Zateplení stropu, vazníky, stříkaná pěna, SDK

Dobrý den, řeším jak udělat zateplení stropu. Situace viz fotky. Věnec je vysoký 25cm, trámek co leží na věnci má 10cm. Skladba stropu by měla být: sádrokarton|parozábrana|30cm stříkané pěny. Původně jsem chtěl vyjít s izolací v rovině s horní hranou vazníku, abych mohl na vazník přibít prkna a měl pochozí půdní prostor. Tím pádem by bylo nad věncem jen 10cm izolace. Druhá varianta, se kterou přišel člověk co bude aplikovat pěnu je: Ze spodu trámků přibít folii, na kterou se aplikuje izolace. Tím by se lepé zaizoloval věnec, ale zase by vznikl mezi SDK podhledem a izolací prostor vysoký 20-25 cm, což se mi moc nelíbí, protože bych defacto vytápěl výšku stropu plus tento prostor. Řešili jste někdo podobný problém? Případně jak byste tuto situaci řešili vy? Děkuji.
Odpovědět
@stav86 mám strop defacto stejný. V prve řadě bych nedaval pěnu, ale foukanou vatu... pěnu jsem viděl u kámoše a za me ne jenom, že je to hnus, tak hlavně vrstva nebyla vůbec rovnoměrná .. a kdybych nahodou potřeboval něco s izolací dělat, tak foukanou bez problému odhrnu... neznam skladbu zdi, ale věnec máš z venku určitě nějak zaizolovanej ... takže ja dal na obvodovy zdivo mezi vazniky vatu s přesahem asi 15cm do baráku... no a pak to zafoukal až do půlky výšky vazníku.. a nevim jak u peny, ale u vaty musi byt pod pohlahou pudy vzduchova mezera!
Odpovědět
Profilova fotka
@stav86 Mrkněte ke mě do alba, máme vazniky které mají spodní pásnici vysokou 170 mm a jsou posazeny na pozednici vysokou 160 mm pod tím je věnec výšky 250 mm, za izolovaný věncovkou Ytong kde je 75 mm šedého polystyrenu a k němu se přidala pir izolace tloušťky 70 mm takže věnec má podobné parametry jako zdivo yq 550, strop jsem dělal tak že mám na vaznikach prodloužené krokvové závěsy dlouhé 450 mm první nosný rošt který je nacvaknuty na těchto závěsech nese izolaci tloušťky 2x200 mm, zespodu na něj je přilepená oboustrannou páskou parotěsná zábrana Delta Reflex (hliníková) přes ní jsou kotveny do nosného CD profilu akustické závěsy 65 mm podložené destičkou sádrokartonu a vrutotěsnou páskou, k ním je kotven křížem montážní CD profil na který se přišroubuje sádrokarton, zde vznikne instalační mezera cca 78 mm pro vedení kabeláže, ( neporuším parotěsnou zábranu). Ohledně izolace tak ta my vyšla cca 5 cm pod horní hranou spodní pásnice vazníku. Takže pohodlně udělám pochází podlahu přímo na vazniky. Jinak jsme dávali minerální izolaci dekwool G035r. Strikanou pur pěnu jsem nechtěl z důvodu toho že moc dobře ne tlumí hluk a vede ho! Což pro mne bylo rozhodující. Příští dům bych řešil foukanou minerální izolaci!. Tahle klasická minerální vata v rolích je náročná na uložení. Když jsou vazniky a člověk se musí proplétat mezi zavětrováním.
Odpovědět
@jarin1 Díky za inspiraci🙂. Ještě bych se zeptal ohledně té foukané minerální izolaci, proč byste volil zrovna tuhle? A jak byste ji aplikoval? Je celkem těžká co jsem se díval. Díky.
Odpovědět
@xkarlos Díky za tip. Dával jste skleněnou nebo minerální a jakou vrstvu? Můžu případně poprosit o kontakt na firmu co Vám to dělala? Díky.
Odpovědět
@stav86 je tam asi 35-40cm minerální vaty .. dělal mě to pan Došek z Polné ... za 6h hotovo ... původně jsem chtěl dávat vatu jako jarin1, ale stačilo se "projít" po vazníkách a bylo jasný, že cpát vatu přes půdů by byla šílená práce ...
Odpovědět
Jaký máte názor na celulózu (WATISOL)? Děkuji.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Vyuziji vlakno, ac neresim (nechci) strikanou penu. Potrebuji poradit ke skladbe stropu. Klasika, bungalov, vazniky, na pude mensi prostor pro odkladani veci pod sedlova strechou 27° Mam dva navrhy skladby (od lidi znalych) smerem nahoru A) SDK 12,5 mm red s dvojitym CD rostem isover aku 50 mm do rostu servisni dutina jutafol 150 al OSB 12,5 mm vaznik B) SDK k311 desky GKBI Steico special 60 mm parozabrana Aluvap vaznik nad obojim pak cca 300 mm foukane izolace 1) izolace by tedy byla nad spodni pasnici vazniku, respektive byla by zasypana. Je to ok? a tedy budu muset udelat na pasnici nejake navyseni, abych mohl mit pochozi prkna par cm nad izolaci, muze byt? Jen se trochu zmensi vyuzitelny prostor na vysku a neco materialu navic. Alternativa je udelat sar cihel navic a strop spustit dolu. To se ale asi moc nevyplati ne? Pro a proti? 2) dvojity CD rost znamena, ze je zavesen nize, aby vznikla ta servisni mezera? 3) neni tam ta AKU izolace zbytecna ci zbytecne omezujici, pokud tam, kor dodatecne, clovek bude neco instalovat? 4) jak moc je ta servisni mezera do budoucna vyuzitelna, myslim hlavne z praxe, chapu, ze vzdy je asi lepsi ji tam mit. 5) ma nejaky vyznam ta Steico deska oproti obyc OSB? OSB je asi o polovinu levnejsi, ale kdyz tam dam tech 5 cm izolace plus prace navic, tak to vyjde skoro na stejno. Ale zas ta izolace je dole a mela by mit hlavne akustickou funkci, navrhy pro a proti? Taky mi prjde divne, ze je parozabrana navrzena nad steico deskou. Predem vsem dekuji za vysvetleni 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Za mě bych dal variantu A, do roštu bych izolaci nedával a místo toho bych si nechal nafoukat radši těch 5 cm na vrch. 1. na pásnici dáte nějaký hranol, aby byla půda nad izolací 2. dvojitý rošt se dělá nejčastěji, když budete mít instalační mezeru cca 8 cm, tak by jste mohli mít i jednoduchý rošt, já osobně, když to jde dělám dvojitý, je trochu pružnější na křížových spojkách 3. aku izolaci, bych nadával 4. když budete chtít v budoucnu někam dát nové světlo, nebo protáhnout kabel, tak neporušíte parozábranu 5. steico deska nemám zkušenost
Odpovědět
jo zvazuji var. A), becko jsem sem dal spise abych z diskuse vytahl vice informaci. 1) ano nejaky hranol, tak nejak jsem si to predstavoval 4) aha to mi nedeslo Diky za informace
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?