastových zakládacích lišt od likovu. Jednak je to o něco dražší, než plech a ani při vší snaze se mi nepodařilo je vyrovnat tak, aby se na konci nevlnily. Nakonc je asi odříznu, nechám tam jen pár cm na prvotní založení a bude to bez lišty. Osobně bych zakládal na dřevěnou lištu a tu pak dal pryč. Odstraníte tím případné problémy, kdy mezi xps a eps zůstane malá mezera a bude to tam zlobit. Jako pokud stavíte na ytong, který asi lze postavit relativně přesně, tak to bude super práce, ale na cihlu prostě nehrozí. Ještě navíc, jak vám na to zasvítí sluníčko, tak se všechny nedokonalosti zvýrazní a bohužel nevrátí zpět. Takže za mě nedoporučuju, max na dřevostavby a absolutně rovné stěny.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?