Vyúčtování elektřiny

Ahoj, prosím o info někoho znalého. Byl jsem klientem Bohemia energy, ještě před koncem jejich činnosti jsem stihl podepsat smlouvu s jiným dodavatelema od včerejška už od nich odebírám elektřinu. Byl jsem tedy ještě skoro 3 týdny u poslední instance u ČEZU. Snažil jsem se zadat samoodečet u BE, ale nebylo to možné a nechal jsem to tak. od ČEZU mi zatím ani nepřišlo vyrozumění o tom, že jsem spadl do poslední instance. Včera mi paní u nového dodavatele řekla, že jsem mohl zadat samoodečet u ČEZ distribuce (netušil jsem), tak jsem to zkusil a zarazilo mě sdělení o posledním odečtu. Ke 14.10. jsem měl spotřebu, kterou reálné dosáhnu někdy na konci listopadu. Započítali mi tedy více. Zadal jsem tedy zpětné ke 14.10. nový odečet přesně podle toho jak jsem si opsal hned ten den kdy Bohemia ukončila činnost, ake přišel mi mail že k tomuto datu byl již odečet dělán. Podle tohoto vyúčtování mi tedy Bohemia vrátí na preplatcich asi od 2000kc méně. Mám to tak nechat ? Napadlo mě, že pokud to tak nechám tak to navíc vlastně zaplatím ještě v tom vhodném tarifu u BE a do poslední instance by se nepočítala žádná spotřeba (pro mě výhoda, protože ceny jsou někde jinde). Čísla na budíku přece nejdou odrbat a při dalším odečtu se to musí projevit ne ?
Odpovědět
@pepa89 Nechte to tak, BE udělala odečet odhadem, vy na tom jak píšete vyděláte, protože platíte levnější cenu. Až bude klasické pravidelné roční vyúčtování bude se brát skutečný stav elektroměru.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?