Jak daleko od rohů instalovat zásuvky?

Prosím o radu, v jaké vzdálenosti od rohů instalovat v místnostech 202 a 203 (což jsou dětské pokoje) zásuvky. Nábytkem do budoucna určitě budeme hodně hýbat. Aktuálně jsou děti "školkové", takže jeden pokoj bude společná ložnice a druhý herna. Do budoucna bude mít každá svůj pokoj. Stoly budou u okna - nejdříve možná dva vedle sebe a později v každém pokoji. Je nějaké obecné, praktické doporučení na vzdálenosti zásuvek od rohů? Zatím jsem slyšel názory 40 - 90 cm. Třeba někdo řešil podobný problém. Stejně tak nevím umístění datových zásuvek.
Odpovědět
@jiraa Ahoj, máme pokoje podobně, dali jsme zásuvky ke stolům pod okno( i datové) pod stolem nám nevadí. Máme v pokojích šikminy,tak víme,kde bude vestav.skrin,se kterou se nebude hýbat,takže za skříň nic, další ke dveřím ( vysavač ) a jeste nějakou do mista,poblíž postele ( lampička).
Odpovědět
@zinzin Děkuji. Jak daleko od rohů? Neměla byste prosím náhodou nákres rozmístění nábytku a zásuvek?
Odpovědět
@jiraa Nákres nemám, čmárali jsme to přímo na zeď s elektrikářem. Vzdálenost od rohu jsme neřešili,takže teď vlastně ani nevím.elektrikář má teprve vykrouženo a ve volných chvílích natahuje kabely.Rozmístění nábytku je kromě vestav.skrini taky u nás zatim "plovoucí " a asi i to,který pokoj bude čí 😅. Máme děti 15 a 6, takže se budou potřeby ještě měnit.
Odpovědět
Dobrý den, pokud byste zítra ještě stále potřebovali plánek, napište mi SZ. Zkusím ho najít, jen bych vám tam večer po návratu z fotb. turnaje dokreslila nábytek. (Manžel je elektrikář, 20 let se děláním zásuvek živil.)
Odpovědět
@zinzin Škoda - nikde jsem konkrétní radu nedohledal. Škoda, že nestavíme z Lega. 🙂
Odpovědět
@norikakaa Dobrý den, děkuji za nabídku - poslal jsem SZ. Na nábytek asi jedině bytového architekta - tohle nedám ..................ale ty zásuvky musíme bohužel dořešit v příštím týdnu.
Odpovědět
hloubka skříní 40-60 cm, takže záleží na Vás jestli chcete mít k zásuvkám přístup volný, nebo jestli je chcete mít schované vedle skříně v zákoutí. Osobně bych je nechal vždy volně přístupné. A pokud bude nábytek vysloveně plovoucí, osaďte si zásuvky z obou stran kouta, aby nezáleželo ke které stěně sříň postavíte.
Odpovědět
Takhle počítejte do budoucna že si tam budou chtít dát třeba manželskou postel. takže aby oba měli zásuvku ke stolku. osobně pokud si majitel nepřeje jinak tak dávám cca 15-20cm od kraje . Osobně u vás bych to řešil. Pokoj 203 vpravo u dveří 1 zásuvka pod vypínačem. dále v tom rohu na příčce cca 100 cm od obvodové zdi dvoj zásuvka , ve stejném rohu na obvodové zdi 20cm od příčky dvojzásuvka. od ní cca 250cm další dvojzásuvka . v rohu vlevo pod oknem 5x zásuvka z toho jedna datová a vpravo pod oknem to samé. a v půlce příčky mezi pokoji další dvoj zásuvka. druhý pokoj podomně.
Odpovědět
@edison101 Děkuji.
Odpovědět
@edison101 EDIT - teď koukám, že jsem si to rozepsal hodně podobně, tak věřím, že na to nebudeme moc nadávat. 🙂 Teď jen zvažuji, jestli 1 nebo dvojzásuvky. Design říká dvě jednotlivé vedle sebe - cena je pro dvojzásuvku. Kolik cm myslíte to "pod oknem"? Já jsem si říkal, že stůl může být pod oknem i otočený ke stěně. Jakému předpokladu odpovídá: " ve stejném rohu na obvodové zdi 20cm od příčky dvojzásuvka"?
Odpovědět
@jiraa podle mých zkušeností je lepší dvojzásuvka - zabere méně místa na stěně - ale rozhodně s horní zásuvkou pootočenou. Navíc, speciálně v dětských pokojích, je stejně zásuvek málo, bez ohledu na to kolik jich naplánujete. Té elektroniky je prostě opravdu hodně, takže se to vždy řeší zapojením šestizásuvkové prodlužovačky s vypínačem, protažené na místo kde je opravdu potřeba. Zpravidla vedle postele a nebo na zadní části pracovního stolu. S počtem fixních zásuvek na stěně bych to nepřeháněl, hlavně ať je k nim přístup. A v každém případě se vyhnout řetězení prodlužovaček!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?