Dají hypotéku i ženě na mateřské?

Ahoj, zajímalo by mě, jestli vám v bance přiklepli hypoteku, ikdyž je jeden z rodičů na mateřské. Mě bylo dneska v bance na předběžné konzultaci ( jen u bankovního poradce, který nám řekl jen základní informace o hypotece a až poté půjdeme k úvěrářce ) řečeno, že neví, zda já, jakožto žena na mateřské budu moc být jako spolužadatel, nebo jak se to říká :-N ;-) , prostě že to bude, jako by žádal jen partner sám, což je blbý! Nevíte jak to je? Díky ;-)
Odpovědět
Ahojky nikko!! Tak my bydlíme od listopadu ve svém baráčku a hypku nám dali v poho.Dokonce ani nebylo třeba žádnýho potvrzení oi příjmu o demě, bo stačilo to manžovo.Nemá žádnej extra velký plat a stačilo jim to.Museli jsme jen dopředu udělat životní pojistku ve prospěch banky, dále pojištění nemovitosti ve prospěch banky a už to šlo.Dokonce jsme ještě dostali navíc rezervu na rekonstrukci topení. Takže žadatel o hypku byl manža, automaticky jsem spolužadatel .V bance by měli projít žadatelovo příjmy a tvoje a podle toho určí na jakou částku se můlžete vyšplhat.Já ale i tak dodala potvrzení o příjmech.|Byla jsem celý lonský rok na rizikovce,ale zaměstnavatel mi potvrzení vystavil.Hypku jsme si brali v český spořitelně a byli jsme nad míru spokojení.Neměli jsme vybranou nemovitost, tak jsme si vybrali hypku na počkání.Do roka od podpisu smlouvy jsme si měli nemovitost vybrat a banka nám garantovala úrok.Pokud máš ještě nějaký dotaz tak napiš, snad ti budu moct pomoct, když jsem si tu mašinérii potvrzení a běhání už prošla a mám to čerstvě v hlavě ;-) ;-) Mám dokonce i kontakt na výbornýho externího zam., který dává hypky do kupy a mohl by ti popřípadě poradit.Praha nejní tak daleko, tak dej vědět,Ahoj a měj se :-D
Odpovědět
Nikka, melo by to jit. Rucis prece nemovitosti, nebo maximalne muzou chtit dalsiho rucitele. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nikko, dali ;-)
Odpovědět
Nikko, můžeš být jako spolužadatel. ;-)
Odpovědět
nikko, já jsem se zatím nesetkala s tím, že by žádost byla psaná na oba manželi, vždycky v našem okolí to bylo tak, že je jeden ve smlouvě hlavní a druhý jako spoludlužník
Odpovědět
nikko dali,pokute bude mít s manželem dostatečný příjem,pokud ne můžete mít ještě spolužadatele
Odpovědět
jojo, přesně, sčítají se příjmy obou partnerů
Odpovědět
Profilova fotka
jj, se tam pocita i rodicak ;-)
Odpovědět
Děkuju vám holky, já právě vim, že můžu být spolužadatel, ale pak mě dostala ta poradkyně, že si neni jistá, jestli sociální příspěvky můžou brát v potaz - jako ,,plat,, ;-) Anney - x-) x-) x-) Díky moc , přítel skočí příští týden do spořky, má tam účet a oni se pak i dost přikláněj k tomu, když tam pravidelně měsíčně chodí peníze a navíc už u nich měl několik úvěrů a nabízejí mu celkem v dost vysokých částkách další úvěry bez doložení výše platu a prý za tohle všechno naskakují i body a ty třeba sníží v konečné fázi splátky x-) Takže to vypadá celkem slibně -
Odpovědět
Ahoj Holky, dřív to bylo, tak trochu jinak, teď jsou trochu změněné podmínky od Nového roku, protože se mění mateřské a tak i banky na to musí reagovat, chrání, i když se Vám to nezdá své klienty, protože hypotéky jsou dlouhodobá věc. Všechny banky berou mateřskou jako příjem, ale sociální příspěvky a přídavky na děti zahrnují jen vyjímky.
Odpovědět
Nikko, to je v poho.Vidíš, určo na to budete stačit.Přeju štěstí a držím palce a přeju PEVNE NERVY!!! ;-) :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?