Přemýšlíte, jak zařídit malou jídelnu? Vyzkoušejte tyto tipy

  • 31.07.2022

Zařídit malou jídelnu je někdy snazší, než byste čekali. Stačí pár drobných detailů a prostor se rázem promění ve stylový a praktický kout pro celou rodinu. Maximalizovat malý prostor už nemusí být tak jednoduché.

Přemýšleli jste někdy nad originálními tapetami, zrcadly či změnou sezení? Věřte či ne, i to dokáže z vaší jídelny vytěžit maximum. Vyzkoušejte naše tipy a proměňte svůj jídelní kout na centrum dění. Poradíme vám, jak zařídit malou jídelnu.

jak zařídit malou jídelnu
Zdroj foto: iStock

Stylový ubrus a prostírání

Odvraťte pozornost od běžného hranatého stolu či klasických oblých tvarů pestrobarevným ubrusem. Vhodné prostírání oživí prostor a ochrání váš stůl před poškrábáním či skvrnami.

Tapety a obklady jsou IN!

Malé prostory jsou ideální pro odvážné vzory. Jak zařídit malou jídelnu tak, abyste z ní vytvořili trendy prostor? Využijte tapety nebo zajímavé obklady, se kterými zvýrazníte například jen jednu stěnu v jídelně.

Zdroj foto: Canva

Zaostřeno na tvary

Někdy stačí jen elegantní kulatý stůl a malý prostor bude mnohem větší. 🙂

Náš tip:

Objevte množství rad a inspirací pro vaši jídelnu v největším Fóru o bydlení

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi…

Zrcadla jednoznačně mohou pomoci vašemu prostoru a dokonce i samotné jídelně. Bude jasnější, prostornější a odrážející se světlo může vytvářet zajímavé detaily.

kulatý jídelní stůl ze dřeva
Zdroj foto: iStock

Nebojte se výrazných barev

Výrazná barva stěn, barevné židle či veselé doplňky. Pozitivní energií to bude ve vaší jídelně jen tak sršet.

Dokonce i naši uživatelé vědí, že veselé barvy do interiéru jednoduše patří. Podívejte se na to, jakou barvu jídelních židlí zvolil uživatel @lukasorco v albu Family modern 4i – Finalizace.

Malý tip: Nevidíte zmíněné fotoalbum? Chyba není ve vašem počítači/mobilu. 🙂 Někteří naši uživatelé mají alba dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Stačí se tedy přihlásit nebo zdarma registrovat a uvidíte všechny fotografie.

Zdroj foto: @lukasorco

Zajímavé osvětlení do jídelny

Pokud vašemu interiéru chybí přirozené světlo, nahraďte jej stylovým. Stropní svítidla nebo i lampy postavené v rohu dodají jídelně osobitý šmrnc.

Doporučujeme:

Hledáte rady ohledně světel? Vytvořte diskusi v kategorii „Osvětlení“ v našem Fóru.
Zdroj foto: Canva

Autor článku: Miška z Modré střechy

Zdroj foto: Canva, iStock

Diskuse na téma článku