Zatepleni sikme strechy

Dobry den, v podkroví budu zateplovat strechu v soucasnem stavu bramac krytina, kontralate, late, hydrofolie, krovy. Muzu dat vatu primo mezi krokve nebo sundat krytinu a dodatecne zaklopit drevem? Nepomohla by mi jina pevnejsi izolace mezi krokve nebo jiny napad? Uprimne, nechce se mi sundavat krytina Dekuji
Odpovědět
A jak byste to chtěl jinak než mezi krokve? Pochopitelně že dáte mezi krokve a potom pod ně ještě
Odpovědět
@vladimir_sacha to je mi jasny, ptam se jestli kvuli provedeni strechy, budu muset sundat krytinu, zaklopit latí, vratit krytinu a pak se zaklopenou strechou zvenku zateplit mezi krovy?
Odpovědět
Pořád nerozumim To jako chcete nadkrokevku nebo pod?
Odpovědět
@majkl86 krytinu nemusíte sundávat. Jen si musíte pohlídat, aby se izolací nenatlačila poropropusná folie na tašky. Je mnoho možností. Např si uděláte dřevěný rámeček a ten namontujete mezi krokve těsně k paropropustce jako oporu pro izolaci. Prostor mezi krokvemi vyplníte izolací. Na krokve pověsíte rošt z CD profilů. Doplníte izolaci, pak parotěsnou folii, vrutotěsné pásky a na to SDK.
Odpovědět
Ještě se také podívejte na to, jak máte řešeno odvětrání střechy jako takové, protože každá střecha má mít správně provedené odvětrání. Já jsem tomuto nevěnoval zprvu pozornost, neboť jsem se spoléhal na to, že projektant, který dům, včetně střechy projektoval, který je oprávněn k projektování staveb, ví jak se střechy řeší. To, že je tomu jinak jsme zjistili až když se začala řešit střecha - bylo to potom hodně narychlo, ale odvětrání se vyřešilo. Takže se podívejte jak toto máte vyřešeno.
Odpovědět
Pokud máte třeba výšku krokve 160mm tak dejte 140 nebo 150mm vaty, tím je zaručeno, že se nenatlačí až nahoru na krytinu.
Odpovědět
@franti_p odvetravani je reseno late a kontralate, je tam 10cm pruvan. Dole u okapu je proderaveny plisek. Je to system Bramac. Dobre. Ja si vytvorim z lati ramecek a narcu tam vatu 140mm. Zaklopim to cele PIR deskou s Alu folii. Na to dam late a zakryju modrym SDK.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak asi bych v prvé řadě řešil, jestli ta pojistná HI difúzní fólie je kontaktní...
Odpovědět
@majkl86 Tak bych to udělal, ale jestli tam je nějaký gutafol paropropustná folie, tak klidně až k ní.
Odpovědět
@vladimir_sacha Takova folie je to system Bramac
Odpovědět
Profilova fotka
Bude 140 mm stačit? To bude obývatelné podkroví?
Odpovědět
@tygr80 140mm mezi krovy, 100 mm v podobe PIR panelu s pero drazkou a lambdou 0,022
Odpovědět
Článek se načítá
@majkl86 klasika paropropustna folie v pohodě
Odpovědět
@majkl86 To bude stačit
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?